Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dzień dobry.  Mam pytanie . Mój synek ma obecnie 7 miesięcy.  Do 4 miesiąca budził się tylko raz w nocy na jedzenie.  Od 5 miesiąca wszystko się zmieniło.  Budzi się często w nocy co 1.5h -2h . Nieraz piszczy przez sen i rzuca się po łóżeczku.  Co może być powodem takiego niespokojnego snu ? Czy można temu jakoś zaradzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie ząbkowanie albo koki, to raczej trzeba przetrwać... Ewentualnie źle reaguje na rozszerzanie diety - co dajesz na kolację?

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

Jeśli to nie ząbkowanie albo koki, to raczej trzeba przetrwać... Ewentualnie źle reaguje na rozszerzanie diety - co dajesz na kolację?

Godzina 8 mleko 150 ml 

11 - mleko 150 ml albo kaszka ryżowa 

14- obiad sloiczek 125 g

16 - owoc 125g 

17-Mleko 150 ml 

20- mleko 150 ml 

 

 

Pobudki o 22 ,23 - mleko 120ml , 1, 3- mleko 120ml , 5, 7 

 

Tak to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja też cudownie spala do 4 miesiąca, a później budziła się co chwilę. Na ten miesiąc przypada regres snu. Był miesiąc, że noc w noc pobudka co pół godziny. Przeszło jak miala ok. roku. Koszmary też przerabialiśmy.

Edytowano przez Iwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest głodny na noc? Jeśli dajesz samo mleko, to 7-miesięczniak już się nim nie zasyci. Spróbuj na noc zagęścić kaszką manną albo kleikiem ryżowym i zobaczysz, czy jest poprawa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoki rozwojowe, sny, zabkowanie. Ogolnie dzieci przrstaja dobrze sypiac kolo 4 miesiaca zycia. Tak bylo w przypadku moich dzieci. Przerabialismy nocne krzyki, nieutulony placz. Corce przeszlo dopiero gdzies jak miala 2.5 roku. Synowi wczesniej. Oczywiscie, byly okresy kiedy klopoty ze snem sie wyciszaly ale potem zawsze powracaly. Coreczka potrafila mnie budzic po kilkanascie razy w nocy. Pamietam, ze czulam sie jak zombie. Na szczescie to przechodzi z czasem.😀

Edytowano przez AgsAgsAgs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość_2 napisał:

Może jest głodny na noc? Jeśli dajesz samo mleko, to 7-miesięczniak już się nim nie zasyci. Spróbuj na noc zagęścić kaszką manną albo kleikiem ryżowym i zobaczysz, czy jest poprawa.

Próbowałam mu dam mleko z kaszka na noc Ale i tak się obudzi po 2 -3 h później te pobudki są częstsze.  A ile powinno spac 7 miesięczne niemowlę w ciągu dnia ?

Ile mleka powinno wypijac dobowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Monikaw12 napisał:

Próbowałam mu dam mleko z kaszka na noc Ale i tak się obudzi po 2 -3 h później te pobudki są częstsze.  A ile powinno spac 7 miesięczne niemowlę w ciągu dnia ?

Ile mleka powinno wypijac dobowo ? 

Jeśli nie chce z butelki, to zrób mu normalnie kaszkę i daj łyżeczką, mój np. nie lubił takiego "zagęszczania" do picia ze smoczka.

Poszukaj sobie schematu sztucznego żywienia niemowląt - będziesz miała całą rozpiskę, przy czym porcja mleczna to może bym mleko w butelce, ale też porcja kaszki, więc d zmiany formy karmienia nie zubożeje mu 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Skoki rozwojowe, sny, zabkowanie. Ogolnie dzieci przrstaja dobrze sypiac kolo 4 miesiaca zycia. Tak bylo w przypadku moich dzieci. Przerabialismy nocne krzyki, nieutulony placz. Corce przeszlo dopiero gdzies jak miala 2.5 roku. Synowi wczesniej. Oczywiscie, byly okresy kiedy klopoty ze snem sie wyciszaly ale potem zawsze powracaly. Coreczka potrafila mnie budzic po kilkanascie razy w nocy. Pamietam, ze czulam sie jak zombie. Na szczescie to przechodzi z czasem.😀

Moja zasypiała koło 19 i do 22 potrafiła obudzić się 8 razy 😄

Masz rację, najważniejsze, że to nie trwa wiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iwna napisał:

Moja zasypiała koło 19 i do 22 potrafiła obudzić się 8 razy 😄

Masz rację, najważniejsze, że to nie trwa wiecznie.

Masakra. 😀Jak dobrze, ze mozemy to wspominac juz ze smiechem. Ja kiedys w pracy wzielam wolne. Pamietam mine mojej kierowniczki jak jej powiedzialam, ze potrzebuje dnia by sie wyspac bo inaczej padne i bede spac na biurku. Bylo ciezko.😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość_2 napisał:

Jeśli nie chce z butelki, to zrób mu normalnie kaszkę i daj łyżeczką, mój np. nie lubił takiego "zagęszczania" do picia ze smoczka.

Poszukaj sobie schematu sztucznego żywienia niemowląt - będziesz miała całą rozpiskę, przy czym porcja mleczna to może bym mleko w butelce, ale też porcja kaszki, więc d zmiany formy karmienia nie zubożeje mu 😉 

A może za mało je w ciągu dnia i dlatego się budzi ? 

Mi pediatra mówiła że dziecko 7 miesięczne nie powinno się budzić w nocy na karmienie.  Nie wiem co o tym myśleć 

Jak to było u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monikaw12 napisał:

A może za mało je w ciągu dnia i dlatego się budzi ? 

Jeśli budzi się w nocy, to nie zasyca się wieczorem. Podziel wieczorną porcję na 2 części. Z jeden zrób kaszkę i daj łyżeczką taką gęstą, a resztę niech potem dopije z butelki i zobaczysz, czy pomaga.

Ja robiłam w ten sposób i koło 10 mc mały zjadał już tylko całą porcję kaszki i nie chciał mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gość_2 napisał:

Jeśli budzi się w nocy, to nie zasyca się wieczorem. Podziel wieczorną porcję na 2 części. Z jeden zrób kaszkę i daj łyżeczką taką gęstą, a resztę niech potem dopije z butelki i zobaczysz, czy pomaga.

Ja robiłam w ten sposób i koło 10 mc mały zjadał już tylko całą porcję kaszki i nie chciał mleka

Czyli 150 ml mleka i pół czyli 75 ml gęsto A reszta na rzadko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monikaw12 napisał:

Czyli 150 ml mleka i pół czyli 75 ml gęsto A reszta na rzadko ?

Dokładnie. W ten sposób zje coś konkretnego, ale butli na noc mu nie zabierasz. Rób tak przy ostatnim posiłku przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

Dokładnie. W ten sposób zje coś konkretnego, ale butli na noc mu nie zabierasz. Rób tak przy ostatnim posiłku przed snem

Próbowałam mu zagęścić kaszka to tak samo się budził Ale dałam by tylko do mleka łyżeczkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Monikaw12 napisał:

Próbowałam mu zagęścić kaszka to tak samo się budził Ale dałam by tylko do mleka łyżeczkę 

Dlatego zrób z połowy normalnie kaszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za duzo mleka dajesz w nocy. Boli go brzuszek,  moze miec od tego refluks, boli pęcherz przed sikaniem itd. On w nocy nie odpoczywa.  Daj gestą kaszę wieczorem, potem trochę wody.  A w ogóle próbowałaś go uspokoic inaczej niz butla mleka? 

A zęby idą ? Moze cos przeciwbolowego, zel na dziąsła, viburcol.

Moze za zimno, za cieplo, itd. 

Kazde dziecko jest inne. Moj pierwszy syn budził się co 1-2 h przez DŁUGIE CZTERY LATA.  Drugi w wieku 8mies potrafil przespac noc.  Trzeci koło pol roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Monikaw12 napisał:

To ile lyzeczek na 75 ml ?

Przeliczasz sobie zgodnie z proporcjami na opakowaniu kaszki. Tak, żeby wyszła normalnej gęstości. Zwykle porcja kaszki jest obliczana przez producenta na 120, 150 lub 180 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2020 o 10:21, AgsAgsAgs napisał:

Skoki rozwojowe, sny, zabkowanie. Ogolnie dzieci przrstaja dobrze sypiac kolo 4 miesiaca zycia. Tak bylo w przypadku moich dzieci. Przerabialismy nocne krzyki, nieutulony placz. Corce przeszlo dopiero gdzies jak miala 2.5 roku. Synowi wczesniej. Oczywiscie, byly okresy kiedy klopoty ze snem sie wyciszaly ale potem zawsze powracaly. Coreczka potrafila mnie budzic po kilkanascie razy w nocy. Pamietam, ze czulam sie jak zombie. Na szczescie to przechodzi z czasem.😀

Zgadzam się, u nas było podobnie. Do 4 miesiąca cudo, a potem się zaczęło.. nieprzespane noce, wybudzanie się co ok. 2 godziny, płacz i bezsilność nas, jako rodziców. Teraz na szczęście jest już troszkę lepiej z samym snem i zasypianiem, ale za to ząbkowanie nas wykańcza bardzo skutecznie 😮 Koleżanka poleciła mi Gengigel, żel na ząbkowanie i chociaż jestem raczej niedowiarkiem, jeśli chodzi o wszelkie kremy to muszę przyznać, że dzięki niemu jest lepiej i mamy nadzieję przetrwać ten szczególny okres w życiu małej. A Wy co stosujecie? Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też stosujemy teraz żel na ząbkowanie Gengigel, potwierdzam, że jest lepiej od kiedy go stosujemy - nocki bywają spokojniejsze. Choć pierwotnie szukaliśmy przyczyny gdzie indziej np. w niedojadaniu

Powodzenia i byle do wiosny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ząbkowanie z doświadczenia polecam Viburgel - to żel do smarowania dziąseł, który natychmiast łagodzi ból i dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×