Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Takiej gdzie rządząca większość, szanuje także prawa mniejszości.

To mamy problem. W Polsce już od dawna nikt nikogo nie szanuje, nie ma znaczenia czy jest to większość czy mniejszość. Na pocieszenie dodam, że w innych demokracjach z szanowaniem mniejszości też jest problem. Zatem jest to problem globalny. Jedyne rozwiązanie, to stworzyć człowieka idealnego i go powielić... Tyle, że podjęte próby też spaliły na panewce. Zatem jesteśmy w punkcie bez wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
16 minut temu, Skb napisał:

To mamy problem. W Polsce już od dawna nikt nikogo nie szanuje, nie ma znaczenia czy jest to większość czy mniejszość. Na pocieszenie dodam, że w innych demokracjach z szanowaniem mniejszości też jest problem. Zatem jest to problem globalny. Jedyne rozwiązanie, to stworzyć człowieka idealnego i go powielić... Tyle, że podjęte próby też spaliły na panewce. Zatem jesteśmy w punkcie bez wyjścia.

Może nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to, czy ktoś kogoś szanuje, tylko rządząca większość ma szanować prawa mniejszości. I wcale do tego nie jest potrzebny żaden idealny człowiek, tylko władza która nie nadużywa swoich uprawnień. Rządząca poprzednio PO, tego nie robiła, a przynajmniej w dużo mniejszym stopniu niż obecna władza.

Edytowano przez 6S80ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
1 godzinę temu, Skb napisał:

Rozumiem, że dla Ciebie wyzwiska i wulgaryzmy to chleb powszedni. I jest to najlepszy sposób do przekonania o swoich racjach. Jak wyglądają teraz procesje nie wiem, mam naprawdę ważniejsze sprawy na głowie. Tak na marginesie - ze  stanowiskiem kościoła też się nie zgadzam. 

No niestety nie rozumiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Może nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi o to, czy ktoś kogoś szanuje, tylko rządząca większość ma szanować prawa mniejszości. I wcale do tego nie jest potrzebny żaden idealny człowiek, tylko władza która nie nadużywa swoich uprawnień. 

Jak władza ma szanować prawa mniejszości skoro nikt nie szanuje niczyich praw. Nawet w rodzinie gdzie są 2,3,4,5 osób ludzie nie akceptują praw drugiej osoby. Dla każdego własne "ja" jest ważniejsze od "ja" innej osoby. Już kilka razy były roztaczane wizje raju na ziemi... I raju jak nie było tak nie ma. A strajki i zamieszki są na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Edit666 napisał:

No niestety nie rozumiesz. 

Ok. Nie rozumiem i nie chcę zrozumieć. Ale i tak nie zgodzę się na bezpodstawne ataki i naruszanie moich wartości.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze pro life bedzie mialo realny wplyw na polityke wcale mnie nie dziwi. Ten trend wyksztalcal sie powoli od lat i nikomu to nie przeszkadzalo. A teraz nagle taki szok i niedowierzanie. To ze ludzie glosowali na pis to jeszcze moge zrozumiec, nie bylo zadnej alternatywy. Ale juz tak wielkie poparcie dla konfederacji jest poza moja logika. Jak sie daje przyzwolenie narodowcom i faszystom na wejscie do sejmu, to trzeba liczyc sie z konsekwencjami swojego wyboru. Nie mozna jednoczesnie miec ciastka i go zjesc. Demokracja to nie tylko prawa kobiet, ale rowniez czlowieka, a wiec i mniejszosci. Zastanawiam sie czy gdyby na ulicy pobito czarnego albo Zyda to by tez byly takie demonstracje? Watpie niestety......

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
4 minuty temu, Skb napisał:

Ok. Nie rozumiem i nie chcę zrozumieć. Ale i tak nie zgodzę się na bezpodstawne ataki i naruszanie moich wartości.  

Osoby protestujące, protestują właśnie dlatego, gdyż nie zgadzają się na naruszanie ich wartości i traktowanie ich przedmiotowo. A Ty jak wyrazisz swoją niezgodę? Tupniesz nogą? Napiszesz post na kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
8 minut temu, Skb napisał:

Jak władza ma szanować prawa mniejszości skoro nikt nie szanuje niczyich praw. Nawet w rodzinie gdzie są 2,3,4,5 osób ludzie nie akceptują praw drugiej osoby. Dla każdego własne "ja" jest ważniejsze od "ja" innej osoby. Już kilka razy były roztaczane wizje raju na ziemi... I raju jak nie było tak nie ma. A strajki i zamieszki są na całym świecie.

