Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aami90

Dieta dukana 2021

Polecane posty

witam  wszystkie Dukanki

Dziekuje za komplementy. Dzisiaj 85,1 czyli 7 dni zamknelam w sumie spadkiem  5.9 kg , czyli osiagnelam 1/3 tego , co zaplanowalam . To dobry wynik ale ja jestem po przejsciach sterydowych , wiec wody mialam ogrom.Mam teraz lek niesterydowy , wiec moge juz o siebie zadbac na dobre i wrocic do starej, nowej odziezy , za ktora tesknie,

Dziewczyny, makaron konjac to chinski wynalazek, ktory zawiera w skladzie :maka z rosliny konjak, woda i wodorotlenek wapnia czyli E526. Tego E producenci powinni uzywac jak najmniej ale maja to gdzies , wiec uzywaja ile chca. Chinczykom szczegolnie nie wierze, wiec ja bym tego nie uzywala.Zreszta ja zaplanowalam sobie zakonczyc te diete w 1 miesiac czyli 15 kg mniej, a najdluzej w 6 tygodni, wiec nie wydziwiam. kupuje oskurowane mieso drobiu, mrozone ryby, calego kurczka, z ktorego robie rosol, bo go lubie ,potem po wystygnieciu  zbieram caly tluszcz z wierzchu,wyjmuje mieso i wywalam skore, wywalam jarzyny , albo zjada je maz, jak ma ochote, sprawdzam w tabelach kalorycznych ile bialka zawiera gotowany kurczak i odwazam na dzien dzisiejszy porcje, ktora ma 85 g bialka. Bez kosci.

Natomiast Z oskurowanego  surowego miesa robie mielone lub sznycle z ogromna iloscia ziol i smaze to na oliwie z oliwek, na ktorej mozna smazyc, bo skora i wlosy musza swoje tez otrzymac. I to jest rowniez wyjatek ale bardzo potrzebny. I tych moich wytworow nie sole, aby dac odpoczac nerkom. Rybe i rosół tak, jak najbardziej.

Ryby przewaznie pieke w piekarniku lub smaze z ziolami, jakie lubie, skrapiam sokiem z cytryny i gotowe.ryby na paczce tez maja informacje ile bialka jest w 100 g. I odliczam w surowej rybie to bialko ale nie licze kalorii. Tego jest naprawde duzo i trudno mi to zjesc. Nie dziele posilkow na kilka dziennie. Jem , kiedy jestem glodna ale w ramach dozwolonego bialka

Nabialu nie jadam, bo zalezy mi na szybkim chudnieciu ale nie moge odmowic sobie kawy z mlekiem, wiec uzywam do kawy 3.2% ale raz dziennie, rano do 2 kaw, z ktorych 1 jest bezkofein owa. Ketoza wystarczy. Wody wypijam butelke 2 l dziennie.

I to wszystko. Nie chce sie bazgrac z ta dieta dlugo, bo bym polegla. 6 tyg max wytrzymam, bo jestem zmotywowana i chce znow nalozyc rozmiar 40-42.To wszystko przedluzam bialko do 10 dni.

Jak wprowadze warzywa, to beda to warzywa ktore ''rosna nad ziemia'' czyli kalafiory,salaty,kapusty wszelkiej nasci  i kapusta im bardziej zielona a nie cukrowa to lepsza.Korzeniowe zawieraja b.duzo weglowodanow i omijam je na diecie.

Pozdrawiam

Cytat

Bialko liczymy ze wszystkiego, z jogurtow tez ale jogurty maja sporo wegli , jak kazdy nabial, wiec to spowalnia. Kiedys byl u Lidla jogurt wysokobialkowy, nie pamietam jego nazwy,w srednich pudelkach,  trzeba sprawdzac zawartosc. Chyba mial granatowe napisy.

