Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Niburdiama

Najgorsza wada jest skąpstwo

Polecane posty

9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Napisałaś, że jadasz masło z awokado. 😈

Z awokado albo z innych produktow tak, ale nie to tradycyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Pamiętaj, że ja potrafię się zmieścić w 500 zł. 😈

Widocznie masz inna przemiane materii, bo ja mam taka, ktora wyglada jak rzeton wrzucany do automatu, ktory po chwili jest z powrotem w szufladce do odbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

Jestem bardziej ekonomiczny. 😈

Ja malo ekonomiczna 😐 kaspej oddalby mnie z powrotem jak ksiazke do biblioteki 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Niburdiama napisał:

Nie smakuje Ci czy źle sie z tym czujesz?  

Smak jogurtu naturalnego z żurawiną albo z pomarańcza? Mniam. Pokonuje mnie konsystencja ciapki z kawałkami. Grysiki, kasza manna, budynie, kisiele nie jem, nie przepadam.

Znam osobę, która nie je pieczywa i cukru, gluten free. Wygląda 10lat młodziej. Jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Electra napisał:

Znam osobę, która nie je pieczywa i słodyczy. Wygląda 10lat młodziej. Jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

to chyba poznalas druga taka osobe, choc ja troche jem pieczywa, a papki lubie ale tylko wartosciowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz niemal kazdy facet z forum oddalby mnie z powrotem, gdyby zobaczyl ile jem 😐

Ty w dalszym ciagu masz szanse jako ekonomiczna 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kaspej ban napisał:

nie masz zachcianek czy tylko ich nie realizujesz? każda kobieta ma zachcianki

Idę do fryzjera, kupuję kosmetyki. Torebki? 4sztuki. Kupię nowe jeśli stare będzie niszczeć. Nie mam potrzeby rozwalać kasy na głupoty, nie robię zakupów pod wpływem impulsu, nie kupuję zbędnych rzeczy.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Ja jem głównie papki ostatnio. Z kawałkami.

Jem na przyklad mnostwo pieczarek i suszone owoce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Idę do fryzjera, kupuje kosmetyki. Torebki? 4sztuki. Kupię nowe jeśli stare będzie niszczeć. Nie mam potrzeby rozwalać kasy na głupoty, nie robię zakupów pod wpływem impulsu, nie kupuje zbędnych rzeczy.

4 szt torebek? A, na randki 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Niburdiama napisał:

to chyba poznalas druga taka osobe, choc ja troche jem pieczywa, a papki lubie ale tylko wartosciowe. 

Nie jadłam glutenu ponad rok. Fantastycznie czułam się. Cukier? Zgrzeszę czekoladą lub ciastem od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, agent of Asgard napisał:

Ja jem głównie papki ostatnio. Z kawałkami.

Rośnie mi to 🙈

2 minuty temu, Niburdiama napisał:

4 szt torebek? A, na randki 😎

Nie chadzam stąd tylko cztery.

4 minuty temu, Niburdiama napisał:

suszone owoce.

🤢 Tylko żurawina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Electra napisał:

Nie jadłam glutenu ponad rok. Fantastycznie czułam się. Cukier? Zgrzeszę czekoladą lub ciastem od czasu do czasu.

Moze i unikalabym glutenu, jednak nie widze takiej potrzeby, a pieczywo nawet smakuje mi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale hipotetycznie, ze bylaby tu jakas osoba, ktora nie tolerujr glutenu to zostalaby oddana z powrotem, bo zywnosc by kosztowala rownowartosc wyplaty przyjmijmy 2 tys...do tego musialaby ta osoba jeszcze spelnic normy jakosciowe odnosnie relacji i wiekowe, czyli szanse na relacje oscylowalyby wokol kilku %. Ale Ty mozesz gluten, wiec jest nadzieja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niburdiama napisał:

Moze i unikalabym glutenu, jednak nie widze takiej potrzeby, a pieczywo nawet smakuje mi. 

Obawiam się , że wykluczając coś z diety możemy zafundować sobie nabytą nietolerancję, więc jeśli nie ma zdrowotnych przeciwskazań to nie powinniśmy niczego wyklucza eliminować. To tylko moje przypuszczenia, musiałby się wypowiedzieć lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Wydaje mi się, Electro, że tym podejściem, iż wszystkie ektrawagancje są zbędne, odbierasz sobie radość życia. 

Ale o tym wlasnie jest topik. I jak widac wielu mezczyzn krzywo patrzy na ekstrawagancje...a jak dorzucic do tego jeszcze brak glutenu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, agent of Asgard napisał:

odbierasz sobie radość życia.  

