Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niburdiama

Czy szacunek jest dla Was priorytetowa sprawa?

Polecane posty

Niekonieczne to mi potrzebne choć staram się mieć szacunek do siebie 🙂 siła charakteru dla mnie się tylko liczy, bo ten zostaje na zawsze się nigdy nie zmieni nasz charakter. A każdy się rodzi z pod inne gwiazdy z ciemnej czy jasnej, większość świeci jaśniej niż czarne dziury..

Co zrobić taka natura 🐧

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LenaN napisał:

Szanuję innych ale nie pozwolę na brak szacunku dla mojej osoby wtedy traktuję osobę raczej z dystansu .Jeśli ja mam kogoś szanować wymagam tego samego

Tak być powinno choć z drugiej strony jak się tego nauczyć. Ktoś może być słaby z początku aby być silnym na końcu No no właśnie, różnie to bywa...

🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bennie1 napisał:

Zależy co nazywasz szacunkiem, pragnę przypomnieć, że każdy ma inne granice. 😐

A jaka masz definicje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, AmidaButsu napisał:

Tak być powinno choć z drugiej strony jak się tego nauczyć. Ktoś może być słaby z początku aby być silnym na końcu No no właśnie, różnie to bywa...

🙃

Moze przy pomocy empatii? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Niburdiama napisał:

A jaka masz definicje? 

Granice zawsze są tylko subiektywne nie obiektywne 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam że nigdy nie rozumiałem osób które o tym tak często mówiły. Chyba dlatego że nigdy nie byłem nieszanowany, nigdy nie spotkałem się z brakiem szacunku z czyjejś strony. Natomiast zawsze wydawało mi się że ludzie którzy często o tym mówią mają jakąś traumę za sobą albo są przewrazliwieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Niburdiama napisał:

Moze przy pomocy empatii? 🙂

Nie można stwierdzić tego na pewno. Ludzie pełni empatii równie dobrze mogą zamienić się w prawdziwe potwory. doświadczenia badania, historia. Nie masz pojęcia Na co ludzi stać i co w tobie tak naprawdę siedzi...może sie wydaje tak tylko. Granice są płynne kiedyś normą było no właśnie. Mając własnych niewolników ludzie też byli pełni empatii

Gdy zabijali niewiernychbyli całkowicie przekonani że tym oto zbawia czyjeś duszę😈

Edytowano przez AmidaButsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaaktozbyinny napisał:

Ja się przyznam że nigdy nie rozumiałem osób które o tym tak często mówiły. Chyba dlatego że nigdy nie byłem nieszanowany, nigdy nie spotkałem się z brakiem szacunku z czyjejś strony. Natomiast zawsze wydawało mi się że ludzie którzy często o tym mówią mają jakąś traumę za sobą albo są przewrazliwieni. 

Tutaj tez nie spotkales sie? 👋😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Bennie1 napisał:

Nie lubię lekceważenia i naruszania granic, które pewna osoba zna, a tak czy siak z premedytacją to robi. Jeśli ktoś jest nieświadomy to wystarczy zwykle tłumaczenie. 

Dokladnie taka jest definicja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LenaN napisał:

To proste jeśli ktoś nie liczy się z tobą a tylko uważa że on jest najważniejszy to mam gdzieś taką osobę każdy powinien uszanować czyjeś poglądy a nie narzucać własnych .

O to wlasnie mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Niburdiama napisał:

Czym dla Was jest szacunek? Nie tylko pytam o szacunek w milosci, ogolnie.

wg mnie na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a przynajmniej unikać samemu jego utraty

ludzie (szczególnie lewoskrętni) mylą szacunek z tradycyjnie rozumianą tolerancją, uznaniem godności ludzkiej czy empatia dla staruszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Niburdiama napisał:

Tutaj tez nie spotkales sie? 👋😀

Raz że się nie spotkałem, a dwa czy może kogoś obrazić anonimowy wpis gdzieś w Internecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brokentiger87 napisał:

wg mnie na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a przynajmniej unikać samemu jego utraty

Nie do konca sie z Toba zgodze.

Owszem to istotne, aby swoim postepowaniem to okazywac, ale czy zasluzyc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Jaaktozbyinny napisał:

Czy może mi ktoś ponad przykłady braku szacunku, nie ogólniki

Masz racje. Moze to byloby lepsze niz ogolnikowe sformulowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AmidaButsu napisał:

Nie można twierdzić tego na pewno.Ludzie pełni empatii dobrze mogą zamienić się w prawdziwe potwory,doświadczenia badania historia. Nie masz pojęcia Na co ludzi stać i co tobie tak naprawdę siedzi, może sie wydaje tak tylko. Granice są płynne kiedyś normą było no właśnie. Mając własnych niewolników ludzie też byli pełni empatii

Hm...a masz lepszy pomysl? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaaktozbyinny napisał:

Raz że się nie spotkałem, a dwa czy może kogoś obrazić anonimowy wpis gdzieś w Internecie. 

Mysle, ze kogos moze. Ale to zalezy jak ktos interpretuje anonimowe wpisy i jego indywidualnej wrazliwosci oraz definicji szacunku. 

Edytowano przez Niburdiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Niburdiama napisał:

Mysle, ze kogos moze. Ale to zalezy jak ktos interpretuje anonimowe wpisy i jego indywidualnej wrazliwosci oraz definicji szacunku. 

Tak jak pisałem, niektórzy są przewrazliwieni. Przed wojną nie każdy miał "moc" obrażania innych. Po prostu nie zwracalo się uwagi na obrazy padające z pewnych ust. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaaktozbyinny napisał:

Tak jak pisałem, niektórzy są przewrazliwieni. Przed wojną nie każdy miał "moc" obrażania innych. Po prostu nie zwracalo się uwagi na obrazy padające z pewnych ust. 

W moim otoczeniu byli sami mezczyzni kiedy bylam nastolatka, nie przeklinali przy mnie. Mowimy o dawnych czasach. 

Edytowano przez Niburdiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Coś Ci napisze napisał:

Ludzie potrafią eleboraty pisać o szacunku, przyjaźni, miłości, zaufaniu, odwadze itp. dopiero realne życie pokazuje ile te słowa się warte. 

Dlatego wlasnie jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---?---
47 minut temu, Niburdiama napisał:

Czym dla Was jest szacunek? Nie tylko pytam o szacunek w milosci, ogolnie.

gdy mówię,nie przerywa..gdy coś robię,czeka aż skończę,gdy upadnę.. pomoże mi wstać, gdy się zakocham ...powie że to szczęście..a gdy odejdę .. będzie mnie pamiętał.

definicja różna,ale sedno zawsze to samo.

Szanuj kogoś tak ,jak szanujesz samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---?---

dotrzymałem słowa.

🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ---?--- napisał:

gdy mówię,nie przerywa..gdy coś robię,czeka aż skończę,gdy upadnę.. pomoże mi wstać, gdy się zakocham ...powie że to szczęście..a gdy odejdę .. będzie mnie pamiętał.

definicja różna,ale sedno zawsze to samo.

Szanuj kogoś tak ,jak szanujesz samego siebie.

Bardzo mi sie podoba ta oryginalna definicja. Niestety wyczerpalam juz dzis limit pucharow i serduszek lubie wiec moze takie ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---?---
Przed chwilą, Niburdiama napisał:

Bardzo mi sie podoba ta oryginalna definicja. Niestety wyczerpalam juz dzis limit pucharow i serduszek lubie wiec moze takie ❤

nic nie szkodzi.Takie znaczy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×