Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
serduszko7

Imię Franciszek. Jakie Wasze opinie?

Polecane posty

Dobrosulko, przestań na siłę wmawiać swoje racje innym. Wszyscy w rodzinie są zadowoleni tylko jakaś obca baba z internetu nie. Mam nadzieję że we własnej rodzinie nie stwarzasz takich problemów i nie robisz dram.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franek, Franuś, Franciszek, Franchesco, uwielbiam to imię, jedyny problem, ze co 7 chłopiec ma tak na imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Christmas_Pudding napisał:

Pokopalo Cię? Jeden uj? Co to za słownictwo?  I ty chcesz wchodzic w jakiekolwiek dyskusje etyczne/moralne? Pozostali dziadkowie moi wszyscy nie żyją, to jak mam brać pod uwagę ich uczucia? Zresztą gdyby żyli, to przypuszczam, że nie robiliby z tego powodu afery, tak jak Ty to robisz. A jakby mojej wnuczce nadano imię po drugiej babci, to nawet bym nie wpadła na to, żeby kręcić z tego powodu afere. Wyrażę się po Twojemu, żebyś zrozumiała. Musiałabym mieć naprawdę nakopane, żeby mieć pretensje. Najwidoczniej tamto imię im się spodobało, to po pierwsze, a po drugie, różne sytuacje w życiu bywają. Jak się mieszka na codzien blisko jednej babci i bierze ona czynny udział w życiu wnuka/wnuczki, to normalne, że jest się z tą akurat babcia bardziej związanym Czego nie rozumiesz? Współczuję Twojej rodzinie jak im zaczniesz kręcić jakieś afery na starość albo zaczniesz się obrażać. Daj żyć ludziom i zejdź że mnie. Nikomu w mojej rodzinie ani męża rodzinie nie jest przykro, każdy się cieszy a tu jakaś obca baba z internetu będzie mi wciskać swoje pseudo rację. Jak nie masz co robić, to książkę poczytaj. Może zmadrzejesz.

A to że po zmarłym tragicznie bym nie dała, to chyba nadal nie rozumiesz powodu dlaczego tego nie należy robić.

 

Moje słownictwo jest czasem dosadne, jest zamierzone i ma swoje zadanie, które właśnie spełniło 😄 Obnażyło twój brak kultury. U ciebie się zdarzyło, że akurat twój ukochany dziadziuś żyje (i niech jeszcze długo żyje), a reszta nie. A gdyby było na odwrót, to też byś dała po ukochanym dziadku. Ja mówię o tym, że nie powinno się dawać po dziadkach, bo różni są ludzie. Piszesz rodzina zadowolona, a może jednak nie? Może gdyby któryś z dziadków żył, to czułby się jednak urażony. Może, któraś babcia czuje się urażona, lub czułaby się, bo uważa (uważała by), że imię powinno być po jej mężu? Tego ci nikt nie powie. Znam osobę, która nie była zadowolona, że wnuczka dostała jej imię. Znam również osobę, która wręcz zażądała dla wnuka swojego imienia.  Nie mierz wszystkich miarą swojej rodziny, bo uważasz, że wszystko u ciebie w rodzinie w porządku. W innych rodzinach już tak różowo nie bywa. 

Obca baba z internetu. Tej obcej babie z internetu odpowiedziałaś. Trzeba było nie odpisywać, tylko dać się ustosunkować temu, do kogo był post. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dobrosułka napisał:

U ciebie sa zadowoleni poniewaz te same imie bylo po obu stronach rodziny wiec nie wiem czym sie tak jarasz jak tak naprawde po prostu mialas troche szczescia.

Jesteś natrętna, wiesz o tym? Nie, to imię nie było po obu stronach rodziny, było tylko w mojej. To o czym piszesz to stwarzanie wyimaginowanych problemów. I juz Ci pisałam, że współczuję Twojej rodzinie w dobie Twojej starości. 

To że ty znasz kogoś niezadowolonego guzik mnie obchodzi. Ja piszę o swojej, nikt problemu nie miał,  wszyscy zadowoleni. I napisałam Ci też kilka przypadków dlaczego tak może być i dalej to do Ciebie nie dociera. Ciężki przypadek. Idź na temat o imionach nadawanych. Tam piszesz sama ze sobą, to choć raz z nikim się nie poklocisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie musi podobać się imię ! znajdą się tacy którym się to imię podoba i nie. Mi osobiście się nie podobają "stare" imiona, ile ludzi tyle opinii. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dobrosułka napisał:

A tak idac tym samym tokiem myslenia, Christmas Pudding to pokazujesz dzieciom, ktore jest twoje ulubione?

