Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Marzycielka Monika

Dziewczyny z tematu starania się o dzidziusia

Polecane posty

Przed chwilą, Julita20... napisał:

My używamy emolium do kąpieli i balsam do ciala też z ten firmy. Mam jeszcze taką oliwkę kaczuszka z firmy cztery szpaki. Co do prania to od początku jest lovela. Będę go obserwować. 😊

Trzymam kciuki żeby krostki zniknęły! Ja również używam emolium do kąpieli 🙂  Jeśli chodzi o płyn do prania to mamy z firmy dzidziuś 🙂😊

6 godzin temu, Marzycielka_Monika napisał:

Hej 🙂 U mnie wszystko dobrze 🙂 U Stasia również 🙂 

Mnie pamiętam też bolało krocze, bo też pod koniec ciąży latałam jak szalona w tą i we w tą. Ogarniałam mieszkanie + zabawa z malutką. 

A jak ty się czujesz przed porodem? 

Pozdrawiam ❤️  

Ostatnio bardzo dobrze się czuję 😁 chyba, że przegnę ze spacerami i sprzątaniem to potem ruszam się jak stara babcia.😅 Pozdrawiania dla Ciebie i Stasia ♥️

@Bobo2 cały czas tkwię w 38 i jeśli nic nie ruszy to właśnie w 39 tc. czeka mnie wywoływanie.🙈

Już nawet nie zastanawiam się nad tym jak bardzo się boje porodu, a wręcz modlę się, żeby się zaczęło.🙈 Jeszcze jak lekarza ciągle mnie nastawiali, że mogę w każdej chwili urodzić bo szyjka bardzo słaba, a teraz nic się nie dzieje to mnie skręca normalnie. 🤪🤣

• Like 3

4 godziny temu, Julita20... napisał:

Witajcie. Od kilku dni na buzi mojego małego pojawiają się krosteczki wczoraj zauważyłam je za uchem i kilka na kltace piersiowej i ramionach. Rozmawiałam z położną czy to nie aby alergia pokarmowa albo trądzik. Jak to u Was wyglądało? Wasze dzieci też przez to przechodziły? Mój ma skończony 8 tydzień. Jak nie przejdzie to wybiore się do pediatry 

Mój ma pół roku i z problemami skórnymi bujamy się ponad miesiąc. Ma czerwone ropiejące za uszkiem, na policzkach, łokciach i łydkach czerwone krosteczki. Pediatra podejrzewa atopowe zapalenie skóry i / lub alergię pokarmową, więc zakazał mi picia mleka i innych mlekopochodnych... Mazideł pół przewijaka... I nic, bez zmian. A swędzi go ta wysypka, że strach...

5 godzin temu, Julita20... napisał:

Witajcie. Od kilku dni na buzi mojego małego pojawiają się krosteczki wczoraj zauważyłam je za uchem i kilka na kltace piersiowej i ramionach. Rozmawiałam z położną czy to nie aby alergia pokarmowa albo trądzik. Jak to u Was wyglądało? Wasze dzieci też przez to przechodziły? Mój ma skończony 8 tydzień. Jak nie przejdzie to wybiore się do pediatry 

Hej. My tez mieliśmy problemy skórne, tez w takich miejscach i dodatkowo u nas była dość mocna wysypka w zgięciu kolan. Byłam z Kubą u dermatologa, dała maść na recepte robioną w aptece i polecila kosmetyki z A-dermy.  Za balsam i plyn do kąpania zapłaciłam 160zl😱😱😱Niestety balsam okazał się wielką porażką i było po nim 2razy gorzej,  a płyn jak płyn, nie wart tych pieniędzy.  Za to maść okazala się rewelacja.  Używam jej cały czas. Dermatolog stwierdziła że może to byc zwykła dziecięca wysypka i sama przejdzie. U nas problem skończył się sam jak Kuba skończył 5mies i zmieniłam proszek na lovele bo wcześniej używałam naszego.  Teraz kupiłam płyn do kąpania z musteli i jestem bardzo zadowolona. Rączki super nawilżone a miał naprawdę suche bo cały czas w buźce są. Dziś jak cos wyskoczy mu to od razu smaruje maścią i po paru godzinach nie ma śladu. A macie wysypke tez na głowie? Sorry ze piszę tak nieskładnie ale pisze na szybko poki mam czas😆 Myślę że wiecie o czym pisze😎😋

