Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dobrosułka

Ile osob odchodzi od kk?

Polecane posty

Ja odszedłem od kk, co prawda nie miałem jeszcze apostazji, ale zostałem ateistą. Szkoda, że moi domownicy to mocno wierzące osoby, mnóstwo kasy przeznaczają na tacę i Batmanowi po haracz to znaczy księdzu który jeździ od domu do domu po kolędzie. Za tyle pieniędzy to można by coś wartościowego kupić, a nie heretyckiemu kościołowi dawać za nic.

Wiekszosc ludzi na tej planecie wierzy w jakiegos boga lub bogow i wszyscy musimy manewrowac pomiedzy nimi.  Niestety ateisci musza szanowac wierzacych, ale na odwrot to juz nie dziala.  Wierzacy ludzie wmowili sobie monopol na moralnosc i ateisci i agnostycy sa wedlug nich amoralni wiec ich filozofi na zycie (i braku wiary w istoty nadprzyrodzone) nie trzeba szanowac.

Czyli jutro mozemy mowic o tysiacach odchodzacych z kk rocznie 😄  

Kościół od zarania dziejów  aby zdobyć przywileje oraz wyłudzić kasę dążył do podporządkowania sobie władzy świeckiej. Kościół przyczynił się do rozbiorów Polski, Targowica to bezpośrednią reakcji biskupów na uchwalenie Konstytucji 3Maja. Papież Pius VI, zaalarmowany przez nuncjusz Saluzzo, zezwala biskupom  na rokosz. Polscy magnaci jadą do całych Katarzyny, gdzie nawiązują konfederację,  do której przyłaczają się biskupi. Otrzymują oni obietnice odzyskania swoich przywilejów, a w zamian za to następuje agresja Rosji na Polskę i rozbiór Polski, 

1 godzinę temu, Różniczka napisał:

Kościół przyczynił się do rozbiorów Polski

Jak zwykle demagogiczne argumenty na poparcie twojej antykatolickiej obsesji 😂 Kościół się przyczynił? a kto się w tamtym momencie nie przyczynił? i król Staś, i magnateria, i Kościuszko, i szewc Jan Kiliński... no może książę Józef był chlubnym wyjątkiem od tej reguły. 

39 minut temu, Puchacz Rolny napisał:

Jak zwykle demagogiczne argumenty na poparcie twojej antykatolickiej obsesji 😂 Kościół się przyczynił? a kto się w tamtym momencie nie przyczynił? i król Staś, i magnateria, i Kościuszko, i szewc Jan Kiliński... no może książę Józef był chlubnym wyjątkiem od tej reguły. 

Przykro mi ze nie znasz historii Polski a moze nie uwżnie sluchalas na lekcjach, bo już w szkole mówili że kościół przyczynił się do rozbiorów, pewnie wówczas byłaś na zwolnieniu lekarskim. 

• Haha 1

2 godziny temu, Puchacz Rolny napisał:

A może tak  zamiast pustego śmiechu jakiś argument.

13 minut temu, Różniczka napisał:

A może tak  zamiast pustego śmiechu jakiś argument.

Już napisałem wyżej, a tobie polecam zapoznanie się ze znaczeniem słowa "przyczynić się" 

1 minutę temu, Puchacz Rolny napisał:

Już napisałem wyżej, a tobie polecam zapoznanie się ze znaczeniem słowa "przyczynić się" 

Napisałaś kilka oderwanych od siebie i nie powiązanych ze sobą słów z których mieć nie wynika, pewnie sama nie wiesz co chciałaś napisać, ty chodziłaś w szkole na lekcje historii.