Zapomnialam o rybach wedzonych. Nie zwracajcie uwagi na tluszcz, tylko bialko soe liczy. Losos ma zwykle na paczce napisane ile ma bialka w 100 g. Inne , na wage, trzeba zwazyc samo jadalne mieso i sprawdzic bialko w tabelach kalorycznych.

Ryby przed wedzeniem sa moczone w solance, ktora zawiera cukier. Trzeba uwazac, jak chce sie przyspieszyc. Chyba to wszystko

Czyli np jak możesz pomyć jak mam dziś kurczaka na obiad to ile powinnam piersi kury zjeść będę dusić na patelni . Wazę 97.4 dziś i rano zjadłam około 29 g. 

I z tego co napisałaś to rozumiem ze jesz tylko mięsa jajka  ? I tyle ? 

Hmm, to może trzeba właśnie ograniczyć nabial 🤔 Aczkolwiek raczej nie zrezygnuje z jogurtów, których nie jem dużo, ale jednak... 

Tak,

na 1 miejscu sa ryby,potem chudy drob, jaja na koncu ale jadam, bo sa nam potrzebne, zwlaaszcza zoltko oraz mleko do kawy.

Jesli dokladam warzywa to te, ktore rosna nad ziemia, nie korzenie i staram sie liczyc wegle do 20g na dobe, aby nie wyprowadzic organizmu z ketozy. To jest moje , ze tak powiem usprawnienie, niezbyt zgodne z zasada Dukana. Jesli jestem wprowadzona w ketoze, to blokuje sie calkowicie apetyt  Byl czas, ze wystarczal mi 1 posilek.Mnie jest trudno byc na diecie dlugo, bo po jakims czasie zaczynam wyszukiwac  i wydziwiac nie wiadomo co, i koniec diety na jakis czas.Bedac na diecie biore rozwod z kuchnia i chce odpoczc od gotowania.Nawet w jakims sensie z mezem , poniewaz w tym okresie on przechodzi na samoobsluge. Pieke mu tylko pieczywp roznej masci, bo pieczywa nie kupujemy w sklepach od co najmniej 22 lat i teraz nie ma nozliwosci aby nam smakowalo.

AAmi

98 - 29= to zostalo ci do zjedzenia 69 czystego bialka. wejdz na tabele kalorii, wpisz kurczaka surowego w tabele i sprawdz podzial na bialko, weglowodany i tluszcze w 100g. szybko obliczysz.Musisz sie nauczyc poslugiwac tym ustrojstwem. to podstawa.

Jesli jestes na poczatku diety w 1 fazie , to mozesz to bialko przekroczyc, aby zlikwidowac glod. Dla mnie wystarczja 3 dni aby sie zablokowac i isc juz 1 g na 1 kg wagi ciala

3 godziny temu, hh2 napisał:

witam  wszystkie Dukanki

Dziekuje za komplementy. Dzisiaj 85,1 czyli 7 dni zamknelam w sumie spadkiem  5.9 kg , czyli osiagnelam 1/3 tego , co zaplanowalam . To dobry wynik ale ja jestem po przejsciach sterydowych , wiec wody mialam ogrom.Mam teraz lek niesterydowy , wiec moge juz o siebie zadbac na dobre i wrocic do starej, nowej odziezy , za ktora tesknie,

Dziewczyny, makaron konjac to chinski wynalazek, ktory zawiera w skladzie :maka z rosliny konjak, woda i wodorotlenek wapnia czyli E526. Tego E producenci powinni uzywac jak najmniej ale maja to gdzies , wiec uzywaja ile chca. Chinczykom szczegolnie nie wierze, wiec ja bym tego nie uzywala.Zreszta ja zaplanowalam sobie zakonczyc te diete w 1 miesiac czyli 15 kg mniej, a najdluzej w 6 tygodni, wiec nie wydziwiam. kupuje oskurowane mieso drobiu, mrozone ryby, calego kurczka, z ktorego robie rosol, bo go lubie ,potem po wystygnieciu  zbieram caly tluszcz z wierzchu,wyjmuje mieso i wywalam skore, wywalam jarzyny , albo zjada je maz, jak ma ochote, sprawdzam w tabelach kalorycznych ile bialka zawiera gotowany kurczak i odwazam na dzien dzisiejszy porcje, ktora ma 85 g bialka. Bez kosci.

