Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

3 godziny temu, Annn2020 napisał:

Powiem Ci ze lubię różne. Słowiańskie czy nowoczesne bez różnicy, po prostu musi ładnie brzmieć dla mnie. Podobają mi się też niektóre popularne ale właśnie ze względu na tą popularność odpadają. Od razu zaznaczę ze nie znoszę Stanisława Igora Wiktora Oskara Oliwiera Maksymiliana i tych z końcówka -ian oraz Łucji Kornelii i Maji. Ładne wg mnie to np Daria Wanda Marianna Izabela Lena Natalia Emilia a męskie Adam Michał Wojciech Antoni Tomasz Norbert Bartosz i dużo innych. Żadne jednak nie na tyle by się głębiej nad nim zastanowić. Mąż jest jeszcze bardziej wybredny niż ja a żeby się że mną podroczyć mówi że nazwiemy dziecko Żyraf🙂

To masz podobnie do mnie, imię musi ładnie brzmieć. Już wymieniłaś kilka które uważam, że są piękne, delikatne i dziewczęce jak Lena, Daria, Natalia. Bardzo podoba mi sie jeszcze Oliwia lub mniej popularna Liwia oraz Kalina i Nawojka. Z męskich które wymieniłas podoba mi się Adam, Wojciech i Norbert. Od siebie mogę dodać Miłosz i Amadeusza.

Moja starsza córka miala mieć na imie Kalina ale tata był na nie. Liwia i Miłosz też mi się nawet podobaja

Moja siostrzenica miala byc Kalinka, ale tata zarejestrowal ja inaczej.  Ja rowniez bardzo, bardzo lubie Kaline i Nawojke 🙂 

Najpopularniejsze imiona w tym roku ponizej

Statystycznie pierwsze 11 imion sklada sie na 50% nadawanych imion.  Nie uwzglednia to roznic regionalnych, ktore w sumie tylko zmieniaja pozycje tzn w jednym regionie Aleksander jest numerem jeden, a w innym Aleksander na 5, a Antoni kroluje.  Odradzam pierwsze 11 imion poniewaz na spotkane dwoje dzieci jedno pewnie bedzie mialo ktores z tych imion:

1 ANTONI
2 JAN
3 ALEKSANDER
4 FRANCISZEK
5 JAKUB
6 SZYMON
7 MIKOŁAJ
8 LEON
9 FILIP
10 STANISŁAW
11 IGNACY

1 ZUZANNA
2 ZOFIA
3 HANNA
4 JULIA
5 MAJA
6 LAURA
7 OLIWIA
8 ALICJA
9 LENA
10 POLA
11 MARIA

Statystycznie pierwsze 50 imion sklada sie na 90% nadawanych imion.  Pomijajac roznic regionalne dziwiecioro dzieci na 10 bedzie mialo imiona z powyzej listy plus te ponizej:

12 WOJCIECH
13 NIKODEM
14 TYMON
15 KACPER
16 ADAM
17 MARCEL
18 MICHAŁ
19 WIKTOR
20 MAKSYMILIAN
21 TYMOTEUSZ
22 IGOR
23 OLIWIER
24 PIOTR
25 MIŁOSZ
26 JULIAN
27 OSKAR
28 BARTOSZ
29 DAWID
30 GABRIEL
31 KRZYSZTOF
32 MATEUSZ
33 DOMINIK
34 KAROL
35 HUBERT
36 TOMASZ
37 ALAN
38 BRUNO
39 FABIAN
40 MACIEJ
41 NATAN
42 KSAWERY
43 PAWEŁ
44 HENRYK
45 CEZARY
46 TADEUSZ
47 ARTUR
48 BORYS
49 BARTŁOMIEJ
50 KUBA

12 EMILIA
13 ANTONINA
14 AMELIA
15 IGA
16 MARCELINA
17 WIKTORIA
18 ALEKSANDRA
19 MICHALINA
20 LILIANA
21 HELENA
22 KLARA
23 NATALIA
24 GABRIELA
25 NADIA
26 ANNA
27 BLANKA
28 KORNELIA
29 ŁUCJA
30 JAGODA
31 NELA
32 MILENA
33 KAJA
34 LILIANNA
35 ANASTAZJA
36 NINA
37 NIKOLA
38 WERONIKA
39 MARTYNA
40 BARBARA
41 MATYLDA
42 RÓŻA
43 ANIELA
44 KAROLINA
45 MIA
46 AGATA
47 ROZALIA
48 MAGDALENA
49 SARA
50 KINGA

