Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aami90

Dieta dukana 2021

Polecane posty

Witam 

Też zaczęłam dietę 25.01 z wagą 84kg...Waze się 25.02.😁

Cześć, może ktoś zaczyna od jutra??? :)  ja zaczynam i serdecznie zapraszam! Miloby było jakby ktoś dołączył :) plan na start : faza uderzeniowa 3 dni, waga start : prawie 73, wiek 34. Potem naprzemienna. Znam minusy diety, wiec proszę nie krytykować mojego postępowania 🤗 chce spróbować. Spróbuje, zobaczymy :) trzymajcie kciuki i mam nadzieje , ze ktoś dołączy- w kupie siła 😊

Jeżeli zaglądają tu dziewczyny, które startowały wcześniej-napiszcie o efektach :) bardzo proszę!

Hej za zaczęłam. Dziś jest mój 4 dzień . Fazę uderzeniową mam zamiar robić 10 dni jak mi się uda. Minimum 7. Już 5 lat temu byłam na tej diecie . Schudłam 25 kg w 3 ,5 mc po pierwszej ciąży. Niestety po dwóch kolejnych przybyło znacznie więcej. Mam nadzieję ,że też pójdzie mi tak ładnie jak kilka lat temu. 

Cześć!! O matko, jak miło, ze ktoś jest ❤️ Razem damy radę. Ja chce zrzucić 10 kg , wiec nie muszę trwać tak długo w fazie uderzeniowej. Chcieć to moc -damy radę :) co do diety, nie mam zamiaru wymyślać ale podczytuje różne fora, kto wie może się wkrece :) Haha. Muszę wprowadzić poprawkę dziś się zwazylam i 74. A świecie byłam przekonana, ze 72,5 😂 no ale zasłużyłam. Poprzednim razem dałaś radę w całości przeprowadzić? Gratuluje wyniki i odzywaj się -będzie mi bardzo miło😊 

Nie dałam rady zostało mi jeszcze 3 kg do zrzuceni i zaszłam w ciążę . Ale o dziwo przez ciążę niby przytyłam 20 kg , ale nie było kompletnie tego widać wyglądałam super. Niestety w pierwszej dwa mc po porodzie okres karmienia doszło 15 kg i tak przybywało aż do teraz. Córka ma 2,5 roku więc zdecydowałam się teraz przejść na te dietę . Fajnie ,że ktoś jest bo razem łatwiej. Ja poprzednio byłam pod okiem dietetyka na diecie . Badania miał super robiłam raz w mc. Samopoczucie rewelacja. Służyła mi ta dieta . Może też dlatego ,że mam grupę krwi 0 a to są mięsożercy 😅

Bardzo szybko widzę wykruszył się osoby z tego forum. Ciekawe czy wytrwały do końca i udało im się osiągnąć cel. Może ktoś że stycznia pojawi się i napisze jak mu poszło. Było by fajnie . 

Zazdroszczę wagi mi udało się do 60 zejść poprzednio. Waga pięknie spadała nie miałam ani chwili żadnego zastoju. Waga spadała nawet na dniach warzywnych. I co ciekawe bo chudłam pod okiem dietetyka , tylko trochę mi spadła masa mięśniową odrobinę. Acha i zero aktywności fizycznej. Nic nie ćwiczyłam, ale spędzałam dużo czasu poza domem. Ja przez to ,że chodziłam do dietetyka czułam mega mobilizację. Teraz mam nadzieję ,że ma tym forum też tak będzie jak będziemy się wspierać . Mobilizować. Fajnie było by jakby jeszcze ktoś dołączył kto jest na tej diecie. 

Polecam wykupić sobie w aptece jakieś witaminy. Mi tak dietetyk radziła, bo jednak dieta jest uboga w witaminy. Może być centrum czy coś innego. 

Acha i nie zapominaj pić bardzo dużo wody w ciągu dnia. I to nie chodzi o to ,żeby chudnąć lepiej ( może i też) ale przede wszystkim chodzi o nerki. Można naprawdę je sobie uszkodzić jeśli nie pije się dużo wody. Dzielę się tym co wiem od dietetyka. Zresztą musiałam i tak podpisać oświadczenie,że dieta jest na moją odpowiedzialność . 