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to tak się składa, że jestem absolwentem wydziału historycznego najstarszego polskiego uniwersytetu

Jeśli to ma jakieś znaczenie, to tak się składa, że jestem absolwentem wydziału historycznego najstarszego polskiego uniwersytetu

Oczywiście że jesteś absolwentką Uniwersytetu posiadającą co najmniej pięć fakultetów, w necie to wszyscy profesorowie i doktoranci, 

To trochę to przypomina mi przema, tego kierowcę tirów,  

Rozumiem, że według twojej wiedzy, zaczerpniętej z wiadomej gazety, caryca i król pruski dokonali rozbiorów na polecenie Watykanu 😂

11 minut temu, Puchacz Rolny napisał:

Rozumiem, że według twojej wiedzy, zaczerpniętej z wiadomej gazety, caryca i król pruski dokonali rozbiorów na polecenie Watykanu 😂

Przeczytaj mój tekst jeszcze raz i to uważnie a przekonasz się że nie ma w nim ani słowa o królu Prus, 

„Gdyby szympans nauczył się mówić, to też byłby wierzący” (B. Pawłowski, Nagi umysł. Dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy).
Nauka twierdzi, że religia powstała na skutek fizjologicznej budowy naszego mózgu, który szuka przyczynowości we wszystkim, co zaobserwuje. Jeśli nie znajduje prostych wyjaśnień – wymyśla je. 
Jak do tego doszło?
Kiedy wyobrażam sobie życie człowieka pierwotnego, myślę, że rządził nim strach. 
Taka scena: Wieczór, nadchodzi burza, niebo rozbłyska piorunami, grzmot rozsadza uszy, leje deszcz. Burza jest przerażająca, potworna. Człowiek wie, że jest też śmiertelnie niebezpieczna: wezbrana nagle woda może zalać człowieka, porwać, utopić, ogień może zająć cały step i las, uwięzić człowieka, spalić. 
Albo inna: Nadchodzi noc, ciało domaga się odpoczynku. Człowiek boi się zasnąć, bo gdy straci kontrolę przyjdzie drapieżnik i go pożre. 
Człowiek chroni się w jaskini, tutaj jest bezpieczniej: wystarczy, że jeden będzie czuwał przy wejściu, reszta może spać. Tutaj nawet burza ludzi nie dosięga.
Siedząc u wylotu jaskini w tęż burzliwą noc człowiek boi się i próbuje znaleźć wyjaśnienie na ten starszyny świat, i sposób na to, żeby nie trzeba było się aż tak bać.
Jego mózg personifikuje obiekty lęku, wymyśla strasznych bogów, mieszankę cech zjawisk przyrody i cech ludzkich. Człowiek zastępuje burzę takim np. Anu (Sumer), bo z Anu jakoś jest w stanie się porozumieć, a z burzą nie. Anu słyszy i mówi, myśli i czuje podobnie jak człowiek, a burza nie. Anu można przekonać, przekupić, przebłagać, jak przekonać i przekupić i przebłagać można każdego człowieka. Burzy nie da się przekonać do niczego. Człowiek oswoił niezrozumiałe i straszne, zyskał poczucie kontroli.
I tak człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo, z tego, co widział, i co znał. 
A potem drugi człowiek stwierdził, że wiara w boga świetnie nadaje się do sprawowania kontroli nad innymi ludźmi, do sprawowania władzy! 
I tak stworzył człowiek religię.

2014- nareszcie.  Ciekawa jestem ile ten licznik pokaze pod koniec roku.  5000?

1 godzinę temu, Różniczka napisał:

Przeczytaj mój tekst jeszcze raz i to uważnie a przekonasz się że nie ma w nim ani słowa o królu Prus, 

Tak, bo nie uważałaś w szkole na lekcji, tam na pewno musiała być wzmianka, że to Królestwo Prus było zaborcą, a nie Watykan.

Tak, bo nie uważałaś w szkole na lekcji, tam na pewno musiała być wzmianka, że to Królestwo Prus było zaborcą, a nie Watykan.

Ręce opadają, ty czytasz że zrozumieniem, gdzie ja napisałam że Watykan był zborcą, 

Dnia 30.12.2020 o 21:09, Dobrosułka napisał:

Kto zajrzal na strone licznika apostazji?  Co o tym myslicie?

Ja już dawno nie byłam w kościele. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się