• Haha 1

A jak wam dziewczyny idzie rozszerzanie diety? Chętnie wasze dzieci jedzą nowości?  W jakich ilościach podjecie?  

U nas Kuba lubi próbować co mu podam. Owocki wcina wszystkie.  Dania z indykiem,kurczakiem i królikiem tez chętnie je ale cielęcina dziś nie posmakowała.. jutro jeszcze raz spróbuję. Dzisiaj Kuba wyrwal mi naleśnika z ręki i od razu zaczął memlać😅 Chyba mu smakowało😅 Owocki i warzywa  jak mu daje to zje caly mały słoik-90g, a dania z mięskiem całego nie zje. 

• Like 2

56 minut temu, Sylka1 napisał:

Hej. My tez mieliśmy problemy skórne, tez w takich miejscach i dodatkowo u nas była dość mocna wysypka w zgięciu kolan. Byłam z Kubą u dermatologa, dała maść na recepte robioną w aptece i polecila kosmetyki z A-dermy.  Za balsam i plyn do kąpania zapłaciłam 160zl😱😱😱Niestety balsam okazał się wielką porażką i było po nim 2razy gorzej,  a płyn jak płyn, nie wart tych pieniędzy.  Za to maść okazala się rewelacja.  Używam jej cały czas. Dermatolog stwierdziła że może to byc zwykła dziecięca wysypka i sama przejdzie. U nas problem skończył się sam jak Kuba skończył 5mies i zmieniłam proszek na lovele bo wcześniej używałam naszego.  Teraz kupiłam płyn do kąpania z musteli i jestem bardzo zadowolona. Rączki super nawilżone a miał naprawdę suche bo cały czas w buźce są. Dziś jak cos wyskoczy mu to od razu smaruje maścią i po paru godzinach nie ma śladu. A macie wysypke tez na głowie? Sorry ze piszę tak nieskładnie ale pisze na szybko poki mam czas😆 Myślę że wiecie o czym pisze😎😋

Na główce narazie się nie pojawia. Matko ceny jak z kosmosu za te specyfiki. Ale dobrze ze jest poprawa 😊

14 godzin temu, AniaA. napisał:

Ostatnio bardzo dobrze się czuję 😁 chyba, że przegnę ze spacerami i sprzątaniem to potem ruszam się jak stara babcia.😅 Pozdrawiania dla Ciebie i Stasia ♥️

@Bobo2 cały czas tkwię w 38 i jeśli nic nie ruszy to właśnie w 39 tc. czeka mnie wywoływanie.🙈

Już nawet nie zastanawiam się nad tym jak bardzo się boje porodu, a wręcz modlę się, żeby się zaczęło.🙈 Jeszcze jak lekarza ciągle mnie nastawiali, że mogę w każdej chwili urodzić bo szyjka bardzo słaba, a teraz nic się nie dzieje to mnie skręca normalnie. 🤪🤣

Dziękuje bardzo ❤️ 

Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Julita20... napisał:

Hej @Julita20... mieliśmy mocny trądzik niemowlęcy, przemywałam buźkę wodą przegotowaną i czasami rumiankiem (może uczulać, więc przetestuj najpierw) i smarowałam buźkę kremem nawilżającym/ bepanthenem i Cicalfate z Avene i poskutkowało, od razu zmiana była widoczna 🙂

Dziewczyny!
Na suche łapki po wkładaniu do paszczki polecam zwykłą lanolinę 100% (czyli ta maść na sutki, ja miałam z Medali, ale fajna jest jeszcze z Lansinoh),
jedyny "kosmetyk", które dziecko może pakować do buźki, bo to 100% tłuszcz 🙂

Edytowano przez Aggie86

10 godzin temu, Sylka1 napisał:

A jak wam dziewczyny idzie rozszerzanie diety? Chętnie wasze dzieci jedzą nowości?  W jakich ilościach podjecie?  

