Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kardulaki

Jestem od wczoraj chora na covid i dzisiaj mi podziękowali w pracy

Polecane posty

26 minut temu, kardulaki napisał:

Nie będę mieć na czynsz w grudniu  i święta...

Jak udało im się zwolnić Cię gdy byłaś na L4? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Nemetiisto napisał:

Jak udało im się zwolnić Cię gdy byłaś na L4? 🤔

Pracowałam bez umowy jako niania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kardulaki napisał:

Nie będę mieć na czynsz w grudniu  i święta...

Jeśli mnie dobrze sie kojarzy, nie musisz płacić jako ofiara pandemii

To w ramach tarczy któreś było, lepiej sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, kaspej ban 1 napisał:

zbiórka na gofundme ustawiona? 

mogą wyyebać z pracy za covida? chyba to troche niezgodne prawnie

aaa...

jakieś UK czy cus?

To inni są lepiej obcykani tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kardulaki napisał:

Pracowałam bez umowy jako niania...

jak w PL to do MOPS

Tam albo pomogą, albo przekierują

Walczyć trzeba nteety, ale tak masz wszędzie

Zapewne konieczna będzie rejestracja w UP jako bezrobotna

Edytowano przez Santee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kardulaki napisał:

Nie będę mieć na czynsz w grudniu  i święta...

Kurcze bardzo niefajnie się zachowali, ale niestety dobrze znam takich "pracodawców" :( Nie masz żadnych oszczędności, żeby chociaż na grudzień wystarczyło Ci na czynsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kardulaki napisał:

Pracowałam bez umowy jako niania...

Z umową, czy bez, jakim trzeba być człowiekiem, by potraktować tak drugą osobę... a tym bardziej tą, która wspierała i pomagała przy opiece nad dzieckiem. To o wiele bliżej, niż ''zwykły'' pracownik, a i temu nie czyni się takich świństw. W głowie się nie mieści, jaką ludzie mogą być bezduszną padliną za życia...

10 godzin temu, Santee napisał:

Jeśli mnie dobrze sie kojarzy, nie musisz płacić jako ofiara pandemii

To w ramach tarczy któreś było, lepiej sprawdź

Podpisuję się, warto poszukać możliwości.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Nenesh napisał:

Z umową, czy bez, jakim trzeba być człowiekiem, by potraktować tak drugą osobę... a tym bardziej tą, która wspierała i pomagała przy opiece nad dzieckiem. To o wiele bliżej, niż ''zwykły'' pracownik, a i temu nie czyni się takich świństw. W głowie się nie mieści, jaką ludzie mogą być bezduszną padliną za życia...

Podpisuję się, warto poszukać możliwości.

No to jest Pani prawnik zatrudnia na czarno  i wywala na bruk zwłaszcza,że  ja jestem uziemiona i nie mogę póki co szukać pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Blondynka35 napisał:

Kurcze bardzo niefajnie się zachowali, ale niestety dobrze znam takich "pracodawców" 😞 Nie masz żadnych oszczędności, żeby chociaż na grudzień wystarczyło Ci na czynsz?

Niefajnie to mało powiedziane...niestety nie mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kardulaki napisał:

Niefajnie to mało powiedziane...niestety nie mam 

Sytuacja beznadziejna. Ale jak ci się skończy covid19. To zarejestruj się w urzędzie pracy. żeby ubezpieczeni mieć i szukaj pracy. Może w innej rodzinie znajdziesz pracę jako niania. Też próbuj  znaleźć pracę przez agencje pracy tymczasowej. Lepsze niż urząd pracy. Może nie duże pieniądze, ale zawsze. I można szukać potem czegoś lepszego zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Santee napisał:

Jeśli mnie dobrze sie kojarzy, nie musisz płacić jako ofiara pandemii

To w ramach tarczy któreś było, lepiej sprawdź

Ale co nie płacić? Ja wynajmuje od prywatnej osoby co to to intetesuje skąd ja mam pieniądze zwłaszcza,Że to stary komuch tylko kasa się liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Blondynka35 napisał:

Kurcze bardzo niefajnie się zachowali, ale niestety dobrze znam takich "pracodawców" 😞 Nie masz żadnych oszczędności, żeby chociaż na grudzień wystarczyło Ci na czynsz?

