Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 6S80ME

Aborcja jako forma antykoncepcji.

Polecane posty

Moim zdaniem w ogóle uprawiając seks zawsze powinniśmy się z tym liczyć, że może wyjść z tego dziecko, no chyba, że faktycznie bardzo przykładamy się do zabezpieczenia, aczkolwiek zawsze jest tam jakiś ok 1% szansy na zapłodnienie. Aborcja na żądanie tak o, to nie jest forma antykoncepcji. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje decyzje, czyny i tyle.

Edytowano przez monika0586
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
14 minut temu, Edit666 napisał:

Ojojoj, widzę, że czytanie ze zrozumieniem mocno kuleje, a pieniądze wydane na edukację Resa zostały wyrzucone w błoto.

Napisałam, że każdy powinien rozważyć a nie, że każdy powinien to zrobić. Widzisz różnicę?

Rozważając może dojść do różnych wniosków, np. takiego, że chce mieć dzieci i jeszcze się wstrzyma, albo że pieprzy zdrowie baby, niech się truje. Jest wiele możliwości.

Pisałeś, że faceci nie chcą bachoreksów tylko baby o nie jęczą. Faktycznie, chyba nie pisałeś, że są wyjątki od tej reguły 🤔

Rozważyć: uważnie się nad czymś zastanowic. Nie sądzę, że powinien to zrobić na przykład osiemnastolatek. Bo po co? Więc z pewnością nie każdy.

Napisałaś też, że lepsza by była edukacja mężczyzn. Raczej nie rozwiąże ona problemu antykoncepcji kobiet uprawiających seks z młodymi, więc nie jest lepsza.

A sadzilas, że jest to regułą bez wyjątków? Trzeba było zapytać, to bym ci napisał, że zdarzają się wyjątki 😝.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
5 minut temu, monika0586 napisał:

Moim zdaniem w ogóle uprawiając seks zawsze powinniśmy się z tym liczyć, że może wyjść z tego dziecko, no chyba, że faktycznie bardzo przykładamy się do zabezpieczenia, aczkolwiek zawsze jest tam jakiś ok 1% szansy na zapłodnienie. Aborcja na żądanie tak o, to nie jest forma antykoncepcji. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje decyzje, czyny i tyle.

A niby dlaczego odpowiedzialnos za swoje czyny, ma oznaczać urodzenie dziecka, jeśli nie jest chciane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
9 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Wiesz, ja jestem zwolennikiem aborcji na zyczenie do 12 tygodnia, jednak uwazam tez, ze jest to ostatecznosc i nie moze zastepowac antykoncepcji. Jezeli kobieta nie chce miec dzieci to powinna sie zabezpieczac, aborcja powinna byc rozwazana tylko w sytuacji gdy ta antykoncepcja z jakiegos powodu zawiodla.

A jeśli aborcja farmakologiczna, dokonywana gdy jest taka  potrzeba, była by korzystniejsza dla jej zdrowia niż stałe branie tabletek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 6S80ME napisał:

A niby dlaczego odpowiedzialnos za swoje czyny, ma oznaczać urodzenie dziecka, jeśli nie jest chciane?

Myślenie abstrakcyjne odróżnia nas od chociażby piesków, czy innych zwierzątek. Jako ludzie mamy świadomość tego, że jak jest jakaś decyzja, to skutek może być różny.

Jeśli bardzo nie chcemy potomka, to należy o to dobrze zadbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, 6S80ME napisał:

A niby dlaczego odpowiedzialnos za swoje czyny, ma oznaczać urodzenie dziecka, jeśli nie jest chciane?

Wypowiedź na poziomie gimnazjum.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
27 minut temu, 6S80ME napisał:

Rozważyć: uważnie się nad czymś zastanowic. Nie sądzę, że powinien to zrobić na przykład osiemnastolatek. Bo po co? Więc z pewnością nie każdy.