Natomiast Z oskurowanego  surowego miesa robie mielone lub sznycle z ogromna iloscia ziol i smaze to na oliwie z oliwek, na ktorej mozna smazyc, bo skora i wlosy musza swoje tez otrzymac. I to jest rowniez wyjatek ale bardzo potrzebny. I tych moich wytworow nie sole, aby dac odpoczac nerkom. Rybe i rosół tak, jak najbardziej.

Ryby przewaznie pieke w piekarniku lub smaze z ziolami, jakie lubie, skrapiam sokiem z cytryny i gotowe.ryby na paczce tez maja informacje ile bialka jest w 100 g. I odliczam w surowej rybie to bialko ale nie licze kalorii. Tego jest naprawde duzo i trudno mi to zjesc. Nie dziele posilkow na kilka dziennie. Jem , kiedy jestem glodna ale w ramach dozwolonego bialka

Nabialu nie jadam, bo zalezy mi na szybkim chudnieciu ale nie moge odmowic sobie kawy z mlekiem, wiec uzywam do kawy 3.2% ale raz dziennie, rano do 2 kaw, z ktorych 1 jest bezkofein owa. Ketoza wystarczy. Wody wypijam butelke 2 l dziennie.

I to wszystko. Nie chce sie bazgrac z ta dieta dlugo, bo bym polegla. 6 tyg max wytrzymam, bo jestem zmotywowana i chce znow nalozyc rozmiar 40-42.To wszystko przedluzam bialko do 10 dni.

Jak wprowadze warzywa, to beda to warzywa ktore ''rosna nad ziemia'' czyli kalafiory,salaty,kapusty wszelkiej nasci  i kapusta im bardziej zielona a nie cukrowa to lepsza.Korzeniowe zawieraja b.duzo weglowodanow i omijam je na diecie.

Pozdrawiam

Nie uważasz, że 15 kg w miesiąc to za szybko i prosta droga do efektu jojo?

Dziewczyny, czemu przechodzicie na jedną z najbardziej niezdrowych diet? Nie lepiej na stałe zmienić nawyki żywieniowe?

Nie jestem buegla w forum, poslalam link do tabele-kalorii.pl lub inaczej kalkulator kalorii. gdzie jest wszystko. co potrzebujemy, aby znalezc bialko, wegle, tluszcze i cal, jesli ktos liczy, ale mam to zakreslone na rozowe z napisem ukryte. Wiec trzeba wejsc tam i tam juz jest prosto i jasno.

pozdrawiam

Czkawka

pomylilas forum.Lobbing mile widziany ale akurat nie tutaj.Dziekujemy ale kazdy jest tutaj dorosly i wie , na co wydac pieniadze.pozdr

Czkawka, jeżeli dobrze znasz dietę dukana to powinnaś wiedzieć, że z nią wiąże się zmiana nawyków żywieniowych na stałe 😉

A do pozostałych dziewczyn to u mnie dzisiaj warzywa z mlekiem kokosowym 7%, pycha, tęskniłam za warzywami 😍

mleko kokosowe w tej diecie jest baaaardzo be

Zwrócę na to uwagę w przyszłości 😉

Dzień dobry dzielne Dukanki

A teraz podam wam na swoim własnym przykładzie, jak można sobie zaszkodzić i spowolnić odchudzanie.

Kocham ryby, to lekkie białko i kupiłam słoik opiekanych ryb w occie aby miec problem z glowy z gotowaniem, ponaddto mialam na nie ogromna ochotę.W zalewie był cukier, ale ja sobie pomyślałam, ze przecież ja zalewy nie pije i zjadłam.

Dziś. na wadze  na powrót 85.5 czyli zatrzymał organizm wodę poprzez ten cukier i jest 0.40 do przodu. Zauważyłam to również po częstotliwości spacerów do łazienki, bo woda była pita w normie.Nie jest to utycie, bo napewno miałam niedobór kaloryczny, ale chce pokazać ile kosztują grzeszki i jedzenie przetworzonych produktów na tej diecie.Weteran dietowy jakim jestem i uległ pokusie.Teraz muszę odrabiać straty. Nie wprawiło mnie to w dobry humor  i dzień mam z głowy . Zaraportuje wam, na jak długo zostałam ukarana.

dobrego dnia wszystkim

Cześć dziewczyny 

ja dziś na wadze 97.1 

h2 przykro mi ale dasz radę moim zdaniem nie ma aż co się tak katować . 
Powiedz mi proszę co planujesz po diecie ? Masz jakaś sprawdzona metodę żeby kilogramy nie wróciły . 

• Like 1

Witaj Ami

Mam taka stara ksiazke z dieta po swojej mamie, The doctor's quick weight loss diet napisana przez dr Irwin Maxwell Stillman  pod koniec lat 60 tych i to jest dieta bialkowa  wypisz,  wymaluj 1 faza dukana. Stillman uzywal tej  diety do odchudzania swoich pacjentow w szybkim tempie, bo oni nie wytrzymali by dlugo dietujac. Poniewaz dieta bialkowa ogranicza apetyt na maxa, wiec ludzie jedza bardzo malo konczac diete . Stilman sugeruje jesc wszystko , nie przejadac sie na sile, jesc tylko, kiedy sie jest glodnym i wazyc sie codziennie pilnujac wagi. Ograniczyc cukier W przypadku, kiedy waga pokaze 7 funtow wiecej tj 3,178 kg - nalezy zastosowac na powrot diete bialkowa i zgubic to, co przybylo. To zajmuje ca 3-4 dni.  Nie dopuszczac do wiekszej nadwagi. Dieta bialkowa nie jest dieta na zmiane stylu zycia tylko pomaga  utrzymac wage w ryzach. Przed przygoda ze sterydami zawsze ja stosowalam i nie mialam  duzych klopotow jedzac wszystko utrzymac rozmiar 40-42, bo w tym rozmiarze czulam sie i wygladalam   najlepiej

Po niej powstal Atkins - ketogeniczna, wysoko tluszczowa dieta  ale powolna,Dukan - to jest kopia Stillmana rozbudowana  druga i nastepnymi fazami

Czyli rozumiem ze łącząc dietę nie wprowadzasz powoli tylko jak przybędzie 3.2 kg z powrotem białka . Dobrze rozumiem ? 

Aami,

po diecie białkowej apetyt jest absolutnie wyhamowany. Wcisnąć w siebie 1000 cal to wyczyn. Wiec pomału wprowadzam produkty, ograniczam cukier, bo i tak wszystko jest za słodkie, bo smak sie bardzo zmienia i nie ciągnie za bardzo, słodkie napoje gazowane  pije okazjonalnie, bo nie przepadam. Tłuszcz jem wtedy, kiedy mi sie chce, nie jestem ortodoksa  i pilnuje wagi. Z doświadczenia powiem, ze raz na 1 - 1.5 miesiąca muszę wskoczyć na białko na 3 - 4 dni, gdyż jedząc węglowodany / zwłaszcza słodycze/, napędza się apetyt i wagę , bo organizm wtedy zatrzymuje dużo wody.Zawsze trzeba sprawdzać wagę po @, kiedy nie jesteśmy juz nawodnieni poprzez owulacje . Ja do tego lubię piwo i czasami lubię je wypić, a to sam cukier.Ciastom tez się nie oprę.

Przywołuję do porządku apetyt i jest trzymany w ryzach i jednocześnie gubi się to, co przybyło. Pilnując tego sposobu Stillman'a, nie potrzeba się potem katować lub  być całe życie na diecie.