Damy radę! Może ktoś jeszcze dołączy :) Ja mam dwie córki , 4 i 5 lat :) pije dużo wody i ruszam się co dziennie, np dziś biegałam pół godz, pohulam jeszcze :) Moj problem to jedzenie, słodycze głównie. Myśle, ze jak będę na diecie, to bardziej się zmobilizuje. Zachęcam Cię do jakiej aktywności, zawsze jedna cegiełka więcej do szczęścia :) poprzednio dałaś radę- teraz tez dasz:) ja mam zamiar dziś upiec sobie bułeczki dukanowskie :) 

Pije dużo wody :) nie ma problemu :) a ile chcialabys zrzucić ? :) 

Niestety aż 30 😔 ja narazie nie mam zamiaru ćwiczyć . Zacznę dopiero później jak waga zacznie wolniej spadać . Nie chce od razu tak na hurra bo mam dużo do zrzucenia . Zresztą przy mojej trójce nie mam takiej możliwości. Ja właśnie nie jem dużo a wręcz przeciwnie jem za mało i wszystko mi się odkłada. Jem średnio 1-2 posiłki dziennie. Nie jem żadnych fasfodow ani chipsów itp. słodycze niestety tak głównie czekoladę ,ale to raczej dlatego ,że kawa czekolada i nie czuje głodu a nie chce mi się nic robić do jedzenia. Tu najbardziej się boje ze muszę jeść 5 posiłków. I obawiam się ,że będę jeść w kółko to samo. Bo z czasem kiepsko na przygotowywanie wymyślnych dan jeszcze dla siebie. Za pierwszym razem miałam tylko jednego syna poszedł do przedszkola i poświęciłam ten czas dla siebie. Teraz przy zdalnych lekcjach , jeszcze kiedy jeden syn je ma drugi w zerówce a córka 2,5 roku i krok krok zana chodzi ciężko się zmobilizować . Niestety już nie mam siły na siebie patrzyć w lustrze i pora coś z tym zrobić . Pozatym o zdrowie tu chodzi. To już nie jest tylko żeby ładnie wyglądać ( co nie ukrywam też ma.znaczenie) ale 30 kg więcej to już naprawdę sporo za dużo.

Kiedyś zrzuciłaś 25 , wiec co sie nie da, jak sie da. Bedzie trudniej sle dasz radę! Masz racje, co do ćwiczeń. Szkoda stawow ale spacer z dziećmi zawsze zaliczasz, wiec to tez ruch 😃 ja zdaje sibie sprawę , ze będę jeść monotonnie.. ale akurat lubię proteiny: ser biały, wiejski, jajka , kurczaka , tuńczyka, jogurt, maślankę, kefir ... muszę dopaść gdzieś skrobie kukurydziana, to wyczialam fajne kluski leniwe z jogurtem i cynamonem. Najgorzej mi będzie wytrwać ten pierwszy tydzień bez słodyczy, potem poleci :) Ty już masz 4 dzień , to już 4 więcej do sukcesu 😬 cieszę się , ze zaczelasz walczyć o siebie- dzieci , dziećmi ale my matki tez musimy o sobie pamietac❤️

A co ile masz zamiar się wazyc ? :) 

Planuje ważyć się za mc dopiero. Po co się dołować. Będę po ubraniach widzieć myślę. Później może częściej . Na poprzedniej diecie ważyłam się raz na tydzień  Masz rację trzeba też pomyśleć o sobie. Zrobić to dla samej siebie. Pamiętam ,że do kawy zawsze miałam na drugie śniadanie jakieś ciasto. Albo robiłam tiramisu( kupowałam serki z Piątnicy 0 procent niestety już nigdzie ich nie mogę dostać nie wiem czemu) piernika , sernik, babeczki. Nie brakowało mi słodyczy noc a nic. Gorzej było jak przyszedł sezon na truskawki ,ale jakoś dam rady 😊 Teraz też zamierzam.cos upiec ,ale dopiero po fazie uderzeniowej . Już dziś lepiej się czuje bo 3 pierwsze dni było mi słabo i potwornie bolała mnie głowa i czułam zmęczenie . Poprzednio miałam tak samo. Najgorzej zacząć później jakoś pójdzie 😊 