Napisałaś też, że lepsza by była edukacja mężczyzn. Raczej nie rozwiąże ona problemu antykoncepcji kobiet uprawiających seks z młodymi, więc nie jest lepsza.

A sadzilas, że jest to regułą bez wyjątków? Trzeba było zapytać, to bym ci napisał, że zdarzają się wyjątki 😝.

W cywilizowanym świecie każdy powinien rozważyć, jaki rodzaj antykoncepcji mu odpowiada. Każdy.

Ależ dlaczego nie 18 latek? Przecież i tak tylko wyjątki chcą bachoreksy więc duża szansa, że ten 18 latek nie będzie chciał dzieci. Poza tym wazektomia jest odwracalna, więc jeśli jakimś cudem mu się odwidzi, lub baba będzie wyjątkowo jęczeć to jeszcze bachoreksa spłodzi.

Edukacja mężczyzn rozwiąże wiele problemów.

Ja tam nie uważam, że faceci nie chcą bachoreksów tylko robią je bo baby jęczą (To Twoje wynurzenia I wierzenia). Raczej zdarzają się wyjątki, które bachoreksów nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
1 minutę temu, Gość888 napisał:

Wypowiedź na poziomie gimnazjum.

No to łatwo Ci będzie znaleźć kontrargument. Czekam.

 

27 minut temu, monika0586 napisał:

Myślenie abstrakcyjne odróżnia nas od chociażby piesków, czy innych zwierzątek. Jako ludzie mamy świadomość tego, że jak jest jakaś decyzja, to skutek może być różny.

Jeśli bardzo nie chcemy potomka, to należy o to dobrze zadbać.

A to "zadbanie" może polegać na zapewnieniu sobie możliwości dokonania aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
5 minut temu, Gość888 napisał:

Wypowiedź na poziomie gimnazjum.

Nie obrażaj gimnazjalistów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
2 minuty temu, 6S80ME napisał:

 

A to "zadbanie" może polegać na zapewnieniu sobie możliwości dokonania aborcji.

Np. dziecka 3 letniego. A co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 6S80ME napisał:

A to "zadbanie" może polegać na zapewnieniu sobie możliwości dokonania aborcji.

Dbanie o niechciane ciąże zaczyna się od edukacji seksualnej, która niestety w naszym kraju kuleje, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości podniesie się.

Cóż, uważam, że do pewnych rzeczy po prostu trzeba dorosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
Przed chwilą, Edit666 napisał:

W cywilizowanym świecie każdy powinien rozważyć, jaki rodzaj antykoncepcji mu odpowiada. Każdy.

Ależ dlaczego nie 18 latek? Przecież i tak tylko wyjątki chcą bachoreksy więc duża szansa, że ten 18 latek nie będzie chciał dzieci. Poza tym wazektomia jest odwracalna, więc jeśli jakimś cudem mu się odwidzi, lub baba będzie wyjątkowo jęczeć to jeszcze bachoreksa spłodzi.

Edukacja mężczyzn rozwiąże wiele problemów.

Ja tam nie uważam, że faceci nie chcą bachoreksów tylko robią je bo baby jęczą (To Twoje wynurzenia I wierzenia). Raczej zdarzają się wyjątki, które bachoreksów nie chcą.

To może w cywilizowanym świecie każdy powinien też rozważyć kupno willi na Lazurowym Wybrzeżu?  Fajnie ją mieć. Więc każdy.

Nigdzie nie twierdziłem, że edukacja nie rozwiąże żadnych problemów. Natomiast to, że jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego, wymaga zbadania zagadnienia i dokonania porównań. No ale ty wiesz lepiej.

Możesz sobie uważać co chcesz, to wolny kraj.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
4 minuty temu, Edit666 napisał:

Np. dziecka 3 letniego. A co tam.

Jakoś nie słyszałem o zgodnej z prawem aborcji dziecka 3 letniego. Przynajmniej nie teraz i nie na tym kontynencie. No ale jeśli chcesz ryzykować dożywotnia odsiadkę, to twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
4 minuty temu, monika0586 napisał:

Dbanie o niechciane ciąże zaczyna się od edukacji seksualnej, która niestety w naszym kraju kuleje, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości podniesie się.