Mało tego jak zapytałam czy mi wypłacą pieniądze za okres wypowiedzenia to mnie straszą paragrafami i oskarżeniem o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kardulaki napisał:

Mało tego jak zapytałam czy mi wypłacą pieniądze za okres wypowiedzenia to mnie straszą paragrafami i oskarżeniem o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego..

powiedz, że jak umowy nie dostaniesz to podasz do PIP i będzie mieć ciepło.

Pracowałaś, więc się należy.

Straszyć to może dzieci w przedszkolu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kardulaki napisał:

Mało tego jak zapytałam czy mi wypłacą pieniądze za okres wypowiedzenia to mnie straszą paragrafami i oskarżeniem o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego..

To ONI mają problem, nie Ty.

Jeśli byłaś bez umowy, mają najazd kontroli PIP, ZUS i US. Miałem i wiem jaki to młyn. Nie życze nikomu mającemu działalność, czy zatrudniającemu prywatnie "na czarno"

Idź do konsultanta ( znacz skontaktuj się obecnie online ) w PIP lub UP. Tam Cie pokierują.

Edytowano przez Santee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kardulaki napisał:

Mało tego jak zapytałam czy mi wypłacą pieniądze za okres wypowiedzenia to mnie straszą paragrafami i oskarżeniem o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego..

jesli mialas umowe, to samo.

za takie "straszenie" jeszcze kare moga wyrwac za mobbing

sa bezplatne porady prawne poszukaj rejonowo w net, umow sie i przedstaw problem.

idz do MOPS po wsparcie (tez online mozna)

Edytowano przez Santee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, agent of Asgard napisał:

Masz jakieś dowody, że tam pracowałaś? Zdjęcia, filmy, smsy, maile?

Mam filmiki córki zdjęcia itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Santee napisał:

powiedz, że jak umowy nie dostaniesz to podasz do PIP i będzie mieć ciepło.

Pracowałaś, więc się należy.

Straszyć to może dzieci w przedszkolu.

Szczerze to jestem przerażona bo oni prawnicy i mi  wysłał wyjaśnienie na kilka mms. Znajomi też mi mówią, że chcą mnie zastraszyć a to pracodawca ma obowiązek zatrudnienia.A jesli chodzi o to zagrożenie epidemiologiczne to chodzi o to ,że ja im powiedziałam 25 tego w czwartek po pracy ,że czuje się przeziębiona od piątku już nie chodziłam do pracy oni w sobotę mieli imprezę urodzinową na której byli dziadkowie małej ,w niedzielę powiedziałam ,że widziałam ,że sąsiada wzięła karetka i że  chyba chory i oni się wściekli czemu nie powiedziałam  o karetce w czwartek to oni nie spotkali by się z rodzicami bo jej tata w grupie ryzyka i to jest to zagrożenie  epidemiologiczne.  Jednak ja miałam  lekkie objawy a test zrobiłam we wtorek 1 grudnia i wynik miałam w środę więc chyba nie mają podstaw żeby mnie oskarżać o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego bo ja nie mam obowiązku powiadomienia, którego  sąsiada ( mieszka piętro niżej i nie mam z nim kontaktu  , bo  ten  ojciec podkreślił ,że nie poinformowałam ich ,że mój współlokator )bierze karetka i jest chory o czym wiedziałam no testu jego nie widziałam .... Czyli jak tak  się bali a wiedzieli od czwartku, że coś mnie bierze to powinni sami zdecydować założyć,że to może być covid  i nie iść w sobotę na imprezę ( A imprezy zabronione powyżej 5 osób tak na marginesie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Santee napisał:

powiedz, że jak umowy nie dostaniesz to podasz do PIP i będzie mieć ciepło.

Pracowałaś, więc się należy.

Straszyć to może dzieci w przedszkolu.

