Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aami90

Dieta dukana 2021

Polecane posty

Dzień dobry bardzo! Dziewczyny pomimo mojego nieposłuszeństwa względem diety nie na dramatu, jeżeli chodzi o wagę. Jestem w szoku. Tzn mam więcej 68,5 (było już 67,5) ale taka różnica -żadna! Ufff. Kopie się w tyłek! A Wy jak tam?

Ewik a napis żal Twój maz, przecież 11 kg to już musial zauważyć 😅 kibicuje Ci ?

hej Kora1987

a co jesz przykladowo 1 dnia w diecie? 🙂 polecasz tą dietę? warto? 

No nie ! Co tu tak cicho 😜 cześć Aniu, o ile nie masz problemów zdrowotnych , jakiś przeciwwskazań. Do tego lubisz proteiny- to warto . Ja schudłam w miesiąc bez głodu i nie męczyła mnie ta dieta 6 kg z 74-68/172). Miesiąc już utrzymuje wagę, waha mi się kg w przód i w tył. Ostatnio pofolgowałam kilka dni ale jestem na 3 fazie. Mam zamiar się jej trzymać, bo nie chce efektu jojo 🤨 przyznam, ze moj spadek nie jest jakiś wow. Ewik cudnie chudnie ;) zapraszamy do nas , jak coś ❤️

Dzień 56. A raczej jego koniec. 

Fajnie kora ,że waga ci tak ładnie się trzyma bo kg różnicy to żadna różnica  tak i tak może być nawet w trakcie diety. Więc super ci się waga trzyma. Ale faktycznie jak jeszcze mocniej poluzujesz może być różnie. Aniu musisz sobie poczytać o tej diecie sporo jest w internecie. Lekarze i dietetycy odradzają że względu ,że jest niezdrowa podobno. Ja jestem drugi raz na tej diecie poprzedniku schudalm 25 kg w 3,5 mc. Wtedy byłam pod okiem dietetyka i robiłam badania często. Stwierdziłam ,że ta waga mi służy więc jestem ponownie na niej. 

Kora też cudnie schudła . Ona miała niewiele do zrzucenia . Ja chcę 30 więc dużo. Powiem szczerze ,że ze względu jak mało kora chciała schudnąć to myslalm ,że wolniej waga jej będzie spadać a poszła jak burza 😊.

Kora ja tym razem nie nie popełniłam tego błędu i nie ważyłam się na dniach warzywnych . Pewnie znowu miałam do przodu z 1-1,5 . Zwaze się po proteinach dopiero . Oby było tyle co poprzednio. 

Wiesz może przy tylu kg nie widać aż tak tych 10 kg mniej. Szczególnie jak kogoś codziennie się widzi. Ale faktycznie zauważył i mówił ostatnio ,że jestem mnie mniej . 

Ja na pewno dużo lepiej się czuje teraz. Chociaż to lato , więc trochę dobija mnie głównie bluzkę jak ubiorę moje ramiona duże jeszcze. Teraz sobie myślę jakie one musiały być wcześniej olbrzymie skoro teraz są jeszcze wielkie. Może nie na wakacje ( a nawet na pewno nie ) ale na jesień już będę z siebie zadowolona myślę. Bo innej możliwości nie biorę pod uwagę. Nie odpuszczę na pewno. Długa droga przedemna jeszcze ale na pewno ja pokonam. 

Wiesz jak wychodziłam za mąż ważyłam 53 kg więc nie wierzę ,że by nie chciał ,żebym znowu była szczupła ( bardzo szczupła byłam wtedy a wręcz chuda)  A napewno ja tego bardzo chce. Na szczęście nigdy mi nie powiedział nic nie miłego na temat mojej tuszy. Ja jestem taka ,że by mnie to dobiło. Zresztą wiadomo,xd chce mu się też podobać , ale głównie robię to dla siebie. Źle się czuje w swoim ciele i nie akceptuje się taka jaką jestem. Chce wazyć 60 kg bo uważam ,że jako matce 3 dzieci przysługuje te parę kg więcej 😉. Zresztą poprzednio przy 63 kg wyglądałam już mega super i nosiłam 38 a nawet w takie większe 36 weszlam . 