Dlaczego ma być dół, coś zawsze będzie mniej :) Uwierz w siebie!!! ale rozumiem, każdy ma swój system :) ja sie zwaze po 3 dniach 😂 Haha pierwszy za mną, nie było zle. Do owoców i warzyw mnie ciągnęło ale przetrwałam. Pieemrwszy dzień-udany !!! Te desery o ktorych mówisz, wow poszukam przepisów. jak masz sprawdzone Muszę zrobić listę i na zakupy się wybrać :) 

Nie dokończyłam myśli 😅 Jsk masz sprawdzone przepisy, to chętnie przygarnę 🤗

Tu daje link na sernik . Według mnie najlepszy z tych wszystkich .

Tiramisu robię tak . 

Pole biszkopt na blaszce .

4 jajka, 4 łyżki otrąb ( 2 owsiane 2 pszenne lub 3 owsiane 1 pszenna, miele w młynku do kawy na mąkę) 2 łyżki słodzika ( susinna gold najlepszy do pieczenia inne jak próbowałam robiły się gorzkie)

Białka ubić na sztywno dodać słodzik ubić . Dodać żółtka delikatnie mikserem wymieszać wsypać nasza mąkę i wymieszać delikatnie już łyżka jakaś( jak normalny biszkopt) na blaszkę wyłożona papierem do pieczenia i piec ok 20-25 min 180 stopni lub 160 termoobieg do suchego patyczka. 

Masa serowa. Najlepszy sernik taki twarogowy jak w wiaderku można kupić prezydent ma 4 procent tłuszczu chyba ,że idą się 0 procent dawnej były. Serek utrzeć z słodzikiem do smaku i dać żelatynę . Na 400 g serka ja bodajże 1 łyżkę dawałam. 

Biszkopt kroilam w paski i układałam w naczyniu ponczowalam kawa biszkopt na to masa serowa poruszyć kakao kolejna warstwa i kolejna . Na ile starczy. Jest naprawdę pycha.

W oryginalnym przepisie żółtka ucieralo się z słodzikiem do tego ser . Na koniec ubitą pianę z białek mieszało z serem i żelatynę. 

Ja jednak bez tych surowych jajek daje 

A resztę muszę sama spróbować na piernik lub jałowy. Bo już nie pamiętam muszę droga prób i błędów. Gdyż modyfikowalna sama przepis i wtedy najbardziej mi smakował. To podam . Wiem że z jakiegoś przepisu robiłam jeszcze taka ala.w-z z masą budyniową 

Świetne budynie pyszne były w Lidlu zawierająca tylko mazeine. Były mega pyszne jak pudding nieraz je robiłam. Niestety też już ich nie ma ech. 

Nie wiem czy widać przepisy, które wyslalm, gdyż wyświetla mi na różowo i pisze ukryte . Nie wiem dlaczego.

Napisano (edytowany)

Tiramisu robię tak . 

Pole biszkopt na blaszce .

4 jajka, 4 łyżki otrąb ( 2 owsiane 2 pszenne lub 3 owsiane 1 pszenna, miele w młynku do kawy na mąkę) 2 łyżki słodzika ( susinna gold najlepszy do pieczenia inne jak próbowałam robiły się gorzkie)

Białka ubić na sztywno dodać słodzik ubić . Dodać żółtka delikatnie mikserem wymieszać wsypać nasza mąkę i wymieszać delikatnie już łyżka jakaś( jak normalny biszkopt) na blaszkę wyłożona papierem do pieczenia i piec ok 20-25 min 180 stopni lub 160 termoobieg do suchego patyczka. 

