Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Agnes84

Mieszkanie razem a rozwód

Polecane posty

Hej mam taka sytuację mój  mąż nadużywa alkoholu od marca od tej pory tez nie pracuje. Od trzech miesięcy to ja robie opłaty.  Zastanawiam sie nad rozwodem bo on nie pójdzie się leczyć do pracy też nie.  Ja mieszkania nie chce opuszczać z córką on zresztą też nie zamierza się wyprowadzić. Mieszkanie mamy na kredyt jest nasze wspólne.  Czy kiedy wniose pozew o rozwod mam jakiś wpływ na to kogo on bedzie zapraszał do naszego mieszkania?  Nie chce aby sprowadzał sobie laski lub kolegów na picie i aby córka na to patrzyła.  Jezeli juz ktos przerabiał taki problem to proszę o komentarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Agnes84 napisał:

Hej mam taka sytuację mój  mąż nadużywa alkoholu od marca od tej pory tez nie pracuje. Od trzech miesięcy to ja robie opłaty.  Zastanawiam sie nad rozwodem bo on nie pójdzie się leczyć do pracy też nie.  Ja mieszkania nie chce opuszczać z córką on zresztą też nie zamierza się wyprowadzić. Mieszkanie mamy na kredyt jest nasze wspólne.  Czy kiedy wniose pozew o rozwod mam jakiś wpływ na to kogo on bedzie zapraszał do naszego mieszkania?  Nie chce aby sprowadzał sobie laski lub kolegów na picie i aby córka na to patrzyła.  Jezeli juz ktos przerabiał taki problem to proszę o komentarz. 

Nie masz wpływu, jest takim samym właścicielem mieszkania jak ty. Po rozwodzie to w dalszym ciągu będzie jego mieszkanie i będzie mógł zapraszać kogo będzie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Agnes84 napisał:

Czy kiedy wniose pozew o rozwod mam jakiś wpływ na to kogo on bedzie zapraszał do naszego mieszkania?

Niestety nie. 

10 minut temu, Skb napisał:

[...] Po rozwodzie to w dalszym ciągu będzie jego mieszkanie i będzie mógł zapraszać kogo będzie chciał.

Niekoniecznie. Abstra...ąc od ustaleń sądowych nt podziału majątku, Autorka może wskazać na chorobę alkoholową męża, która wpływa na demoralizację córki i nie stwarza prawidłowego środowiska rozwoju. I wtenczas zyskać nieco więcej. Ogólnie polecam konsultacje z prawnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Nenesh napisał:

Niestety nie. 

Niekoniecznie. Abstra...ąc od ustaleń sądowych nt podziału majątku, Autorka może wskazać na chorobę alkoholową męża, która wpływa na demoralizację córki i nie stwarza prawidłowego środowiska rozwoju. I wtenczas zyskać nieco więcej. Ogólnie polecam konsultacje z prawnikiem. 

Ależ autorka wszystko może, w tej chwili sądy tak działają, że wszystko będzie ciągnąć się latami. On zastosuje jakiś wybieg, a jak nie będzie przemocy i awantur to będzie długa zabawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×