Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karolaaa1

Ryba w ciąży

Polecane posty

Hej, wiedziałam ze niektórych ryb w ciąży trzeba unikać, aczkolwiek się sądziłam ze MIĘTUS również do nich należy, wiec jak to na wigilii ryba to podstawa, wiec czy po zjedzeniu miętusa, nie zaszkodzi to nic dziecku (26TC) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Christmas_Pudding napisał:

A czemu nie można go jeść? Chyba z powodu rtęci? Jeśli tak, to jednorazowo nic nie powinno się stać.

No podobno na zawartość rtęci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Christmas_Pudding napisał:

Jak raz zjadłaś to nic się nie stanie. Musiałabyś to jeść przez jakiś czas regularnie żeby miało zły wpływ na plod

Rozumiem, Dzięki bardzo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2020 o 21:58, Karolaaa1 napisał:

Hej, wiedziałam ze niektórych ryb w ciąży trzeba unikać, aczkolwiek się sądziłam ze MIĘTUS również do nich należy, wiec jak to na wigilii ryba to podstawa, wiec czy po zjedzeniu miętusa, nie zaszkodzi to nic dziecku (26TC) 

Oprócz morskich i oceanicznych ryb z rtęcią istnieją jeszcze stawowe i rzeczne. Zjedz sobie pstrąga, amura, karpia, czy szczupaka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Unlan napisał:

Oprócz morskich i oceanicznych ryb z rtęcią istnieją jeszcze stawowe i rzeczne. Zjedz sobie pstrąga, amura, karpia, czy szczupaka. 

No właśnie Miętus to rzeczna ryba, dlatego myślałam ze jest w porządku, a karpia niestety nie lubię, wiec zjadłam ta rybkę, mam nadzieje ze nie miala wpływu na małą. Ale dziękuje, na przyszłość będę wiedziała która rybkę wybrać 🙂

Edytowano przez Karolaaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karolaaa1 napisał:

No właśnie Miętus to rzeczna ryba, dlatego myślałam ze jest w porządku, a karpia niestety nie lubię, wiec zjadłam ta rybkę, mam nadzieje ze nie miala wpływu na małą. Ale dziękuje, na przyszłość będę wiedziała która rybkę wybrać 🙂

Podobno Miętus wchodzi też do słonej wody. Może o to chodzi. Chociaż biorąc pod uwagę, to, że ona jest bardzo wymagającą rybą pod względem czystości, to by się do rtęci raczej nie pchała i prawdopodobnie jest łowiona w wodach słodkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Unlan napisał:

Podobno Miętus wchodzi też do słonej wody. Może o to chodzi. Chociaż biorąc pod uwagę, to, że ona jest bardzo wymagającą rybą pod względem czystości, to by się do rtęci raczej nie pchała i prawdopodobnie jest łowiona w wodach słodkich.

Tak, tez o tym czytałam, ze jest to ryba wrażliwa na zanieczyszczenie wody,  częściej spotykana jest w wodach słodkich niż słonych, mimo to,  ma dużo innych ważnych wartości odżywczych i raczej zawiera jej mniej niż ryba maślana czy okoń, które teoretycznie można spożywać w ciąży w niewielkich ilościach i nie często. 
Wiem, ze tez nie można wariować, dlatego tez pozwoliłam sobie na zadanie pytania tutaj i uzyskania odpowiedzi, które mnie uspokoiły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się jeść tych większych ryb ze względu na toksyny. Jednak jeśli zjesz raz też się nic nie stanie. Bez przesady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, od jednorazowego zjedzenia  takiej ryby nic się nie stanie. Poza tym nie popadajmy w paranoję. W Polsce oddychamy jednym z gorszych powietrza w Europie i wdychamy to codziennie i to też ma niestety zły wpływ na plod. A wy się zastanawiacie nad jednorazowym śledzeniem ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×