Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karolaaa1

Opryszczka 22 tydzień ciąży

Polecane posty

Cześć dziewczyny, jestem w 22 tygodniu ciąży i niestety wyszła mi dzisiaj opryszczka na ustach, miałam ja kilka razy przed ciążą, czy zagraża ona coś dziecku?

Edytowano przez Karolaaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecku nic nie grozi. Masz juz antyciala. Opryszczka to wirus i jest grozna dla plodu tylko gdy w trakcie ciazy dochodzi do "pierwotnego" zarazenia i pierwszych " wykwitow" na skorze. Wtedy rzeczywiscie moze byc groznie. Jezeli chorowalas wczesniej to raczej nie musisz sie martwic. Dla pewnosci zadzwon do swojego ginekologa. Wszystko jednak powinno byc dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

Dziecku nic nie grozi. Masz juz antyciala. Opryszczka to wirus i jest grozna dla plodu tylko gdy w trakcie ciazy dochodzi do "pierwotnego" zarazenia i pierwszych " wykwitow" na skorze. Wtedy rzeczywiscie moze byc groznie. Jezeli chorowalas wczesniej to raczej nie musisz sie martwic. Dla pewnosci zadzwon do swojego ginekologa. Wszystko jednak powinno byc dobrze. 

W takim razie się troszkę uspokoiłam, na internecie piszą różnie dlatego się zestresowałam, a to moja pierwsza ciaza dlatego aż tak wariuje, a czytałam na internecie i raz piszą ze niegroźne, a raz groźne, ze do 20 tygodnia groźne, a tutaj wiem ze można liczyć na odpowiedz. Dziękuje 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w pierwszej ciąży już w początkowych tygodniach ciąży wyskoczyła opryszczka (oczywiście już od kilku lat wstecz mialam z nią doczynienia) i nic złego się z dzieckiem nie stało. Później z badań krwii wyszły jej przeciwciała na opryszczke. Teraz jestem w drugiej ciąży i sytuacja się powtórzyła bo też chyba jakoś w 7tc dostałam opryszczki

Edytowano przez MariKata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MariKata napisał:

Mi w pierwszej ciąży już w początkowych tygodniach ciąży wyskoczyła opryszczka (oczywiście już od kilku lat wstecz mialam z nią doczynienia) i nic złego się z dzieckiem nie stało. Później z badań krwii wyszły jej przeciwciała na opryszczke. Teraz jestem w drugiej ciąży i sytuacja się powtórzyła bo też chyba jakoś w 7tc dostałam opryszczki

No ja z opryszczka miałam częsty problem kiedyś, zawsze w sezonie jesienno-zimowym ja miałam, ale teraz się wystraszylam, ponieważ myślałam ze coś się malutkiej może stać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2020 o 20:04, Karolaaa1 napisał:

No ja z opryszczka miałam częsty problem kiedyś, zawsze w sezonie jesienno-zimowym ja miałam, ale teraz się wystraszylam, ponieważ myślałam ze coś się malutkiej może stać. 

Na pewno wszystko z córeczką będzie dobrze 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2020 o 20:07, MariKata napisał:

Na pewno wszystko z córeczką będzie dobrze 😊

Musi być ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2020 o 23:21, klaudia0614 napisał:

Nie zagraża dziecku, spokojnie 

Dziękuje za odpowiedz ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj naturalnego leku Engystol, bo on hamuje namnażanie się wirusów odpowiedzialnych za powstawanie opryszczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Telimena345 napisał:

Spróbuj naturalnego leku Engystol, bo on hamuje namnażanie się wirusów odpowiedzialnych za powstawanie opryszczki.

Ginekolog powiedział abym smarowała pasta cynkową, ale farmaceuta dał mi jeszcze Tonisan H, posmarowałam także nim, Aczkolwiek zawsze opryszczka utrzymuje się u mnie dość długo( nawet jak smaruje różnymi specyfikami)teraz wyszło mi to w czwartek, a dzisiaj już została niewielka rana, aczkolwiek zastanawiam się czy po prostu nie przegryzłam sobie tej wargi, bo ani nie swędzi, tylko boli przy dotyku,  pojawiło się tak nagle, żadnych wcześniej objawów ze ma się pojawić, a zawsze miałam tak jakby w środku była ropa, teraz jej nie miałam, zawsze była dość duża, teraz duża nie wyszła, wiec dziwne. 
Ale dziękuje ślicznie za polecenie, na przyszłość będę wiedzieć.

Edytowano przez Karolaaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×