Normalnie. Choćby przestrzegając zaleceń Unii, jeśli sami nie wiedzą co robić. I nikt nie mówi o budowaniu raju, tylko w miarę normalnego kraju, takiego jakim są kraje Europy Zach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
10 minut temu, Skb napisał:

Jak władza ma szanować prawa mniejszości skoro nikt nie szanuje niczyich praw. Nawet w rodzinie gdzie są 2,3,4,5 osób ludzie nie akceptują praw drugiej osoby. Dla każdego własne "ja" jest ważniejsze od "ja" innej osoby. Już kilka razy były roztaczane wizje raju na ziemi... I raju jak nie było tak nie ma. A strajki i zamieszki są na całym świecie.

No i właśnie dlatego są protesty - bo rząd nie szanuje praw kobiet i je im odbiera. Grzeczne rozmowy i dyskusję już były. Nic nie dały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edit666 napisał:

Osoby protestujące, protestują właśnie dlatego, gdyż nie zgadzają się na naruszanie ich wartości i traktowanie ich przedmiotowo. A Ty jak wyrazisz swoją niezgodę? Tupniesz nogą? Napiszesz post na kafe?

Stosownie do sytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

Normalnie. Choćby przestrzegając zaleceń Unii, jeśli sami nie wiedzą co robić. I nikt nie mówi o budowaniu raju, tylko w miarę normalnego kraju, takiego jakim są kraje Europy Zach.

Proszę o konkrety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edit666 napisał:

No i właśnie dlatego są protesty - bo rząd nie szanuje praw kobiet i je im odbiera. Grzeczne rozmowy i dyskusję już były. Nic nie dały. 

Rząd Pis-u? Ciekawe kto pisał Konstytucję i kto się zgodził na to by obowiązywała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
1 minutę temu, Skb napisał:

Proszę o konkrety. 

Proszę bardzo: równe prawa dla LGBT, łącznie z prawem do małżeństw i adopcji dzieci, swobodny dostęp do aborcji, świeckie państwo. Telewizja publiczna naprawdę publiczna a nie tuba rządowej propagandy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

Proszę bardzo: równe prawa dla LGBT, łącznie z prawem do małżeństw i adopcji dzieci, swobodny dostęp do aborcji, świeckie państwo. Telewizja publiczna naprawdę publiczna a nie tuba rządowej propagandy. 

Konkretnie jakie państwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
7 minut temu, Skb napisał:

Stosownie do sytuacji. 

Czyli jak? W tej sytuacji, która jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
5 minut temu, Skb napisał:

Rząd Pis-u? Ciekawe kto pisał Konstytucję i kto się zgodził na to by obowiązywała?

Ty tak serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Edit666 napisał:

Ty tak serio?

Nie, rzuć daty - i dopisz do nich rządzące ugrupowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
4 minuty temu, Skb napisał:

Rząd Pis-u? Ciekawe kto pisał Konstytucję i kto się zgodził na to by obowiązywała?

To PiS wymyślił taka a nie inną interpretację Konstytucji. W konstytucjach wielu krajów jest punkt o ochronie życia, ale wcale nie oznacza to zakazu aborcji. I co, oni wszyscy głupi, tylko my tacy mądrzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
6 minut temu, Skb napisał:

Konkretnie jakie państwo...

Co jakie państwo? Nie wiesz w jakich państwach jest dozwolona aborcja na życzenie? Czy gdzie jest świeckie państwo? Albo małżeństwa gejów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

To PiS wymyślił taka a nie inną interpretację Konstytucji. W konstytucjach wielu krajów jest punkt o ochronie życia, ale wcale nie oznacza to zakazu aborcji. I co, oni wszyscy głupi, tylko my tacy mądrzy?

I znasz ten punkt i wszystkie jego kolejne interpretacje. Możesz zatem podziękować piszącym konstytucję i tym co ją przyjęli, za nieprecyzyjne zapisy i nieznajomość Uchwały Zasadniczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

Co jakie państwo? Nie wiesz w jakich państwach jest dozwolona aborcja na życzenie? Czy gdzie jest świeckie państwo? Albo małżeństwa gejów?

Podaj mi państwo demokratyczne, gdzie są szanowane prawa wszystkich obywateli a nie tylko gejów i lesbijek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
1 minutę temu, Skb napisał:

I znasz ten punkt i wszystkie jego kolejne interpretacje. Możesz zatem podziękować piszącym konstytucję i tym co ją przyjęli, za nieprecyzyjne zapisy i nieznajomość Uchwały Zasadniczej. 