Cóż, uważam, że do pewnych rzeczy po prostu trzeba dorosnąć 

Wiem jak wygląda edukacja seksualna w tym kraju. Ciekaw jestem, czy gdy będziesz miała dziecko w szkole, a ktoś zaprotestuje przeciwko "demoralizacji" dzieci, przeciwstawiać się temu.

Dorosnąć czyli czekać z seksem, aż kogoś będzie stać na dziecko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 6S80ME napisał:

Wiem jak wygląda edukacja seksualna w tym kraju. Ciekaw jestem, czy gdy będziesz miała dziecko w szkole, a ktoś zaprotestuje przeciwko "demoralizacji" dzieci, przeciwstawiać się temu.

Jestem otwartą matką i odpowiadam na trudne pytanie proporcjonalnie do wieku dziecka. Inni rodzice mają problem z omawianiem takich tematów z dziećmi z jakichś tam powodów, nie oceniam, ale szkoła jest od edukacji i tam można bardziej szczegółowo omówić różne tematy, a nawet myślę, że część dzieci może być bardziej odważna w zadawaniu pytań nauczycielowi niż własnym rodzicom. A jeśli jacyś rodzice uważają, że edukacja seksualna to demoralizacja, to niech nie wyrażają zgody na uczestniczenie w zajęciach swoich pociech.

11 minut temu, 6S80ME napisał:

Dorosnąć czyli czekać z seksem, aż kogoś będzie stać na dziecko? 

Uważam, że pieniądze to nie wszystko, bo najważniejsza jest miłość, ale "narobienie" sobie 10 dzieciaków i stękanie w tv na biedę, to nie jest dobry sposób 🙂 Niektórzy czują się gotowi na dziecko mając 25 lat, inni więcej, inni mniej, a inni w ogóle, po prostu nie chcą mieć dzieci. Dziecku trzeba zapewnić przede wszystkim miłość, a reszta z czasem się ułoży, jak się do tego dąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
7 minut temu, monika0586 napisał:

Jestem otwartą matką i odpowiadam na trudne pytanie proporcjonalnie do wieku dziecka. Inni rodzice mają problem z omawianiem takich tematów z dziećmi z jakichś tam powodów, nie oceniam, ale szkoła jest od edukacji i tam można bardziej szczegółowo omówić różne tematy, a nawet myślę, że część dzieci może być bardziej odważna w zadawaniu pytań nauczycielowi niż własnym rodzicom. A jeśli jacyś rodzice uważają, że edukacja seksualna to demoralizacja, to niech nie wyrażają zgody na uczestniczenie w zajęciach swoich pociech.

Uważam, że pieniądze to nie wszystko, bo najważniejsza jest miłość, ale "narobienie" sobie 10 dzieciaków i stękanie w tv na biedę, to nie jest dobry sposób 🙂 Niektórzy czują się gotowi na dziecko mając 25 lat, inni więcej, inni mniej, a inni w ogóle, po prostu nie chcą mieć dzieci. Dziecku trzeba zapewnić przede wszystkim miłość, a reszta z czasem się ułoży, jak się do tego dąży.

To słabo znasz rzeczywistość tego kraju

I co, mają czekać z uprawianiem seksu, aż będą gotowi na dziecko? Na przykład do 25 lat lub dłużej? A jak nie chcą w ogóle mieć dzieci, to mają rezygnować z seksu? Bo tak rozumiesz odpowiedzialność?

Edytowano przez 6S80ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
35 minut temu, Edit666 napisał:

Nie obrażaj gimnazjalistów!

Jakoś nie potrafi podać kontrargumentu. Ty pewnie też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 6S80ME napisał:

To słabo znasz rzeczywistość tego kraju

I co, mają czekać z uprawianiem seksu, aż będą gotowi na dziecko? Na przykład do 25 lat lub dłużej? A jak nie chcą w ogóle mieć dzieci, to mają rezygnować z seksu? Bo tak rozumiesz odpowiedzialność?

