Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

34 minuty temu, 6S80ME napisał:

To może od razu głosować portfelami. Wpłacam na specjalny fundusz 100zl, to mam 100 głosów na mogę je oddać na wybranego kandydata albo partie. A po wyborach wszystkie pieniądze, bez względu na to kto je wpłacił, zasilają budżet, albo jakiś cel charytatywny.

 

Głosowanie portfelami to już teraz masz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
20 minut temu, Margo napisał:

Średniowiecze sobie zafundowali sami Polacy (mężczyźni i kobiety ) głosując na PiS,  konfederację lub nie idąc na wybory.  

Jak ktoś głosuje na te partie to powinien sobie zdawać z konsekwencji, a jak nie idzie na wybory to jest mu najwyraźniej wszystko jedno.

Szkoda, że mamy takie zacofane społeczeństwo.

 

Należy jeszcze wspomnieć o kościele katolickim, który coraz bardziej się wtrąca i panoszy. Kurczę, przecież te same kobiety, które dziś protestują, chrzczą dzieci, posyłając je do komunii, na religię, biorą śluby kościelne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Edit666 napisał:

Należy jeszcze wspomnieć o kościele katolickim, który coraz bardziej się wtrąca i panoszy. Kurczę, przecież te same kobiety, które dziś protestują, chrzczą dzieci, posyłając je do komunii, na religię, biorą śluby kościelne...

KK dzięki temu orzeczeniu doczeka się tylko szybciej postępującej laicyzacji społeczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Edit666 napisał:

Należy jeszcze wspomnieć o kościele katolickim, który coraz bardziej się wtrąca i panoszy. Kurczę, przecież te same kobiety, które dziś protestują, chrzczą dzieci, posyłając je do komunii, na religię, biorą śluby kościelne...

Ale to ludzie głosują.  Znam wiele osób, które chodzi do kościoła, ale nie głosuje na PiS.  Wystarczy mieć swój rozum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Margo napisał:

Wystarczy mieć swój rozum. 

i to stanowi źródło problemów wszelkich... bo nie mieć, bo mieć to każdy ma, ale jeszcze używać. Każdy nieużywany organ czeka regresja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażona i chyba moja depresja się pogłębi. Jestem po 30-tce, ale póki co dzieci nie chcę. Myślałam że za parę lat może jednak się zdecyduję, wiem że ryzyko większe, ale w tym wieku przysługują za damo wszystkie badania... i co? I jajco, zabrali mi wybór, dziecka nie będzie. Bo nie chciałabym sprowadzac na świat małego potworka i patrzeć jak umiera, albo może dziecko z zespołem da ł na( tak, rozpalcie stosy, wiem że wy marzycie by takie słodkie kochane dzieci wychowywac, ja nie). Życ sie odechciewa w tym chorym kraju

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zadbać o swoje zdrowie i się nie denerwować. Tylko w ten sposób dobrze na tym wyjdziemy. Z aborcjami będzie jak z narkotykami. Ci co będą chcieli i tak to uzyskają. (Głowy do góry 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sówka1313 napisał:

Podpisaliście cyrograf z diabłem za 500 zł 😞

Kto podpisał to podpisał. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DianaMi napisał:

Polecam zadbać o swoje zdrowie i się nie denerwować. Tylko w ten sposób dobrze na tym wyjdziemy. Z aborcjami będzie jak z narkotykami. Ci co będą chcieli i tak to uzyskają. (Głowy do góry 😉

Ok,  jak ktoś dziecka serio nie chce, to sposób znajdzie. Też bym znalazłą.  Boli mnie co innego. Myślałam o późnym macierzyństwie, ale jak pisałam , nie chciałabym urodzić potwora, warzywa, ani da una (przepraszam za zbyt dosadne słownictwo). Ci na górze dobrze wiedzą, że wiele jest takich kobiet. I na to też znajdą sposób.Może zakażą badań prenatalnych, by kobiety grały w rosyjską ruletkę. Ale te badania wykrywają też wady, które można leczyć, więc niekoniecznie. Być może po prostu ciąża, która okaże się patologiczna, będzie szczególnie monitorowana. I gdy się okaże, że kobieta ją straciła ( być może niespecjalnie!!!), to pójdzie siedziec. I to mnie ku.... boli.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, irukangi napisał:

Mnie boli że nie tylko w Konstytucji jest rozdział Państwa od kościoła ale i w Biblii tej na którą powołują się ....... wi KK. Więc jakim prawem przemycają te zbrodnicze przepisy do Polskiego prawa? Nie boją się Boga? Może chodzi o to że Oni czy ich ministranci nigdy nie będą w ciąży?

Ty serio myślisz, że nasi rządzący, czy duchowni i  biskupi, tak na serio wierzą w boga? Już nawet w średniowieczu dostojni kościoła traktowali religię jako opium dla ludu, sposób by mieć władzę. Oni w żadnego boga nie wierzą, biblią i Bogiem wycierają sobie tylko brudne gęby, by trzymać w garści ciemne masy.