Dobrosułko o ile często się z Tobą zgadzam tak tutaj nie masz racji. Imię ma się podobać rodzicom, a zarzucanie komuś, że faworyzuje jakieś dziecko dając mu imię po dziadku jest nie na miejscu. Moje córki mają dwie mało popularne imiona a jedna popularne. To idąc Twoim tokiem myślenia ta z tym popularnym jest "mniej ulubionym  dzieckiem" (bo akurat ty nie lubisz popularnych imion) a tamte bardziej... Wszystkie dzieci kocha się tak samo.

A wracając do tematu to ja akurat nie jestem fanką imion takich jak Franciszek, Antek, Stanisław itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gość888 napisał:

Dobrosułko o ile często się z Tobą zgadzam tak tutaj nie masz racji. Imię ma się podobać rodzicom, a zarzucanie komuś, że faworyzuje jakieś dziecko dając mu imię po dziadku jest nie na miejscu. Moje córki mają dwie mało popularne imiona a jedna popularne. To idąc Twoim tokiem myślenia ta z tym popularnym jest "mniej ulubionym  dzieckiem" (bo akurat ty nie lubisz popularnych imion) a tamte bardziej... Wszystkie dzieci kocha się tak samo.

A wracając do tematu to ja akurat nie jestem fanką imion takich jak Franciszek, Antek, Stanisław itp.

Nie. Nie. Dobrosułce, mnie i Gość_2, chodzi o faworyzowanie jednego z dziadków poprzez nadanie jego imienia dziecku, bo można komuś zrobić w ten sposób przykrość, lub postawić w niezręcznej sytuacji. A to do czego się odniosłaś to pytanie, czy pani Pudding też pokazuje dzieciom, tak jak dziadkom, które kocha bardziej. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

To z ciebie ciezki przypadek.  Nie odpowiedzialas czy ulubione dziecko tez wyrozniasz wiec najwyrazniej z twoimi dziecmi jest jak z dziadkami i babciami- calemu swiatu dumnie oznajmujesz, ktore jest twoje ulubione i cala rodzina klaszcze.  Ja wspolczuje bycia twojej rodzinie gdzie wszyscy sa szczesliwi gdy wybiera sie ulubione osoby i olewa innych.  Dziadkowie i babcie maja ulubione wnuki i wnuczeta i cala rodzina zadowolona.  Wspolczuje tym czlonkom twojej rodziny, ktorzy nie sa niczyimi ulubiencami.  Ciezko z ciebie przypadek, ze nie potrafisz zrozumiec, ze mozesz sprawic komus przykrosc poprzez wywyzaszanie jednego czlonka rodziny ponad innych i niektorzy nawet moga cie tak kochac, ze nie powiedza jaka przykrosc tym im sprawilas.  Ja nie bede ci wspolczula w twojej starosci gdy wnuki dadza imie twojej ulubionej cioci lub tesciowej poniewaz wiem, ze cholernie sie z tego ucieszyc.

Ty wroc do siedzenia cicho.  Tak fajnie przez chwile bylo i poziom jakos sie podniosl na kafeteri jak nie odzywalas sie.

Do tej pory śmieszyły mnie Twoje wpisy ale teraz dochodzę do wniosku, że jesteś po prostu nawiedzona, żeby nie powiedzieć gorzej - chora psych...... Twojego bełkotu już nawet do końca nie czytam, bo szkoda oczu i nerwów. Ale powiem Ci jedno - od mojej rodziny to się ODWAL, bo na pewno każdy jej członek jest normalniejszy od Ciebie.

Już nie raz tutaj na kafe się z kimś pokłóciłas, kiedyś ze mną też a teraz chyba nie możesz zapomnieć i dalej wylewasz swoje zale. 

Mieli Cię dość nawet na tematcie które sama założyłaś.

A co do imienia mojego dziecka to już Ci napisałam, że wszystkim to pasuje a Ty nie możesz odpuścić i dalej jak nawiedzona swoje pseudo racje próbujesz komuś wmawiać.

A moje wnuki mogą nosić imię po kimkolwiek, po mojej swatowej jak najbardziej, jeśli tylko moim dzieciom będzie się ono podobać, to niech nadają. 

Posiadasz wiele złych cech, jesteś zawistna, kłótliwa, roszczeniowa, masz brzydka naturę. Żegnam ozięble.

