Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 6S80ME

Jeśli człowiek zaczyna się od momentu połączenia komórki jajowej z plemnikiem i od tego momentu podlega ochronie, to powinny być zabronione spiralki domaciczne

Polecane posty

Gość 6S80ME
19 minut temu, Solanka napisał:

Tylko sprostuję, że pojęcie zarodek nie odnosi się do tak wczesnego etapu. Tak czy inaczej to początek życia nowego człowieka i to, że poronienie jest rozumiane tylko jako wydalenie z macicy po wcześniejszym zagnieżdżeniu nie znaczy, że nie mamy na sumieniu pozbycia się dziecka. Trzymając się więc takiego rozumienia spirala nie jest wczesnoporonna ale jest zabójcza.

Czyli zgodnie z prawem chroniącym życie od poczęcia, powinna być zakazana? Tak samo tabletka "dzień po"? Tak czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lili_96 napisał:

No nie wiem, ginekolodzy nie posługują się takim tłumaczeniem, ale rozumiem o co chodzi, jednak dojście do etapu zarodka ze spiralą nie wiem nawet czy stanowi 1%. Tak czy siak, to jest tutaj przede wszystkim kwestia podejścia. 

Zaskoczyło mnie, że tylko 25% kobiet ze spiralą ma wstrzymaną owulację. Jak taka z normalną owulacją trafi na faceta z turboplemnikami to jednak zapłodnienie możliwe 🤔 Mam nadzieję że to sporadyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, 6S80ME napisał:

Czyli zgodnie z prawem chroniącym życie od poczęcia, powinna być zakazana? Tak samo tabletka "dzień po"? Tak czy nie?

Pewnie można by to podciągnąć pod konstytucyjną ochronę życia, ale skoro większość twierdzi, że to nie są środki poronne to byłoby trudno.

Wiele kobiet popiera stosowanie antykoncepcji ale nie dopuszcza aborcji. Dobrze byłoby dokładnie edukować o działaniu poszczególnych środków żeby nie było niedomówień w sprawie działania wczesnoporonnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Solanka napisał:

Zaskoczyło mnie, że tylko 25% kobiet ze spiralą ma wstrzymaną owulację. Jak taka z normalną owulacją trafi na faceta z turboplemnikami to jednak zapłodnienie możliwe 🤔 Mam nadzieję że to sporadyczne przypadki.

Osobiście nie słyszałam o takim przypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lili_96 napisał:

Osobiście nie słyszałam o takim przypadku. 

Nie można o tym usłyszeć jeśli zadziała drugi mechanizm 😉 Zapłodnienie bez zagnieżdżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×