A teraz te ciekawe, znane, popularne, ale zwykle nieoklpane imiona czyli druga 50-tka

51.  KAJETAN 362

52.  PATRYK 348

53.  OLAF 336

54.  KAMIL 335

55.  JÓZEF 334

56.  WITOLD 325

57.  ADRIAN 301

58.  KAZIMIERZ 294

59.  DANIEL 292

60.  GRZEGORZ 289

61.  ERYK 277

62.  TEODOR 258

63.  MILAN 253

64.  SEBASTIAN 247

65.  KRYSTIAN 237

66.  KORNEL 236

67.  JERZY 235

68.  STEFAN 231

69.  KONSTANTY 212

70.  RYSZARD 210M

71.  GUSTAW 209

72.  MIESZKO 209

73.  TOBIASZ 209

74.  RAFAŁ 200

75.  LEONARD 198

76.  ROBERT 189

77.  MARCIN 183

78.  EMIL 175

79.  LEO 173

80.  ALEKS 168

81.  PRZEMYSŁAW 168

82.  FELIKS 166

83.  OLIVIER 164

84.  ŁUKASZ 163

85.  KONRAD 154

86.  BŁAŻEJ 150

87.  NATANIEL 150

88.  DAMIAN 143

89.  JEREMI 138

90.  RADOSŁAW 136

91.  JULIUSZ 124

92.  JĘDRZEJ 121

93.  FLORIAN 120

94.  ALEX 115

95.  REMIGIUSZ 106

96.  KORDIAN 103

97.  GRACJAN 102

98.  LUDWIK 102

99.  DORIAN 98

100. MAREK

51.  ADRIANNA 372

52.  GAJA 368

53.  ELIZA 358

54.  LIWIA 349

55.  MARIANNA 334

56.  AURELI A321

57.  MAŁGORZATA 321

58.  KALINA 316

59.  IZABELA 304

60.  JOANNA 291

61.  EWA 285

62.  LIDIA 271

63.  URSZULA 261

64.  DOMINIKA 257

65.  MELANIA 253

66.  PAULINA 252

67.  BIANKA 248

68.  ZOJA 231

69.  APOLONIA 229

70.  MALWINA 227

71.  KATARZYNA 222

72.  MARTA 222

73.  IDA 221

74.  WANDA 203

75.  KLAUDIA 194

76.  OLGA 181

77.  JAGNA 178

78.  PATRYCJA 173

79.  DIANA 161

80.  DOROTA 158

81.  DARIA146

82.  STEFANIA 144

83.  MARIKA 133

84.  RITA 132

85.  ADA 131

86.  ELENA 125

87.  LARA 121

88.  LUIZA 116

89.  KAMILA 112

90.  NEL 106

91.  SOFIA 105

92.  CELINA 97

93.  LILA 97

94.  EMMA 95

95.  JANINA 93

96.  DAGMARA 92

97.  ELŻBIETA 92

98.  INGA 92

99.  JADWIGA 92

100. LILIA 92

101. SONIA 92

102. ADELA 90

103. MONIKA 90

A teraz pozostale interesujace imiona z listy, miejsca pomiedzy 100-200

Lucjan, Albert, Władysław, Maksym, Aleksy, Maurycy, Hugo, Jack, Seweryn, Roman, Olgierd, Szczepan, Zbigniew, Kosma, Cyprian, Artem, Wincenty, Dariusz, Bogdan, Oktawian, Timur, Sylwester, Gniewomir, Leszek, Tytus, Gniewko, Ziemowit, Amadeusz, Bolesław, Miron, Bogusław, Roch, Kaspian, Sławomir, Leopold, Kasjan, Klemens, Czesław, Wit, Jarosław, Korneliusz, Lew, Oleg, Bogumił i Ireneusz