Ewik z wiekiem i po urodzeniu dzieci jednak sylwetka się zmienia. Widzę po sobie. Zreszta mi się chudość nie podoba (chociaż szanuje , jak ktoś się dobrze w chudości czuje). Ja jakbym zeszła do 66-67 to byłaby idealna waga dla mnie. Teraz jednak wole utrzymać, to co straciłam. Czuje się ok ze sobą wiec z tego się cieszę :) Ty na jesień na pewno będziesz zadowolona! Twoje zdrowie, kręgosłup tez! Przyszły mi te gumy, pocwiczylam nawet : bardzo fajne ! Kup sobie w przyszłości :) polecam Ci jeszcze to hula hoop, takie niepozorne a naprawdę robi robotę. Ja w talii mam aktualnie 69, właśnie dzięki niemu. Trochę dałam z nim na spocznij, bo mam szerokie biodra wiec wąska talia potęguje ich szerokość 😂 ale po 2 miesiącach są już efekty :) kto wie, może jak uzyskasz wagę , która chcesz będziemy ćwiczyć razem 😉 myśle, ze ćwiczyłam , rower -to ta waga mi szybciej zleciała przy dukanie . Teraz jest tak gorąco , praca to i tamto i mniej się ruszam.. ale wrócę na pewno :) rower pójdzie ostro w ruch !

Hej hej. Nie miałam internetu na wyjeździe 🙂

Na wadze 7 kg mniej. Czyli zostały jeszcze 3.

Czuje się bardzo dobrze, chociaż brakuje mi owoców i fasolki szparagowej, którą bardzo lubie. Jak myślicie czy już zaczynać 3 fazę ? Schudnę jeszcze na niej, czy lepiej pociągnąć jeszcze te 3 kg ?

Co najważniejsze cellulit mi się dość mocno zmniejszył 💪 a to jest u mnie duży problem zawsze.

Ja staram się ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Teraz jak są te upały ustawiam sobie wiatrak przed sobą i tak ćwiczę-. No i biegam co weekend więc trochę tego ruchu mam.

Zadowolona , brawo! Pięknie ! To masz juz 63??? Dobrze pamietam, ze z 70 startowałas? Wow! To już musisz na pewno być z siebie zadowolona! Brawo za ćwiczenia ? A z kim ćwiczysz? Ja ostatnimi czasy: Agata zając i kolakowska ;) Co do 3 fazy, wszystko od Ciebie zależy. Mi już brakowało owoców, do głównego celu brakło kg i gdyby nie fakt, ze mam sporo wpadek to na pewno bym schudła na 3 fazie sporo więcej. Ja sobie pofolgowałam :) i tak mi się kg waha, wte i we wte. Grunt, ze nie tyje ;) Jak masz jeszcze determinację, to możesz pociągnąć 2 fazę :) chociaż na 3 jest o niebo przyjemniej-to łatwiej odlecieć. Wiem, po sobie 🙈 

Dzień 58.

Witajcie .

Zadowolona rewelacyjnie ci waga spadła. Gratuluję . Jak dasz radę jeszcze to bym 1 max 2 kg schudła jeszcze i przeszła na 3 fazę. A jak tęsknisz za owocami to już przejdź. Skoro tak ładnie waga ci spadała to bardzo prawdopodobne  ,że na 3 fazie jeszcze schudniesz. 

Ja muszę z moim młodszym synek jutro do lekarza iść i wziasc skierowanie do laryngologa i alergologa. Obawiam się ,że może mieć problem z 3 migdalkiem ewentualnie alergia. Potwornie go kaszle . Już 2 mc go trzyma , ale od wczoraj masakra. On ma nonstop chrypkę , zatkany nos, chrapie w nocy. 

Dziś byłam z córką na szczepieniu u innego lekarza ,gdyż nasz na urlopie i znowu musiałam wysłuchiwać jakie córka ma zaległości w szczepieniu. Kazali mi za tydzień przyjść. Na pewno za tydzień się nie wybieram chyba żartują. Najwcześniej za 3 tygodnie bo teraz miał na żółtaczkę 3 dawkę.  

