Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marta.kk

Kiedy najwczesniej druga ciaza po cc?

Polecane posty

Z postow na forum widze, ze sa kobiety ktore zachodza w nastepna ciaze po cc po 3 albo 6 miesiacach i wszystko jest w porzadku. Calkowite zagojenie ciecia cesarskiego wewnatrz moze trwac maksymalnie do 6 miesiecy. Zalecenia lekarskie, aby czekac do roku wynikaja glownie z tego, aby organizm zregenerowal sie po pierwszej ciazy. Znacie osoby, ktore zaszly w ciaze ponizej roku po cc i wszystko bylo ok? Jesli lekarz po usg oceni, ze stan blizny po cieciu jest prawidlowy to czy jest sens czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest sens czekać, bo czy sn czy cc organizm musi się po tym mega wyczerpującym czasie ciąży zregenerować. Zbyt szybkie zajście w koleją ciąże może spowodować różne powikłania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam kobiete u ktorej skonczylo sie peknieciem macicy. Za glupote sie placi. Od jednej cesarki do drugiej powinny minac 2 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, AgsAgsAgs napisał:

Znam kobiete u ktorej skonczylo sie peknieciem macicy. Za glupote sie placi. Od jednej cesarki do drugiej powinny minac 2 lata. 

Po jakim czasie ta kobieta zaszla w ciaze od cc? Wszystko zalezy od stany blizny i zszycia po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marta.kk napisał:

Po jakim czasie ta kobieta zaszla w ciaze od cc? Wszystko zalezy od stany blizny i zszycia po operacji.

Zawsze jestes madrzejsza od lekarza? 

Kolezanka zaszla w ciaze niecaly rok po cesarce. Chyba kolo 8-9 miesiecy. Jedno jest pewne, wiecej dzieci miec nie bedzie. Cud, ze odratowali ja i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, marta.kk napisał:

Z postow na forum widze, ze sa kobiety ktore zachodza w nastepna ciaze po cc po 3 albo 6 miesiacach i wszystko jest w porzadku. Calkowite zagojenie ciecia cesarskiego wewnatrz moze trwac maksymalnie do 6 miesiecy. Zalecenia lekarskie, aby czekac do roku wynikaja glownie z tego, aby organizm zregenerowal sie po pierwszej ciazy. Znacie osoby, ktore zaszly w ciaze ponizej roku po cc i wszystko bylo ok? Jesli lekarz po usg oceni, ze stan blizny po cieciu jest prawidlowy to czy jest sens czekac?

Tak.Leżałam z kobietą do cięcia cesarskiego która zaszła w ciążę 4 miesiące po pierwszej cesarce i wszystko okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marta.kk napisał:

Znasz kobiete, ktora miala powiklania po szybkim zajsciu w ciaze po cc? Ja nie.

moja koleżanka miała trzecią cesarkę w 36 tygodniu bo blizna zaczęła jej się rozchodzić ponieważ dziecko było duże, córka ważyła 3,5 kg  miesiąc przed terminem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marta.kk napisał:

tego nie wiesz czy 3 miesiace w jej przypadku by cos zmienily.

Nie wiem. Czasem jednak kilka miesiecy robi roznice. W kazdym razie tak uslyszala w szpitalu.

Ty rob co chcesz, w koncu ryzykujesz tylko swoim i Twojego potencjalnego dziecka zyciem. Ja Cie do niczego nie zamierzam przekonywac. Zreszta mam wrazenie, ze chcesz tylko potwierdzenia tego co juz sobie umyslilas. Gdyby sie jednak w przyszlosci cos stalo, nie zwalaj na lekarzy, szpital, polozne tylko przyjmij na klate, ze to wynik Twojej decyzji. 

W kazdym przypadku zdrowia i szczescia Ci zycze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AgsAgsAgs napisał:

Nie wiem. Czasem jednak kilka miesiecy robi roznice. W kazdym razie tak uslyszala w szpitalu.

Ty rob co chcesz, w koncu ryzykujesz tylko swoim i Twojego potencjalnego dziecka zyciem. Ja Cie do niczego nie zamierzam przekonywac. Zreszta mam wrazenie, ze chcesz tylko potwierdzenia tego co juz sobie umyslilas. Gdyby sie jednak w przyszlosci cos stalo, nie zwalaj na lekarzy, szpital, polozne tylko przyjmij na klate, ze to wynik Twojej decyzji. 

W kazdym przypadku zdrowia i szczescia Ci zycze.

To tylko temat, ktory zalozylam i nie znaczy, ze bede sie starac o ciaze przed rokiem po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym zakładałam temat średnio tak właśnie 2 lata dziewczyny pisały...

niedawno dowiedziałam się, że moja dawna sąsiadka już 6cesarek miała, co roku z brzuchem chodzi i póki co żyje i wciąż się rozmnaża więc „Dać się” da wcześniej, inna sprawa jak tam w środku to wszystko wygląda i ile jeszcze zniesie jej organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2020 o 10:03, marta.kk napisał:

Z postow na forum widze, ze sa kobiety ktore zachodza w nastepna ciaze po cc po 3 albo 6 miesiacach i wszystko jest w porzadku. Calkowite zagojenie ciecia cesarskiego wewnatrz moze trwac maksymalnie do 6 miesiecy. Zalecenia lekarskie, aby czekac do roku wynikaja glownie z tego, aby organizm zregenerowal sie po pierwszej ciazy. Znacie osoby, ktore zaszly w ciaze ponizej roku po cc i wszystko bylo ok? Jesli lekarz po usg oceni, ze stan blizny po cieciu jest prawidlowy to czy jest sens czekac?

Leżałam na sali z dziewczyną po drugiej cesarce. Odstęp między porodami 2 lata i 2 m-ce. Ostatni miesiąc w szpitalu, bo było ryzyko rozejścia się szwów, przy schodzeniu z łóżka pękły jej szwy na macicy i gdyby nie była w szpitalu......nie uratowaliby ani jej ani dziecka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×