Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość 6S80ME
Przed chwilą, Skb napisał:

Niemcy.... Czy to jest ten kraj w którym zbiorowy gwałt był ukrywany przed opinią publiczną... A Szwecja to nie czasem to państwo, w którym do niektórych dzielnic boi się wjechać policja bo rządzi tam prawo szariatu? 

Tak, jasne, podaj jakieś pojedyncze przypadki naruszenia prawa i wysnuj z tego wniosek, że prawo tam kompletnie nie działa.

Ale ciekawe dlaczego z przepisu o ochronie życia, nie wynika, że trzeba sfinansować leczenie za granicą chorego dziecka, nawet jeśli to kosztuje miliony? Tylko, że trzeba zmusić kobiety do rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, AgsAgsAgs napisał:

Konstytucja nie ma byc precyzyjna. To nie jej zadanie. Kazda istniejaca na swiecie ma charakter ogolny. 

Zapominasz o konstytucji USA. Gdzie co chwilę są poprawki, aby nie odstawała od realiów a instytucje rządowe miały jasną podstawę do działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
2 minuty temu, Skb napisał:

Zapomniałeś o Hiszpanii, gdzie pacyfikuje się ruchy niepodległościowe.... Bo za jej przykładem rozpadło by się parę państw...

Nie zapomniałem, nie wymieniłem wszystkich krajów demokratycznych. Jak napisałem, z pojedynczych, dyskusyjnych przypadków nie można zanegowac demokracji w tych krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Skb napisał:

Niemcy.... Czy to jest ten kraj w którym zbiorowy gwałt był ukrywany przed opinią publiczną... A Szwecja to nie czasem to państwo, w którym do niektórych dzielnic boi się wjechać policja bo rządzi tam prawo szariatu? 

Chloniesz pisowska propagande jak gabka wode, wrecz idealny obywatel, no jak ma sie w tym kraju cos zmienic 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Tak, jasne, podaj jakieś pojedyncze przypadki naruszenia prawa i wysnuj z tego wniosek, że prawo tam kompletnie nie działa.

Ale ciekawe dlaczego z przepisu o ochronie życia, nie wynika, że trzeba sfinansować leczenie za granicą chorego dziecka, nawet jeśli to kosztuje miliony? Tylko, że trzeba zmusić kobiety do rodzenia.

Tego też nie rozumiem. Masz rację, że należy to ściśle ze sobą powiązać. 

Co To pierwszego akapitu, to nie są pojedyncze przypadki a cały szereg przyczynowo - skutkowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 6S80ME napisał:

Nie zapomniałem, nie wymieniłem wszystkich krajów demokratycznych. Jak napisałem, z pojedynczych, dyskusyjnych przypadków nie można zanegowac demokracji w tych krajach.

Ależ zwalczanie ruchów niepodległościowych dzieje się na naszych oczach. Nie dla Katalonii, nie dla Krajów Basków ale tak dla Kosowa. Czy to jest demokracja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

A mozesz podac przyklady tych prob stowrzenia idelanego czlowieka?  Masz na mysli nazistowskie czy sowieckie eksperymenty?

To są tylko jedne z wielu przykładów, wiesz że "parowano" geniuszy by stworzyć kolejnych geniuszy... Tylko, że zawsze wychodziło przeciętne potomstwo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tylk teraz bedziesz robic na jednostki, ktore nigdy do skarbu sie nie doloza

Dlaczego? Każdy w tym kraju płaci podatki. Nawet geniusz w niepłaceniu podatków też płaci podatki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Sprecyzuj moze co dla ciebie oznacza czlowiek doskonaly poniewaz tutaj definicje moga sie rozchodzic

Jak napisałaś Niemcy tworzyli fabryki idealnych wysokich, niebieskookich blondynów o odpowiednich cechach charakteru. 

W innych krajach były próby stworzenia kolejnego pokolenia jednostek wybitnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Kaleka w domu lub osrodku placi podatki?  Matka, ktora nie pracuje poniewaz musi opiekowac sie kaleka napewno placi niesamowite podatki rowniez.

Weź paragon za chleb i zobacz ile płacisz podatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Tylko w zadnym z tych wypadkow nikt nie interesowal sie empatia czy brakiem egoizmu, a sa to cechy istotne dla stworzenia lepszego spoleczenstwa i tutaj wlasnie rochodza sie definicje idealnego czlowieka

Dwóch panów stworzyło idealne społeczeństwa. Tylko Ty w jednym i drugim przypadku łapiesz się w najlepszym razie na podczłowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Kaleka kupi sobie chleb?  Wez sobie popatrz jak takie ciezko chore przypadki operuja.  One nie kupia sobie chleba

Nawet  kaleka je chleb. Mało tego kaleka rodzi dzieci i je wychowuje... Masz odwagę by to powiedzieć takiemu człowiekowi prosto w oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
5 minut temu, Skb napisał:

Weź paragon za chleb i zobacz ile płacisz podatku...

Daj mi 100 zł a ja ci wpłacę na konto 5 zł. Docenisz moją hojność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

JEzeli ty uwazasz spoleczenstwa tych panow za idealne to nie ma o czym rozmawiac.  Powodzenia w zyciu zycze z tymi korkami itd

Według tych panów były idealne. 

