Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
allurepoison

Karmienie 2 miesięcznego dziecka tylko mlekiem modyfikowanym

Polecane posty

Proszę o porady,

 

Dziecko karmione wyłącznie mlekiem sztucznym, jest 6 karmień i jedna dłuższa przerwa. Problem w tym, że dziecko nie chce jeść co 3 godziny. Dając co 4 godziny dziecko ma 5 karmień i jedną dłuższą przerwę ( musi mieć przerwę w nocy i chce ją mieć bo śpi)

 

Czy miałyście tak, że dawałyście 5 karmień a nie 6 w ciągu dnia?

Dziecko nie chce w ogóle jeść po 3 godzinach

Edytowano przez allurepoison

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj dostosować się do dziecka i dawaj te 5 porcji. Zobacz czy prawidłowo przybiera na wadze wtedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na rozpiske na puszce tylko na potrzeby dziecka. Tak jak nie musi niemowle dostawac dokladnie tyle ile wskazuje rozpiska- niektore dzieci potrzebuja wiecej, inne mniej mleka, tak nie musi miec scislej ilosci posilkow. Dziecko samo sobie reguluje swoje potrzeby. Jezeli przybiera na wadze w granicach normy to nie walcz z maluchemtylko dostosuj sie do jego potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a jakby dawac ciut wiecej na jedno karmienie niz na rozpisce. tak by ten brakujacy posilek byl rozlozony na raty?

tez w sumie zalezy od dziecka wiadomo ze dziecko ur z waga 2.700 nie potrzebuje tyle ile ur z waga 4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie male dziecko je jeszcze wg swoich potrzeb. Mialam podobny problem i pediatra mi potwierdZila, zeby dawać wg potrzeb. Mozesz dac 1-2 porcje wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, allurepoison napisał:

Czy miałyście tak, że dawałyście 5 karmień a nie 6 w ciągu dnia?

W zależności od potrzeb małego czas pomiędzy karmieniami wahał się pomiędzy 2,5 a 4 godziny. Porcje zwiększałam też wtedy, kiedy widziałam, że się nie najada, zachowywałam tylko proporcje rozrabiania zgodnie z przepisem na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko najlepiej wie kiedy jest głodne. Jeśli nie chce to znaczy że za często. Bądź co bądź ja karmiłam moją córkę piersią ale słyszałam że karmiąc mlekiem modyfikowanym przerwy pomiędzy kamieniami powinny wynosić około 4 godziny właśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producent na opakowaniu podaje tylko sugerowane porcje. Nie zmuszaj dziecka do jedzenia kiedy nie jest głodne, bo skończy się to tylko bolem brzuszka i wymiotami.

Mój młody też od 2mca jest na MM. Od początku jadł mniejsze porcje i częściej niż było napisane. Teraz ma prawie 11mcy i wciąż je po swojemu, a nie tak jak na opakowaniu. 

Jeżeli nie ma nic niepokojącego w zachowaniu malucha, to karm go na życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×