Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Karina097

Samotna matka problemy nie do rozwiązania

Polecane posty

Witam wszystkie Panie. 

Znalazłam się w trudnej sytuacji dla mnie życiowej i potrzebuje wsparcia osób które były w podobnej sytuacji i z nich wybrnęły. Wychowuje sama 4letnią córkę. Ojciec dziecka płaci alimenty. Dostaje 500+. Pracuje/ pracowałam dorywczo bez umowy. Zarabiałam 1000 zł. Szło to na mieszkanie- wynajem. Wczoraj dowiedziałam się,że sklep w którym pracuje likwidują. Zostałam zwolniona. A miasto w którym pochodze to nie żadne duże miasto w ktorym jest duzo miejsc pracy. Kontaktowalam sie z urzexem pracy. Jest okropnie. Nie ma nic. W przedszkolu mam ostateczny termin zaplaty za przedszkole w pon. W pon musze zaplacic czynsz. Mam 7 zl i brak jedzenia. Nie wiem gdzie isc. Co robic. Jak zyc i miec sile? Nie mam rodzicow. Rodzenstwa. Ojciec dziecka jest za granicą i ma poprostu olewke. Jest mi naprawde ciezko. Nie wiem co dalej.  Gdzie zwrocic sie o pomoc? Czy istnieje taka instytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuj w MOPSie, może mogą wyasygnować dodatkowe środki na pomoc.

Pracowałaś na czarno, czy miałaś jakieś zlecenie, dzieło, cokolwiek? Jeśli tak, to poproś pracodawcę o zaświadczenie o odprowadzanych składkach w układzie:

miesiąc brutto zdrowotne społeczne netto

I na podstawie tego w UP być może wyliczą Ci prawo do zasiłku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam prawa do zasiłku. Nie miałam umowy. W MOPSIE zaproponowali mi zasilek rodzinny bo miałam wstrzymany i paczki z jedzeniem co miesiąc. Muszę pracować i tym martwie się najbardziej, że nie mam nawet gdzie. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Karina097 napisał:

Nie miałam umowy.

Jeśli miałaś zlecenie, to ono też jest oskładkowane, ale ponieważ nie masz świadectwa pracy, trzeba mieć zaświadczenie o składkach.

A jakieś sprzątanie, nawet prywatnie po domach, albo mycie klatek schodowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałam bez jakiejkolwiek umowy. Juz pytałam o sprzątanie jedni albo nie potrzebują albo chcą orzeczeniw o niepełnosprawnosci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa osrodki wsparcia kryzysowego i domy samotnej matki. 

Na szybko mozesz zalozyc zbiorke i rozpromowac na fb,moze ktos pomoze.

Troche pozno szukasz pomocy skoro zostalo Ci 7zl.

Za przedszkole chyba tez moze zwrocic mops chociaz czesc srodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w pobliskich większych miastach,  u mnie otworzyli jaskółki- taki dom,  ludzie  mieszkają tam pół roku i dostają mieszkanie . Przede wszystkim do mopsu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popytaj znajomych bądź wypisz ogłoszenia,  po pierwsze czy ktoś nie ma jakieś dorywcza pracy , moze pilnowanie komus dziecka.  Po drugie może jakaś kobieta w sytuacji jak ty będzie chciała wspólnie wynajmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nena123 napisał:

Poszukaj w pobliskich większych miastach,  u mnie otworzyli jaskółki- taki dom,  ludzie  mieszkają tam pół roku i dostają mieszkanie . Przede wszystkim do mopsu  

mops nie daje mieszkan !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, .Gość napisał:

mops nie daje mieszkan !

To nie jest mops i nie drZyj się kobieto . Mops tam kieruje do tego ośrodka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .Gość napisał:

mops nie daje mieszkan !

W okresie od 01.04.2019 r. do 31.03.2022 r. Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej w partnerstwie z Gminą Miasto ******** (realizator Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) przystąpi do realizacji projektu odpowiadającego na jedno z głównych wyzwań , do których należy duża skala niewystarczającej samodzielności osób w procesie integracji społeczno-zawodowej, skutkującej nie wystarczającym potencjałem do samodzielnego funkcjonowania, w tym utrzymania mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mops przyznaje też zasiłki okresowe dla ludzi którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i twoja taka jest. Ponadto są zasiłki celowe na konkretny cel typy zakup ubrań na zimę itp. W mopsie nie powiedzieli żebyś wystąpiła o takie? A pracy no cóż trzeba szukać do skutku. Moja znajoma mieszka w małej wsi i też długo szukała pracy wysyłała cv, trochę się naczekala ale w końcu udało się. Może poprosisz ojca dziecka aby pomógł w trudnej sytuacji i płacił za przedszkole choćby przez kilka miesięcy póki nie staniesz na nogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu już wcześniej szukałabym faceta , z mężczyzną zawsze raźniej ,gdy stracisz pracę możesz liczyć na niego.Ja nigdy nie zrozumiem kobiet które nie chcą się wiązać z facetem, tylko wolą żyć samotnie i się masturbować. Mam taką jedną bliską koleżankę, z pierwszym mężem rozwód ,z drugim facetem się rozeszła, z każdym ma po jednym dziecku, kobieta ma 38 lat i powiedziała że nie chce już mieć żadnego faceta nigdy.No  i od siedmiu lat żyje samotnie, jej córka ma 20 lat i nie mieszka z nią,a druga 11 lat.Taka ładna kobieta i samotna...