Masa serowa. Najlepszy sernik taki twarogowy jak w wiaderku można kupić prezydent ma 4 procent tłuszczu chyba ,że idą się 0 procent dawnej były. Serek utrzeć z słodzikiem do smaku i dać żelatynę . Na 400 g serka ja bodajże 1 łyżkę dawałam. 

Biszkopt kroilam w paski i układałam w naczyniu ponczowalam kawa biszkopt na to masa serowa poruszyć kakao kolejna warstwa i kolejna . Na ile starczy. Jest naprawdę pycha.

W oryginalnym przepisie żółtka ucieralo się z słodzikiem do tego ser . Na koniec ubitą pianę z białek mieszało z serem i żelatynę. 

Ja jednak bez tych surowych jajek daje 

Jest też wersja z samymi zoltami bez piany . 

A podobno kiedyś był taki stek 0 Emilki nazywał.sie w Kauflandzie . Idealny właśnie na sernik lub to tiramisu. 

Edytowano przez Ewik083

Wow , dzięki! Będę próbować ale to później :) jak złapie mnie kryzys 😅 fajne opcje :) dzis dzień 2 😬 trzymaj się dzielnie ! 

Ja o dziwo miałam wczoraj kryzys wieczorem. Jak kolację robiłam dzieciom wyjątkową ładnie pachniał pomidor i miałam ochotę na niego 😅 i mąż zajadał się paluszkami i też miałam wielką ochotę spróbować . A co najdziwniejsze nawet nie lubię paluszków ech. Najgorsze w tym wszystkim chyba jest to ,że trzeba gotować rodzinie 😂 a ja jeszcze za miesiąc mam urodziny syna i tort i ciasta będę pięć. Ale nic to dam rady . Zrobię sobie wtedy tiramisu tak myślę. Gdyby nie to ,że trzeba posiłki przygotowywać rodzinie to dieta byłaby pestka 😁 również życzę ci wytrwałości. Ja 5 dzień zaczynam. A powiem ci ,że dziś ubrałam sfeter ,który był na mnie bardzo obcisły i jest delikatnie luznawy mega to motywuje.

Zakazany owoc , mnie tez ciągnie a dopiero 2 dzień. Damy radę! Ja później będę trochę modyfikować , bo truskawek nie odpuszczę 😅wiem to. Nie będę się żyłować a są raz w roku. Prawda z tym gotowaniem. W ogóle moje dziewczyny mam wrazenie- ciagle chcą coś jeść 😂 a Ty patrz . Ta doeta jest fajna, bo nie liczysz kalorii- nie umiałabym tak w ogóle liczyc. 

A co myślisz czy jest sens robić w moim przypadku 5 dni białka ? Skoro Maks chce zrzucić 10? Bo nawet całkiem niezle mi idzie i sama zaczęłam się zastanawiać 😅

Zaraz idę poćwiczyć 😀 zaczynam wyzwanie z kolakowska, lubię z nią ćwiczyć. Trzymaj kciuki a jak zrzucisz trochę to dołączysz do mnie 🤗

Paluszki odstawiamy- puste kalorie , dużo pustych kalorii  a najgorsze z nimi jest to, zaczniesz i jesz i jesz... nie warte uwagi 😂 ale popatrz jak ważna jest głowa, nie lubisz nawet a ciągnie , bo zakazane.. 

Wydaje mi się ,że jak chcesz tylko 10 kg to nie powinnaś więcej. Później może być ci gorzej utrzymać wagę. To nie sztuka schudnąć szybko tylko schudnąć i nie przytyć. Jeśli nie zrobi się wszystkich faz z tego co czytałam.na bank się przytyje i to w większości przypadkach z nawiązką. I nie wiem czy nie powinnaś iść trybem 1/1 a nie 5/5 . Czytałam na oficjalnej stronie Dukana ,że daje te same efekty bo w skali miesiąca tyle samo wychodzi dni proteinowych co warzywnych . Poczytaj jeszcze sobie na ten temat bo naprawdę nie masz dużo do zgubienia ,a chyba lepiej troszkę dłużej a na stałe. Myślę, że do wakacji już będziesz laska 😊

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się