Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, Annn2020 napisał:

Moja znajoma ma małego Nikodema 

Fajne imie i popularne obecnie 🙂 

1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Fajne imie i popularne obecnie 🙂 

Akurat nie w moim guście ale może byc. A ja tak jak przypuszczałam szukam imienia dla dziewczynki🙂 Mam nadzieję że z moim niezdecydowaniem jakoś się wyrobię do przyszłego roku. Tak mi się ostatnio przypomniał wątek o ojcu niepewnym Sławomira.ciekawe czy się zdecydowal🤔

20 minut temu, Annn2020 napisał:

Akurat nie w moim guście ale może byc. A ja tak jak przypuszczałam szukam imienia dla dziewczynki🙂 Mam nadzieję że z moim niezdecydowaniem jakoś się wyrobię do przyszłego roku. Tak mi się ostatnio przypomniał wątek o ojcu niepewnym Sławomira.ciekawe czy się zdecydowal🤔

Ja rowniez nie nadalabym Nikodema, ale fajnie jak jakies nowe imiona sie slyszy.  

Dziewczynka, gratulacje 😄 

Tata Slawomira to nie mogl sie zdecydowac przez pol roku, a co na koniec zdecydowal to nie wiem.

Dla dziewczynek jest wiele pieknych imion z roznych trendow.  Jezeli jednak wiele imion sie podoba to gorzej wybrac.  Podawaj c ci sie podoba, mi ci napiszemy co myslimy i podamy jakies propozycje, a z ostateczna decyzja mozesz poczekac, az zobaczysz malutka.  

Myslalam, ze bedzie chlopak jak to niespodzianka, ale w ten sposob bedzie latwiej z wyprawka 😄 

13 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ja rowniez nie nadalabym Nikodema, ale fajnie jak jakies nowe imiona sie slyszy.  

Dziewczynka, gratulacje 😄 

Tata Slawomira to nie mogl sie zdecydowac przez pol roku, a co na koniec zdecydowal to nie wiem.

Dla dziewczynek jest wiele pieknych imion z roznych trendow.  Jezeli jednak wiele imion sie podoba to gorzej wybrac.  Podawaj c ci sie podoba, mi ci napiszemy co myslimy i podamy jakies propozycje, a z ostateczna decyzja mozesz poczekac, az zobaczysz malutka.  

Dzięki za gratulacje. Nie mam jeszcze żadnego pomysłu więc na chwilę obecną moje dziecko dostało tymczasowe  imię Agatka

2 minuty temu, Annn2020 napisał:

Dzięki za gratulacje. Nie mam jeszcze żadnego pomysłu więc na chwilę obecną moje dziecko dostało tymczasowe  imię Agatka

Agatka tez fajna.

Jak podobaja ci sie imiona typu Antonia czy Leonia?

1 minutę temu, Annn2020 napisał:

Leonia niezbyt. Antonia ładne ale zdrobnienie Tosia odpada

Mam podobn odczucia odnoosnie Leoni, ale Antonia podoba mi sie.  Ja akurat uwielbiam zdrobnienie Tosia wiec Antonia odpowiada mi pod kazdym wzgledem

A mi właśnie Tosia się podoba, ale to zdrobnienie pasuje tylko dla małej Tosi, a Antonia czy Antonina tak nie bardzo. Z ostatnich imion tutaj wymienionych bardzo mi się podoba Kalina. 

Ann2020 gratuluję dziewczynki :).  Takie pytanie jeszcze, przeszkadza Ci popularność imion czy jest Ci to obojętne?

6 minut temu, Gość888 napisał:

A mi właśnie Tosia się podoba, ale to zdrobnienie pasuje tylko dla małej Tosi, a Antonia czy Antonina tak nie bardzo. Z ostatnich imion tutaj wymienionych bardzo mi się podoba Kalina. 

Ann2020 gratuluję dziewczynki :).  Takie pytanie jeszcze, przeszkadza Ci popularność imion czy jest Ci to obojętne?

🙂  Kazdy inaczej i jest fajnie.  Kiedys uwielbialam Antonine i nawet byla jednym z dwoch imion o jakich myslalam dla corki, ale jej wzrost popularnosci niestety ochlodzil moj zachwyt i teraz wole Antonie.  A ogolnie gdybym chciala miec Tosie to bylaby Tolisława- Tosia, Tola.  Ja jednak ma "skrzywienie" na punkcie popularnosci imion 😉 

1 godzinę temu, Gość888 napisał:

Dzięki. Dalej mi trochę przeszkada. Może dlatego że moje imię właśnie było popularne w moich czasach. Dlatego nie biorę pod uwagi Leny chociaż bardzo mi się podoba. 