A i jeszcze na  koniec napisał ,że jak pomimo powyższego wyjaśnienia roszcze sobie jeszcze  jakieś prawa do pieniędzy to mam uznać, że zapłacili mi kiedy płacili jak miałam wolne A miałam dużo dni wolnych..A co mnie to interesuje ,że oni chcieli wolne to na początku mówiliśmy,że ja chcę urlop dwa tygodnie na cały rok a za wszystkie inne nie z mojej winy oni muszą zapłacić bo chce mieć cały etat inaczej nie będę u nich pracować i tyle.A ten mi teraz wyskoczył,że mi płacili za wolne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko boję się,że się dokopią bo ja mam inne jeszcze sprawy itp komorników..I będą jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Santee napisał:

jesli mialas umowe, to samo.

za takie "straszenie" jeszcze kare moga wyrwac za mobbing

sa bezplatne porady prawne poszukaj rejonowo w net, umow sie i przedstaw problem.

idz do MOPS po wsparcie (tez online mozna)

Właśnie gdzie są takie porady? Czy ja muszę być w urzędzie pracy zarejestrowana? Bo ja mieszkam daleko od miejsca zameldowania  No teraz  nic nie mogę zrobić bo siedzę w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kardulaki napisał:

Szczerze to jestem przerażona bo oni prawnicy i mi  wysłał wyjaśnienie na kilka mms. Znajomi też mi mówią, że chcą mnie zastraszyć a to pracodawca ma obowiązek zatrudnienia.

tak jest wlasnie

zachowaj te mms jako dowód ( i wszystko co z tym zwiazane )

reszta tych bredni o zagrożeniu jakoby sie nie martw

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kardulaki napisał:

Właśnie gdzie są takie porady? Czy ja muszę być w urzędzie pracy zarejestrowana? Bo ja mieszkam daleko od miejsca zameldowania  No teraz  nic nie mogę zrobić bo siedzę w domu...

w urzedach miejskich. nie musisz sie rejestrowac na bezrobo by korzystac bo to fundacja organizuje

Wpisz w google

darmowe porady prawne nazwamiasta gdzie jesteś i tyle

telefonicznie to załatwisz

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kardulaki napisał:

Tylko boję się,że się dokopią bo ja mam inne jeszcze sprawy itp komorników..I będą jakieś problemy.

kto miałby sie dokopac? i co to da?

jak dostaniesz umowe to na pewno po jakimś czasie komo sie odezwie, uderzy też do banków by zablokowac konta ale to trwa

PIP czy ZUS sie tym nie zajmuje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Santee napisał:

kto miałby sie dokopac? i co to da?

jak dostaniesz umowe to na pewno po jakimś czasie komo sie odezwie, uderzy też do banków by zablokowac konta ale to trwa

PIP czy ZUS sie tym nie zajmuje

Jakby był ten sąd to może będą szukać haków na mnie,a ja mam komornikow to pomyślałam,że mogą mnie oskarżać o to ,że nie chciałam umowy bo uciekałam przed komornikiem żeby nie spłacać długów np. Tak w ogole to mama tej małej jest asesorem komorniczym może ms znajomości itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kardulaki napisał:

Jakby był ten sąd to może będą szukać haków na mnie,a ja mam komornikow to pomyślałam,że mogą mnie oskarżać o to ,że nie chciałam umowy bo uciekałam przed komornikiem żeby nie spłacać długów np. Tak w ogole to mama tej małej jest asesorem komorniczym może ms znajomości itp.

moze miec ale nic to jej nie da

PPIP czy ZUS to nie interesuje

ich interesuja warunki pracy i niezaplacone skladki

prawnik Ci wszystko wytlumaczy, jak i co masz załatwic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2020 o 22:27, kardulaki napisał:

 

by dostac wsparcie z tarczy potrzebujesz umowe (dowiedz się)

by dostac z MOPS chyba rejestracja jako bezrobo ( tu też sama sie dowiedz, nie wiem na pewno )

Tak czy siak podzwoń przede wszystkim do prawnika,pozniej MOPS

Edytowano przez Santee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Otto Weіnіnger reaktywacja napisał:

Mi się od kowida zajady na odbycie porobiły i to nie jest fajne.

Biegaj, cwicz, kup se Baikadent i smaruj. 2r dni i ni ma

Edytowano przez Santee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×