Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Samotnamama

Kiedy ojciec może zabrać 3miesieczne dziecko do siebie

Polecane posty

Witam, Opisywałam tu pewien czas temu historię o tym jak facet zostawił mnie w ciąży dla innej. On sobie żyje z nową partnerką, ja urodziłam śliczna zdrową córeczkę i radzimy siebie świetnie. Płaci mi 300zl alimentów bo powiedział że tyle mi na utrzymanie dziecka wystarczy i teraz pojawia się następny problem.

Przyjeżdża do dziecka raz na tydzień jak nie na 2, na godzinę do dwoch. Dziecko ma 3 miesiące dziś je po raz pierwszy przebrał, a jak trzeba nakarmić to ja muszę zrobić mleko bo on nie potrafi. Dziś wyskoczył do mnie z tekstem że za niedługo zacznie zabierać dziecko do siebie żeby się przyzwyczajało. Nigdy go nie ograniczałam w kontaktach, nawet namawiałam ale on mi mówił że przyjeżdża w miarę możliwości bo ma swoje zycie. Teraz chce je zabierać do siebie a ja się boje po prostu mu je dać. 

Czy jeżeli złoże wniosek do sądu to sąd może mu nie pozwolić zabierać dziecko do siebie tylko odziedzac u mnie? Nie ma warunków by je zabrać do siebie. Boje się o dziecko.

Edytowano przez Samotnamama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że do tej pory nie uregulowałaś sprawy alimentów i widzeń. Znajdź prawnika i składaj wnioski, ale musisz liczyć się z tym, że trochę to potrwa, zwłaszcza, że mamy pandemie.

Edytowano przez Iwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Jaki niecierpliwy. Właśnie, najpierw trzeba wyprostować to od strony prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taka dobra. Idz do sadu. Po pierwsze sparawa alimentow, 300 zl to drobne. Po drugie, sad ustali czestotliwosc oraz przebieg wizyt. Nie dalabym niemowlaka majacego 3 miesiace osobie ktora nie potrafi sie nim zajac. To nie zabawka ani lalka. Skoro ojciec malenstwa nie potrafi zapewnic mu odpowiedniej opieki to powinien sie z nim spotykac tylko pod nadzorem matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bimba napisał:

300 zł?

On ustalił że tyle wystarczy?

 

Tak on stwierdził że mi więcej nie da. Bo mam jeszcze 500+ sama mam też się dokładać, jego rodzice kupują mi mleko dla dziecka i mieszkam z rodzicami więc nie dokładam się do utrzymania domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i sąd nie pozwolił w tym wieku na zabieranie dziecka? Tym bardziej że wiem że ma problem z alkoholem mam dużo nagrań i zdjęć jak jeszcze mieszkaliśmy razem jak wyglądał każdy wieczór. Boje się o własne dziecko i nie chce by zabierał ja już teraz do siebie tym bardziej że wiem że jego nowa partnerka też jest niezłym ziolkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jeszcze trzeba Ci napisać że masz przez sąd ustalić kwotę alimentów i spotkania z dzieckiem?

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioski są już złożone do sadu, chodziło mi tylko o to czy wyrok u kogoś był taki że ojciec mógł zabierać tak małe dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Samotnamama napisał:

Wnioski są już złożone do sadu, chodziło mi tylko o to czy wyrok u kogoś był taki że ojciec mógł zabierać tak małe dziecko. 

W pierwszym poście pisałaś 

22 godziny temu, Samotnamama napisał:

Czy jeżeli złoże wniosek do sądu to sąd może mu nie pozwolić zabierać dziecko do siebie tylko odziedzac u mnie? Nie ma warunków by je zabrać do siebie. Boje się o dziecko.

Zdecyduj się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Samotnamama napisał:

Dziś złożyłam.

Ohoho to szybko znalazłaś prawnika, który w tempie ekspresowym sformułował wnioski i jeszcze je złożył w sądzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Iwna napisał:

Ohoho to szybko znalazłaś prawnika, który w tempie ekspresowym sformułował wnioski i jeszcze je złożył w sądzie. 

Do napisania wniosków, pozwów itp niepotrzebny jest prawnik. Ale fakt faktem, wczoraj po południu pytała, czy jak złoży to czy ojciec ma szansę uzyskać widzenia na jego zasadach a dzisiaj juz złożyła, więc może miała już napisane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×