U nas Kuba lubi próbować co mu podam. Owocki wcina wszystkie.  Dania z indykiem,kurczakiem i królikiem tez chętnie je ale cielęcina dziś nie posmakowała.. jutro jeszcze raz spróbuję. Dzisiaj Kuba wyrwal mi naleśnika z ręki i od razu zaczął memlać😅 Chyba mu smakowało😅 Owocki i warzywa  jak mu daje to zje caly mały słoik-90g, a dania z mięskiem całego nie zje. 

Moje Malenstwo od 4go dostaje kaszle raz dziennie (pare lyzeczek) Codziennie inna, kukurydziana, ryzowa, z malinami itd.. I obserwuje..  nie boli brzuszek, jest kupka Codziennie, wiec Mysle ze jest dobrze.. Juz super zajada z lyzeczki, pierwsze pare prob bylo ciezko🙈😂 Ale az sie mú oczka smieja jak widzi lyzeczke..gada,smieje sie, zadowolony z nowych smakow😍w niedziele podamy mú pierwszy sloiczek jakiegos obiadku (tez troszke) I jak bedzie dobrze to po tyg zaczne owoce, bó wiem ze to mú na 100% posmakuje..wiec zaczynam od mniej ciekawych smakow ❤️😂 Na zeszly piatek moje "Malenstwo" wazylo 8kg🙈😅🤣❤️ rosnie jak na drozdzach 😍

• Like 2

10 godzin temu, Sylka1 napisał:

U nas Kuba lubi próbować co mu podam. Owocki wcina wszystkie.  Dania z indykiem, kurczakiem i królikiem tez chętnie je ale cielęcina dziś nie posmakowała.. jutro jeszcze raz spróbuję. Dzisiaj Kuba wyrwał mi naleśnika z ręki i od razu zaczął memlać😅 Chyba mu smakowało😅 Owocki i warzywa  jak mu daje to zje cały mały słoik-90g, a dania z mięskiem całego nie zje. 

Taaak owocki są sztosem 😄
Na razie u nas powolutku zaczynamy od jakichś 2 tygodni (Julka ma 5mcy, 1 tydz), chciałam czekać do 6 miesiąca, ale ze względu na te wypróżnianie co tydzień, pediatra zaleciła podawanie warzywek ze słoiczka, do tej pory mam wątpliwości czy to ma sens, ale z lekarzem nie będę dyskutować, to oni się znają 😉 ale poprawa jest niewielka teraz mamy co 3-4 dni.
Jak już będzie siedziała to zaczynamy z BLW (oczywiście kombinowane, bo nie jestem w stanie gotować jej jedzenia na każdy posiłek 😉 ) więc czasami dostanie BLW, raz słoiczek a raz to co my jemy, bo tym jest największe zainteresowanie ;D hahaha

Ale Kubuś to sporo już je! Julka max 35g na jeden posiłek póki co.
Ile Kuba waży? ❤️ Julka wczoraj 6,82kg (62cm) 

• Like 2

I jeszcze aktualizacja tabelki : 