Z korkami sobie radzę doskonale, zwłaszcza jak nikt mnie nie atakuje, nie przeklina i nie pokazuje wulgarnych gestów - zwłasza w towarzystwie małego dzoiecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Kobieto jakie kaleki rodza dzieci gdy one nawet nie dozywaja okresu dojrzewania?  Znudzilas mi sie juz.  Pa

Czy chcesz porozmawiać z taką osobą z mojego bliskiego otoczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edit666 napisał:

Daj mi 100 zł a ja ci wpłacę na konto 5 zł. Docenisz moją hojność?

Tak. Tym bardziej, że przy ubraniu to już będzie 23 zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
11 minut temu, Skb napisał:

Ależ zwalczanie ruchów niepodległościowych dzieje się na naszych oczach. Nie dla Katalonii, nie dla Krajów Basków ale tak dla Kosowa. Czy to jest demokracja? 

Tak, owszem to jest demokracja. Zarówno Baskowie jak i mieszkańcy Katalonii mają równe prawa jak inni obywatele Hiszpanii. Prawo do secesji i oderwania się od kraju nie jest prawem obywatelskim, tylko buntem przeciw własnemu krajowi. Nawet nie chce myślę, co by się stało, gdyby mieszkańcy Śląska czy Gdańska postanowili oderwać się od Polski i przyłączyć do Niemiec czy utworzyć Wolne Miasto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
Przed chwilą, Skb napisał:

Tak. Tym bardziej, że przy ubraniu to już będzie 23 zł... 

Super. Napisz na priv, podam ci numer konta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 6S80ME napisał:

Tak, owszem to jest demokracja. Zarówno Baskowie jak i mieszkańcy Katalonii mają równe prawa jak inni obywatele Hiszpanii. Prawo do secesji i oderwania się od kraju nie jest prawem obywatelskim, tylko buntem przeciw własnemu krajowi. Nawet nie chce myślę, co by się stało, gdyby mieszkańcy Śląska czy Gdańska postanowili oderwać się od Polski i przyłączyć do Niemiec czy utworzyć Wolne Miasto.

 

A podobno w Unii Europejskiej każdy naród ma prawo do samostanowienia... Zgłoś zażalenie do Unii, że odzyskanie niepodległości przez Polskę było nieprawne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
30 minut temu, Skb napisał:

Prawo człowieka... Jak to ładnie brzmi... Tylkom kiedy człowiek jest człowiekiem? Jak się urodzi? Jak ma 18 lat? Jak ma białą skórę? Jak nie jest innej narodowości? Jak nie ma innych poglądów?

Kiedy? Co do tego mam wątpliwości.  To, że człowiek czasami zachowuje się gorzej jak świnia, wątpliwości nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Edit666 napisał:

Super. Napisz na priv, podam ci numer konta!

Z czystą przyjemnością... Robisz u mnie zakupy a ja zwracam Ci Vat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Jezeli mozna z nia porozmawiac to znaczy, ze nie jest bardzo ciezko uposledzona, ale dalej sbie wmawiaj, ze szosty palec u nogi to ciezkie uposledzenie.

Jest na tyle upośledzona, że dla wielu osób może wejść w kryterium, że jest niegodna by żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pari napisał:

Kiedy? Co do tego mam wątpliwości.  To, że człowiek czasami zachowuje się gorzej jak świnia, wątpliwości nie mam żadnych.

Mam wielką prośbę. Nie obrażaj świń, to są bardzo miłe i inteligentne zwierzęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
14 minut temu, Skb napisał:

Z czystą przyjemnością... Robisz u mnie zakupy a ja zwracam Ci Vat.  

Robię zakupy za twoje pieniądze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
14 minut temu, Skb napisał:

Jest na tyle upośledzona, że dla wielu osób może wejść w kryterium, że jest niegodna by żyć.

Przecież nie o takich przypadkach jest ta dyskusja 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Dla wielu osob moze.  Dla matki, ktora jest w ciazy i bardzo chce dziecka niekoniecznie.  Tu jest wlasnie roznica.  Ciaze usuwane z powodu stanu zdrowia plodu sa powaznymi przypadkami wiec skoncz juz.  Kobiety na dziecko z syndromem Downa sie decyduja wiec wyobraz sobie jakie kalectwo musza miec te plody, ktore sa usuwane.

Rozumiem, że znasz wszystkie kobiety i wszystkie przypadki. Dla wielu rodziców, powtarzam rodziców zespół Downa jest wystarczającym powodem aby nie chcieć dziecka. Miałaś osobiście kontakt z przerwaniem ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edit666 napisał:

Przecież nie o takich przypadkach jest ta dyskusja 🙈

Choroby genetyczne i nieuleczalne wady rozwojowe płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tak w piatym miesiacu z powodu braku polowy serca.

Tak. W trzecim miesiącu ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

DLa niektorych Down jest oczywiscie powodem dla przerwania ciazy, ale nie musi byc.  Zalezy to jednak od wielu faktorow- Down jest na skali i dziecko moze funkcjonowac, a moze wcale.

Zatem które z tych dzieci ma prawo do życia a które nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Mialam do czynienia z wieloma kobietami i te ktore chca dziecka i sie staraja to dobrze sie zastanawiaja nad takimi rzeczami.  Znam przypadek kiedy kobieta urodzila takie dziceko i zylo przez 6 lat na wozku zwiniete w klebek z powodu kalectwa ciala i oczywiscie uposledzenia umyslowego. A ty widzialas kiedys dziecko o plaskiej glowie na gorze- bez polowy mozgu?

Nie, ale widziałem  inne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×