6 godzin temu, Annn2020 napisał:

Dzięki. Dalej mi trochę przeszkada. Może dlatego że moje imię właśnie było popularne w moich czasach. Dlatego nie biorę pod uwagi Leny chociaż bardzo mi się podoba. 

Lena piękne imię, bardzo mi sie podoba. A może być Elena, Milena, Marlena i można zdrabniać do Lenki. Ja też mam popularne imię w moich czasach, ale mi to nigdy nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, jako dziewczynka uważałam, że musi być naprawdę ładne skoro imię podoba się wielu osobom. Mi popularność aż tak nie przeszkadza, choć sa imiona które mi się osłuchały np. teraz Kuba, jak na 13 chłopców w przedszkolu jest 6 Kubusiów to może się osłuchać. Albo Julia, też ich sporo, choć uważam, że imię piękne, ale nie brałabym go pod uwagę.

Jezeli lubisz zdrobnienie Lena to jak wyzej mozesz dac imie Elena, Helena czy Milena i bedzie Lena.  Chyba, ze wlasnie nie chcesz uzywac Leny w ogole poniewaz bedzie kilka w piaskownicy, a pozniej klasie.

1 godzinę temu, GoscMarta napisał:

A co myslicie o imieniu Ida?

Swietne jak zdrobnienie Idali, ktora bardzo, bardzo mi sie podoba.  Ida sama w sobie nie jest w moim stylu- nie lubie imion, az tak krotkich.

7 godzin temu, GoscMarta napisał:

A co myslicie o imieniu Ida?

Wg mnie ladne

12 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Swietne jak zdrobnienie Idali, ktora bardzo, bardzo mi sie podoba.  Ida sama w sobie nie jest w moim stylu- nie lubie imion, az tak krotkich.

Szukam imienia ktore bedzie dwujezyczne bo moj maz nie jest polakiem, dlatego mysle nad ida. Mam jeszcze Nine w domu. 

7 godzin temu, GoscMarta napisał:

Szukam imienia ktore bedzie dwujezyczne bo moj maz nie jest polakiem, dlatego mysle nad ida. Mam jeszcze Nine w domu. 

Zaleznie od kraju w ktorym mieszkasz Ida moze zamienic sie w cos innego przy wypowiadaniu.  Jezeli mieszkacie w Polsce to paleta imion bedzie znacznie szersza.  

Imieniny obchodza:

Augustyna, Florentyn, Heron, Ignacy, Laurentyna, Lucyna, Małgorzata, Mamelta, Marian, Niceta, Rudolf, Rudolfina,

Seweryna, Sulisława,  i Zuzanna.

Augustyn – imię męskie pochodzenia łacińskiego od łac. Augustinus, utworzone od przydomka ‘Augustus’, nadanego Oktawianowi przez senat, oznaczające „należący do Augusta”.  Żeńskim odpowiednikiem jest Augustyna.

Heron – imię męskie pochodzenia greckiego wywodzące się od wyrazu pospolitego hērōs, co oznacza "mocny, silny, bohater"

Ignacy – imię męskie o niepewnej do końca etymologii. Według najbardziej rozpowszechnionej teorii wywodzi się je od łacińskiego wyrazu ignis, oznaczającego „ogień”. Zachodzi jednak również podobieństwo między tym imieniem, a nazwą łacińskiego rodu Egnacjuszów (Egnatii). Istnieją też hipotezy o etruskim pochodzeniu Ignacego.

Laurencjusz (łac. Laurentius) – imię męskie pochodzenia łacińskiego, genetycznie cognomen utworzone od nazwy miasta Laurentum (Lacjum). Laurentius to pierwotnie 'człowiek z Laurentum'. Wywodzi się od słowa oznaczającego „wieniec wawrzynowy”. Jego formę oboczną stanowi Laurenty, a za spolszczenie uznawane jest polskie imię Wawrzyniec.  Żeńskie formy: Laurencja, Laurentyna

Lucyna – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Oznacza z łac. lucina – niosąca światło, narodziny (lucinus, -a, -um 'świetlisty'). 

Małgorzata - wywodzi się od łacińskiego Margarita, które pochodziło od greckiego słowa μαργαρίτης/margarites oznaczającego „perłę”, które ma źródło w formie derywowanej od sanskryckiego मञ्यरी/mañjarī oznaczającego m.in. „perłę”, „pąk kwiatowy”, „kwiat”, „listowie (w formie ornamentu na budynku)”

Sulisława – staropolskie imię żeńskie, złożone z dwóch członów: Suli- ("obiecywać" albo "lepszy, możniejszy") i -sława ("sława"). Może oznaczać "ta, która cieszy się lepszą sławą od innych". Męskie odpowiedniki: Sulisław, Solisław. W źródłach polskich poświadczone jako Sulisława (1228) i Sulichna (1136).  

* jedno ze zdrobnien: Sulika

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się