Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Prochnica u 8 miesięcznego synka??

Polecane posty

Witam . Od początku dbam o zabki synka.  Dolne jedynki wyszły w 5 miesiącu i od początku są żółte po środku teraz idzie dolna dwójką i też już widać że będzie żółta.  Myje zęby synkowi dwa razy dziennie pasta elmex czy to może być już próchnica? Czy jednak coś innego . TTrochę mnie to dziwi że ząb który dopiero wychodzi już jest żółty? 

Czy może na tym etapie coś z tym zrobić? 

Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Po Nocnym karmieniu też przemywam zabki pieluszka tetrowa nasączona woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj mlodszy ma takie zęby. Ledwo wyszły i juz z próchnicą... Nie mial smoczka,butelki,cukru..zresztą 7 msc dziecko i cukier to za wcześnie. Myte dziąsła i pierwszy ząb i wszystko w piach. Dentyste mamy regularnie i tylko lakowanie. Aktualnie ma 4 lata i juz nie ma górnych jedynek i dwójek oraz 4 sa w złym stanie. Prawdopodobnie będą usuwane. Na razie nie bola wiec tylko profilaktyka. Nie wiem skąd i dlatego tak jest,antybiotyki psują zęby a moj mial dwa razy w krótkim czasie antybiotyk podawany doustnie,wiec może przez to... starszy syn ma 11 lat i u dentysty jest tylko na przeglądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy tak właśnie się objawia próchnica? Czy po lakowaniu żeby są białe czy cały czas żółte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Moj mlodszy ma takie zęby. Ledwo wyszły i juz z próchnicą... Nie mial smoczka,butelki,cukru..zresztą 7 msc dziecko i cukier to za wcześnie. Myte dziąsła i pierwszy ząb i wszystko w piach. Dentyste mamy regularnie i tylko lakowanie. Aktualnie ma 4 lata i juz nie ma górnych jedynek i dwójek oraz 4 sa w złym stanie. Prawdopodobnie będą usuwane. Na razie nie bola wiec tylko profilaktyka. Nie wiem skąd i dlatego tak jest,antybiotyki psują zęby a moj mial dwa razy w krótkim czasie antybiotyk podawany doustnie,wiec może przez to... starszy syn ma 11 lat i u dentysty jest tylko na przeglądzie

Czy to później ma wpływ na żeby stale że krzywo wyrosna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karmisz mm to moze być próchnica (bo jest w nim cukier), próchnicą też można zarazic dziecko jeżeli ktoś je np. całuje w usta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwne, próchnica moze już się rozwijać na dziąsłach 🤷 tak samo jeżeli mleczaki miały próchnicę to stałe zęby mogą wyrosnąć odrazu zepsute. Ja bym udała się przede wszystkim do dentysty i niech zadecyduje co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne czy nie,ale tak czasem jest. Kiedys tez wydawalo mi sie,ze wiele problemów innych ludzi sa z powodu zaniedban,zlego odżywiania i braku higieny i okazało się,ze na wszystko wplywu nie mamy. Nie ma reguły ze nowe zęby będą rosły krzywo,po ładowaniu zęby są żółtawe,próchnica widoczna i najważniejsze by powstrzymać rozprzestrzenianie. Mieszkam w uk i tutaj powiedziano mi,ze Mleczaków nie leczą u dentysty,chyba ze bardzo chce to pod narkozą w szpitalu. Z tego co wiem w Polsce maja troche inne podejscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lakierowanie zębów nie pomaga ? Mój syn ma dopiero 8 miesięcy nie wyobrażam sobie żeby miał czarne zęby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce leczą. Prywatnie to nawet kolorowe plomby zakładają.

Może te żółte zęby to taki kolor po prostu,a nie próchnica. Zapisz Moniko synka do dentysty na przegląd stomatologiczny i zobaczysz co stwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gość_2 napisał:

W Polsce leczą. Prywatnie to nawet kolorowe plomby zakładają.

