Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Elka1215

Miałyśmy pokazać siłę kobiet - robimy z siebie pośmiewisko

Polecane posty

Gość Edit666
2 godziny temu, Solanka napisał:

Natomiast tych wiernych z kościołów jest ich broszką, bo są takimi samymi obywatelami jak ty, więc mają prawo do stanowienia przepisów jeśli uzyskają do tego mandat w demokratycznych wyborach. 

To niech jeszcze uchwalą zakaz czynienia obrazów i oddawania im czci oraz nakaz świętowania soboty. Będzie zgodnie z 10 przykazaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
2 godziny temu, Solanka napisał:

Co to ma być za oszałamianie manifestantek 🤔

Mówisz o akcji nibyzrzucania ze schodów?

Oszołomić - wprowadzić kogoś w stan zamroczenia lub częściej utraty świadomości.

Serio do tego zachęcają, używają dokładnie tego słowa i twierdzą, że mają do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
2 godziny temu, Solanka napisał:

Nie, ale mogę głosować na takich co reprezentują moje poglądy i będą w maksymalnym dozwolonym stopniu stanowić prawo zgodne z tymi przekonaniami.

Ciekawe, jak kiedyś w wyborach wygrają wyznawcy judaizmu i uchwalą prawo nawiązujące obrzezanie... Też byś powiedziała, że spoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bimba napisał:

Ale dlaczego za moje pieniądze???

Niech sobie wierni sami łożą ze swoich pieniędzy na centra kultywowania swoich bajeczek.

 

Dlatego, że w Polsce wszystkie związki wyznaniowe otrzymują dotacje z budżetu Państwa. Idź pod synagogę pokrzyczeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Com napisał:

Dlatego, że w Polsce wszystkie związki wyznaniowe otrzymują dotacje z budżetu Państwa. Idź pod synagogę pokrzyczeć. 

Jasne, wszystkie związki wyznaniowe mają swój fundusz, jak Fundusz Kościelny. Wszystkie dostają dofinansowania od państwa sięgające kilku miliardów złotych rocznie. Wszystkim innym związkom wyznaniowym są przekazywane nieruchomości za bezcen. Kapelani wszystkich związków wyznaniowych dostają wypłaty za nauczanie w szkołach. Nie płacą podatków. Można wymieniać w nieskończoność. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iwna napisał:

Jasne, wszystkie związki wyznaniowe mają swój fundusz, jak Fundusz Kościelny. Wszystkie dostają dofinansowania od państwa sięgające kilku miliardów złotych rocznie. Wszystkim innym związkom wyznaniowym są przekazywane nieruchomości za bezcen. Kapelani wszystkich związków wyznaniowych dostają wypłaty za nauczanie w szkołach. Nie płacą podatków. Można wymieniać w nieskończoność. 

Tak. Wszystkim. 

Na mocy ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania[45] wszystkie związki wyznaniowe są zwolnione z opłat celnych oraz nie płacą podatków od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn i dochodów z działalności niegospodarczej. Zwolnione od opodatkowania są dochody z działalności gospodarczej przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, na działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków (w 2011 roku związki wyznaniowe dostały na nią 37 mln zł) oraz na inwestycje sakralne i kościelne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Com napisał:

Kafe oczywiście usuwa moje posty i blokuje te z odnośnikami z informacjami o tych "nielicznych" incydentach. Specjalnie wybrałam artykuły z wyborczej, zeby zaraz nie było szczekania o propagandę. 

Jeśli chcesz wstawić link musisz wysłać post, zaraz po tym kliknąć edytuj i dopiero wtedy wkleić odnośnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Chyba zapominasz, ze tv pokazuje wszystko na zlecenie wladz.  

Tak, tak. Wszystkie kanały i wszyscy ludzie na fb są opłacani przez PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Solanka napisał:

 A pisiory mówią, że proopozycyjna czyli są obiektywni.

Ty byłeś w jednym miejscu i wydaje ci się że wiesz wszystko.  W Poznaniu przerwano mszę w katedrze, zniszczono pomniki, dźgnięto kogoś nożem.

Bzdury wpisujesz choć nigdzie nie byłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nemetiisto napisał:

Bzdury wpisujesz choć nigdzie nie byłaś.

Wszystkie gazety i tv kłamią a Nemetisto był w Poznaniu i widział. Nie pisz już do mnie bo jesteś męczący przez te klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Solanka napisał:

Wszystkie gazety i tv kłamią a Nemetisto był w Poznaniu i widział. Nie pisz już do mnie bo jesteś męczący przez te klapki na oczach.