Felicja, Roksana, Alina, Justyna, Julita, Julianna, Gloria, Jowita, Krystyna, Anita, Inka, Irena, Mila, Florentyna, Konstancja, Natasza, Teresa, Oktawia, Malina, Otylia, Klementyna, Sabina, Danuta, Lucyna, Milana, Ariana, Aurora, Mira, Sylwia, Antonia, Cecylia, Halina, Amanda, Aneta, Dobrawa, Edyta, Idalia, Larysa, Tamara, Dalia, Zlata, Letycja, Luna, Jana, Melisa, Roma, Adelina, Waleria, Nadzieja i Honorata

Najciekawsze imiona:

Ksenia, Marcela, Olimpia, Flora, Oriana, Berenika, Bogna, Eleonora, Ilona, Irmina, Iwona, Jolanta, Lukrecja, Marcjanna, Maryla, Selena, Beata, Hiacynta, Oleksandra, Leonia, Olena, Tatiana, Walentyna, Bogumiła, Adelajda, Ariadna, Greta, Leokadia, Celestyna, Mirosława, Dobromiła, Ludmiła, Miła, Renata, Stanisława, Bozena, Brygida, Grazyna, Linda, Marzena, Nawojka, Ofelia, Regina, Wera, Alana, Anatola, Dobrochna, Dobrosława, Eunika, Florencja, Kataleja, Lorena, Ludwika, Sabrina, Aldona, Balbina, Bronisława, Dagna, Daryna, Elwira, Gracja, Melodia, Miranda, Sława, Żywia, Amadea, Amalia, Anatolia, Astrid, Atena, Bernadetta, Bibianna, Bogdana, Darina, Dąbrówka, Delia, Dilara, Filomena, Flawia, Ingrid, Iryna, Kasjana, Kora, Ligia, Maryna, Miłosława, Nasturcja, Nikandra, Pelagia, Tekla, Teona, Wiera i Złata

Felicjan, Mieczysław, Mirosław, Bronisław, Iwan, Nikita, Kryspin, Makary, Marian, Nazar i Orest

Najciekawsze meskie imiona (nadania ponizej 10):

August, Augustyn, Damir, Dobromir, Krzesimir, Waldemar, Bastian, Cyryl, Gniewosz, Lech, Platon, Ambrozy, Arsen, Bazyli, Benedykt, Sergiusz, Włodzimierz, Hieronim, Jaromir, Teofil, Anatol, Hektor, Janusz, Kaj, Lubomir, Lucjusz, Ragnar, Sambor, Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław, Alojzy, Alfred, Aureliusz, Baltazar, Bjorn, Bohdan, Dajan, Dante, Eldar, Eugeniusz, Gerald, Kasper, Lars, Nolan, Siemowit, Tyberiusz, Zorian, Aksel, Artiom, Barnaba, Benon, Bożydar, Demir, Duszan, Dylan, Dymitr, Euzebiusz, Gajusz, Gilbert, Gniewosław, Herbert, Horacy, Iwar, Jarema, Kilian, Leonid, Leonidas, Lesław, Manfred, Milo, Miłosław, Muhammad, Ottoon, Racibor, Radzimir, Renat, Romeo, Serafin, Tristan, Walerian, Wilkomir, Witosz i Zlatan

August, Augustyn, Damir, Dobromir, Krzesimir, Waldemar, Bastian, Cyryl, Gniewosz, Lech, Platon, Ambrozy, Arsen, Bazyli, Benedykt, Sergiusz, Włodzimierz, Hieronim, Jaromir, Teofil, Anatol, Hektor, Janusz, Kaj, Lubomir, Lucjusz, Ragnar, Sambor, Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław, Alojzy, Alfred, Aureliusz, Baltazar, Bjorn, Bohdan, Dajan, Dante, Eldar, Eugeniusz, Gerald, Kasper, Lars, Nolan, Siemowit, Tyberiusz, Zorian, Aksel, Artiom, Barnaba, Benon, Bożydar,

August, Augustyn, Damir, Dobromir, Krzesimir, Waldemar, Bastian, Cyryl, Gniewosz, Lech, Platon, Ambrozy, Arsen, Bazyli, Benedykt, Sergiusz, Włodzimierz, Hieronim, Jaromir, Teofil, Anatol, Hektor, Janusz, Kaj, Lubomir, Lucjusz, Ragnar, Sambor, Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław,

No  to Annn2020 teraz możesz wybierać 😉 . Mi jeszcze bardzo się podoba Lila. A z tych ostatnich co Dobrosułka podała to Olena i Ligia.