Każdy wychowuje dzieci, tak jak uważa to za słuszne.

Tłumaczę jeszcze raz... Jeśli nie chce się dzieci, to należy się zabezpieczać. Jednak niewielki procent jest tych niepowodzeń.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
32 minuty temu, 6S80ME napisał:

To może w cywilizowanym świecie każdy powinien też rozważyć kupno willi na Lazurowym Wybrzeżu?  Fajnie ją mieć. Więc każdy.

No dobrze. Nie doprecyzowałam. Każdy facet, który uprawia seks lub zamierza uprawiać seks z kobietami powinien rozważyć jaka antykoncepcja będzie dla niego najlepsza. Jedną z metod jest wazektomia. 

35 minut temu, 6S80ME napisał:

 

Nigdzie nie twierdziłem, że edukacja nie rozwiąże żadnych problemów. Natomiast to, że jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego, wymaga zbadania zagadnienia i dokonania porównań. No ale ty wiesz lepiej.

 

No niesamowite, naprawdę. Sam to wymyśliłaś?

 

36 minut temu, 6S80ME napisał:

 

Możesz sobie uważać co chcesz, to wolny kraj.

 

Wow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
34 minuty temu, 6S80ME napisał:

Jakoś nie słyszałem o zgodnej z prawem aborcji dziecka 3 letniego. Przynajmniej nie teraz i nie na tym kontynencie. No ale jeśli chcesz ryzykować dożywotnia odsiadkę, to twój problem.

Ja tam wolę bardziej cywilizowaną antykoncepcję niż aborcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
2 minuty temu, monika0586 napisał:

Każdy wychowuje dzieci, tak jak uważa to za słuszne.

Tłumaczę jeszcze raz... Jeśli nie chce się dzieci, to należy się zabezpieczać. Jednak niewielki procent jest tych niepowodzeń.

 

Odpowiadam jeszcze raz: a co jeśli zamiast zażywać regularnie tabletki, woli raz na jakiś czas dokonać aborcji farmakologicznej? Bo uważa,że tak będzie dla niej lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
6 minut temu, Edit666 napisał:

No dobrze. Nie doprecyzowałam. Każdy facet, który uprawia seks lub zamierza uprawiać seks z kobietami powinien rozważyć jaka antykoncepcja będzie dla niego najlepsza. Jedną z metod jest wazektomia. 

No niesamowite, naprawdę. Sam to wymyśliłaś?

 

Wow !

To coś innego niż pisałaś na początku. Z tym nie sposób się nie zgodzić.

Tak, zupełnie sam.

Yes!

 

Edytowano przez 6S80ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6S80ME
3 minuty temu, Edit666 napisał:

Ja tam wolę bardziej cywilizowaną antykoncepcję niż aborcja.

Twój wybór. To wolny kraj. Wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
7 minut temu, 6S80ME napisał:

Odpowiadam jeszcze raz: a co jeśli zamiast zażywać regularnie tabletki, woli raz na jakiś czas dokonać aborcji farmakologicznej? Bo uważa,że tak będzie dla niej lepiej.

Powinna iść do lekarza ginekologa i o tym porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 6S80ME napisał:

Odpowiadam jeszcze raz: a co jeśli zamiast zażywać regularnie tabletki, woli raz na jakiś czas dokonać aborcji farmakologicznej? Bo uważa,że tak będzie dla niej lepiej.