To jest szybka dieta. a skora po niej jest naciągnięta , elastyczna i cellulit idzie precz. To była dieta dla kobiet aby mogły szybko wrócić do swojej wagi po ciążach. Przeczytałam gdzieś w gazecie, ze księżna Kate  stosuje  właśnie dietę białkową .

Pozdrawiam

Hejka w ten sobotni wieczór 🙂

Dzisiaj waga pokazała - 0,4kg, małymi kroczkami do przodu 😊

A jeżeli chodzi o jedzenie to dzisiaj postawiłam na kalafior, paprykę, jajka i kurczaka, niby nic takiego, ale warzywa po długiej przerwie smakują wybornie 😊 

Mam nadzieję, że w u was wszystko spoko I że nie poddajecie się ❤️

Cześć dziewczyny . U mnie 96.8 . Oby tak dalej 🙂 ja robię 10 dni 1 fazy jesZcze 4 . Ohh jak bym zjada warzywa 

Dzień dobry wszystkim upartym w trwaniu w diecie.

Gratulacje za upartość i trwanie i oczywiście za spadki.

Ja się pochwale tez, ze u mnie na powrót 85 dzisiaj.Ale co się nabiegałam !Warzywa u mnie od jutra.

Aami

Super, ze zdecydowałaś sie na 10  dni. Chce ci tylko powiedzieć, ze Twój organizm po tych 10 dniach ,jeżeli ściśle przestrzegałaś zasad będzie w naprawdę głębokiej ketozie i będzie rozbijał tłuszcze własne, aby odżywiać mozg węglowodanami, Bo innej drogi nie ma, a węglowodany sa mu potrzebne.To zwykle staje się po najpóźniej 5 dniach na białku.

Jak będziesz dodawała warzywa, to staraj sie dodawać warzywa nie korzeniowe tylko rosnące nad ziemia i staraj się sprawdzić w tabeli cal ile mają węglowodanów w 100g.Aby nie wyprowadzić organizmu z ketozy, potrzeba tylko 20 g węglowodanów dziennie. Dr Dąbrowska nazywała to w swojej diecie samoodzywianiem się organizmu.Tylko po jej diecie organizm jest wykończony i traci się mięśnie.Możesz dodac do smazenia 1 lyzke dobrej oliwy lub oleju, to nie zaszkodzi, a pomoże w bieganiu do łazienki oraz na wlosy, paznokcie.Dukan w 1 ksiazce mowil o oleju parafinowym na te bolaczki, aby dodawać go do slataek. a dziewczyny uzywaly do smażenia i byl efekt palącej sie świecy .Surowy olej parafinowy sluzyl do pójścia do lazienki, ale te właściwości ma każda oliwa i nie zakłóca ketozy.

Ale aby ketozy nie utracić a najeść sie warzyw -niektórzy idą do 50-60 g  .Potem, jak wraca rygorystyczne białko- organizm natychmiast reaguje spalaniem tłuszczów, bo nie ma zapasow i dostarczanych warzyw. Chodzi o to aby nie pozwolić na utworzenie sie na powrót zasobów glikogenu, które pozwolą organizmowi omijać rozbijanie tłuszczów, aby nakarmić mozg, bo weźmie sobie z glikogenu i wszystko się spowalnia.Raz przestawiony organizm na spalanie tłuszczy długo potem funkcjonuje w takiej fazie