Byłem już na trzech wydarzeniach. Dziś idę na czwarte wobec zera z Twojej strony. To oznacza, że widziałem nieskończoną ilość razy więcej zdarzeń niż Ty. Możesz ośmieszać się dalej. Dla mnie to nawet lepiej. 😀

O tym co oglądałaś w Internecie albo TV lepiej dyskutować w dziale: "Gwiazdy/TV/Kino" lub ewentualnie w dziale: "Seriale TV". Będzie można to robić całkiem poważnie. Tutaj fantazje są niewiele warte.

Edytowano przez Nemetiisto
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam na tvn24 i żadnej agresji na marszach nie widzę!!!

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko pisowski  funkcjonariusz abw był agresywny i wjechał autem w tłum raniąc dwie kobiety które manifestowały!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bimba napisał:

Ja oglądam na tvn24 i żadnej agresji na marszach nie widzę!!!

I nie zobaczysz choćby kogoś pocwiartowali.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Solanka napisał:

I w tym momencie się ośmieszasz.

Może i nie burzył ale jak się kr..wił to zrobił w światyni zadymę, więc może wybaczy dzisiejszym wk..wionym. bo mają o co być

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Z ktore z tych rzeczy przytrafily sie tobie?  Poniewaz chore dziecko moze przytrafic sie kazdej z nich

Mam 3 dzieci. 1 z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 3 dziecko postanowiłam urodzic mimo zdiagnozowanego nowotworu szyjki macicy na początku ciąży, co dla mnie oznaczało rezygnację z leczenia. Nie oczekuje od nikogo ani peanów na moją cześć ani podziwiania ale nie dam się ustawiać po kątach przez nikogo, komu się wydaje, że cokolwiek wie bo może hipotetycznie w przyszlosci mu się przytrafi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AnnaMaria1982 napisał:

Każdy może protestować ale niszczenie Kościołów, przeszkadzanie w mszy , wypisywanie jakiś głupich haseł jest żałosne.

 

Zgadzam się ❤

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich co profanują obiekty sakralne powinni pałami karać 

A Ci którzy tak manifestują legitymować,  a jak  zachoruja na covid to niech w kolejce do szpitala nie czekają bo nie będzie dla nich miejsca

Edytowano przez Moniq_y
Dopisanie kilku slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Z ktore z tych rzeczy przytrafily sie tobie?  Poniewaz chore dziecko moze przytrafic sie kazdej z nich

Mam 3 dzieci. 1 z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 3 dziecko postanowiłam urodzic mimo zdiagnozowanego nowotworu szyjki macicy na początku ciąży, co dla mnie oznaczało rezygnację z leczenia. Nie oczekuje od nikogo ani peanów na moją cześć ani podziwiania ale nie dam się ustawiać po kątach przez nikogo, komu się wydaje, że cokolwiek wie bo może hipotetycznie w przyszlosci mu się przytrafi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa S. Małgorzaty Chmielewskiej: 
"Jestem przeciwna zabijaniu dzieci nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych. Sama, jak wiadomo, wychowuję niepełnosprawnego, przybranego syna. Jednak są sytuacje, w których trzeba zostawić sumieniu kobiety-rodziców wybór. Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcie tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy. Los osób niepełnosprawnych i rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi jest większości społeczeństwa i rządzącym obojętny. Pokazał to strajk w sejmie. Pokazuje milczenie przywódców Kościoła, którzy powinni od dawna wskazywać na ewangeliczną drogę w polityce- najpierw najsłabsi! Pokazują hejty pod wpisami ludzi proszących o pomoc w leczeniu ich dzieci: "jak se kalekę urodziłaś, to twój problem". To podsumowanie tych hejtów. Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym. Tak to oceniam. Zmieni się władza, aborcja będzie na życzenie. Troska o starców, dorosłych niepełnosprawnych, dzieci nie tylko niepełnosprawne, lecz z trudnych warunków, chore psychicznie, chore na raka- to także działalność pro-life. Tu, jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie - w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus- siedzi w chałupie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby naszym szlachetnym władcom na prawdę zależało na dobru chorego dziecka nienarodzonego to próbowali by otaczać ich matki pomocą i wsparciem i to promować. a to co się dzieje z miłościa do bliźniego na prawdę nie wiele ma wspólnego. Ja widzę tylko okrucieństwo i brak poszanowanie kobiet. Najstaszniejsze jest to że dla nich  przesłanką za aborcją było tylko zagrożenie życia, ale juz nie zdrowia kobiety. Wątpię żeby któryś z szacownych obrońców życia swoje zdrowie w tej sprawie narażał . I z tego co wiem to nie ustawiają się w kolejki żeby adoptować , chore przykłute do łóżka dzieci. Zmiana ustawy miała być juz kiedyś, ale ktoś mądrze lub po prostu cynicznie powiedział że byłaby skrajnie okrutna dla kobiet. Dziś już nie jest, super.