Edytowano przez Lavina
  • Haha 2
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Lavina napisał:

Ja na twoim miejscu już wcześniej szukałabym faceta , z mężczyzną zawsze raźniej ,gdy stracisz pracę możesz liczyć na niego.Ja nigdy nie zrozumiem kobiet które nie chcą się wiązać z facetem, tylko wolą żyć samotnie i się masturbować. Mam taką jedną bliską koleżankę, z pierwszym mężem rozwód ,z drugim facetem się rozeszła, z każdym ma po jednym dziecku, kobieta ma 38 lat i powiedziała że nie chce już mieć żadnego faceta nigdy.No  i od siedmiu lat żyje samotnie, jej córka ma 20 lat i nie mieszka z nią,a druga 11 lat.Taka ładna kobieta i samotna...

Pewnie boją się ewentualnego rozstania że znów im nie wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
4 godziny temu, Karina097 napisał:

Witam wszystkie Panie. 

Znalazłam się w trudnej sytuacji dla mnie życiowej i potrzebuje wsparcia osób które były w podobnej sytuacji i z nich wybrnęły. Wychowuje sama 4letnią córkę. Ojciec dziecka płaci alimenty. Dostaje 500+. Pracuje/ pracowałam dorywczo bez umowy. Zarabiałam 1000 zł. Szło to na mieszkanie- wynajem. Wczoraj dowiedziałam się,że sklep w którym pracuje likwidują. Zostałam zwolniona. A miasto w którym pochodze to nie żadne duże miasto w ktorym jest duzo miejsc pracy. Kontaktowalam sie z urzexem pracy. Jest okropnie. Nie ma nic. W przedszkolu mam ostateczny termin zaplaty za przedszkole w pon. W pon musze zaplacic czynsz. Mam 7 zl i brak jedzenia. Nie wiem gdzie isc. Co robic. Jak zyc i miec sile? Nie mam rodzicow. Rodzenstwa. Ojciec dziecka jest za granicą i ma poprostu olewke. Jest mi naprawde ciezko. Nie wiem co dalej.  Gdzie zwrocic sie o pomoc? Czy istnieje taka instytuacja?

Trochę to brzmi nieskładnie... Całkiem na czarno pracowałaś w sklepie??? Co tam robiłaś?

Skoro ojciec dziecka alimenty płaci, to może mógłby za kolejny miesiąc przelać Ci wcześniej?

Inna rzecz, że chyba przed utratą pracy też nie było różowo - czemu wcześniej nie pomyślałaś, żeby jakoś poprawić swoją sytuację?

W kwestii czynszu warto porozmawiać ze spółdzielnią czy innym organem za to odpowiedzialnym. A przedszkole prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2021 o 19:20, Bluegrey napisał:

Trochę to brzmi nieskładnie... Całkiem na czarno pracowałaś w sklepie??? Co tam robiłaś?

Skoro ojciec dziecka alimenty płaci, to może mógłby za kolejny miesiąc przelać Ci wcześniej?

Inna rzecz, że chyba przed utratą pracy też nie było różowo - czemu wcześniej nie pomyślałaś, żeby jakoś poprawić swoją sytuację?

W kwestii czynszu warto porozmawiać ze spółdzielnią czy innym organem za to odpowiedzialnym. A przedszkole prywatne?

Zapytaj ojca dziecka żeby Ci dorzucił więcej na jedzenie dla małej, od czego ten ...iarz jest? Spłodził dzieciaka i ma w dupie? Druga sprawa jak można pracować na czarno, trzeba siebie szanować, proszę nie róbcie z siebie niewolników! PRacodawcy to wykorzystują!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zacznij od tego co możesz zrobić sama od razu ,np. sprzedać coś bez czego się obędziesz przez ogłoszenia i w lombardzie , ogłosić wszędzie że potrzebujesz pracy nawet dorywczej, popytać o odśnieżanie czy pomoc w sklepie itp. Po drugie 1200 zł miesięcznie możesz zarobić bez działalności więc zastanów się czy może jakieś handmade. Po trzecie dostajesz alimenty i 500 zł więc masz 1000 znam takie osoby co nie mają więc się postaraj uspokoić nerwy Ci nie pomogą. Następnie idź do urzędu pracy i się zarejestruj bo musisz mieć ubezpieczenie teraz!!!!może coś dostaniesz. Są fundacje ,caritasy, freeganie itd itp ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×