Powtarzam, w konstytucjach wielu krajów jest ochrona życia ludzkiego. Ale tylko pod władzą PiS, jest to równoznaczne z zakazem aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Skb napisał:

Proszę o konkrety. 

To nie jest tylko kwestia konkretow, ale tez mentalnosci i spolecznego przyzwolenia na praktyki niezgodne z demokracja. Problem polega na tym, ze w Polsce nigdy nie bylo prawdziwej demokracji, w sensie ze ja jako wyborca mam wplyw na losy mojego kraju. U nas po 89 roku wyksztalcila sie demokracja posrednia, czyli taka ktora daje ludowi jedynie iluzje wyboru, a tak naprawde rzadza nami skorumpowane elity. Demokracja to bardzo dlugi proces, rowniez mentalny, czyli brak spolecznego przyzwolenia na retoryke nienawisci, otwartosc na innych, krytyczne podejscie do ruchu narodowego ktory manipuluje pojeciem patriotyzmu, prawa czlowieka jako nadrzedna wartosc humanistyczna vs katolicki fundamentalizm itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

Powtarzam, w konstytucjach wielu krajów jest ochrona życia ludzkiego. Ale tylko pod władzą PiS, jest to równoznaczne z zakazem aborcji.

Jeżeli  ktoś pisze głupoty to mogą one być w każdy sposób interpretowane. Na obecną sytuację solidnie zapracowały wszystkie partie. Czyli ochrona życia ludzkiego nie ma nic wspólnego z aborcją. Gratuluję, nadajesz się na polityka, masz mój głos w przyszłych wyborach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
2 minuty temu, Skb napisał:

Podaj mi państwo demokratyczne, gdzie są szanowane prawa wszystkich obywateli a nie tylko gejów i lesbijek. 

Patrząc na mapę: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
3 minuty temu, Skb napisał:

Jeżeli  ktoś pisze głupoty to mogą one być w każdy sposób interpretowane. Na obecną sytuację solidnie zapracowały wszystkie partie. Czyli ochrona życia ludzkiego nie ma nic wspólnego z aborcją. Gratuluję, nadajesz się na polityka, masz mój głos w przyszłych wyborach. 

W innych krajach jest taki zapis i wcale nie jest głupotą, ani nie uniemożliwia aborcji. To nadinterpretacja, naginanie prawa do własnej ideologii.

Edytowano przez 6S80ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zebra zebrzynska napisał:

To nie jest tylko kwestia konkretow, ale tez mentalnosci i spolecznego przyzwolenia na praktyki niezgodne z demokracja. Problem polega na tym, ze w Polsce nigdy nie bylo prawdziwej demokracji, w sensie ze ja jako wyborca mam wplyw na losy mojego kraju. U nas po 89 roku wyksztalcila sie demokracja posrednia, czyli taka ktora daje ludowi jedynie iluzje wyboru, a tak naprawde rzadza nami skorumpowane elity. Demokracja to bardzo dlugi proces, rowniez mentalny, czyli brak spolecznego przyzwolenia na retoryke nienawisci, otwartosc na innych, krytyczne podejscie do ruchu narodowego ktory manipuluje pojeciem patriotyzmu, prawa czlowieka jako nadrzedna wartosc humanistyczna vs katolicki fundamentalizm itp. itd.

Prawo człowieka... Jak to ładnie brzmi... Tylkom kiedy człowiek jest człowiekiem? Jak się urodzi? Jak ma 18 lat? Jak ma białą skórę? Jak nie jest innej narodowości? Jak nie ma innych poglądów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 6S80ME napisał:

Patrząc na mapę: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg itd.

Niemcy.... Czy to jest ten kraj w którym zbiorowy gwałt był ukrywany przed opinią publiczną... A Szwecja to nie czasem to państwo, w którym do niektórych dzielnic boi się wjechać policja bo rządzi tam prawo szariatu? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skb napisał:

Prawo człowieka... Jak to ładnie brzmi... Tylkom kiedy człowiek jest człowiekiem? Jak się urodzi? Jak ma 18 lat? Jak ma białą skórę? Jak nie jest innej narodowości? Jak nie ma innych poglądów?

Zapomniałeś o Hiszpanii, gdzie pacyfikuje się ruchy niepodległościowe.... Bo za jej przykładem rozpadło by się parę państw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Skb napisał:

I znasz ten punkt i wszystkie jego kolejne interpretacje. Możesz zatem podziękować piszącym konstytucję i tym co ją przyjęli, za nieprecyzyjne zapisy i nieznajomość Uchwały Zasadniczej. 

Konstytucja nie ma byc precyzyjna. To nie jej zadanie. Kazda istniejaca na swiecie ma charakter ogolny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×