Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
BiałaGurami

Ile dać na chrzciny jako chrzestna

Polecane posty

12 minut temu, MiłegoDnia napisał:

Dla mnie to nie problem,.. Gdy używa się zdrobmienia to Ci, dla których mówienie wprost o pieniądzach jest problemem widzą to trochę łagodniej.

Nie no naprawdę człowiek jest ślepy ❤❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SuperZona napisał:

To ty tego nie wymagałas i może jakaś słaba tradycją w twojej rodzinie... 

U nas chrzestna ubiera i tyle w temacie

No właśnie u WAS to nie pisz, że POWINNA. To, że u was się tak robi nie znaczy, że wszędzie tak powinno być. I tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MiłegoDnia napisał:

Idąc Pana/Pani podejściem jaka to była sprawiedliwość gdy 8 lat temu gdy miałam 18 stke , gotowałyśmy z mamą w2 dni , żeberka w kapiście, szybkę duszoną, różnego rodzaju sałatki,  szaszłyki,  ciasta (moja mama samotnie mnie wychowując,  nie mając dużo pieniędzy ) i dostałam od dziadków tyle samo pieniążków  co moja kuzynka które z mamą na impezie przygotowały ciasto  i kawe. ( jej mama zarabiała 3 razy więcej niz moja)

A dziadkowie wymagali od was takiego przyjęcia? upominali się o nie? Widocznie jesteście bardziej gościnni. A dziadkowie nie chcieli wyróżniać żadnej wnuczki dlatego dali po tyle samo.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Gość888 napisał:

No właśnie u WAS to nie pisz, że POWINNA. To, że u was się tak robi nie znaczy, że wszędzie tak powinno być. I tyle w temacie.

Ze jesteś z gorszego sortu tu nie znaczy że wszyscy..... Kończę dialog z tobą bo widzę że to nie ma sensu.  

Ps widać po twoich komentarzach że masz do każdej wypowiedzi problem,  chyba czas odwiedzić lekarza ( tego od głowy ☺️)

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BiałaGurami napisał:

No ale wciąż nie wiem ile to się teraz daje na chrzciny

Tyle ile sie chce dac. Tyle na ile Cie stac. Nie ma oficjalnego cennika. Kazdy ma inna sytuacje finansowa, inne dochody i inne mozliwosci. To Ty decydujesz jak chcesz obdarowac jednego z najmlodszych czlonkow rodziny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, I co? napisał:

Chrzest problematyczna pokazowka zeby kazdy zarobil 😅

 No niestety ale takie imprezy okolicznościowe typu chrzciny wesela komunie  czy roczek wyrabiają opinie o kimś. Później jest obgadywanie w rodzinie lub wśród znajomych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pamiątkę trzeba kupić np. obrazek dydykowany od chrzesnej dla np.Zosi i dać z 200 zł. Chyba, że jesteś bardzo bogata, no ale wtedy raczej byś nie pytała na kafeterii o to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie jestem 🙂 obeobecnie jestem na bezpłatnym wychowawczym i żyjemy z jednej pensji.  Ale jestem w stanie zorganizować te pieniądze ponieważ jesteśmy oszczędni na co dzień 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, BiałaGurami napisał:

No nie, nie jestem 🙂 obeobecnie jestem na bezpłatnym wychowawczym i żyjemy z jednej pensji.  Ale jestem w stanie zorganizować te pieniądze ponieważ jesteśmy oszczędni na co dzień 🙂

Ja uważam że oprócz prezentu, wypadałoby dać pieniądze. Możesz kupić jakąś zabawkę interaktywną i dać 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś chrzestną to wypada dać przynajmniej te 400 zł tym bardziej że będziesz z mężem i z dzieckiem a nie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SuperZona napisał:

Ze jesteś z gorszego sortu tu nie znaczy że wszyscy..... Kończę dialog z tobą bo widzę że to nie ma sensu.  

Ps widać po twoich komentarzach że masz do każdej wypowiedzi problem,  chyba czas odwiedzić lekarza ( tego od głowy ☺️)

Nie do każdego, tylko do twoich, bo są durne. A ty masz durne myślenie. Ze mną jakoś kilka osób się zgodziła, z tobą nikt i to jest twój największy problem.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2020 o 18:28, I co? napisał:

Chrzest problematyczna pokazowka zeby kazdy zarobil 😅

Chrzest to nie pokazówa,bo jak nie ochrzci się dziecka to wszyscy naokoło obgadują i później takie dziecko może być wykluczone.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I co? napisał:

Idiootko no wlasnie przez takich poj33bcow jak ty to pokazowka 😂😂😂😂

zgadzam sie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I co? napisał:

Zawsze tak bylo. 😂😂

Zawsze tak było,jest i będzie.Bo Polska to kraj katolicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzciłam swoje bliźniaczki w maju. Jedna chrzestna w ramach prezentu zapłaciła za fotografa,a druga kupiła obu ubranka do chrztu i kolczyki. 

Moim zdaniem dobrze jest podarować również coś pamiątkowego. Odsyłam na stronę Merito:

http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest/pamiatki-na-chrzest-swiety.html

Można znaleźć tam wiele  ładnych pamiątek takich jak medaliki czy albumy pamiątkowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×