Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Janna83

Moja rodzina całkowicie popiera zakaz aborcji także tej po gwałcie

Polecane posty

Moja rodzina, czyli rodzice i rodzeńśtwo i ich małzonkowie. Jak ja mam z tymi ludźmi w ogóle rozmawiać? Na razie ich unikam. Ich argumenty są absurdalne! Czy to już czas zerwać kontakt? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłuchaj przytakni i uszanuj zdanie.  Całe życie planujesz uciekać przed ludźmi z innymi poglądami?  Obawiam się że zabraknie ci miejsca na tej planecie kiedy zaczniesz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

😞 to jest dla mnie bardzo ważna sprawa. nie tylko kwestia poglądów w prostych sporach. no i oni bardzo wojują o  swoje 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Szanuj każdego rozmówcę i jego poglondy, nie ważne jak bardzo kontrowersyjne, szalone czy odmienne są od twoich. Naucz się szukać płaszczyzn porozumienia . W tym momencie zwróć uwagę na to co czujesz gdy ktoś przedstawia  odmienny do twego punkt widzenia, ponieważ twoje uczucia to ty i odzwierciedla się w twojm przekazie i podejsciu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wysłuchałam argumentów. Brzmia one tak:

 

- "bo tak trzeba"

- "bo to jest dobre"

- "bo nawet w kościele ksiądz tak mówi"

- "bo dzieci się będą cieszyły, że chociaż przez kilka dni zobaczą swoją mamę"

- "chciałabyś sie nie urodzić jak byś była chora?"

 

 wtf? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janna83 napisał:

wtf?

Trzy pierwsze argumenty pozostaje tylko przemilczeć bo to jest jak dopytywanie o sens życia albo nieskończoność wszechświata. Osoby zindoktrynowane, będące pod wpływem ideologii nie są w stanie przedstawić żadnych argumentów tylko dogmaty.

1 godzinę temu, Janna83 napisał:

"bo dzieci się będą cieszyły, że chociaż przez kilka dni zobaczą swoją mamę"

Warto uświadomić, że noworodek widzi bardzo niewiele. Nie rozpoznaje kształtów i kolorów. Widzi tylko rozmyte plamy na odległość 20cm, więc nie jest w stanie zobaczyć matki.

1 godzinę temu, Janna83 napisał:

"chciałabyś sie nie urodzić jak byś była chora?"

To zależy jak czujesz Ty. Ja powiedziałbym, że niechciałbym się urodzić nawet zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Bo tak trzeba,, nie jest żadnym argumentem. ,,Bo to jest dobre,, no cóż dobrem jest chyba raczej wolna wola, a to co jest z góry narzucone i usankcjonowane czym kolwiek,  jest prawem , nakazem czyli przymusem stosowania konkretnych wzorców. A teraz pomyśl czy dobrem możesz nazwać przymus. ,,Bo nawet w kościele ksiądz mówi,, Nie chcę się zagłębiać w ideologię przypomnę ci parę faktów i tak szeroko omijanych przemilczeń. Nauki kościoła opierają się na ewangeliach,  z tym że te ewangelie były wybrane i dopuszczone do kanonu podczas pierwszego soboru gdzie biorąc pod uwagę uwczesnie panujące realia wybrano tylko te najbardziej pasujące  najwygodniejsze. Przypominam ci że nawet Maria Magdalena miała swoją ewangelię. Niestety w owych czasach kobiety nie miały prawa głosu. Do wniosków myślę że sama dotrzesz. Pozostałe w komentarzach powyżej zostały naświetlone.

Edytowano przez Whisper
Brak slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×