ps. Jestem wierząca i bardzo dziękuję bogu za zdrowe dzieci. Teraz na dziecko bym się nie zdecydowała i szczerze współczuje dziewczynom planującym rodzinę

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym"

"Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść" 

też Siostra Chmielewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Com napisał:

Mam 3 dzieci. 1 z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 3 dziecko postanowiłam urodzic mimo zdiagnozowanego nowotworu szyjki macicy na początku ciąży, co dla mnie oznaczało rezygnację z leczenia. Nie oczekuje od nikogo ani peanów na moją cześć ani podziwiania ale nie dam się ustawiać po kątach przez nikogo, komu się wydaje, że cokolwiek wie bo może hipotetycznie w przyszlosci mu się przytrafi. 

Autyzmu nie da sie wykryc w ciazy wiec niejako wyboru nie mialas. To, ze podjelas ryzyko i postanowilas utrzymac ciaze zamiast sie leczyc nie zasluguje na peany. Moglas osierocic troje dzieci lub jedno ze soba zabrac do grobu. Nie widze tu miejsca na podziw. Byla to Twoja decyzja. Dobrze, ze wszyscy zyjecie. 

Twoja sytuacja ma sie nijak do sytuacji o ktorej mowa.

Edytowano przez AgsAgsAgs
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
2 godziny temu, Moniq_y napisał:

Takich co profanują obiekty sakralne powinni pałami karać 

A Ci którzy tak manifestują legitymować,  a jak  zachoruja na covid to niech w kolejce do szpitala nie czekają bo nie będzie dla nich miejsca

Proponujesz karanie pałami księży pe/do/fi/lów? W sumie dobry pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz każdy kto protesstuje będzie przez kaczora podczepiony w mediach pod wściekłe kr'e't''ynki i nożowniczki (do tego się posuwały). 

z antyplandemików nie dało sie zrobić patologii 👊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chociaż w sumie... nie zdziwiłabym się, gdyby to kaczyński kazal niszczyć te kościoły, chcąc uderzyć w swój nawiększy elektorat. to by miało dla mnie sens. nie wiem jaki ma sens dla feministek dewastować koscioły, a nie koczować pod domami sędziów. hm. dla mnie nie ma wcale. ale dla specyficznych pseudokatolikow pisowców może być to jasne jak słońce

Edytowano przez brokentiger87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2020 o 17:34, Iwna napisał:

Dużo ci płacą za bycie pisowskim trollem? Ostatnio ich wysyp wszędzie swoją drogą. 

A ile tobie płacą za bycie lewicową aktywistką?

Akurat autorka ma 100% racji.

Jak dla mnie to aborcja mogłaby być i nawet do 9 miesiąca życia  - w Nowym Jorku już tak jest. 

ALE Te wulgarne hasła były żałosne. Niszczenie mienia/kościołów i blokowanie ruchu to już przesada. Lewacka hołota staje się gorsza i bardziej agresywna niż naziole podczas swoich marszów

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2020 o 20:30, witek napisał:

To jest w oczywisty sposób przesada. Taki post należy zgłaszać. To namawianie do przestępstwa i szczucie.  Ale nie oszukujmy się Solanko, to absolutny margines. Niepokojący, ale nadal. 

Żałuję, że większą troskę wykazujesz o budynek. Gdy jeszcze jakiś czas temu internet wyrzygał tysiące wpisów o tępieniu mniejszości seksualnych, o gazowaniu homoseksualistów, o biciu ich i "wyleczaniu" z niezdrowych preferencji, wtedy milczałaś albo mówiłaś: sami prowokują, teraz mają. Wtedy to, twoim chrześcijańskim obowiązkiem było też wypowiadanie się, zajęcie stanowiska, wyrażenie sprzeciwu wobec agresji i przemocy. Ale wolałaś przemilczeć albo usprawiedliwiać. Piszę to bez cienia satysfakcji, jest w tym jakaś sprawiedliwość dziejowa wymierzona kościołowi. 

Aha, czyli kobiety powinny kopać i bić facetów po jajach, za lata patriarchatu rozumiem? Tudzirż bezkarnie sie na nich wyżywać? Miałam Cię jednak za inteligentniejszego.

..., rozpier/dala mnie ten lewacki relatywizm. Serio. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×