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, irukangi napisał:

Ja wiem że oni tylko w swoje chucie wierzą . Ale dlaczego kolejne rządy robią im dobrze? To komuchy wymyśliły by z....m płacić ZUS , dać emeryturę, opiekę medyczną i bezkarność . A teraz jeszcze państwo wpuściło ich do podobno świeckich szkół i urzędów. Ech... to naprawdę już średniowiecze . 

Jak to dlaczego? By mieć władzę. Wystarczy podetrzeć sobie mordę Bogiem czy biblią, i już ma się głosy tępego elektoratu, co wierzy że jak zagłosuje za z y ebów, to po śmierci pójdzie do nieba, nawet jak za życia był skończonym hu yem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
22 minuty temu, irukangi napisał:

Mnie boli że nie tylko w Konstytucji jest rozdział Państwa od kościoła ale i w Biblii tej na którą powołują się ....... wi KK. Więc jakim prawem przemycają te zbrodnicze przepisy do Polskiego prawa? Nie boją się Boga? Może chodzi o to że Oni czy ich ministranci nigdy nie będą w ciąży?

Hierarchowie kościelni zdecydowanie się Boga nie boją. Być może nawet w niego nie wierzą. Wystarczy na nich popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, irukangi napisał:

Mnie boli że nie tylko w Konstytucji jest rozdział Państwa od kościoła ale i w Biblii tej na którą powołują się ....... wi KK. Więc jakim prawem przemycają te zbrodnicze przepisy do Polskiego prawa? Nie boją się Boga? Może chodzi o to że Oni czy ich ministranci nigdy nie będą w ciąży?

Wiesz, ogólnie KK jest organizmem państwowym. Państwo Watykan ma swoje przedstawicielstwa na całym świecie - kościoły. Wszyscy duchowni są obywatelami tego państwa, nawet formalnie wyjętymi spod jurysdykcji krajów, na których terenach maja swoje placówki. W końcu konkordat to nie tylko gwarancja uznawania ślubów kościelnych przez władze świecie, ale także zapewnienie osądzania win panów w su.ki.enkach przez sądy kościelne.

Więc w tym momencie to masz realizację zamiarów i marzeń państwa Watykan przez rząd RP, za pośrednictwem TK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, sówka1313 napisał:

Ok,  jak ktoś dziecka serio nie chce, to sposób znajdzie. Też bym znalazłą.  Boli mnie co innego. Myślałam o późnym macierzyństwie, ale jak pisałam...

Tym na górze również nie zależy (nie powinno zależeć) na chorym obywatelu, na którego trzeba tylko pompować kasę. Z drugiej strony pojawia się kwestia sumienia. Temat jest trudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, irukangi napisał:

Wiem że KK to placówka Państwa Watykańskiego. Pytanie tylko jakim prawem obywatele innego Państwa mają głos wyborczy. 

Na lepszej zasadzie, niż reprezentacja mniejszości niemieckiej w sejmie. Swoją drogą mniejszość polska nie ma takiej w Niemczech

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście chorzy z nienawiści. Rzygać się chce od tych wpisów na kościół. Za chwilę zaczniecie się zwoływać na mordowanie księży? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krolewna napisał:

A no tak kuuu(rwo juz rozumiem skad ta twoja agresja i chamstwo jestes katoliczka 😅

Tylko to powstrzymuje mnie żeby się tobą nie zająć, bo miałabyś przesrane. I zmień płytę, bo w każdy temat wpierdalasz 500plus bez żadnej logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
17 minut temu, Solanka napisał:

Jesteście chorzy z nienawiści. Rzygać się chce od tych wpisów na kościół. Za chwilę zaczniecie się zwoływać na mordowanie księży? 

Rzygać to się chce od tego wpier... się kościoła w nie swoje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Edit666 napisał:

Rzygać to się chce od tego wpier... się kościoła w nie swoje sprawy.

A jakie są sprawy kościoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Solanka napisał:

Jesteście chorzy z nienawiści. Rzygać się chce od tych wpisów na kościół. Za chwilę zaczniecie się zwoływać na mordowanie księży? 

Raczej realiści i nawoływania do tworzenia kolejnych męczenników nie zamierzam uprawiać 😉

KK to jedna z sił politycznych, która ma w tym kraju dobrą siłę przebicia przy dojnej zmianie, jeśli chodzi o lobbowanie pewnych rzeczy

Zrozum, mamy w teorii państwo świeckie, a w praktyce pasterze, których zadaniem jest wskazywać ludziom wiary drogę, postanowili za pomocą prawa ogólnopaństwowego przeforsować swoją wizję miłości i moralności. To jest to, co wytrąca z równowagi powoduje tyle nienawiści. Bo ja nie jestem już od lat katoliczką i nie życzę sobie, aby ta ideologia miała wpływ odgórny na moją moralność i decyzje

Mi z kościołem nie po drodze, ale ja nie próbuję KK zdelegalizować, zastąpić wierzącym ich sumienia i światopoglądu przeforsowaną na siłę moją wizją.