Helka124 :                       34 lata, 
Przyszła Mama :             28 cykl starań
spelniajac_marzenia :    26 lat, 7 cykl starań
Polly... :                             26 lat, 6 cykl starań
Konieczynka :                  32 lata, 11 cykl starań
Izabela34 :                       34 lata, 4 cykl starań
Gosia21 :                          41 lat, 
Karolcia15031 :               30 lat, 3 cykl starań
Migotka95 :                     25 lat, 6 cykli starań
Sandra1990 :                   30 lat, 32 tc
ZelkowyAniolek :     
Asis. :                             34 lata, 28 tc
Karolajna91 :                29 lat, 24 tc, termin : 15.08, dziewczyna, Ada
Kiki.1/KimMorgan :     25 lat, 21 tc, termin : 21.08, dziewczyna, Kornelia 
Juliaj :                            31 lat, 21 tc, termin : 05.09, dziewczyna, Hania
anda9 :                           28 lat, 9 tc, termin : 14.11,
Lili7531 :                       22 lata, 6 tc, termin : 12.12,

Aggie86 :                       35 lat, termin : 06.11, ur. 07.11, dziewczyna, Julka
Czarna+ :                       27 lat, termin : 06.12, ur. 08.12, dziewczyna, Iga
Dora9876 :                    36 lat, termin : 21.01, ur. 05.01, chłopak, Finn
Editt :                             25 lat, termin : 19.01, ur. 19.01, chłopak, Karol
Julita20... :                    29 lat, termin : 25.02, ur. 12.02, chłopak, Piotrek
Marzycielka Monika :  32 lata, termin : 12.03, ur. 02.03, chłopak, Staś
Lessy :                           26 lat, termin : 24.03, ur. 16.03, dziewczyna, Laura
Ala017 :                         23 lata, termin : 22.02. ur. 09.02. dziewczyna, Lena

Witajcie dziewczyny, 

Nie było mnie tu bardzo długo, ale najprawdopodobniej urodzę jeszcze przed @AniaA. 

Od poniedziałku mam takie przepowiadające skurcze, ale zazwyczaj potem już przechodziły, dziś znów dostałam skurczy, nie chcą przejść. Nie wiem jeśli nie przejdą to jadę z mężem do szpitala. Trzymajcie kciuki. 

• Like 8

Kasiu trzymamy kciuki 👍 Jest to już 38 tydzień więc myślę, że spokojnie będziesz mogła urodzić, no chyba, że malutka się jednak rozmyśli 🙂 

38 minut temu, Aggie86 napisał:

I jeszcze aktualizacja tabelki : 

Helka124 :                       34 lata, 
Przyszła Mama :             28 cykl starań
spelniajac_marzenia :    26 lat, 7 cykl starań
Polly... :                             26 lat, 6 cykl starań
Konieczynka :                  32 lata, 11 cykl starań
Izabela34 :                       34 lata, 4 cykl starań
Gosia21 :                          41 lat, 
Karolcia15031 :               30 lat, 3 cykl starań
Migotka95 :                     25 lat, 6 cykli starań
Sandra1990 :                   30 lat, 32 tc
ZelkowyAniolek :     
Asis. :                             34 lata, 28 tc
Karolajna91 :                29 lat, 24 tc, termin : 15.08, dziewczyna, Ada
Kiki.1/KimMorgan :     25 lat, 21 tc, termin : 21.08, dziewczyna, Kornelia 
Juliaj :                            31 lat, 21 tc, termin : 05.09, dziewczyna, Hania
anda9 :                           28 lat, 9 tc, termin : 14.11,
Lili7531 :                       22 lata, 6 tc, termin : 12.12,

Aggie86 :                       35 lat, termin : 06.11, ur. 07.11, dziewczyna, Julka
Czarna+ :                       27 lat, termin : 06.12, ur. 08.12, dziewczyna, Iga
Dora9876 :                    36 lat, termin : 21.01, ur. 05.01, chłopak, Finn
Editt :                             25 lat, termin : 19.01, ur. 19.01, chłopak, Karol
Julita20... :                    29 lat, termin : 25.02, ur. 12.02, chłopak, Piotrek
Marzycielka Monika :  32 lata, termin : 12.03, ur. 02.03, chłopak, Staś
Lessy :                           26 lat, termin : 24.03, ur. 16.03, dziewczyna, Laura
Ala017 :                         23 lata, termin : 22.02. ur. 09.02. dziewczyna, Lena

hej u mnie jest 6 cykl staran 🙂

• Like 1

5 minut temu, OtoJestKasia napisał:

Witajcie dziewczyny, 

Nie było mnie tu bardzo długo, ale najprawdopodobniej urodzę jeszcze przed @AniaA. 

