Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Łukimaximhowlettflintpalme

Czy ktoś ma pomysł na to jak pozbyć się ukraińskiego /bialorusinskiego akcentu?

Polecane posty

Witam, od razu zaznaczę ze nie jestem rusofobem, niestety większość Polaków jest i w na tym polega  mój problem... jestem Polakiem z dziada pradziada, ale podobno odznaczam się ukraińskim /wschodnim akcentem,co implikuje wiele niefajnych sytuacji w życiu codziennym, przykłady można mnożyć :dzwonię w sprawie rezerwacji pokoju w pensjonacie czy  hotelu, słyszę ukraincow nie przyjmujemy,na rozmowie o pracę, jakieś pytania o pochodzenie,... Czy jakiś  logopeda coś tutaj pomoże? Nawet miałbym na to wylane,ale tego typu sytuację przypominają mi moje problemy i prześladowanie w szkole które zaczęło się właśnie od tego że podobno mam tkai akcent, dodam że ja sam ani moje najbliższe otoczenie tego nie słyszymy, zazwyczaj słyszę to od obcych z którymi mam do czynienia pierwszy raz, skąd ta rusofobia w Polakach? Gdybym urodził się z akcentem amerykańskim lub brytyjskim odbiór spoleczny byłby zupełnie inny i byłoby to pewnie poczytane za urocze a tak? Polacy są strasznymi ksenofobami, nie mówię że tego typu sytuację zdarzają się codziennie ale się zdarzają i na dłuższą metę są męczące i przypominają o niefajnych szkolnych czasach.. Poza tym nie wynajęcie pokoju komuś kto przez telefon zaciąga wschodnim akcentem... Brak słów, to mi też uświadamia jak ciężką sytuację mają osoby ze wschodu w Polsce i pomimo że ciężko pracują są skazani na ostracyzm i poniżające sytuację, ktoś ma jakąś radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukimaximhowlettflintpalme napisał:

ktoś ma jakąś radę?

Dobrze myślisz. Logopeda i pracuj nad sobą.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×