Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny,

przeszukałam całe forum (to i inne) i próbowałam znaleźć mamy, które wykonały test Nifty i otrzymały wysokie ryzyko ZD. Na większości forów są pozytywne historie, ze PAPPa byla zla, lub USG kiepskie, ale NIFTY wyszło ok i uspokoiło wszystkie mamy. U mnie jest odwrotnie:  UGD prenatalne w 11 tyg rewelacyjne, test PAPPA - USG bez uwag, tylko lekko zaniżone białko papp-a. Wynikowo ryzyko ZD 1:469, czyli wg lekarza podwyższone. Lekarz polecał mi test Nifty, który ze względu na wiek i historie kolezanek , bralam pod uwage. Zrobilam test, raczej bylam spokojna o wynik, moj lekarz prowadzący tez powiedział "proszę się nie bać, wszystko bedzie ok"...i dzwonią z przychodni: wynik zły, do konsultacji. Ryzyko Trisomii 21 - 1:20....szok, nogi mi sie ugieły, do tej pory mam mieszane uczucia....konieczna amniopunkcja.

Czy jest tu ktoś kto miał podobnie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nifty rzadko się myli, tzn. ma bardzo wysoką czulosc i swoistość i takich historii jak z pappą jest dużo dużo mniej. Dla Ciebie to niestety oznacza, że ciężko bedzie znalezc jakiekolwiek pocieszenie. Podobno jak masz nieprawidlowy wynik, to w cenie masz konsultacje z genetykiem, od niego powinnas sie dokladnie dowiedzieć, co to oznacza. W miedzyczasie zadaj sobie pytanie "co jeśli... ?" i podejmij decyzje o amnio. Przykro mi bardzo, mam nadzieję, ze mimo wszystko to pomyłka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka i jak tam się potoczyła sytuacja ? Mi nifty wykryło mikrodelecje , jestem po amnio i czekam na wynik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam prawdopodobieństwo zd 1:300 i nifty wszystko wykluczyły. Syn ma 10 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie była już amniopunkcja, czekam na wynik, ale pewnie będzie dopiero pod koniec listopada. Podczas amniopunkcji Pani doktor pocieszyła mnie, ze to może być łożysko mozaikowate:) czyli łożysko ma T21 a dziedzius nie:) wiara i nadzieja czynią cuda:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko napisz nam jak wyszły wyniki ale trzymamy kciuki żeby wszystko było super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niestety amniopunkcja potwierdziła ZD. Także widać, ze mimo żadnych znaków na usg i z Pappy tez może się to przytrafić... 😢

  • Sad 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro:/

Moge sie zapytac, jak teraz w szpitalu czy U ginekologa do tego podchodzą? 
Daja Ci jakies opcje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi bardzo przykro z tego powodu. Niestety test podwójny- PAPPA i USG to po prostu statystyka w porównaniu z wyglądem płodu. Zdarzają się pomyłki zarówno na plus, jak i na minus. Mimo to w obu ciążach robiłam te testy. Trzymaj się. My nie jesteśmy od oceniania/osądzania, więc jakbyś chciała trochę popisać, to śmiało. Czasem łatwiej wyrzucić emocje z siebie, gdy jest się anonimowym w internecie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Riv napisał:

Bardzo mi przykro:/

Moge sie zapytac, jak teraz w szpitalu czy U ginekologa do tego podchodzą? 
Daja Ci jakies opcje? 

Dopóki wyrok TK nie jest obublikowany, dalej jest tak samo... w poradni genetycznej normalnie poinformowali mnie o możliwości terminacji, ale skierowanie musi wypisać lekarz, a to już pewnie różnie. Ja nie skorzystam z tego prawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agula mogę zapytać się które to twoje dziecko? Pierwsze, drugie...? Ja mam dwójkę i chyba też bym urodziła!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Agula37 napisał:

Dopóki wyrok TK nie jest obublikowany, dalej jest tak samo... w poradni genetycznej normalnie poinformowali mnie o możliwości terminacji, ale skierowanie musi wypisać lekarz, a to już pewnie różnie. Ja nie skorzystam z tego prawa...

jestes WIELKA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, SuperZona napisał:

Agula mogę zapytać się które to twoje dziecko? Pierwsze, drugie...? Ja mam dwójkę i chyba też bym urodziła!

Drugie. Nie potrafiłabym usunąć, ale to nie znaczy ze np nie myślimy o oddaniu do adopcji... wszystkie decyzje są ogromnie trudne i trzeba je pozostawić każdemu indywidualnie!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po badaniach Nifty wynik uzyskalismy niskie ryzyko. Na badaniach 2 prenatalnych    usłyszeliśmy tak paskudne rzeczy , które w żaden sposób nie pokrywały się z poprzednimi wynikami.Antosia i Basia walczyły z nami o swoje życie jeszcze  przez 10 tygodni od badań prenatalnych. 25 marca tego roku urodziłam  martwe córki. Po badaniach  dodatkowych  jedyna poprawna informacja to płeć  i nic więcej. 

Mam nadzieję ze u Ciebie jest lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcia357 napisał:

Ja jestem po badaniach Nifty wynik uzyskalismy niskie ryzyko. Na badaniach 2 prenatalnych    usłyszeliśmy tak paskudne rzeczy , które w żaden sposób nie pokrywały się z poprzednimi wynikami.Antosia i Basia walczyły z nami o swoje życie jeszcze  przez 10 tygodni od badań prenatalnych. 25 marca tego roku urodziłam  martwe córki. Po badaniach  dodatkowych  jedyna poprawna informacja to płeć  i nic więcej. 