Od poniedziałku mam takie przepowiadające skurcze, ale zazwyczaj potem już przechodziły, dziś znów dostałam skurczy, nie chcą przejść. Nie wiem jeśli nie przejdą to jadę z mężem do szpitala. Trzymajcie kciuki. 

Aaaa trzymam kciuki 😍

1 minutę temu, spelniajac_marzenia napisał:

hej u mnie jest 6 cykl staran 🙂

A byłaś na takich podstawowych badaniach? Ja miałam np. Cytologię, ocenę czystości pochwy pochwy i na USG dopochwowym. I miałam jeszcze test na HIV tak samo mój chłopak. 

2 godziny temu, Aggie86 napisał:

Taaak owocki są sztosem 😄
Na razie u nas powolutku zaczynamy od jakichś 2 tygodni (Julka ma 5mcy, 1 tydz), chciałam czekać do 6 miesiąca, ale ze względu na te wypróżnianie co tydzień, pediatra zaleciła podawanie warzywek ze słoiczka, do tej pory mam wątpliwości czy to ma sens, ale z lekarzem nie będę dyskutować, to oni się znają 😉 ale poprawa jest niewielka teraz mamy co 3-4 dni.
Jak już będzie siedziała to zaczynamy z BLW (oczywiście kombinowane, bo nie jestem w stanie gotować jej jedzenia na każdy posiłek 😉 ) więc czasami dostanie BLW, raz słoiczek a raz to co my jemy, bo tym jest największe zainteresowanie ;D hahaha

Ale Kubuś to sporo już je! Julka max 35g na jeden posiłek póki co.
Ile Kuba waży? ❤️ Julka wczoraj 6,82kg (62cm) 

Dokładnie nie wiem ile waży. Napewno kolo 9kg i ma 73cm😁 Szczepienie mamy pod koniec miesiąca także wtedy też dowiem się ile mój księciu waży dokladnie 😆

• Like 1

1 godzinę temu, Lili7531 napisał:

A byłaś na takich podstawowych badaniach? Ja miałam np. Cytologię, ocenę czystości pochwy pochwy i na USG dopochwowym. I miałam jeszcze test na HIV tak samo mój chłopak. 

jeszcze nie bylam od dwoch tygodni staram sie dodzownic do przychodni a w miedzy czasie szukam  innego gin, cytologie miala robiona pod koniec 2020r.

• Like 1

2 godziny temu, Sylka1 napisał:

Dokładnie nie wiem ile waży. Na pewno koło 9kg i ma 73cm😁 Szczepienie mamy pod koniec miesiąca także wtedy też dowiem się ile mój księciu waży dokładnie 😆

73cm? OMG jaki "wysoki" ❤️ 
Ja się zastanawiam jakiego wzrostu będzie Julka, bo my jesteśmy wysocy, ale teściówkę mam niską, a póki co Juleczka 62 cm ;o jak się urodziła była 51, więc od razu maluczka 😉

1 godzinę temu, spelniajac_marzenia napisał:

jeszcze nie bylam od dwoch tygodni staram sie dodzownic do przychodni a w miedzy czasie szukam  innego gin, cytologie miala robiona pod koniec 2020r.

w koncu sie dodzwonilam wizyte ma 13 maja...

Dziewczyny, jestem właśnie w szpitalu. Miałam test na covid-19 negatywny. Rozwarcie 2 cm. Miałam wykonane KTG, leżę na oddziale położniczym. I musiałam jeszcze podpisać zgodę na pobyt w szpitalu i to na razie tyle. 