Ja przepraszam wszystkie was za mądrzenie się, ale  nie chciałabym, aby to tak zabrzmiało, bo nie mam takich intencji.Przyjmijcie to jako pomoc weteranki dietowej, aby cos może rozjaśnić

pozdrawiam cieplo

Dziękuje za rady bardzo pomagają :). 20 g węgli z warzyw zapamiętam . Trochę nie wiem czy dobrze wszystko robię bo zauważyłam ze z jogurtów i innych produktów przede wszystkim nabiału wprowadzam węgle i trochę tłuszczu . Czy wiesz może jaka jest dopuszczalna ilosc w gramach na dzień węgli i tłuszczy? Przykład wczoraj wyszło mi 25 węgli 95 białka i 24 g tłuszczy z produktów jajka maja dość dużo  tłuszczy bo pokazuje mi 6,6 g na jajka ( były 2 ) szynka niby chuda bo do 3% ale łącznie ponad 3 z tego co zjadłam . Węgle z jogurtu serek wiejski niecałe 5 g węgli 

i tak się teraz zastanawiam czy nie za dużo  węgli i tłuszczy . 
i jak mogę sprawdzić czy faktycznie jest się w stanie ketozy i czy wogule można 🤔

i jeszcze co do 2 fazy jaki tryb wybrać ile dni z warzywami a ile samo białko co najlepiej się sprawdza . I co trzymać 20g węgli na dzień a ile biała i tłuszczu ? 

moze coś poradzisz i pisz jak uważasz ze robię coś złe . Wszystkie rady dobre chce szybko schudnąć a z wagi ponad 100 to będzie długa droga do 65. 

bardzo dziękuje 

Aami, to masz naprawdę dobry spadek, jak miałaś ponad 100. Tłuszczem sie nie przejmuj. Wcale.Ja na Twoim miejscu odstawiłabym na razie wszystko mleczne i na chudym kurczaku i jajach poczekałabym na ketoze. Nawet do czasu ketozy nie liczyłabym białek. Ketozę możesz sprawdzić kupujac w aptece paski tzw keto. One sa chyba dla cukrzyków i na nie sie sika i one zmieniają barwę na różowo.Im mocniejszy kolor to lepszy,

2-ga metoda jest obserwowanie siebie. Robią się okresowo zimne nogi, może być suchość w  ustach, absolutnie ścina apetyt, nawet może być tak, ze jak już organizm zacznie sie żywic własnym tłuszczem to kiedyś dziewczyny pisały na innym blogu, ze nie mogly patrzeć na jedzenie i musiały wmuszać w siebie  chociaż 1 posiłek. Można się czuć tez tak,jak po mocnej kawie.Takie stawanie na nogach z duza energia. Ta woda to jest esencja. Stillman pisze w swojej ksiazce o 1 szklance co godzine i najmniej 8 szklanek dziennie, oraz nielimitowanie białka .Zacytuje  tłumacząc:

1,chude mięso gotowane,grilowane lub pieczone

2.kurczak, indyk bez skory przyrządzone  j w

3.ryba i owoce morza przyrządzone jw. zimne sosy,ketchup itp w niewielkiej ilości- do smaku oraz przyprawy, ziola

4.jaja preferuje na twardo ale mogą być jak kto lubi bez dodatkowego tluszczu

5.chudy twaróg , żółte sery z mleka odtłuszczonego

6. 8 szl wody pitej co godz. on pisze szklanki po 28 uncji tj plus minus 2 l dziennie

Tak dużo jak chcesz kawy, herbaty bez mleka. Nie ma nic przeciwko gazowanym napojom bez cukru. I na koniec pisze, ze nic wiecej nie jest dozwolone.Jeśli ktoś cierpi na zaparcia, to poleca oliwę . Nic nie jest limitowane.On pisze, ze apetyt sam ustąpi i to jest prawda.

Dukan  te dietę zmodyfikował  dodając otręby,  żeby wymiatały wszystko i żeby opóźnić ketozę. I warzywa nielimitowane, co jest błędem, bo przy limitowanych warzywach nie ma zastojów i przestojów wagi, co jest irytujące. Wyjątkiem jest czas przed@ gdzie waga może wzrosnąć. Jak będzie po- organizm wyrzuci wodę.

