Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aami90

Dieta dukana 2021

Polecane posty

Dziewczyny tak się zastanawiam i napiszcie co wy uważacie na temat ze dieta dukana szkodzi zdrowiu ? 

Witam 

99.7 ruszyło oby tak codziennie 😉 

A ja dzisiaj zaczynam od zamówienia nowej wagi, bo stara nagle pokazała mi spadek niemal 10kg od wczoraj 🤣 wymieniłam baterie, spróbowałam różnych miejsc w domu i nadal pokazuje te 10kg mniej... Więc nowa waga już w drodze 😅

Ami gratuluję spadku! 

Jeżeli chodzi o to czy dukan jest zdrowy lub nie... Wydaje mi się, że każdy zna swoje ciało i jego możliwości. Jeżeli dbasz o siebie i kontrolujesz czy coś Ci szkodzi, to żadna dieta nie będzie niezdrową. Uważam mimo wszystko, że nadmiar cukrów i niezdrowych tłuszczów jest zdecydowanie gorszy niż większe ilości białka w diecie 😉 poza tym poprzednim razem czułam się fantastycznie na dukanie 

Tez właśnie tak uważam . Grunt to pic dużo wody żeby nerki faktycznie miały szanse filtrować . Plus 2 łyżki otrębów żeby dostarczyć tych niezbędnych elementów . 
a jeszcze tak z innej beczki myślicie ze można używać maki kokosowej na tej diecie . Może nie w 1 fazie ale np w 2 ? 

Domysz ( jak masz na imię ? ) co do twojej wagi spróbuj wyciągnąć i włożyć spowrotem baterie może pomoże 

Dominika jestem 😉 

Oj nie wiem co do mąki kokosowej, wiem tylko, że skrobię kukurydziana można. Ale jeżeli chcesz zrobić coś z dodatkiem mąki to zmiel sobie płatki owsiane, u mnie się sprawdza. 

Co do wagi to wymieniłam już baterie, zważyłam się w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu, dałam jej nawet odpocząć 20 min, i nadal te 10kg mniej 😅 Nowa już jest w drodze 

Haha, fajnie by było z takimi spadkami z dnia na dzień 🤣 niestety bardziej prawdopodobne jest, że waga wyziąneła ducha 😅

Domi, czyli masz motywację do sukni ślubnej 😀 

Dziewczyny dzień 5. Nawet leci ten czas. Ja dalej myślę o moim indyku 🤪

A co bierzecie do pracy? Z tym mam właśnie problem, wolę przeżyć na kawie i wodzie niż wyciągać dania, krepuje mnie to. Jedynie kefir do picia mi odpowiada. Może gdybym trafiła na dobre pieczywo, takie które nie śmierdzi otrębami i jajkiem bo to mnie odrzuca brrrr.... Może bym brała kanapki, ale chyba nie ma takiego chleba, może kiedyś spróbuję. Mąż się ze mnie śmieje, że jak zwykle coś ugotuję lub upiekę, na sam widok lub zapach mnie odrzuci i do kosza. Jejku nie znoszę niektórych zapachów. Wolę ogórka i jajko, a najlepiej nic. Woda. To najgorsze, że z czasem przestaję jeść ze wstrętu. Ale się rozgadałam z rana 😉

Dopiero po moim poście wyświetliły mi się Wasze, a tu taka wagowa dyskusja z rana 😀

Ja nie używam płatków owsianych, myślałam że nie można? Tylko otręby. 

O mące kukurydzianej też nic nie wiem. Kupiłam kiedyś mazeine czy jakoś tak, kilogram! Nie ma końca. Używam np do naleśników 

W sumie napisałam płatki owsiane, ale miałam na myśli otręby 😄

Co do jedzenia w pracy to jeszcze przez miesiąc jestem w domu, szykuje się do sesji która ma się odbyć zdalnie, to będzie ciekawe przeżycie... 

Poza tym również krępowałam się brać jedzenie na zajęcia, ale teraz jestem mądrzejsza 😉 nie wstydźmy się zmiany nawyków żywieniowych. 

W dniach z warzywami zawsze można zabrać paprykę, ogórki, serek wiejski do tego i voila, lunch gotowy 😄 

A na dniach proteinowych zawsze ratują mnie jogurty bez cukru bądź właśnie taki omlet jajeczny 

Poza tym gdzieś w internecie krążą przepisy na bułeczki dukana, zrobione z nich zdrowe kanapki mogłabyś śmiało brać do pracy ❤️

Zgadza się robiłam całkiem niezłe 🙂 

A wiecie może czy można czymś zastąpić gluten podany w przepisie? 😉

Właśnie już szukałam glutenu by go kupić 

Tak, wybrałam taki:

Rafex gluten pszenny 1 kg 15 zł 

Dziś mogę powiedzieć, że miałam pyszną kolację, niby to tylko grecka sałatka ale była pyyycha, a tego mi brakowało by zjeść coś ze smakiem. 

Przyznaję, że używam 3 łyżki własnego winnegretu ale muszę, inaczej nie zjem. Wolę zgrzeszyć odrobiną sosu i zrezygnować z innego posiłku. 

Co macie jutro na obiad? Ja znowu zrobię kurczaka z worka plus buraczki, to też mi po prostu smakuje. 

Jutro 5 dzień fazy pierwszej, więc prawdopodobnie znowu jakiś omlet 😛

Mój facet po powrocie z pracy zważył się na tej nieszczęsnej wadze i stwierdził, że dobrze waży... Ale i tak czekam na nową 🤣

Domi, może faktycznie źle się zwazylaś na początku o może teraz masz właściwą wagę 

O co chodzi z tym glutenem ? Do czego używacie.  ? 

Ja dziś waga 99.1 wiec jakiś postęp jest ale tez jestem przed okresem to ciężej . Zobaczymy co będzie jak się okres skończy . Ciekawe czy coś więcej spadnie 🤔

Witajcie w Trzech Króli 😉

Pomału kończą nam się dni do liczenia i przejdziemy w tygodnie 👏

Ja już oczywiście po kawce, byle jakim śniadaniu i teraz herbatka. 

Faktycznie przed okresem jest ciężko, i waga oszukuje i apetyt inny, cóż, cza przeczekać 🤪

Cześć dziewczyny 

ponawiam pytanko .. do czego ten gluten używacie ? 🙂 

Ami, faktycznie pytałaś 🤦‍♀️ wybacz 

Jest wiele przepisów które wpadły mi w oko, mam na myśli wypieki, gdzie właśnie był gluten. Ja nigdy jeszcze nie stosowałam, ale skoro tyle razy się pojawia to może spróbuję i tak jakoś wpadłam by go kupić 

Nawet chyba jakieś pieczywo co wyglądało dość,, zwyczajnie " miało w przepisie gluten, może wykorzystam 

Tak sobie piszę przy tej hetbatce i poszłam się zważyć. 

84,5

Hmm, nie wiem ile mogło być 6 dni temu, ale nie ważne, w sumie myślałam, że jest gorzej. Więc do dzieła 😊 

No to wychodzi na to, że z naszej trójki ja ważę najwięcej... Ale co zrobić, sama sobie z gotowałam ten los. Niemniej jednak gratuluję wam z całego serca i aż czekam na ten dzień, kiedy będę ważyła tyle co wy ❤️

Dzisiaj się zważyłam i jest delikatny spadek od wczoraj, ale nadal nie ufam tej wadze i czekam na nową 😁

Ile mniej więcej wypijacie płynów dziennie? Ja staram się nie schodzić poniżej 2,5 litra. A co do przepisów dukanowskich to w książce nie widziałam żeby korzystał z glutenu 🤔 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się