Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
martaa_

Ciąża :(

Polecane posty

Witam, jestem tu nowa na forum.

Nie dawno skończyłam specjalizację lekarską choroby płuc.

Kochałam się z mężem z zabezpieczeniem, niestety,  wyszły dwie kreski, dość wyraźne na teście.

Wiem, że zaraz zaczniecie mnie hejtować, nie cieszę się z ciąży. Teraz w czasie epidemii, nie będę mogła pracować, ale jest mi smutno, że po 6 latach uniwersytetu medycznego, roku stażu, a następnie 5 lat specjalizacji, zamiast rozpocząć karierę lekarską, będę siedziała w pieluchach. 

Oczywiście nie jest tak, że nie chcę dzieci, chciałam rozpocząć starania od 35 roku życia. Zawsze chciałam mieć jedno dziecko.

A teraz jest mi smutno, po prostu nie cieszę się z ciąży. Nie cieszę się z badań USG, nie cieszę się z każdych kopnięć córeczki, i chodź minęło już 7 miesięcy, dalej się nie cieszę 😞 

Dlaczego to napisałam? żeby po prostu się komuś wygadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, martaa_ napisał:

Witam, jestem tu nowa na forum.

Nie dawno skończyłam specjalizację lekarską choroby płuc.

Kochałam się z mężem z zabezpieczeniem, niestety,  wyszły dwie kreski, dość wyraźne na teście.

Wiem, że zaraz zaczniecie mnie hejtować, nie cieszę się z ciąży. Teraz w czasie epidemii, nie będę mogła pracować, ale jest mi smutno, że po 6 latach uniwersytetu medycznego, roku stażu, a następnie 5 lat specjalizacji, zamiast rozpocząć karierę lekarską, będę siedziała w pieluchach. 

Oczywiście nie jest tak, że nie chcę dzieci, chciałam rozpocząć starania od 35 roku życia. Zawsze chciałam mieć jedno dziecko.

A teraz jest mi smutno, po prostu nie cieszę się z ciąży. Nie cieszę się z badań USG, nie cieszę się z każdych kopnięć córeczki, i chodź minęło już 7 miesięcy, dalej się nie cieszę 😞 

Dlaczego to napisałam? żeby po prostu się komuś wygadać. 

Jak urodzisz za 2 miesiące i weźmiesz swoją córeczkę na ręce uwierz mi zakochasz się w niej 🙂

Ale jeśli chcesz tak bardzo pracować, myślę, że możesz znaleźć jakąś opiekunkę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobrosułka napisał:

Posiadanie dziecka nie konczy twojego zycia.  Jezeli ci tak odpowiada to mozesz dziecko oddac do zlobka niedlugo po urodzeniu i wrocic do pracy.  Ja urodzilam dziecko w polowie uniwerku i normalnie skonczylam swoj kierunek i poszlam do pracy.  

Jezeli nastawisz sie, ze to koniec twojego zycia to tak bedzie.  Zamiast sie tak nastawiac i dolowac to zrob sobie plan kiedy oddac dziecko do zlobka, znajdz opiekunke lub nianie- co ci odpowiada.  Za dwa miesiace urodzisz i po kilku tygodniach mozesz wrocic do pracy jak nadal nie bedziesz czula wiezi z dzieckiem.  

 

Przed chwilą, Marzycielka_Monika napisał:

Jak urodzisz za 2 miesiące i weźmiesz swoją córeczkę na ręce uwierz mi zakochasz się w niej 🙂

Ale jeśli chcesz tak bardzo pracować, myślę, że możesz znaleźć jakąś opiekunkę. 

tylko ja nie jestem taka pewna jeśli chodzi o opiekunki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że problem zniknie z narodzinami dziecka. Za kilka lat zajmiesz się pracą pełną parą,. a dziecko będzie już odchowane. Tylko chyba  jest jakiś limit czasu dla lekarza kiedy może nie praktykować... Generalnie im kobiota starsza tym większe mogą być kłopoty z zajściem w ciążę widocznie tak miało być, to już poza Tobą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,bo tez przechodziłam przez to samo. Po prostu syn byl mezem w domu,a ja po 3 msc wrocilam do pracy ma pol etatu. Dziecku krzywda sie nie dziala,odciągałam pokarm , w sumie karmiłam go piersią 2 lata. Maz zaplanowal swoja prace tak by mógł zajmowax sie dzieckiem. Moze u Ciebie tak się uda? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze! Jak maluszek się urodzi całe twoje życie się zmieni i wartości. Rok zleci bardzo szybko potem maluszek pewnie pójdzie do żłobka a ty będziesz mogła się dalej realizować już jako mama 🙂