• Like 5

22 minuty temu, OtoJestKasia napisał:

Dziewczyny, jestem właśnie w szpitalu. Miałam test na covid-19 negatywny. Rozwarcie 2 cm. Miałam wykonane KTG, leżę na oddziale położniczym. I musiałam jeszcze podpisać zgodę na pobyt w szpitalu i to na razie tyle. 

Trzymam kciuki, żeby się coś rozkręciło jak już Cię zostawili w szpitalu. ♥️ U mnie od wczoraj tylko przepowiadające, poza tym cisza, więc na jutro umawiam się do ginekologa na kontrolę i pewnie dostanę od razu skierowanie na wywołanie.😃

• Like 2

1 godzinę temu, Aggie86 napisał:

73cm? OMG jaki "wysoki" ❤️ 
Ja się zastanawiam jakiego wzrostu będzie Julka, bo my jesteśmy wysocy, ale teściówkę mam niską, a póki co Juleczka 62 cm ;o jak się urodziła była 51, więc od razu maluczka 😉

Dłuuugi chłopak 😆 Wczoraj córka mierzyła go ze mną. Także on też waży troche ale przy takiej długości nie widać tych kilogramów 😅

• Like 1

Aktualizacja: 

Skurcze są silniejsze i rozwarcie 3 cm. 

Szczerze- boli jak cholera. 

Ale na lekarza i położną nie mogę narzekać. Bardzo uprzejmi. 

• Like 4

3 godziny temu, OtoJestKasia napisał:

Aktualizacja: 

Trzymam kciuki ❤️❤️❤️

Od początku jak zaszlam w ciążę miałam problemy z suchą skóra, najpierw działały balsamy/oliwki itd ale jak sytuacja się pogorszyła i zaczęły mi się robić takie placki od razu do dermatologa i dziś w końcu doczekałam się wizyty .. okazało się że to łupież pstry 🥴🥴

Kupiłam te wszystkie maści szampony itd mam nadzieję że szybko się z tym uporam bo to jest jakaś masakra .. do kąpieli i smarowania mam eloderm dla dzieci, ale obawiam się trochę tego szamponu który jest na receptę i ma nie ciekawy skład  😒😒 

8 godzin temu, KimMorgan napisał:

Od początku jak zaszlam w ciążę miałam problemy z suchą skóra, najpierw działały balsamy/oliwki itd ale jak sytuacja się pogorszyła i zaczęły mi się robić takie placki od razu do dermatologa i dziś w końcu doczekałam się wizyty .. okazało się że to łupież pstry 🥴🥴

Kupiłam te wszystkie maści szampony itd mam nadzieję że szybko się z tym uporam bo to jest jakaś masakra .. do kąpieli i smarowania mam eloderm dla dzieci, ale obawiam się trochę tego szamponu który jest na receptę i ma nie ciekawy skład  😒😒 

Ej wiesz co ja też to mam 😮 tylko, że mi to wyszło po porodzie dopiero
na nogach mam takie plamy porozsiewane i na przedramieniu kilka, ale  nie mam czasu iść do lekarza 😉
haha tak podejrzewałam, że to to, więc dzięki, że mi rozjaśniłaś ❤️ 
A co dokładnie Ci przepisał? jest coś bez recepty? to może wykupie 

15 godzin temu, OtoJestKasia napisał:

Aktualizacja: 

Kasia ❤️ trzymam kciuki
Nie będzie łatwo, ale pamiętaj, ten ból skurczy się kończy 🙂 
Możesz skorzystać z prysznica lub z piłki?

• Like 1

Witajcie dziewczyny, 

A więc Nadusia urodziła się o godzinie 07:47, waży 2750, mierzy 51 cm. Niestety dostała tylko 6 na 10 punktów w skali apgar. I po urodzeniu musieli jej podać tlen, po 10-15 minutach sprawdzili czy stan się pogarsza czy polepsza, niestety nie polepszył... Jest na obserwacji, podłączona pod tlen... 

Wszystko bardzo szybko poszło, ale niestety jest jak jest. 

• Like 2
  • Sad 4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się