Może te żółte zęby to taki kolor po prostu,a nie próchnica. Zapisz Moniko synka do dentysty na przegląd stomatologiczny i zobaczysz co stwierdzi

Żeby mają tak jakby w połowie zŻółty pasek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn ma takie przebarwienia. Bardziej kropki, niż paski. Właśnie w połowie jedynek i dwojek gornych. Zabki białe, a na nich takie plamy. Pierwszy raz bylismy z tym u dentysty właśnie jak mial tyle, co twoj. U niego to nie próchnica,  a przebarwienia.  Albo od antybiotykow, ktore brał jako 5-8 mies dziecko,  albo od inhalacji, ktore wtedy mial zapisane. Teraz ma prawie 4 lata. To moze sie zamienić w prochnice, ale u niego jest ok. Pokazujemy go czesto dentyscie. Miał je lakierowane.  To nie zmienia koloru. Lakowanie zmienia, o ile dobrze kojarzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn mial też inhalacje Ale z soli fizjologicznej to o takie chodzi?  

Czy u Twojego syna wszystkie zeby za przebarwione ? Odrazu rosły żółte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sól,  a o leki sterydowe. Nie. Moj ma tylko na gornych 1 i 2 plamy, jakby powstały w czasie chorob, gdy te zeby rosly. Wszystkie inne są biale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Moj mlodszy ma takie zęby. Ledwo wyszły i juz z próchnicą... Nie mial smoczka,butelki,cukru..zresztą 7 msc dziecko i cukier to za wcześnie. Myte dziąsła i pierwszy ząb i wszystko w piach. Dentyste mamy regularnie i tylko lakowanie. Aktualnie ma 4 lata i juz nie ma górnych jedynek i dwójek oraz 4 sa w złym stanie. Prawdopodobnie będą usuwane. Na razie nie bola wiec tylko profilaktyka. Nie wiem skąd i dlatego tak jest,antybiotyki psują zęby a moj mial dwa razy w krótkim czasie antybiotyk podawany doustnie,wiec może przez to... starszy syn ma 11 lat i u dentysty jest tylko na przeglądzie

Nie, antybiotyk podany dwukrotnie, nawet w krótkim odstępie czasu, nie zniszczy zębów w takim stopniu żeby 4 latek nie miał już kilku zębów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co to może być . W ciąży brałam leki na tarczyce . A wydaje mi się że na próchnice za szybko tym bardziej że dbam o żeby synka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, NaugthyBitch napisał:

Nie, antybiotyk podany dwukrotnie, nawet w krótkim odstępie czasu, nie zniszczy zębów w takim stopniu żeby 4 latek nie miał już kilku zębów. 

Nie zniszczy,ale w sumie 2 tygodnie x 3 razy dziennie antybiotyku podawanego doustnie kilku msc dziecku moze uszkodzić pierwsze zęby dziecka,a pozniej juz z gorki,bo próchnica sie rozprzestrzenia. Zwlaszcza,ze tutaj jak wspomniałam nie leczą mleczakow. To moje przypuszczenia,bo dowodów nie ma a nic innego do głowy mi nie przychodzi. Zarówno ja jak i moj maz mamy mocne zęby,dbamy o nie,regularnie iestesmy u dentysty na kontroli i kosmetycznych zabiegach. Starszy syn tez,wiec byc moze po prostu młodsze mniej kocham... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić z tymi zębami żeby nie były żółte tylko białe? Wydaje mi się że to nie próchnica tylko wada szkliwa bo takie mu już wyrosły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Monikaw12 napisał:

Miał tylko zelazo podawane przez mieisac Ale podobno miało nie barwic zębów 

No to pewnie od zelaza. Jak mial je podawane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym żelazem właśnie? Jak dziecko nie ma jeszcze zębów to mu się chyba nic nie stanie? Niby jest napisane że nie barwi ale czy to tak na pewno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×