Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MamaMai

Dieta mż zapraszam nowy wątek

Polecane posty

Dzień dobry! 🙂 

Mój dzień ważenia - praktycznie bez postępu - 63,7 kg, czyli całe 100 gramów mniej niż w ubiegłym tygodniu. Pewnie za mało wody wypiłam 😛 Albo to śmieciowe sobotnie jedzenie się odbiło.

Dziś zaczęłam od kanapek z hummusem - Jas, w tej wersji bobki są bardzo ok 😉 Dyniowej mam na jakieś 2-3 dni, może jeszcze jakieś sałatki porobię.

Ja odkryłam mój taras w ubiegłym roku, jak przyszła zaraza. Przez 10 lat nie wiedziałam, że go mam a rok temu, jak już mnie zamknęli w domu, wychodzę, patrzę a tam taras 🙈🙉🙊   No i był szał - kompulsywnie kupowałam kwiatki, doniczki, nawet stolik i kanapę ze starych wojskowych skrzyń zrobiłam i do późnej jesieni babrałam się w ziemi. Ogródek (co prawda niewielki) zostawiłam na razie do obsługi mężowi - nie wszystko na raz przecież 😄 

A teraz jak patrzę na to słoneczko, to już nie mogę się doczekać pierwszych bratków, które przywiozę w tym roku.

Miłego dnia! 🤩

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Triple panic napisał:

 

Ja odkryłam mój taras w ubiegłym roku, jak przyszła zaraza. Przez 10 lat nie wiedziałam, że go mam a rok temu, jak już mnie zamknęli w domu, wychodzę, patrzę a tam taras 🙈🙉🙊   

 

😂😂😂😂

Edytowano przez MamaMai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Triple ile lat żyłaś w tej niewiedzy że posiadasz taras? 😂😂😂

E Misia bardzo fajnie że masz taras zacieniony. Ja mam 40 metrów tarasu od południa i latem po południu nikt tam nie jest w stanie wysiedzieć. Co do roślin to w cieniu super rosną i kwitną małe begonie i niecierpki no i bardzo szeroki wybór żurawek i traw i już jest petarda a do tego bukszpan który cieszy oko cały rok☺

Na śniadanie była kromka chleba z pasztetem, mały hot dog w trasie, spagetti razowe z pomidorowym sosem i mięsem z indyka na obiadek na kolację zrobię sobie jakaś sałatkę ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obiad jednak zamiast ziemniaków byla kasza, na kolacje chleb zytni z salata, papryka, pomidorem i kielbasa zywiecka. Wklepalam sobie wszystko w aplikacje i wychodzi ok 1300 kcal, nie doliczylam kilku plasterkow kiełbasy co skubnęłam przy smazeniu więc pewnie te 1400 kcal wyszlo czyli tyle ile powinno. Ogolnie z aplikacji wyszło ze za mało węglowodanow zjadłam. Musze sie nauczyc komponowac posilki.

Jas mam na tarasie bluszcze zeby owinely drabinki ogradzajace taras. Mialam niecierpki, przez ten cien bratki kwitna do polowy lata, jeden do poznej jesieni. A wlasnie w czasie pandemii u nas wszystko poprzestawiane bo dzieci na hulajnogach nawet tam jezdzily, piaskownica na nowo wyjęta, nawet rowerek trojkolowy na ktory sa duzo za duzi byl uzywany😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, e-miska napisał:

 

Jas mam na tarasie bluszcze zeby owinely drabinki ogradzajace taras. Mialam niecierpki, przez ten cien bratki kwitna do polowy lata, jeden do poznej jesieni. A wlasnie w czasie pandemii u nas wszystko poprzestawiane bo dzieci na hulajnogach nawet tam jezdzily, piaskownica na nowo wyjęta, nawet rowerek trojkolowy na ktory sa duzo za duzi byl uzywany😊

Toż to nie taras tylko podwórko 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jasminka napisał:

Toż to nie taras tylko podwórko 😃

😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂 racja, troche jak podworko😂 taras ma 25 m2 ale jest wąski 2,7m i dlugi na ok 9 m. Mam tam prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, e-miska napisał:

😂😂😂 racja, troche jak podworko😂 taras ma 25 m2 ale jest wąski 2,7m i dlugi na ok 9 m. Mam tam prawie wszystko

Domyślam się 😂

Ja jutro idę pogrzebać w ogrodzie☺ ale tak relaksacyjnie przytnę  tylko co potrzeba na ten moment☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, 

U mnie dieta kiepściutko. Limit znacznie przekroczony. Wpadla jeszcze nieplanowana mieszanka studencka i miodzik z soczkiem malinowym do herbaty dwa razy. Ale udały mi się 2 rzeczy- picie wody i ziółek oraz aktywność. 

