Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ŁapaczChmur

Czy uważacie że osoby w związku powinny mieć takie samo

Polecane posty

wykształcenie? jest chyba taki stereotyp że prawnik musi być z prawnikiem albo lekarz jest godny tylko być z lekarzem. Nie wiem skąd takie przekonanie ale ja znam więcej osób gdzie oboje mają różne wykształcenie i to całkiem z innej bajki, moi wykładowcy też mieli żony zazwyczaj po czymś innym np mój historyk miał żone po ekonomii. albo socjolog z biolożką. Na moich studiach też nikt sie nie dobierał z tej samej grupy, na kafe pewnie napiszą mi że pisze bzdury ale na dowód tego popatrzcie sobie Andrzej Duda jest prawnikiem a Agata Duda jest po filologii germańskiej.

Bardzo niedobra sytuacja tworzy się gdy artysta wiąże się z artystą. Oczywiście można liczyć na "porozumienie dusz", generowanie natchnienia, czy rozumienie samej specyfiki zawodu. Tym niemniej, są dwa poważne minusy: pieniądze (nie oszukujmy się) i rywalizacja artystyczna. Nie daj Bóg, zeby jednemu się powiodło, drugiemu nie...

Edytowano przez Onkosfera

Może rzeczywiście większość lekarzy wiąże sie z lekarkami bo specyficzne środowisko tak samo dużo prawników z prawniczkami, chociaż moja koleżanka z akademika była po administracji a wyszła za maż za faceta po prawie.

Co do reszty to nie zauważyłam takiej zależności żeby ludzie wiązali sie po takim samym kierunku studiów, większość moich znajomych i osób jakie znam ma partnera często całkiem po czymś zupełnie innym. W liceum też miałam babe po historii a jej mąż pracował w budowlance.

Nie wiem, ale jeśli mają podobne wykształcenie kierunkowe lub przynajmniej zainteresowania to jest szansa że się sobą nie zanudza : ) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować