Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dobrosułka

Ile osob odchodzi od kk?

Polecane posty

7 minut temu, nihilus napisał:

jak ktos kradnie, klamie i udaje to nikt nie musi sie dowiedziec, a jak sie wypiszesz z kosciola to wszyscy od razu wiedza i wstyd jest dla twoich rodzicow ze tak sobie syna wychowali ateusza

To nie jest żaden wstyd. Wstyd jest wtedy, gdy wychowają obłudnika.

7 minut temu, nihilus napisał:

w polsce wiekszy wstyd byc ateuszem niz zlodziejem czy obludnikiem

W takim razie żyjemy w innych Polskach. U mnie być wolnym od religijnej obłudy to powód do dumy.

37 minut temu, nihilus napisał:

byc ateuszem to tak jak byc poganinem lub heterykiem , kazdy najchetniej by na stosie spalil a na zlodzieja reka machna i powiedza ten to niegodziwiec wstydu nie ma

Coś w tym jest

31 minut temu, Nemetiisto napisał:

W takim razie żyjemy w innych Polskach. U mnie być wolnym od religijnej obłudy to powód do dumy.

Ale to wynika z twojego wewnętrznego poczucia czy też otoczenia, a w szerszym obrazie on ma rację, że gorzej być dla niektórych pseudo katoli ateistą niż złodziejem. Znam jeden przykład taki z reala, gdzie kogoś kto nie szanuje i nie liczy się z nikim akceptują, bo "pokazuje" się w kościele, a problem mają z naprawde dobrą osobą, która Kościół omija szerokim łukiem.

1 godzinę temu, Poetka napisał:

Ale to wynika z twojego wewnętrznego poczucia czy też otoczenia

Nie siedzę w głowach otoczenia.

3 minuty temu, Nemetiisto napisał:

Nie siedzę w głowach otoczenia.

Mam na myśli bezpośrednie otoczenie, które dobiera się na zasadzie podobieństwa. Białystok raczej jest jednym z bardziej prokatolskich miast

6 minut temu, Poetka napisał:

Mam na myśli bezpośrednie otoczenie, które dobiera się na zasadzie podobieństwa. Białystok raczej jest jednym z bardziej prokatolskich miast

Tak czy inaczej nie siedzę w ich głowach. To co czują a to co mówią to niekoniecznie to samo.

4 minuty temu, Nemetiisto napisał:

Tak czy inaczej nie siedzę w ich głowach. To co czują a to co mówią to niekoniecznie to samo.

Ale jaki to ma związek z tematem?

Przed chwilą, Poetka napisał:

Ale jaki to ma związek z tematem?

Bezpośredni. To duma być wolnym.

Licznik na 1503.  Wiekszosc osob na stronie odeszlo w 2020 i 2021 wiec rozkreca sie to powoli.  

Niestety nieraz ateizm rowna sie dla otoczenia z satanizmem.  

Myślisz że oni do statystyk zgłaszają każdy przypadek?

Oczywiscie, ze nie.  Tym wazniejszy jest ten licznik poniewaz pokazuje, ze ludzie odchodza oficjalnie od kosciola setkami miesiecznie wiec w tym roku odejdzie ich kilka tysiecy.  To po prostu jest wskaznikiem skali zjawiska, a nie dokladnymi danymi.

Ja tam nie zauważyłam takiego trendu. Wydaje mi się że to jest tylko burza w szklance wody

17 minut temu, jolamisia napisał:

Ja tam nie zauważyłam takiego trendu. Wydaje mi się że to jest tylko burza w szklance wody

Pewnie dlatego że większość osób krytycznych wobec kk  po prostu nie chce się fatygować żeby załatwić sobie apostazję, ale  nie znaczy to że  z tym całym zakłananym klerem chcą mieć nic wspólnego.

Już jest ponad 1800 na liczniku a przez cały ub. rok było 1000. Szok!

Ludzie mądrzeją, ale i tak trochę słabo to idzie.

1858- codziennie przybywa, a tutaj dopiero zaczal sie luty.  OCzywiscie jest tych osob wiecej wiec w tym roku bedziemy mogli rozmawiac o tysiacach osob odchodzacych od kk/

Wiekszosc ludzi po prostu nie fatyguje sie, zeby oficjlanie odejsc.  Po prostu przestaja chodzic na msze i uczestniczyc w tych obrzedach. 

Wedlug danych tylko okolo 30% spoleczenstwa uczestniczy we mszach regularnie, a to juz wyraznie pokazuje, ze wiekszosc ludzi ma dosyc tego domu rozpusty jakim jest kk od wiekow.  

hmm  a jak ktoś jest głęboko wierzący to jest według Ciebie głupi ?

16 minut temu, AnnaMaria1982 napisał:

hmm  a jak ktoś jest głęboko wierzący to jest według Ciebie głupi ?

Temat jest o zaklamaniu kk a nie o osobach wierzących o których nikt w tym temecie się źle nie wyraża.

• Like 3

2 minuty temu, Różniczka napisał:

Temat jest o zaklamaniu kk a nie o osobach wierzących o których nikt w tym temecie się źle nie wyraża.

Tym bardziej, że oni też odchodzą z kościoła widząc co się dzieje.

• Like 1
  • Thanks 1

Mysle ze ani mnie, ani Ciebie Nemetiisto (musze sprawdzic co to za imie,  czyje i co oznacza, brzmi znajomo)ani wszystkich tu dyskutujacych juz nie bedzie na tym" lez padole" a kosciol bedzie trwal,i trwal i trwal....

4 minuty temu, na obcejziemi napisał:

Mysle ze ani mnie, ani Ciebie Nemetiisto (musze sprawdzic co to za imie,  czyje i co oznacza, brzmi znajomo)ani wszystkich tu dyskutujacych juz nie bedzie na tym" lez padole" a kosciol bedzie trwal,i trwal i trwal....

Niech sobie trwa. Mamy do niego stosunek wiesz jaki. 😜

9 godzin temu, na obcejziemi napisał:

Żadną albo prawie żadną sektę nie da się zlikwidować w stu procentach, ale wszystko na to wskazuje że kościół z wersji XXL stanie się kościołem w wersji XXS

ZLikwidowac sie nie da, ale utemperowac juz tak.  W wielu krajach religia zeszla na drugi plan i nie miesza sie do polityki jak to kiedys robila.  Ludziom po prostu chodzi o to, zeby przestali wtracac sie w polityke.  Wtracaja sie w polityke na podstawie mitu, ze przedstawiaja soba postawe 9 z 10 Polakow i na tej podstawie prawo powinno byc podporzadkowane religijnym teoria jak w jakims kraju muzulmanskim.  Ruch apostazji po prostu chce im odebrac ta podstawe na ktora sie powoluja gdy z butami pchaja sie w prawodawstwo i polityke.

• Like 1

Mozliwe ze porownujac KK do  sekty przesadzilam, ale gdy co rusz słyszę  w mediach o księdzu ppeeddooffiillu czy o strumieniu olbrzymiej kasy dla ojca dyrektora to porownanie moje nie bylo pozbawione podstaw a przecież kościół powinien wspierać i pomagać być blisko potrzebującym, jednocześnie  powinien być jak najdalej od żądzy przywilejów i  władzy, kościół w Polsce jest postępuje dokładnie odwrotnie.

3 godziny temu, Różniczka napisał:

Mozliwe ze porownujac KK do  sekty przesadzilam,

Nie nie przesadziłaś. Przeczytaj definicję sekty.

• Like 1

7 godzin temu, Różniczka napisał:

Mozliwe ze porownujac KK do  sekty przesadzilam, ale gdy co rusz słyszę  w mediach o księdzu ppeeddooffiillu czy o strumieniu olbrzymiej kasy dla ojca dyrektora to porownanie moje nie bylo pozbawione podstaw a przecież kościół powinien wspierać i pomagać być blisko potrzebującym, jednocześnie  powinien być jak najdalej od żądzy przywilejów i  władzy, kościół w Polsce jest postępuje dokładnie odwrotnie.

Nie przesadzilas.  Kazda religia to wlasciwie rowniez sekta.  

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się