Słodkich snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry🌞

U mnie dietowo wczoraj było ok☺ kanapka z pasztetem, hot dog, spagetti z razowym makaronem, kilka kostek gorzkiej czekolady i 2 kanapki z serkiem, wedliną i 2 małe słodkie papryki☺

Dziś na śniadanie będą kanapki, na obiad jakieś mięso z rękawa i purée z kalafiora a potem się zobaczy ☺ 

Mam nadzieję że się zbiorę żeby zrobić coś wokół domu☺ miłego dnia 🌞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do śniadania zjadłam 30 gram orzechów włoskich i myślę że wprowadzę je na stałe do diety ze względu na zawartość kwasów omega 3 i sieje dziś kiełki rzodkiewki ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie we wtorek😊

Dziś muszę się ogarnąć z dietą,nie ma zmiłuj, tym bardziej że raczej nie wygospodaruję czasu na aktywność. Na 16:00 mam umówionego fryzjera (narazie tylko podcinam włosy) oraz muszę opędzić kilka zaległych spraw. 

Podziwiam i zazdroszczę Wam zamiłowania do dziubania w ziemi. Ogród to nie moja bajka, mąż lubi i on się w to bawi, tyle że na jego głowie są warzywa, drzewka i krzewy owocowe oraz zioła. Jeśli chodzi o rabatkę kwiatową to moja mama w tym dłubała, niestety w tym roku poleciał jej mocno kręgosłup i już mi zapowiedziała, że jeśli coś chce mieć na rabacie to sama będę musiała to ogarnąć, nie mam pojęcia jak, najlepiej wsio bym trawą obsiała😂  W ziemi są cebule tulipanów, na trawniku stokrotki, a w kwietniu/maju mama sadziła czerwone szałwie, zółte i pomarańczowe aksamitki. W donicach były pelargonie i begonie i jeszcze jakieś drobne roślinki których nie kojarzę z nazwy. Ja chyba pójdę w kwiaty i byliny wieloletnie, bynajmniej część, żeby było łatwiej. Ale muszę się w temacie wyedukować, raczej chce niskiw rośliny. Jasminka co ty już chcesz działać w tym ogrodzie??? Jeju praca i jeszcze ogród, jesteś cyborgiem?

E-mis brawa za liczenie kcal i za najważniejsze - zmieszczenie się w limicie.

Miłego dzionka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam chorobowe dopóki mama nie dojdzie do siebie więc mam czasu więcej. 

Ogród bardzo lubię ale ten ozdobny, pracowałam kilka lat przy zakładaniu i pielęgnacji ogrodów więc coś tam wiem☺ powygrabiam liście , przytnę co trzeba i tyle na ten moment w sumie zobaczę jak z czasem będzie. 

MamaMai jeśli chcesz mieć piękną rabate minimalnym nakładem pracy to posadź byliny, na podłoże połoz agrowloknine i wyściółkę z kory, keramzytu albo jakiś kamyk i będzie pięknie i w miarę bez wysiłkowo☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasminka ten rok zrobię eksperymentalny, może jeszcze przyszły, narazie więc bez kory, kamieni, muszę się tego nauczyć, ogarnąć co gdzie dobrze rośnie. Wolę korę, kamienie sie brudzą z czasem I nie chce mieć wymiany lub czyszczenia na głowie, tym bardziej póki moje Smarki nie odrosną, aczkolwiek kamienie mi się podobają, zwłaszcza białe pięknie się prezentują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kora to dobra ściółka, jednak trzeba co rok uzupełniać no i chwasty pięknie na niej rosną jeśli się ich nie pieli na bieżąco ☺ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jasminka napisał:

Kora to dobra ściółka, jednak trzeba co rok uzupełniać no i chwasty pięknie na niej rosną jeśli się ich nie pieli na bieżąco ☺ 

Chyba jednak obsieję wszystko trawą i postawię 3 donice na krzyż😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MamaMai napisał:

Chyba jednak obsieję wszystko trawą i postawię 3 donice na krzyż😂

No rozumiem że trawę kosi mąż 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jasminka napisał:

No rozumiem że trawę kosi mąż 😂😂😂😂

Częściej ode mnie😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Was się przyjemnie czyta od rana!!! Widzę ze humorki dopisuja😁 i tak powinno byc!

MamaMai ile maja Twoje dzieci?

Jasminka ale "żeś mnie teraz zaimponowała" tym doświadczeniem w ogrodzie!!! Ja przyznaje ze tak naprawde to slabo sie znam, cos tam wiem ale taka sredniawka. No i nie ukrywam ze najbardziej cieszą te kwitnace rośliny😊

Na śniadanie chlebek zytni, mix sałat, kabanos i papryka. Obiadek bedzie z wczoraj ale zamiast udka maly duszony mielony.

Milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E-mis moja córa ma 5 l., a syn 8 miesięcy.