Sprobuj pójść potem 2 na 2. w 2 dni białkowe  bądź na ścisłym białku, czyli mięsko + jaja ,a  w dni warzywne licz węglowodany tylko z warzyw i w te dni wprowadzaj twaróg i jogurt ale z nich nie musisz liczyć węgli. Chyba, ze zjadasz tego dużo . Zanim organizm zacznie myśleć o zmianie sposobu pobierania węgli, bo cos jest nie tak- już dostaje samo czyste białko i znów sa spadki.

Acha, żółte sery odpuściłam.bo obecnie żółte sery z mleka chudego to sama chemia.To nie są lata 60- te i lepiej je omijac szerokim lukiem

Jesli lubisz rosoly, to je gotuj bo goraca zupa jest potrzebna teraz.Normalnie ugotuj na miesie i warzywach,mozesz rozbeltac jajko z odrobina wody i spuscic na wrzatek pomalu to jajko- to wyjda ci lane kluski jajowe, warzywa w dni warzywne zjedz  bez marchwi,pietruszki i selera korzeniowego, a rosolek wypij kiedy chcesz.I w warzywne i w bialkowe.

Ja tez od jutra pojde ta droga.

Np kalafior 100 g ma 2.5 g wegli.tylko. Zeby uzyskac 20 g czystych wegli to trzeba go zjesc prawie kg, co jest niemożliwe. Dlatego wybiera sie warzywa ,ktore rosna nad ziemia, bo one nie zawierają tak dużo cukrów prostych wiec dodany twaróg i jogurt do dni warzywnych oszuka organizm

Żeby wyjść z  tkz samoodzywiania sie organizm tez potrzebuje kilku dni, wiec 2 dni warzywno  węglowe  nie przestawia rozbijania tłuszczu.

Ja tez schodzę z b. dużej wagi, na która nie miałam wpływu. Mam tkz łokcie -oba- tenisisty o dostawałam zastrzyki w nie ze sterydów. Odkąd mam inne leki. mogę pomyśleć o zgubieniu wagi. ja juz mam za sobą 26 kg, miałam przerwę na swieta, aby odpocząć i wystartowałam ponownie 1 stycznia . W 3 tygodnie przerwy waga u mnie  wzrosła o 1.5 kg tylko  / to chyba sa nasze odpadki wszystkie i woda/ i po 1 dniu białka waga była, jak przed przerwa  czyli nic nie przybyło jedząc wszystko i drinkując tez.

Powodzenia, mam nadzieje, ze rozjasnilam

Możesz mi jeszcze powiedzieć ile powinnam jeść mięsa i jajek dziennie żeby nie było za mało albo za dużo ? Ogólnie to nie jestem w ogóle głodna . Jem bo wiem ze powinnam coś zjeść wiec 3 bardzo małe posiłki . Dziś bardzo mało węgli 

2 jajka ( jajecznica smażona bez tłuszczy) 35 g. Chudej wędliny ( pieczona z kurcząt o obniżonej zawartości tłuszczu ) 

rosol ugotowałam wczoraj ( uwielbiam tak samo jk różne zupy ) mam problem tylko z oddzieleniem go od tłuszczu po ugotowaniu mięsa . Dodawałam tez  do rosołu przyprawę do flaczków i miałam Ala flaczki drobiowe . Wiec na obiad :

cwiarka kurczaka z rosołkiem ( chyba chudym ) bez warzyw 

mną kolacje 100 g dorsz pieczony w frytownice beztluszowej z przyprawami . 
tyle 
,  kawa herbata i woda . 
mnie wyszło dużo białka wiec tym się martwię bo tylko 73 g a pisałaś ze powinno być tyle g co kg. Niewiem może zwiększyć porcje mięsa żeby więcej było. 
i powiedz czy myślisz ze odstawić otręby ? Czasem robię placki rano z jajkiem i twarogiem i właśnie otręby pszenne i owsiane po łyżce . 
co myślisz ?

Aami

Nie wiem , jak odpowiedzieć.

Stillman pisze , że jedz tylko wtedy, kiedy jesteś głodny , a nie wtedy, kiedy powinieneś lub ci się wydaje, że jesteś głodny .Dukan, już nie pamiętam, chyba nieograniczona ilość.

Ja kieruje się Stillman'em i jem, kiedy odczuwam głód aż będę syta.Nie liczę kalorii ale Stillman pisze w swojej książce, ze z jego obserwacji prowadzonych przez siebie pacjentów wynika , nie przekraczają 1000 - 1200 cal .Pisze, ze niektórzy zjadają mniej.

Białko 1 g na 1 kg wagi to powinien byc max , ale to tez nie  jest nieprzekraczalna granica i to jest teza Dukana z ostatniej jego książki, bo w poprzednich było- nie ograniczaj- im więcej zjesz, tym więcej schudniesz.Stillman zas pisze- nie ograniczaj- ograniczysz wtedy, kiedy stracisz apetyt.Moja teza jest taka. Na tej diecie , nie da się zjeść dużo. Musisz to sama wywarzyć .Zadaj sobie pytanie, czy te 3 posiłki tobie wystarczają. Gdy jesteś głodna- zwiększ bialko

Mój przykład: jem 1 lub 2 posiłki dziennie i ww dni białkowe zjadam np 400 g ryby. To wg wyliczeń jest za mało bialka, ale na następny dzień, kiedy mam jaja, to to przekraczam. Wiec nie trzymaj się tak ortodoksyjnie, bo zwariujesz. Jaja sa konieczne, bo maja wszystko to, co potrzebujemy, a one mocno białko nam nabijają. To się samo ustabilizuje. Dukan nie jest dieta, w której posiłki trzeba dzielić na 5 czy 6 porcji dziennych.Nie wiem, kto to wymyślił, bo pamiętam swoją mamę i babcie na diecie i jadły wtedy, kiedy były głodne. Ja tez tak robie. Musisz się zasycić, bo będziesz ciągle głodna, a to jest do niczego.

Wygląda na to, ze Twój jadłospis jest OK, i jesteś w ketozie, ale jeśli nie jesteś głodna, to nie jedz, bo  np  czas na posiłek Jak czujesz, że wytrzymasz  do następnego,  to omiń. Zapomniałam ci powiedzieć, ze znakiem ketozy jest nieprzyjemny oddech.Znak rozpoznawczy.

W tej diecie brak apetytu , to jest normalność, a nie choroba. Tak działa białko i po to ja stosujemy.Dni warzywne zawsze podkręcają apetyt bo to są węgle i one tak robią. A idąc trybem 2 na 2 na to nie pozwalamy. I tego się trzymajmy.

Moze to wyszło masło maślane, ale nie miałam takiego zamiaru

Dziękuje za wszystkie rady myśle ze znacznie łatwiej teraz będzie 😉 . Jak codziennie będzie spadek znaczy ze dobra droga idę a to się liczy 🙂 

a tak z innej będzie gdzie nasza reszta dziewczyn się dziś podziewa . Jak tam u was kochane 🙂 

miłej nocki i do jutra 

pozdrawiam 

Dzień dobry . Hah co tu taka cisza ...? 
moja waga na dziś 96.1 .   4.6 kg spadek 

Dzień dobry, zaczynam od dzisiaj. Mogę dołączyć?:)

Hejka 

Jestem jestem 😁ale mnogość informacji i wiedza jednej koleżanki sprawiła, że mnie zatkało, zamurowało i nie wiem co jeszcze 🤪

Oczywiście podziwiam, czytam i analizuję, nawet wyciągam wnioski 😉

Wyjaśniła mi się sprawa, dlaczego nagle wystarcza mi jeden posiłek, ewidentnie jestem w ketozie. Piję jak smok. Ale dobrze mi z tym. Apetytu zupełnie brak, nawet zwyczajne rarytasy mnie nie ruszają. Także trwam i jest mi dobrze. 

Izozu, jasne, zapraszamy 😀

Czytaj wszystko, bo tu skarbnica wiedzy. Napisz coś o sobie 🤗

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się