Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jeżeli już to Mikołaj, ale żadnego z nich bym nie nadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się Mikołaj nie podoba. Natan ładniejsze imię. Choć osobiście wybrałabym inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2020 o 16:59, mamawsieci33 napisał:

NATAN? Co to w ogole za imie 😂😂🤣🤣🤣

Biblijne żydowskie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2020 o 17:59, mamawsieci33 napisał:

NATAN? Co to w ogole za imie 😂😂🤣🤣🤣

Normalne. Nie rozumiem co w tym śmiesznego? Natan to zdrobnienie od Nathaniela. Bardzo popularne imię za granicą, więc kompletnie nie rozumiem z czego się nabijasz. 

Co do imienia, jeśli mieszkasz w PL, to wybrałabym Mikołaj, a jeśli za granicą to Nathana. By małemu uniknąć przykrych sytuacji, jak wyżej już Pani wyśmiała imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Christmas_Pudding napisał:

Natan nawet nie brzmi ładnie. 

Kiedyś spotkałam matke z dwójką dzieci nie pamiętam już gdzie ale mniejsza z tym. Dzieci gdzieś się oddaliły i mama zawołała Natalko, Natanie do mnie. Mi się Natan też nie podoba a już z tą nasza polska odmiana to dopiero dziwnie brzmi. Ale co się komu podoba. Wyżej ktoś pisał że za granicą popularne a i u nas też chyba coraz bardziej. A jak się mają śmiać i dokuczać to i tak będą nawet przy najbardziej pospolitym imieniu. Ale Mikołaj i tak ladniejsze😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Annn2020 napisał:

Mi się Natan też nie podoba a już z tą nasza polska odmiana to dopiero dziwnie brzmi.

Natanek? 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj. Natan jakos mi nie brzmi dobrze. Moze przrz tego ksiedza Natanka czy jakos tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, I co? napisał:

Kuu(rwo

Myślisz że jesteś taka fajna bo mnie obrażasz ? A ja ci tak szczerze powiem że mnie to nie rusza . Nie obchodzi mnie co o mnie myślisz bo i tak zachowujesz się jak ...a , a ja nie słucham opinii ...ów . Jeśli chcesz mnie obrażać to proszę bardzo , ale mnie to w ogóle nie obchodzi , więc lepiej idź pogadać ze ścianą ! Pa Pa ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co się komu podoba, ale mi osobiście bardziej podoba się Mikołaj. Jest moim zdaniem bardziej uniwersalne i tradycyjne. Mojej Mamie się bardzo podobało to imię więc gdybym była chłopcem tak bym miała na imię. Myślę że imię Natan przez większość społeczeństwa jest odbierane tak samo jak Brajan, Kewin czy Denis tzn. może narażać dziecko na jakieś docinki, wyśmiewanie itp. Oczywiście uważam że nie powinno się wyśmiewać ludzi z powodu imion, ale niestety, są tacy ludzie którzy , jak usłyszą zagranicznie brzmiące imię,  od razu wyśmiewają i wyzywają od "patoli" albo "wieśniaków którzy chcą się dowartościować". Ja oczywiście uważam że szacunek należy się każdemu i że trzeba uczyć dzieci, że nie wolno nikomu dokuczać, nieważne czy ktoś ma na imię Tomek, Maciek, Brajan czy Wiesiek. Jednak nie wszyscy to rozumieją. Dlatego ja wybrałabym Mikołaja. Jeśli chodzi o brzmienie, Mikołaj również podoba mi się bardziej. No i przede wszystkim uniwersalność - uważam że Mikołaj pasuje zarówno do chłopca, nastolatka, jak i dorosłego czy starszego mężczyzny. No i ma miłe skojarzenie ze Świętym Mikołajem, którego dzieci uwielbiają :D Natan moim zdaniem dobrze brzmi u nastolatka, ewentualnie młodego dorosłego, ale już "dziadek Natan" jest dla mnie takie niecodzienne. Dlatego wybrałabym Mikołaja, ale oczywiście to tylko moje zdanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×