Mam nadzieję ze u Ciebie jest lepiej 

Marcia357 tak bardzo mi przykro. Wspolczuje Ci z calego serca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcia357 napisał:

Ja jestem po badaniach Nifty wynik uzyskalismy niskie ryzyko. Na badaniach 2 prenatalnych    usłyszeliśmy tak paskudne rzeczy , które w żaden sposób nie pokrywały się z poprzednimi wynikami.Antosia i Basia walczyły z nami o swoje życie jeszcze  przez 10 tygodni od badań prenatalnych. 25 marca tego roku urodziłam  martwe córki. Po badaniach  dodatkowych  jedyna poprawna informacja to płeć  i nic więcej. 

Mam nadzieję ze u Ciebie jest lepiej 

Kochana, czasami tak bywa, trudno nam to przyjąć, ale czasami ktoś ma dla nas inny plan... ja akurat leżę na patologii ciąży, pewnie już do rozwiązania... Tu niestety widać, ze każda ciąża jest indywidualna, każda dziewczyna z innym problemem. Ja tak sobie myśle jedynie, ze mogłam „ukryć” nasz wynik, bo czuje się jakbym miała metkę na czole z diagnoza, wszystko co się dzieje, lekarze przypisują podejrzewanemu ZD. U innych dziewczyn z takimi samymi problemami, nikt tak na nie nie patrzy...  

Czas leczy rany, będzie dobrze. Jakbyś chciała więcej napisac pisz na priv.😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
Dnia 1.11.2020 o 19:41, SuperZona napisał:

Ja miałam prawdopodobieństwo zd 1:300 i nifty wszystko wykluczyły. Syn ma 10 miesięcy:)

No i? Co w związku z tym? Chwalisz się czy o co ci chodzi bo to trochę nie na temat. Autorka ma problem, szuka porady, nie interesujesz jej ty i twój dzieciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chodzącym przykładem na to że test nifty się pomylił . Pierwsze USG prenatalne wszystko dobrze po jakimś czasie otrzymuje wynik testu Pappa ryzyko zespołu Dawna 1:995 ryzyko niby małe ale dla pewności postanowiliśmy zrobić test nifty . Po tygodniu otrzymuje wyniki : płeć dziewczynka brak jednego chromosomu X Zespół Turnera . Łzy i niedowierzanie świat mi się zawalił to moja pierwsza ciąża do tego mam 21 lat myślałam że to przydarza się tylko starszym kobietom. Dostałam skierowanie do genetyka . Pani profesor wystawiła mi skierowanie na amniopunkcje zrobiła USG i powiedziała mi że moja córeczka nie ma żadnych objawów zespołu Turnera i wie co mówi ponieważ codziennie bada też dziewczynki z tym zaburzeniem . Amniopunkcja potwierdziła że dziecko jest zdrowe . Nigdy nie można przestać wierzyć mój mąż cały czas mówił mi że to tylko głupi błąd nie zmieniła jego zdania nawet czułość testu 99.9 % i dzięki Bogu to on miał rację . Jednak mimo wszystko nie życzę nikomu tego horroru jaki przechodziliśmy przez ten miesiąc 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2021 o 09:19, Nikola 1 napisał:

Jestem chodzącym przykładem na to że test nifty się pomylił . Pierwsze USG prenatalne wszystko dobrze po jakimś czasie otrzymuje wynik testu Pappa ryzyko zespołu Dawna 1:995 ryzyko niby małe ale dla pewności postanowiliśmy zrobić test nifty . Po tygodniu otrzymuje wyniki : płeć dziewczynka brak jednego chromosomu X Zespół Turnera . Łzy i niedowierzanie świat mi się zawalił to moja pierwsza ciąża do tego mam 21 lat myślałam że to przydarza się tylko starszym kobietom. Dostałam skierowanie do genetyka . Pani profesor wystawiła mi skierowanie na amniopunkcje zrobiła USG i powiedziała mi że moja córeczka nie ma żadnych objawów zespołu Turnera i wie co mówi ponieważ codziennie bada też dziewczynki z tym zaburzeniem . Amniopunkcja potwierdziła że dziecko jest zdrowe . Nigdy nie można przestać wierzyć mój mąż cały czas mówił mi że to tylko głupi błąd nie zmieniła jego zdania nawet czułość testu 99.9 % i dzięki Bogu to on miał rację . Jednak mimo wszystko nie życzę nikomu tego horroru jaki przechodziliśmy przez ten miesiąc 

A wypłacili Ci odszkodowanie, podobno Nifty nigdy się nie myli i w przypadku pomyłki gdy zla diagnoza się nie potwierdzi wypłacają pieniądze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2021 o 15:16, jola.kus napisał:

A wypłacili Ci odszkodowanie, podobno Nifty nigdy się nie myli i w przypadku pomyłki gdy zla diagnoza się nie potwierdzi wypłacają pieniądze. 

To nie do końca tak wygląda jak pokazują statystyki . Czytałam niezależne badania na temat testu nifty i bardzo rzadko zdarzają się wyniki fałszywie negatywne i jeśli dziecko rodzi się chore mimo negatywnego wyniku wtedy odszkodowanie wynosi 210 tys złoty zaś w moim wypadku należy mi się jedynie zwrot kosztu badania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×