Robię wszystko by zmiescić się w limicie, ale może być ciężko. Jestem po 2 posiłkach ale odczuwam głód dlatego zaraz zjem całą czerwoną paprykę, uspokoi też moją ochotkę na słodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chłop chce kosić to nie wolno przeszkadzać 😂

Bardzo lubiłam pracę na ogrodach, nie przeszkadzało mi chodzenie po drabinach z piłami czy pająki w krzakach ale miałam beznadziejną szefową. Była bardzo oficjalna i wymagająca i to było ok ale nie rozumiała sytuacji typu miesiączka i potrzeba dostępu do toalety. A klienci powiem Wam że raczej niezbyt przyjaźni jeśli chodzi o udostępnienie toalety. Prawdziwy zgrzyt nastąpił kiedy miałam iść na dzień mamy do przedszkola i wtedy powiedziała mi że czasami trzeba wybrać praca albo dzieci. 2 miesiące potem już tam nie pracowałam ☺ ale zamiłowanie do krzaków pozostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przypomniało mi się że ona ciągle odchudzala szefa bo on gruby gość a my mu ciasto żeśmy przemycały albo cukierki😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama a ja byłam przekonana ze syn starszy a maleństwo to cora😉

IleOnka jak na razie to czarna magia dla mnie to co piszesz o weglowodanach oczyszczonych, nieoczyszczonych itd😊 ale przyznaje ze szkole sie, oj szkole sie juz w tych tematach i pewnie niedlugo zalapie. Tak narawde to kiedys sie wcale nie zastanawialam nad tym wszystkim, wiadomo zeby bylo troche warzyw, mięcha itd. A tu sie okazuje ze to nie jest takie proste i zeby posilek byl syty i zdrowy trzeba troche pomyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E Misia zarówno ja jak IleOnka musimy uważać na węglowodany. Chodzi o to żeby jak najdłużej nasz organizm nad nimi pracował. I choć u nas to kwestia nieprawidłowej glikemii to tak naprawdę węgle o niskim indeksie glikemicznym są po prostu najlepsze również dla zdrowych ludzi☺ dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj pieczywa, ryżu czy makaronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ileONKA napisał:

    Kochana, kiedy wcinałam węglowodany oczyszczone też tak miałam niestety. Teraz kiedy zjadam razowe to w ogóle nie ciągnie mnie na jedzenie po jedzeniu 😉 I do tego też radzę sobie tak, że do śniadania dodaję sobie 2 jajka na miękko i to mój głód trzyma w ryzach. I tu jest białko co odchudza + witaminy. A na śniadanie zjadam pół dużej kromki kupnego chleba bezglutenowego co IG ma powyżej 90. I potem w ciągu dnia już nie wcinam węglowodanów oczyszczonych. I u mnie to się sprawdza w walce z tą ciągotą na słodkie i ciągłe podjadanie. Mogę zjeść 2-3 posiłki do syta i to mi wystarcza. I bez uczucia głodu po jedzeniu.   

IleOnka zgadzam się z Tobą w 100% Wiem że to wina źle zbilansowanej diety. Mam nadzieję że jutro już będzie lepiej. Już dzisiaj ciągoty na słodkie są mniejsze ale nie jest jeszcze należycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś uczta🤩🤩🤩

Schabowy 😍zrobiłam bułkę tarta z resztek wysuszonego chleba. Ciekawe jakie będą chleb z płatków, żeby nie było 😀

Edytowano przez Jasminka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny😊 z chęcią się przyłącze do was jesli mogę... chce zrzucić pare kg a jak wiadomo w grupie raźniej 😜 mam 39 lat i troje dzieci, najmłodsze ma 5 mcy i po niej mam te pare kg więcej 😍 niestety ale po każdej ciąży walczę o powrót do formy...na dzień wczorajszy wazę 63,1 kg 

Dzisiaj zjadłam rano kromkę chleba z ziarnami i siemieniem lnianym i trochę sałatki ryżowej z kurczakiem.. mogę wam powiedzieć, gdzies czytalam ze 2 kromki chleba dziennie powinno się zjeść nie więcej, jak się chce mieć ładny i szczupły brzuszek😉 takze trzymam się tej reguły... ćwiczyć zacznę dopiero na jesień jak mała podrośnie trochę, dlatego narazie chce zredukować wagę a później zbudować trochę mięśnia😅💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jasminka napisał:

E Misia zarówno ja jak IleOnka musimy uważać na węglowodany. Chodzi o to żeby jak najdłużej nasz organizm nad nimi pracował. I choć u nas to kwestia nieprawidłowej glikemii to tak naprawdę węgle o niskim indeksie glikemicznym są po prostu najlepsze również dla zdrowych ludzi☺ dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj pieczywa, ryżu czy makaronu

Pieczywo, kasze, ryż to tylko razowe, orkiszowe lub pełnoziarniste, mąka tak samo... cukru uzywam tylko brązowego, xylitol lub miodu ale to małe ilości... ogolnie nie słodzę 

aha węglowodany najlepiej jeść do południa np owoce a popołudniu białko z warzywami... mi pomaga przy zrzucaniu wagi jak jem na kolacje białko ( jem No biały ser z łyżeczka miodu i masłem orzechowym 100%... to takie moje spostrzeżenia, chętnie poczytam co wy jecie😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Milkyway💜 No to Ty masz tempo, 5 kiloskow od stycznia, no gratuluję! Też zaczynałam od podobnej wagi bo 68,9 kg, ale u mnie utrata wagi dłużej trwa, bo od lipca ubiegłego roku. A ile masz wzrostu i do jakiej wagi zmierzasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×