Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ruda05

Jak oduczyć 15 miesięczne dziecko jeść w nocy

Polecane posty

Witam moja córka ma 15 miesięcy i je w nocy czasami się zdarza że je nawet 4 razy po 180 ml nic innego nie chce wody czy herbatki trochę się zaczynam martwić bo przecież dzieci w jej wieku już nie jedzą.Dodam że w dzień je bardzo ładnie nie mam z nią problemów.Ale te nocne jedzenie mnie już trochę męczy no i też chciałbym aby ona też odpoczela w nocy od jedzenia. Ale nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie je w dzien z pokarmow stalych? Jesli dziecko je tak duzo w nocy, czesto wynika to z niedoboru kalorii w ciagu dnia. Jak u niej z waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano między 8 a 9 zjada śniadanko między śniadaniem A obiadem zjada owoc o 14 zjada obiad na podwieczorek budyń zależy na co ma ochotę. O 20 zjada mleko ponieważ o tej godzinie chodzi spać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie je normalnej, stałej kolacji, a potem ewentualnie butla przed samym snem, jak lubi i potrzebuje?

Jak jej nie zasycasz na noc to nic dziwnego że nadal się budzi i głodna

Daj jej kanapkę, albo kaszkę taką na gęsto łyżeczką

 

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś spróbuję ugotować kaszke manne na kolację ale już tak próbowałam i nie bardzo chce ją jeść. Rano ładnie zjada kaszę czy kanapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zastępuj od razu całej butli posiłkiem. Na zasadzie, zjesz trochę tego a potem będzie butla, tylko wtedy adekwatnie mnie mleka, żeby żołądka nie rozpychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, ze Twoja coreczka je troche za malo. Mam syna w tym wieku, on fo prawda nadal karmiony piersia, wiec budzi sie milion razy, ale w dzien zjada tak mniej wiecej: śniadanie ok 7 (kaszka z owocem, parowka, awokado z bananem, cos w ten desen). Drugie śniadanie w zlobku ok 9-kanapki. Obiad ok 12 (zupka i drugie, nie zawsze je, bo lubi pogrymasic). Podwieczorek jakies owoce, jogurt, zalezy ma co ma ochote. Kolacja ok 17-18 (jakieś nalesniki, cos z naszego obiadu, ewentualnie kanapki, jajko itp). Do snu mleko i tak jak mowilam, w nocy tez mleko. Moze sprobuj dawac coreczce troche bardziej kaloryczne rzeczy, zwłaszcza na kolację? Niestety wiem, ze czesc dzieci budzi sie w nocy niezaleznie od ilości posilkow, nawet do 2-3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka jest niewiele starsza, ma 17 miesięcy i je więcej, ale ona to zarlok jest. Nie pije już mleka. Śniadanie ok 7 - kanapki/jajka na miękko/naleśniki/kaszka, drugie śniadanie ok 10 - jogurt lub jakiś owoc, zupa ok 13, drugie danie ok 14:30, podwieczorek ok 16 - przeważnie jakis owoc albo warzywo, kolacja 18:30 - dwie kanapki. Myślę, że ona w nocy może być po prostu głodna. Ale dzieci są różne, może budzi się z innych powodów, a jest po prostu przywyczajona, że dostaje wtedy mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już sama nie wiem co mam robić czy się martwić czy poprostu tyle potrzebuje jeść i nic z tym nie zrobię do póki sama nie przestanie chcieć mleka 🙁🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ruda05 napisał:

Ja już sama nie wiem co mam robić czy się martwić czy poprostu tyle potrzebuje jeść i nic z tym nie zrobię do póki sama nie przestanie chcieć mleka 🙁🙁

 A jak przybiera na wadze? Poprawnie? Co na te pobudki mówi pediatra? Warto oduczyć tak duże dziecko jedzenia w nocy mm z butelki, choćby ze względu na próchnicę butelkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko. Ty weź do tego mleka na noc wsyp łyżeczkę, dwie kleiku ryżowego i niech to wypije. Zobaczysz kiedy się obudzi. Jak się obudzi później niż zwykle to masz odpowiedź. Zobacz jak to twoje dziecko je. O 14stej ma cis treściwego. O ok 17 pociśniesz jej budyń, albo jogurcik, jakiś danonek pewnie, czy inne tak naprawdę byle co. O 20stej butelka luźnego mleka, to jak ona ma ci się w nocy nie obudzić, jak ona tak naprawdę od 14stej do rana nie ma nic konkretnego w ustach? 

Jak nie chce kaszy manny, to się ciesz. Spróbuj jej zrobić ryż na mleku z jabłkiem np. A najprościej zrób kanapkę z twarożkiem, jajkiem, obojętnie i dociś ją przed samym spaniem butelką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

Autorko. Ty weź do tego mleka na noc wsyp łyżeczkę, dwie kleiku ryżowego i niech to wypije. Zobaczysz kiedy się obudzi. Jak się obudzi później niż zwykle to masz odpowiedź. Zobacz jak to twoje dziecko je. O 14stej ma cis treściwego. O ok 17 pociśniesz jej budyń, albo jogurcik, jakiś danonek pewnie, czy inne tak naprawdę byle co. O 20stej butelka luźnego mleka, to jak ona ma ci się w nocy nie obudzić, jak ona tak naprawdę od 14stej do rana nie ma nic konkretnego w ustach? 

Jak nie chce kaszy manny, to się ciesz. Spróbuj jej zrobić ryż na mleku z jabłkiem np. A najprościej zrób kanapkę z twarożkiem, jajkiem, obojętnie i dociś ją przed samym spaniem butelką. 

Córka je bebiko z kleikiem i to nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam synka co ma prawie 2 latka (bez miesiąca) Jego jedzenie w ciągu dnia : Rano godz zazwyczaj 7:00 (butla) - godz 10:00-11:00 (jajecznica bądź płatki owsiane- lubi płatki 🙂) - 13:00 (zupa albo drugie danie typu gołąbki, ziemniaczki z rybką albo mix warzyw + po obiedzie serek dostaje albo owoce - też nie zawsze je ) 16:00-17:00 kanapki robię mu jedną albo dwie, chyba, że mam zupę to zjada małą miseczkę zupki i później koło 20:00 przed spaniem dostaje butle (sam się jeszcze upomina więc nie rezygnuje z tego)

Dodatkowo budzi mi się raz w nocy codziennie na kolejną butle 🙂 najwidoczniej potrzebuje jeszcze zjeść w nocy i nie wynika to z tego że je mało w ciągu dnia, podkreślę też że daje w miarę możliwości gęstą kasze a mimo to i tak budzi się 🙂

Uważam, że próby zagęszczania mleka w przypadku gdy jest już nieco gęste może skończyć się bólami brzuszka gdyż na noc żołądek zwalnia pracę 🙂

Mam nadzieję że choć trochę pomogłam, życzę powodzenia 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×