Ciężko mieć poczucie odbierania sobie radości, gdy nie masz wewnętrznej potrzeby. To nie jest nic wbrew sobie. Na pewno chciałabym jeść zdrowiej, ale też bez szaleństw.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Ja ograniczam gluten. Ta ciabatta to tak jednorazowo. Nawet makaron jem zwykle ryżowy. 😈

Ale jest taka potrzeba? A czy nie jest tak, ze to choroba raczej dziedziczna oraz genetyczna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Electra napisał:

Obawiam się , że wykluczając coś z diety możemy zafundować sobie nabytą nietolerancję, więc jeśli nie ma zdrowotnych przeciwskazań to nie powinniśmy niczego wyklucza eliminować. To tylko moje przypuszczenia, musiałby się wypowiedzieć lekarz.

A mi sie wydaje, ze to jest raczej genetyczne. Ale tez nie mam w tym temacie wiedzy experckiej. Moze forumowy dokte Siur bedzie wiedzial lepiej 🙂

Edytowano przez Niburdiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Skąpstwo jest mniejszym złem niż chciwość. Chciwość to jest najgorsza cecha u człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niburdiama napisał:

genetyczne

Miałam na myśli nie  eliminację podyktowaną wskazaniami medycznymi (celiakia i pewnie genetyka), ale czy można zafundować sobie nietolerancję poprzez długotrwałe wykluczenie czegoś z diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Nie ma. Przeprowadzam eksperyment. Nie mam celiakii.

To masz nietolerancję na jedzenie, które zawiera gluten pszenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

Nie ma. Przeprowadzam eksperyment. Nie mam celiakii.

A co Ci dolega, ze przeprowadzasz experyment? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Ja ograniczam gluten. Ta ciabatta to tak jednorazowo. Nawet makaron jem zwykle ryżowy. 😈

Nie dziwię się. Samopoczucie przy ograniczeniu glutenu jest fantastyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Electra napisał:

Miałam na myśli nie  eliminację podyktowaną wskazaniami medycznymi (celiakia i pewnie genetyka), ale czy można zafundować sobie nietolerancję poprzez długotrwałe wykluczenie czegoś z diety.

Wydaje mi sie, ze raczej nie. Przykladowo nie jesz caly rok zielonego ogorka i nagle zjesz. Poczujesz sie chora po zjedzeniu ogorka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Electra napisał:

Nie dziwię się. Samopoczucie przy ograniczeniu glutenu jest fantastyczne.

Nie wiem. Moze kiedys przetestuje. 

Edytowano przez Niburdiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Niburdiama napisał:

Wydaje mi sie, ze raczej nie. Przykladowo nie jesz caly rok zielonego ogorka i nagle zjesz. Poczujesz sie chora po zjedzeniu ogorka? 

Organizm nie musi nic wyprodukować specjalnego by go trawić. W przypadku tłuszczu zwierzęcego, laktozy czy glutenu to chyba inna bajka. Gdybam, nie mam wiedzy.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Niburdiama napisał:

Nie wiem. Ale po zjedzeniu chleba bez jego zawartosci dalam sobie spokoj. W ogole mi to wszystko nie smakowalo i nie dalam rady. Z czystej ciekawosci probuje roznych rzeczy, zeby urozmaicic jedzonko.

Kupny, bezglutenowy papier jest niejadalny. Piekłam bezglutenowe chleby z dodatkiem siemienia, ziaren słonecznika i otręb.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Electra napisał:

Organizm nie musi nic wyprodukować specjalnego by go trawić. W przypadku tłuszczu zwierzęcego, laktozy czy glutenu to chyba inna bajka. Gdybam, nie mam wiedzy.

Wydaje mi sie ze organizm nie uszkodzi sie sam poniewaz nie mial do czynienia z sustancja tylko jest to albo wrodzone albo nabyte wskutek uszkodzenia. Ale nie jestem expertem. Moze ktos ma wieksza wiedze i nam podpowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, agent of Asgard napisał:

Nic mi nie dolega. Czasem robię eksperymenty kulinarne, a poza tym chcę być zdrowy i sprawny. Dlatego też jem niewiele mięsa, nie używam cukru itd.

A uprawiasz sport? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Z tym, że nie stosuję tej „diety” restrykcyjnie i jeśli ktoś ze znajomych poda mi coś, czego normalnie nie jadam, nie ma problemu.

A jakie jadasz mieso w tej diecie?. A ten makaron o ktorym wspomniales musze sobie wlasnie zapodac. 

Edytowano przez Niburdiama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×