August, Augustyn, Damir, Dobromir, Krzesimir, Waldemar, Bastian, Cyryl, Gniewosz, Lech, Platon, Ambrozy, Arsen, Bazyli, Benedykt, Sergiusz, Włodzimierz, Hieronim, Jaromir, Teofil, Anatol, Hektor, Janusz, Kaj, Lubomir, Lucjusz, Ragnar, Sambor

Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław, Alojzy, Alfred, Aureliusz, Baltazar, Bjorn, Bohdan, Dajan, Dante, Eldar, Eugeniusz, Gerald, Kasper, Lars, Nolan, Siemowit, Tyberiusz, Zorian, Aksel, Artiom, Barnaba, Benon, Bożydar, Demir, Duszan, Dylan, Dymitr, Euzebiusz, Gajusz, Gilbert, Gniewosław, Herbert, Horacy, Iwar, Jarema, Kilian, Leonid, Leonidas, Lesław, Manfred, Milo, Miłosław, Muhammad, Ottoon, Racibor, Radzimir, Renat, Romeo, Serafin, Tristan, Walerian, Wilkomir, Witosz i Zlatan

Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław, Alojzy, Alfred, Aureliusz, Baltazar, Bjorn, Bohdan, Dajan, Dante, Eldar, Eugeniusz, Gerald, Kasper, Lars, Nolan, Siemowit, Tyberiusz, Zorian, Aksel, Artiom, Barnaba, Benon, Bożydar, Demir, Duszan, Dylan, Dymitr, Euzebiusz, Gajusz, Gilbert, Gniewosław, Herbert, Horacy, Iwar, Jarema, Kilian, Leonid, Leonidas, Lesław, Manfred, Milo, Miłosław

Tycjan, Wawrzyniec, Dionizy, Klaudiusz, Magnus, Radomir, Zdzisław, Alojzy, Alfred, Aureliusz, Baltazar, Bjorn, Bohdan, Dajan

4 godziny temu, Gość888 napisał:

No  to Annn2020 teraz możesz wybierać 😉 . Mi jeszcze bardzo się podoba Lila. A z tych ostatnich co Dobrosułka podała to Olena i Ligia.

Ja lubie Lilki, Lila i Lili tez chociaz wole Liliane poniewaz pozostale sa zdrobnieniowe

12 godzin temu, Gość888 napisał:

Rzeczywiście jest w czym wybierać. Lila ładne, ale mamy w bliskiej rodzinie mała Lily wiec odpada. Podoba mi się też Lidia ale właśnie w takiej formie żadna Lidka czy Lidzia nie wchodzi w grę. No a w naszym kraju wszyscy zaraz zdrabniają imiona. Lubię też Jan ale Jaś mnie irytuje. Ostatnio rozmyślam nad Agata choć całe życie nie lubiłam tego imienia. 

1 minutę temu, Annn2020 napisał:

Rzeczywiście jest w czym wybierać. Lila ładne, ale mamy w bliskiej rodzinie mała Lily wiec odpada. Podoba mi się też Lidia ale właśnie w takiej formie żadna Lidka czy Lidzia nie wchodzi w grę. No a w naszym kraju wszyscy zaraz zdrabniają imiona. Lubię też Jan ale Jaś mnie irytuje. Ostatnio rozmyślam nad Agata choć całe życie nie lubiłam tego imienia. 

Agate mam w rodzinie i lubie ja, ale imie jest mi neutralne, cos mi w nim nie odpowiada brzminiowo.  Jest jednak calkiem nadawalne tylko ja rowniez lubie zdrabniac i to imie pod tym wzgledem mi ni edpowiada chyba.

2 godziny temu, Annn2020 napisał:

Lidia tez piękne imię, ale mam tak jak ty, że nie podobają mi się zdrobnienie tego imienia zwłaszcza Lidzia. Agata mi się jakoś nigdy nie podobało i tak mi zostało do teraz. Ale to wam rodzicom ma się podobać,  bo chyba nie ma ani jednego takiego imienia, które by się wszystkim podobało.

Bardzo rzadko spotykane imiona w Polsce:

Bogudar

Bogumin

Bogumir

Ciechosław

Dalwin

Dar

Filaret

Florencjusz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto