Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Nowy Rok, nowe nadzieje... 

Witam wszystkie forumowiczki. Założyłam ten wątek z myślą o kontynuacji poprzednich z tego cyklu - wówczas byłam tylko czytelniczka, dziś chce się podzielić moja historia...

Moja sytuacja: PCOS + czynnik meski, diagnoza po 2 latach naturalnych staran

03/2017 - 1 IVF, 8 komórek zapłodnionych, 4 zarodki, podana blastka, Synek 💙 niestety urodził się przedwcześnie i odszedł... nasz pierwszy cud, na zawsze w naszych sercach👼💙💙💙

11/2017 - transfer, ciaza biochemiczna 

07/2018 - transfer, ciaza biochemiczna 

01/2019 - transfer ostatniej śnieżynki, której nie dawano większych szans❄️... Niespodzianka! 💓 moja piękna, zdrowa Córcia właśnie śpi w moich ramionach 💓

12/2020  IVF 2, znaczne pogorszenie parametrów nasienia - FAMSI, separacja plemników, 7 komórek zapłodnionych, 4 zarodki, czekamy na wyniki PGT... 

Witam, 

Od dwóch lat staramy się o dziecko, jednak bez żadnych skutków. Po licznych badaniach i laparoskopii stwierdzono niepłodność idiopatyczna. Teraz czekamy na ostatnie wyniki i w lutym podchodzimy do in vitro. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.. Choć z miesiąca na miesiąc coraz ciężej mi w to uwierzyć... 

Podzielcie się swoim doświadczeniem, miała któraś z Was stwierdzoną niepłodność diopatyczną? 

33 minuty temu, Kokolina25 napisał:

Witam, 

Od dwóch lat staramy się o dziecko, jednak bez żadnych skutków. Po licznych badaniach i laparoskopii stwierdzono niepłodność idiopatyczna. Teraz czekamy na ostatnie wyniki i w lutym podchodzimy do in vitro. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.. Choć z miesiąca na miesiąc coraz ciężej mi w to uwierzyć... 

Podzielcie się swoim doświadczeniem, miała któraś z Was stwierdzoną niepłodność diopatyczną? 

Cześć Kokolina, 

Rozumiem doskonale Twoje zwątpienie. Zylam z podobnymi uczuciami przez kilka lat - najpierw starając się zajść w ciążę w sposób naturalny, potem przeżywając nieudane transfery po śmierci Synka. Myślałam, że nie doczekam się szczęśliwego macierzystwa, ale... doczekałam się! Najsłabiej rokujący zarodek okazał się tym najsilniejszym i ściskam w ramionach roczna Córeczkę. Mam również kilku znajomych, którym udało się zostać rodzicami dzięki IVF. Każdy ma inną historie... Mówię to po to, żebyś wiedziała, że głęboko wierzę, a nawet - jestem przekonana, że będzie dobrze! To jest kwestia jak długa drogę będziesz musiała przebyć, ale życzę Ci z całego serca, żeby pierwszy transfer okazał się tym szczęśliwym! Ja również będę w lutym podchodzić do transferu, więc trzymam za nas obie mocno kciuki! Miałaś już badane AMH? 

Pozdrawiam 

Mam nadzieję, że wreszcie się szczęście do nas usmiechnie. Jesteśmy zdeterminowani także będziemy walczyc 🙂 amh mam 5,4 także powyżej normy, już wiem że będzie krótki protokół. 

To wspaniały wynik! 🤩 Dawaj koniecznie znać jak u Ciebie na kolejnych etapach procedury. 

Jedynie co to martwi mnie moja witamina D3 bo mam tylko 20, teraz dopiero dowiedziałam się, że to też ma znaczenie. Miałaś może badany poziom witaminy D3? 

Mówiąc szczerze to nie przypominam sobie czy miałam robione takie badanie. U mnie w klinice w standardzie kazali od pierwszego dnia stymulacji suplementowac witaminę D3. Znajoma ostatnio mówiła, że słyszała od lekarza, że zdecydowana większość społeczeństwa ma niedobory tej witaminy, ale jest tego nieswiadoma. Ponoć każda osoba dorosła powinna ja suplementowac, bo w naszym klimacie trudno uzyskać wystarczająca ilość naturalnie. Nie przejmuj się, po prostu suplementuj wg zaleceń lekarza, a to wystarczająco wzmocni organizm. 

Właśnie też o tym słyszałam ale jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi. Teraz zażywam witaminy także powinno się polepszyć. 

Trzymam za nas kciuki oby ten rok się dobrze zaczął! Pozdrawiam 🙂🙂

• Like 1

1 godzinę temu, Kokolina25 napisał:

Witam, 

Ja mialam wpisana idiopatyczna.. ale wlasciwie pod tym terminem kryje sie "nie wiadomo co" i strasznie mnie to denerwowalo. No ale po drugim transferze zaskoczylo i juz jestem w trzecim trymestrze;) 

trzymam za Wasze starania mocno kciuki, nie poddawajcie sie - a bedzie w koncu dobrze:)

Witajcie dziewczyny! Trzeba poinformować dziewczyny z wątku 2020 że jest nowy wątek  🙂

• Like 8

Dnia 8.01.2021 o 20:38, MamaAniola napisał:

Nowy Rok, nowe nadzieje... 

Witam wszystkie forumowiczki. Założyłam ten wątek z myślą o kontynuacji poprzednich z tego cyklu - wówczas byłam tylko czytelniczka, dziś chce się podzielić moja historia...

Moja sytuacja: PCOS + czynnik meski, diagnoza po 2 latach naturalnych staran

03/2017 - 1 IVF, 8 komórek zapłodnionych, 4 zarodki, podana blastka, Synek 💙 niestety urodził się przedwcześnie i odszedł... nasz pierwszy cud, na zawsze w naszych sercach👼💙💙💙

11/2017 - transfer, ciaza biochemiczna 

07/2018 - transfer, ciaza biochemiczna 

01/2019 - transfer ostatniej śnieżynki, której nie dawano większych szans❄️... Niespodzianka! 💓 moja piękna, zdrowa Córcia właśnie śpi w moich ramionach 💓

12/2020  IVF 2, znaczne pogorszenie parametrów nasienia - FAMSI, separacja plemników, 7 komórek zapłodnionych, 4 zarodki, czekamy na wyniki PGT... 

Czy możesz napisać jakiej klasy zarodkiem była Twoja córeczka? Jeden mój zarodek jest 4.2.3 lub 4.3.2 nie pamiętam kolejności. I trochę się tym martwię.

29 minut temu, Kokolina25 napisał:

Jedynie co to martwi mnie moja witamina D3 bo mam tylko 20, teraz dopiero dowiedziałam się, że to też ma znaczenie. Miałaś może badany poziom witaminy D3? 

Kokolina Wit D jest wazna nie tylko dla płodności więc warto suplementowac. I dobrze jak jest chociaż w połowie normy. 🙂

8 minut temu, AsiaWin napisał:

Witajcie dziewczyny! Trzeba poinformować dziewczyny z wątku 2020 że jest nowy wątek  🙂

Witaj, już jestem 🙂

9 minut temu, Magdaa napisał:

Ja mialam wpisana idiopatyczna.. ale wlasciwie pod tym terminem kryje sie "nie wiadomo co" i strasznie mnie to denerwowalo. No ale po drugim transferze zaskoczylo i juz jestem w trzecim trymestrze;) 

trzymam za Wasze starania mocno kciuki, nie poddawajcie sie - a bedzie w koncu dobrze:)

No właśnie to jest najgorsze nie wiadomo co jest nie tak, praktycznie co miesiąc jest wszystko idealnie wg lekarzy, nawet na inseminacji usłyszałam od doktora że jest punkt aaa i tak nic... Dlatego zdecydowaliśmy się na in vitro, nie chce czasu marnować. 

Gratulacje i dużo zdrówka dla was 🙂

Napisano (edytowany)
22 minuty temu, AsiaWin napisał:

Cześć Asiu, słuszna uwaga! Widziałam, że napisałaś dziewczynom, dziękuję 🙂

Edytowano przez MamaAniola

19 minut temu, AsiaWin napisał:

Dzięki Asia już mi się udało dołączyć 😉

Ja też już  jestem. Mam nadzieję,  że reszta dziewczyn też się niedługo objawi. 

• Like 1

Napisano (edytowany)
19 minut temu, AsiaWin napisał:

Czy możesz napisać jakiej klasy zarodkiem była Twoja córeczka? Jeden mój zarodek jest 4.2.3 lub 4.3.2 nie pamiętam kolejności. I trochę się tym martwię.

Sprawdziłam dokumentacje wszystkich transferow:

Synek 4.1.1.

Nieudane transfery: 3.2.2. i 3.1.3

Corka 3.2.3. 🙂

... Czyli dokładnie taki jaki czeka na Ciebie! Ile masz zarodków? Jakiej jakości? Miałaś już jakieś transfery? 

Edytowano przez MamaAniola

I ja też jestem😁. Nie potrafię się z Wami rozstać. Będę trzymać mocno kciuki za każdą✊💞

• Like 5

28 minut temu, Zuzanna. napisał:

✊✊✊✊✊ Pamiętam o Tobie💞. Musi być dobrze. Teraz napewno się uda🤰🤱

Jestem i ja 😁😁😁

Dziewczyny które przeszły Covida po jakim czasie lekarz pozwolił wam podejść do transferu?? Niestety jakbym miała mało stresu związanego z poronieniem to dopadł mnie Covid i to z mocnymi objawami. Teściu pod respiratorem przez Covid rok zaczął się fatalnie mam nadzieję że skończy się aniołkiem mym... 

• Sad 1

18 minut temu, Mariolka# napisał:

Jestem i ja 😁😁😁

Dziewczyny które przeszły Covida po jakim czasie lekarz pozwolił wam podejść do transferu?? Niestety jakbym miała mało stresu związanego z poronieniem to dopadł mnie Covid i to z mocnymi objawami. Teściu pod respiratorem przez Covid rok zaczął się fatalnie mam nadzieję że skończy się aniołkiem mym... 

Cześć, 

Ja przeszłam covida na przełomie września i października - wówczas, od momentu zakończenia izolacji, zalecono mi 2 miesiące przerwy do rozpoczęcia stymulacji. Dużo, dużo zdrówka dla Ciebie i rodzinki! 

Też już jestem 🙂

We wtorek miałam robiony test na receptywnosc endometrium i kiedy jest najlepszy dzień na transfer. Muszę  Poczekać teraz na wynik i na kolejny cykl. Gdzieś początkiem lutego będę przygotowywać się do kolejnego transferu. 

Dziewczyny jaka suplementacje  stosujecie? Oprócz witaminy d3 i kwasu foliowego. Mozecie coś polecić?

1 godzinę temu, Kokolina25 napisał:

Akurat robiłam przed wczoraj sobie badanie wit D : 68 

Doktor mówiła, ze to super wynik. 
Biorę od 4 miesięcy codziennie 12 tys jednostek. Każdy organizm potrzebuje innej dawki, ja biorę sporo, ale wynik jest dobry. 

1 godzinę temu, Goralka napisał:

Dzięki Asia już mi się udało dołączyć 😉

Jestem i ja 😊

• Like 1

Kochane jestem i ja. Będę się mniej udzielać bo mi się już na szczęście udało ale Życzę każdej z Was jak najlepiej i w razie co wspieram radą na tyle ile mogę 💙🤞☘️

• Like 3

Cześć dziewczyny! Jestem i ja. Ostatnio byłam mniej aktywna, podłamana po pierwszym niepowodzeniu. Ale nowy rok to nowe nadzieje (drugi transfer miałam 5 stycznia). W najbliższy piątek testuję  i jestem pełna optymizmu😀 Oby w tym roku wszystkim mam się udało✊✊✊

• Like 10

1 godzinę temu, Aga5992 napisał:

Też już jestem 🙂

We wtorek miałam robiony test na receptywnosc endometrium i kiedy jest najlepszy dzień na transfer. Muszę  Poczekać teraz na wynik i na kolejny cykl. Gdzieś początkiem lutego będę przygotowywać się do kolejnego transferu. 

Dziewczyny jaka suplementacje  stosujecie? Oprócz witaminy d3 i kwasu foliowego. Mozecie coś polecić?

Możesz powiedzieć jak przebiega to badanie? Ja mam mieć w lutym i jestem ciekawa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się