Widzę, że już nikt do nas chyba nie dołączył, a szkoda bo miałabym z kim zrzucać wagę 😊. Bo wy dziewczyny to już inna bajka faza 3. 

Ewik, u mnie jest to samo z tym kaszlem u młodszej córki. 2 miesiące mokry kaszel. Nie pomyślałam o migdałki, chociaż ona ma 3 na bank. Aż poczytam o tym. Denerwuje mnie ten kaszel a pediatra ciagle mi mówi , zw czysto, czyli zdrowa. To ze kaszle tak długo, to zapomina! 🙈

Hej hej, mamy antybiotyk i skierowanie do laryngologa. Zeby dostać się państwowo : pół roku! Prywatnie chciałam się umówić, do końca sierpnia gosc ma zajęte terminy, nawet nie zarejestruje na wrzesień 🙈 dramat! Dziś pocwiczylam z Monika, pohulalam :) dieta ok! A Wy jak tam?? Cichosza tu straszna 🤨

Dzień 59

Ja tez z moim dziś byłam. Dostał nebbut do inhalacji i syrop na alergię. 94 zł w aptece za te dwie rzeczy. Dostałam skierowanie do laryngologa oraz alergologa. Jeszcze nie dzwoniłam. A ty kiedy umawiała się dziś czy wczoraj? 

Podobno od 1 lipca czyli dziś miały wejść nowe zasady ,że już do specjalisty nie będzie się czekac tyle. Pół roku i tak nieźle. Mi alergolog kilka lat temu dał termin rok. Tylko jak to dziś lekarce powiedziałam to ona do mnie ,że jak chce to mogę sobie wierzyć w bajki. Masakra. 

Jeśli nawet jest migdałek za duży to trzeba wykluczyć alergie bo przy niej często się powiększa . Po podaniu leków alergicznych wraca do pierwotnych rozmiarów. Poczytaj sobie o tym. Mój ma jakieś 90 procent objawów jeśli chodzi o migdałek. Powiem szczerze ,że myslalm ,że to takie nic a tu się okazuje ,że to poważna sprawa. Może dziecko oglochnac nawet. Zaburzenia inteligencji. Niedotlenienie organizmu. Aż się przeraziłam.

Powiedz mi kora a czy twoje dziewczynki miały powiększone piersi? 

Moja ma jeszcze a ma już 2,5 roku. Tzn jedna ma powiększona a jedna jej ok 4 mc temu zeszła. Czytałam ,że od tego ,że karmię. Natomiast lekarka wczoraj mi powiedział ,że nie powinno być od tego. I dała normalnie skierowanie do onkologa. Poprostu masakra jakaś. Trochę czytałam o tym i jestem przerażona. Ale jak z jednej jej zeszło to może to nic takiego. Tylko dlaczego tak długo się utrzymuje? Ma mieć USG tej piersi robione. 

Jutro będę dzwonić i umawiać dzieciakom terminy. Dziś nie miałam już kiedy bo jeszcze z synem byłam u lekarza. 

O rety, to u Ciebie tez się dzieje. Co do piersi -nie miały a ogóle powiększonych. Starsza karmiłam prawie do 1,5 roku, młodsza 3lata. Ta młodsza na AZS ,często kapie oskrzela wiec alergia jak najbardziej pasuje. Nie martw się na zapas, może kwestia hormonów u córki . Nie czytaj internetow, bo osiwiejesz. Trzeba iść do lekarza i tyle .bedzie dobrze! Głowa do góry! 

Ewik, jak ja czytam internety to mi moje objawy pasują do wszystkich chorób świata ! 😮 Nie czytaj.

Poczekaj co badanie pokaże. 

Z tymi alergiami to też jest dzisiaj jakiś koszmar. Co raz więcej ludzi ma. Ja nigdy nie byłam na nic uczulona a od jakiegoś czasu to ciągle jakieś wysypki, ślady po ugryzieniach komarów goją się nie wiadomo ile. Pewnie to wszędobylskie zanieczyszczenie ma wpływ.