Edytowano przez Christmas_Pudding

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Nie, nie, ja nie pisze, ze ona faworyzuje dziecko dajac imie wazniejsze.  Zastanawia mnie czy ona faworyzuje jedno dziecko tak jak faworyzuje jednego dziadka czy tam pradziadka poniewaz uzyla jego imienia i olala babcie i dziadkow z drugiej storny strony rodziny i nie potrafi zauwazyc, ze moga to innym czlonkom rodziny sprawic przykrosc.  Po prostu zastanawiam sie czy w tej rodzinie to tak dziala, ze wybiera sie pojedyncznych czlonkow rodziny w kazdym pokoleniu do faworyzacji i z duma oznajmia sie to na caly swiat.  Na pytanie czy faworyzuje tez jedno dziecko (w jakikolwiek oczywisty sposob tak, ze cale otoczenie widzi) tak jak jednego z przodkow juz nie odpowiedziala.  Najwyrazniej wedlug niej tylko dzieci maja uczucia, a dorosli juz nie.

Już Ci to tluklam do łba, ale jak widać dalej nie dociera. Pół mózgu mniej? Że tylko jeden mój dziadek żyje, drugi niestety nie. I to po nim mój syn ma imię a dziadek był i jest najwspanialszym dziadkiem jaki może być. Chciałam takie imię to takie dałam i łaskawie odwal się od mojej rodziny.

Moja córka ma imię po babci męża, która to babcia również była z nim blisko całe życie. Druga babcia Gienia widywała go od wielkiego dzwonu, nie dbała szczególnie o relacje i miała wszystko gdzies. To jeśli taka osoba miałaby pretensje że nie nadali jej imienia tylko po tej drugiej, musiałalaby być chyba nienormalna. Albo być takim człowiekiem jak ty..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Tez nie czytam do konca twoich belkotow,  Jak sie przy/pieprzasz do czyjejs rodziny to twoja jest do odstrzalu tez.

Ah to dlatego takie glupoty opowiadasz poniewaz keidys juz sie osmieszylas i ja to wylapalam- dobrze wiedziec.  Rozczaruje cie, ale nawet nie zerejestrowalam tej potyczki jak to nazywasz.

Ja moze jestem nawiedzone, ale ty za to wykazujesz sie wyjatkowym brakiem empati i zrozumienia uczuc ludzkich wiec jestes po prostu tekstowa psychopatka.

Lepiej wiec z ludzmi z psychicznymi skrzywieniami sie nie klocic, kto wie czy nie sprobujesz mnie odnalezc w realu.  Takze przepraszam cie bardzo Puddingu, ty i twoja rodzina sa cudowni i oczywiscie rozumiem dlaczego na proste pytania nie umiesz odpowiedziec i w pelni z toba sympatyzuje tylko ODWAL sie juz ode mnie

Do odstrzału to ty jesteś, prostaczko.

Tata tak się zwracał do mamusi że się nauczyłaś? Kultura rynsztokowy, poziom zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Pisz sobie dalej jak chcesz- ja nie rozmawiam z ludzmi z brakami emapti i zrozumienia- niebezpieczna grupa schorzen psychicznych z ktorymi wole sie nie platac

Zycze twojej rodzinie przezycia ciebie

Dalej do ciebie nie dotarło, może ci po prostu brakuje inteligencji, nawiedzona, roszczeniowa babo.

A osmieszylas to się już na kafe nie raz i nie dwa i bardzo dobrze cię tu znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Unlan napisał:

Nie. Nie. Dobrosułce, mnie i Gość_2, chodzi o faworyzowanie jednego z dziadków poprzez nadanie jego imienia dziecku, bo można komuś zrobić w ten sposób przykrość, lub postawić w niezręcznej sytuacji. A to do czego się odniosłaś to pytanie, czy pani Pudding też pokazuje dzieciom, tak jak dziadkom, które kocha bardziej. 

 

5 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Nie, nie, ja nie pisze, ze ona faworyzuje dziecko dajac imie wazniejsze.  Zastanawia mnie czy ona faworyzuje jedno dziecko tak jak faworyzuje jednego dziadka czy tam pradziadka poniewaz uzyla jego imienia i olala babcie i dziadkow z drugiej storny strony rodziny i nie potrafi zauwazyc, ze moga to innym czlonkom rodziny sprawic przykrosc.  Po prostu zastanawiam sie czy w tej rodzinie to tak dziala, ze wybiera sie pojedyncznych czlonkow rodziny w kazdym pokoleniu do faworyzacji i z duma oznajmia sie to na caly swiat.  Na pytanie czy faworyzuje tez jedno dziecko (w jakikolwiek oczywisty sposob tak, ze cale otoczenie widzi) tak jak jednego z przodkow juz nie odpowiedziala.  Najwyrazniej wedlug niej tylko dzieci maja uczucia, a dorosli juz nie.

o to przepraszam Cię Dobrosułko, źle zrozumiałam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×