Wiesz, ja uważam, że dla mnie i moich dzieci by było mieszkać w domku jednorodzinnym;) Każdy robi co uważa za słuszne i jeśli kobieta podejmie decyzje o aborcji, bo tak, to stanie na rzęsach i znajdzie takie miejsce, gdzie będzie mogła tego dokonać. Ja nie oceniam takich osób, bo to nie moje życie, ale nie chciałabym, aby aborcja nie była traktowana jako forma antykoncepcji. Jest w czym wybierać jeśli chodzi o metody zabezpieczania się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
10 godzin temu, 6S80ME napisał:

Właściwie dlaczego nie? Jeśli któraś kobieta, ewentualnie po konsultacji ze swoim lekarzem, dojdzie do wniosku, że tak jest lepiej dla niej, to dlaczego nie? Taka była idea, gdy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku wchodził na rynek preparat RU486. Kobieta miała nie stosować żadnych środków antykoncepcyjnych, a gdyby okres opóźniał się o dwa tygodnie, wtedy zażyła by dawkę preparatu. Uważano wtedy, że jest to mniej obciążające dla zdrowia kobiety, niż branie tabletek. Być może coś się zmieniło jeśli chodzi o wskazania medyczne, a może tylko chodzi o "dziecko napoczęte". Czy ktoś co wie na ten temat?

Aaaa, i jeszcze jedno Res. Od połowy lat 80-tych, wiele się zmieniło i dziś mamy o niebo lepsze pigułki antykoncepcyjne niż za Twoich czasów. Wobec tego, dziś, rozważania na temat tego co jest lepsze, aborcja farmakologiczna czy dobrze dobrana pigułka są zupełnie od czapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ktos jest konserwatysta, ktoś jest liberalem, dla kogoś kosciol to sufit a dla innego podloga, ale jaki bog? jaka wiara? możesz pisać ze wierzysz w nature wszechświata, ale nie gadaj bzdur o jakimś bogu, rzekomym kulcie którego nie dosc ze nie znasz to i sam nie rozumiesz i jeszcze potrzebujesz bo widać samotność Ci dokucza, dlaczego ktoś ma wypowiadać sie na temat odczuć sympatii uczuć które dotyczą innej osoby ? jakim prawem komus sie wydaje ze może wejść w jej buty i poczuć sie odpowiedzianym za jej decyzje ? Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale niech każdy żyje po swojemu i nie wpierd..a sie w zycie innych, każdy ma swoje doświadczenia przemyślenia i żyje według tych reguł, i jeżeli dotyczy to spraw światopoglądowych to albo o nie walczy skoro mu przeszkadzają albo milczy bo jest póki co po jego myśli, logika nie jest na sprzedaż ale każdy jakiś intelekt ma, aborcja to sprawa indywidualna i tylko osoba godzącą sie na nią powinna ponosic jej konsekwencje i ponosi, bez żadnych ocen, spowiedzi tym bardziej, a żadna polityka nie powinna sie w takie sprawy mieszać, i tyle w tym temacie, to powinien być zawsze indywidualny wybór, a w przypadku gwałtów prawnie skonstruowany przepis dotyczący usunięcia chyba że ofiara się sprzeciwia i chce urodzić, generalnie bardzo ciekawi mnie opinia samców starających nie rozmawiać o sprawach które sa od nich lata świetlne, a może setki lat, jedyne co nosili w brzuchu to wypchane jelita po sobotnim obiedzie które ugotowała zona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
7 godzin temu, 6S80ME napisał:

A niby dlaczego co miesiąc? Myślisz, że nie stosując żadnej antykoncepcji, po miesiącu była byś już w ciąży?

Niektórzy uprawiają seks częściej niż co 3 miesiące... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aborcja nie jest antykoncepcją, bo nie zapobiega zajściu w ciążę, tylko raczej przyspiesza termin rozwiązania... Więc może nie gwałćmy logiki i nie mylmy pojęć.

A może zwiększenie powszechności dobrowolnej sterylizacji? Zarówno dla mężczyzn (która już jest legalna) jak i dla kobiet, które teraz na życzenie nie mają do niej prawa. Na pewno zdrowsze niż fundowanie sobie rewolucji hormonalnych, czy to antykoncepcją, czy też środkami poronnymi

Edytowano przez Gość_2
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×