Wracając do diety. Znowu dziś wyjeżdżam i nie wiem co będę jadła 🙂  Dobrze że teraz nawet w byle Żabce można dostać dozwolone produkty. No i, że jest tak ciepło i nie chce się za bardzo jeść. Pobędę jeszcze na 2 fazie jak radzicie. W końcu lepiej schudnąć więcej i potem jak się zaczyna jeść inne rzeczy to się tyje z 2 kg. Teraz jest 63, chce ważyć 60  więc musze schudnąć do 58-59 🙂

Wybaczcie mi te literówki 🙈 słownik i pośpiech 😫 Zadowolona, ale Ty już szczupła jesteś! 🤩 Na pewno super wyglądasz :) podziwiam za te wyjazdy, tyle ruchu. kiedyś, jak już dzieci będą większe- to z mężem chcielibyśmy przejechać Polskę rowerami..  🥰 takie małe marzenie, zobaczymy 🚀 biegać nie lubię, chociaż na bieżni biegam pare razy w tyg. Na zewnątrz jakos nie lubię, nawet nie umiem uzasadnić dlaczego. Chyba każdy musi znaleść coś dla siebie 🤗 Ewik, jak u Ciebie ? 

Dzień 61. 2 miesiące diety za mną. 

Waga przez ostatnie 10 dni -1 kg. To nie dużo. Sam Dukan uważa, że kg tygodniowo to minimum. Więc powinno być minimum 1,5 kg. Być może to tym moim niespaniem po nocach. Ostatnio jestem coraz bardziej przemęczona. Corak budzi się kilkanaście razy w nocy czasami jak do niej wstaje to się zataczam. Zawsze w okresie niespania moich dzieci waga mi stała podczas diet. Spadała max 5 kg a później nie drgnęła i po 2 mc nie chudnięcia ani kg rezygnowałam. Pocieszam się tylko tym ,że tu spada . Może wolno , ale przynajmniej leci. Może też dzięki temu mniejsze prawdopodobieństwo na jojo. 

Wczoraj umawiałam dzieciaki do lekarza . Laryngolog na 18 sierpnia, alergolog na 30 listopada.

Dzwoniłem też do szpitala na oddział onkolgi w sprawie córki. Tu dodzwoniłam się odrazu. Pielęgniarka poinformowała mnie ,że mam przeslac zdjęcie skierowania pod podany numer i lekarz do mnie odzwoni. Po 10 minutach miałam telefon od lekarza. Powiedział, że absolutnie nie kwalifikuje się to do nich. Takie rzeczy jak już coś to endokrynolog. Trzeba zrobić USG i wtedy zobaczyć co tam jest. Jeśli by guzki wykazały to wtedy do nich , ale on wątpi bo guzki były by wyczuwalne. Ja guzków nie czuje , ale wiadomo lekarzem nie jstem. 

Ręce opadają z tym wszystkim. Ja jak o tej piersi czytałam to wszędzie pisali endokrynolog. Więc czemu lekarz nie wiedział? Tracę wiarę w fachowość lekarzy w naszym kraju. Już nie raz się o tym przekonałam. Teraz muszę iść kolejny raz po skierowanie do endokrynologa.

Zadowolona jeśli chodzi o tej internet masz w 100 procentach rację sama tak wszystkim mówię. Ale wiadomo jak to jest. Z jednej strony się wie z drugiej zawsze chce się człowiek dowiedzieć więcej i szuka. Tym bardziej ,że jak widać więcej z internetu się dowiesz niz od lekarz 

Ja kiedyś dostałam wysypkę dziwna na rękach. Bolała strasznie. A lekarka nie wiedziała co to i przy mnie w google szukała . To dopiero masakra . Tyle sama w domu mogłam zrobić. 

Eh to u Ciebie i tak lepiej. Ja prywatnie mam czekać do września! No ale dobra poczekam, bo mega dobry specjalista. Dobrze CI powiedział ten lekarz, uspokoił. Jak Wam minął weekend? Ja nawet nawet. Chociaż małe grzeszki były ale tez sporo się ruszałam, wiec może zostanie wybaczone 😂

Ewik, daj spokój kg w dół to bardzo dobry wynik! Nie przesadzajmy. Odchudzanie już trwa dłużej , organizm się broni. Nie chce oddać. Niech oddaje po kg-to zdrowe , świetne podejście! Rób swoje , sukces murowany! 