podwójne szczęście? Wspaniała praca i wspaniały mały skarb.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście kilka lekarek z dziećmi i świetnie sobie radzą. Żłobki i rodzina pomagają i jakoś się kręci. Niektóre miały dzieci jeszcze przed specjalizacją więc sobie pomyśl, że miały dzieci na głowie i jeszcze musiały się uczyć.

Ogólnie łączenie jakiejkolwiek pracy na pełen etat z posiadaniem dzieci to zawalanie jednego kosztem drugiego.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po kilku miesiacach mozesz sprobowac zlobka i wrocic do pracy. Mozesz tez umowic sie z mezem, ze to on posiedzi z Waszym dzieckiem w domu do minimum roku. Sa mezczyzni ktorym takie rozwiazanie odpowiada. Nie musi byc tak, ze Ty rezygnujesz ze wszystkiego po zostaniu matka. Dziecko ma dwoje rodzicow. Rozpracujcie problem wspolnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, martaa_ napisał:

dziekuje za wszystkie rady 

Będzie dobrze:-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poukładane stabilne życie a mimo wszystko nigdy nie chciałam mieć dzieci. Od nastoletnich lat chodziłam do ginekologa z powodu krwawień, gdy miałam 17 lat powiedzieli że jestem bezpłodna. Dla mnie super bo dzieci nie lubiłam i nie chciałam mieć.

10 tygodni temu zauważyłam że nie mam okresu, myślałam że to wina hormonów... Okazało się że jestem w ciąży. Przez pierwsze 2 tygodnie płakałam non stop, nie chciałam nawet pójść do lekarza. 

Dzisiaj jestem w 12 tygodniu ciąży i nie mogę się doczekać aż będę mogła już przytulić moje dziecko. Całe złe nastawienie minęło po pierwszym usg, u Ciebie pewnie zmieni się wszystko po narodzinach 😉 Trzymam kciuki i wszystkiego dobrego! ❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Moja córeczka przyszła na świat dokładnie 11 lutego 2021 roku, i jest naprawdę urocza. 

Ma już dwa msc, ja jeszcze się nią zajmuję, ale gdy będzie większa chciałabym ją zapisać do żłobka 🙂  I ja wtedy spokojnie będę mogła zacząć pracę 🙂 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, martaa_ napisał:

Witam po przerwie

Moja córeczka przyszła na świat dokładnie 11 lutego 2021 roku, i jest naprawdę urocza. 

Ma już dwa msc, ja jeszcze się nią zajmuję, ale gdy będzie większa chciałabym ją zapisać do żłobka 🙂  I ja wtedy spokojnie będę mogła zacząć pracę 🙂 

No i super. Dobrze, ze zaczelas sobie wszystko ukladac. Powodzenia zycze.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, martaa_ napisał:

Witam po przerwie

Moja córeczka przyszła na świat dokładnie 11 lutego 2021 roku, i jest naprawdę urocza. 

Ma już dwa msc, ja jeszcze się nią zajmuję, ale gdy będzie większa chciałabym ją zapisać do żłobka 🙂  I ja wtedy spokojnie będę mogła zacząć pracę 🙂 

Już teraz zaklep miejsce w żłobku, na nie można długo czekać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, martaa_ napisał:

Witam po przerwie

Moja córeczka przyszła na świat dokładnie 11 lutego 2021 roku, i jest naprawdę urocza. 

Ma już dwa msc, ja jeszcze się nią zajmuję, ale gdy będzie większa chciałabym ją zapisać do żłobka 🙂  I ja wtedy spokojnie będę mogła zacząć pracę 🙂 

Miło że napisałaś jak się sprawy potoczyły. Gratulacje i powodzenia na przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adrenaline00 napisał:

Dobrze wyszło, 35 lat to za późno na dziecko. Szkoda mi takich matek i dzieci

A moge zapytac dlaczego jest ci ich tak szkoda? I kto ustalil ze 35 lat to za pozno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×