O to w tym wszystkim chodzi.

To nie księża, którzy od lat jęczeli o zaostrzenie prawa aborcyjnego będą w tych ciążach. Nie ich życia będą zagrożone przez te chore i biedne istoty... Dla nich miłosierny kościół, matka wasza, jaką widzi pomoc poza święto.je.bl.iwym wznoszeniem oczu ku krzyżowi i jednej zdrowaśce więcej na sumie?

Stado za przeproszeniem starych pryków, którzy w teorii ci.p.ki nie powinni nawet na obrazku oglądać, o rodzinie nie mają zielonego pojęcia, teraz w imię "wyższego dobra" podjęli decyzję co do życia tysięcy kobiet. To nie jest sprawiedliwe.

Sprawiedliwe i zgodne z sumieniem byłoby nawoływanie na mszach, albo w salkach parafialnych do rodzenia tych dzieci, a później pomoc ze strony parafii rodzinom, które się zdecydowały ponieść ten krzyż, skoro tak im na losie każdego życia zależy. A oni są gorsi jak większość ruchów pro life - jak to życie się już narodzi to pomocy żadnej, aby jeszcze tylko za udzielenie sakramentów skasować. Ot i cała miłość w wykonaniu większości klech.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam z marszu i powiem tak. Miałam rację. Polska zawsze będzie podzielona. Przez pół godziny było super, wszyscy skandowali piękne hasła typu "je.bać PiS", ale za chwilę ktoś rzucił "je.bać pały", za chwilę poszla petarda... My nie umiemy walczyć tak, żeby nas posłuchano. PiS spokojnie poczeka, aż nam przejdzie I tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
17 minut temu, Solanka napisał:

A jakie są sprawy kościoła?

Pasanie (strzyżenie) swoich owiec. Od pozostałych i od polityki państwa niech się odstosunkują. Od państwowych pieniędzy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość_2 napisał:

Stado za przeproszeniem starych pryków, którzy w teorii ci.p.ki nie powinni nawet na obrazku oglądać, o rodzinie nie mają zielonego pojęcia, teraz w imię "wyższego dobra" podjęli decyzję co do życia tysięcy kobiet. To nie jest sprawiedliwe.

Bocian ich przyniósł? Wyszli ze swoich rodzin. I mają cały czas kontakt z rodzinami w swojej parafii. Jakoś księża nie zasiadają w sejmie czy trybunale konstytucyjnym. Jest wielu ludzi, którzy niezależnie od wiary bronią życia.

10 minut temu, Gość_2 napisał:

Sprawiedliwe i zgodne z sumieniem byłoby nawoływanie na mszach, albo w salkach parafialnych do rodzenia tych dzieci, a później pomoc ze strony parafii rodzinom, które się zdecydowały ponieść ten krzyż, skoro tak im na losie każdego życia zależy. A oni są gorsi jak większość ruchów pro life - jak to życie się już narodzi to pomocy żadnej, aby jeszcze tylko za udzielenie sakramentów skasować. Ot i cała miłość w wykonaniu większości klech.

A co z dziećmi tych ludzi, którzy do kościoła nie chodzą? One też potrzebują ochrony i wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edit666 napisał:

Pasanie (strzyżenie) swoich owiec. Od pozostałych i od polityki państwa niech się odstosunkują. Od państwowych pieniędzy również.

No to dobrze pasali owieczki skoro udało się przeforsować prawo Pasterza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
4 minuty temu, Solanka napisał:

No to dobrze pasali owieczki skoro udało się przeforsować prawo Pasterza.

To jednak przyznajesz, że to kościół przeforsował to (bez)prawo?

Odbije im się to sporą czkawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Solanka napisał:

Bocian ich przyniósł? Wyszli ze swoich rodzin. I mają cały czas kontakt z rodzinami w swojej parafii. Jakoś księża nie zasiadają w sejmie czy trybunale konstytucyjnym. Jest wielu ludzi, którzy niezależnie od wiary bronią życia.

Dobrze, tylko potem ich dorosłe życie to już nie życie rodzinne, tylko życie "singla", więc mówimy albo o starych kawalerach, albo o krzywoprzysiężcach, którzy mają dymarki na boku, nawet dzieci. Serio, to są autorytety w kwestii rodziny?

 

7 minut temu, Solanka napisał:

A co z dziećmi tych ludzi, którzy do kościoła nie chodzą? One też potrzebują ochrony i wsparcia.

A to kościół ma nieść pomoc tylko wierzącym? Bardzo to miłosierne. Do tego są inne sabaty wycierające sobie buzie modą pro life i one robią równie dużo dla chorego, kalekiego życia narodzonego, co KK - NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
9 minut temu, Solanka napisał:

 

A co z dziećmi tych ludzi, którzy do kościoła nie chodzą? One też potrzebują ochrony i wsparcia.

Może twoje dzieci wesprzemy i ochronimy przed indoktrynacją katolicką, co? One bardzo tego potrzebują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×