Dzień 63. 

Nie mam zamiaru się poddać. No może jak przez conaniej miesiąc waga by ani o kg nie drgnęła , ale tak walczę.dalrj. Mój mąż od piątku ma wolne. Chory niesamowicie. Kaszle kicha. Syn też robimy inhalacje z nebudu i ma syrop przeciwalergiczny. Oby szybko im przeszło bo trzeba basen rozkładać .

Musisz myśleć inaczej masz bite 12 kg mniej za te 2 miesiące !!!! To jest duze wow!!!! Niech teraz spada po kg , to za 2 miesiące będziesz miała 20 kg mniej siebie! Robi wrazenie , prawda? Rób swoje! Dasz radę! :) ja to nawet teraz nie czuje , ze na diecie jestem. Serio :) 

Zdrowka dla Panów :) u mnie najmłodsza ciagle chora, przedłużyła mi antybiotyk. Kiepskie to lato mamy, serio.

Dzień 65.

No niestety u nas też kiepskie lato. Jeszcze takiego nie mieliśmy 

Ja się martwię czy jak tak dalej pójdzie pojedziemy gdzieś na wakacje. Mieliśmy 8 sierpnia jechać. Już 600 zł zaliczki zapłacone. A jakmz ta delta tak będzie to ja nie wiem. Pierwszy raz od kilku lat na wakacje i taki pech. Głównie o najstarszego mi chodziło bo ta zdalna nauka to był horror. Żeby trochę wypocząl. A tu coś takiego . 

Jeszcze wymyślili z tą kwarntanny ,że szczepieni nie muszą a mieć a przecież mogą też zarażać. A ten co jest niezaszczepiony to będzie musiała być na kwarantannie nawet jak negatywa będzie miał. Tylko co z osobami,którzy np. nie mogą być szczepieni że względów zdrowotnych ? Nie rozumiem tej decyzji powiem szczerze.

Dzień 66. U was dziewczyny też taki upał?

Moja córka w nocy miała gorączkę. Rano 37,3 już tylko. Masakra to lato co się dzieje? Jak twoja córka kora? Lepiej coś. Mój jutro minie tydzień jak robi inhalacje i dalej go kaszle . Ręce opadają. 

Nie zmrużyłam tej nocy oka normalnie taka chodzę dziś nieprzytomna. Do tego rano zjadłam pół omleta ( robię z dwóch jajek więc jedno jajko) wypiłam kefir i 4 wątróbki. Wszystko wciśnięte na siłę. Kompletnie nie dam rady jeść. Chyba przez upał i że zmęczenia. a to 4 kawy poszły. Oby ta noc była trochę lepsza i może troszkę chłodniej się zrobiło. 

Zadowolona a co u ciebie? Kiedy przechodzisz na 3 fazę? 

Hejo! Ja jutro mam druga dawkę szczepienia. Nigdzie się jednak nie wybieram narazie i kompletnie się nie orientuje w tych kwarantannach. Takie czasy, dziś coś zaplanowac -to jakiś dramat. Ja trochę słabo, zaczęłam jeść co dziewczyny. Nawet nie wchodzę na wagę. Muszę jednak się poprawic. A najważniejsze: muszę pojechać na zakupy, bo nie mam co jeść odpowiedniego. Ewik, u mnie w przypadku obu dziewczyn był taki paskudny suchy kaszel , młodsza potem miała mokry. Miesiąc czasu tak kaszlala! Inhalowałam nebudem, miały syropy. Efekt, starsza załapała po drodze zapalenie pęcherza i dostała antybiotyk. Kaszel po nik przeszedł. Młodsza dalej kaszel. Poszłam po raz 3 do pediatry, dała antybiotyk. Już były św oskrzelach mimo inhalacji. Do tego banki stawiałam i pecto drill jej daje. Dziś skończyłyśmy antybiotyk. Mamy na sierpień do laryngologa , ma powiększony migdał. Ogólnie jest słabsza ale pp 1 jednym dniu antybiotyku kaszel minął. Tyle czasu się męczyłyśmy! Noce straszne, nie dawało jej spać po pare godzin! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się