Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Balenciaga

Nie lubię sprzątać a lubię porządek?

Polecane posty

Macie dla mnie jakieś rady? Ogólnie sprzątanie to nic więcej niż strata czasu dla mnie. Obawiam się też, że to może odstraszyć mojego potencjalnego przyszłego partnera, bo przecież w świadomości stadnej utrwaliło się, że to kobieta ma sprzątać. a ja sprzątać nie będę.

Czy to znaczy żejestem totalnie nieprzydatna jako żona? Dodam, że chciałabym załozyc rodzine. Niestety, gotowanie to dla mnie też mordęga i smutna konieczność.

A już w najbardziej to nienawidze po kimś sprzatać brudnych talerzy, prać komuś ubrania. Nie lubię też zajmować się zwierzątami, bo to za bardzo uciążliwe. Co mnie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć takiego męża jak moja ciotka, który gotuje, sprząta, pierze, ogólnie zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z domem. 😉 Ona tylko pracuje. On po prostu bardzo lubi gotować. Nie wiem jak ze sprzątaniem, ale on krócej pracuje niż moja ciotka, bo moja ciotka to pracoholiczka. Jeśli chodzi o sprzątanie, to teraz jest wiele sprzętów AGD, które znacznie ułatwiają porządki domowe – roboty sprzątające, zmywarki, termomixy, myjki, etc. 😄 To jest super, możemy dużo czasu i energii zaoszczędzić. Ja też nie lubię sprzątać, ale uwielbiam porządek, więc sprzątam 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bobik123 napisał:

Ale pracowac przynajmniej lubisz? czy dwie leewe rączki ? 

Będę szczera, nie lubię pracować.

Umówmy się, kto realnie lubi? Większość chodzi do pracy za karę! A 9 na 10 osób, nienawidzi swojego zajęcia a musi mieć kasę na życie. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość 333 napisał:

To ty leń po prostu jesteś. Można czegoś nie lubić robić, ale ty nie lubisz nic.

Bez przesady, praca to nie jest sens życia człowieka, życie w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie to jest sens.

Nie stwiajmy tutaj na piedestale głupiej pracy, bo większość czynności jakie ludzie robią w pracy są i tak bezsensowne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Balenciaga napisał:

Bez przesady, praca to nie jest sens życia człowieka, życie w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie to jest sens.

Nie stwiajmy tutaj na piedestale głupiej pracy, bo większość czynności jakie ludzie robią w pracy są i tak bezsensowne. 

Żeby żyć w szczęści, zdrowiu i dobrobycie musisz mieć pieniądze a co za tym idzie pracę. Ale widzę, że jesteś osobą która nic nie lubi tylko narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość 333 napisał:

Żeby żyć w szczęści, zdrowiu i dobrobycie musisz mieć pieniądze a co za tym idzie pracę. Ale widzę, że jesteś osobą która nic nie lubi tylko narzeka.

Po pierwsze - nie nakrzekam, tylko stwierdzam fakty. Co ja poradzę na to, że 90% ludzi nie lubi swojej pracy a pracują wypruwając flaki tylko po to by móc coś jeść i gdzieś spać?

Świat się zmienia, niedługo nie będziemy musieli pracować a będziemy dostawać kasę od państwa - doedukuj się!

To tak jakby ścieranie dywanów na kolanach miało być lepsze i bardziej cenne dla jakiejś idei pracy niż jakby miał to robić jakiś robot co jeździ, bez przesady!

Edytowano przez Balenciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence
2 godziny temu, Balenciaga napisał:

Bez przesady, praca to nie jest sens życia człowieka, życie w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie to jest sens. 

Praca jakakolwiek skromna jest trwała wartością w życiu. Odsyłam do Desideraty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Balenciaga napisał:

Po pierwsze - nie nakrzekam, tylko stwierdzam fakty. Co ja poradzę na to, że 90% ludzi nie lubi swojej pracy a pracują wypruwając flaki tylko po to by móc coś jeść i gdzieś spać?

Świat się zmienia, niedługo nie będziemy musieli pracować a będziemy dostawać kasę od państwa - doedukuj się!

To tak jakby ścieranie dywanów na kolanach miało być lepsze i bardziej cenne dla jakiejś idei pracy niż jakby miał to robić jakiś robot co jeździ, bez przesady!

Widzę, że za dużo po tobie się nie można spodziewać, pewnie nauka też bee i ci się nie będzie chciało, ale doedukować to się ty powinnaś, ponieważ państwo musi najpierw mieć te pieniądze nim ktoś je dostanie.  Jak myślisz skąd? Życzę ci byś znalazła choć jedno zajęcie które w miarę polubisz, może nie będziesz taka zgorzkniała . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, praca to nie jest sens życia człowieka, życie w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie to jest sens.

 

Sensem życia są dzieci, mąż, rodzina. Aby dzieci były szczęśliwe, muszą być najedzone, ubrane, jakieś rozrywki, a żeby to mieć, trzeba mieć pieniądze, aby mieć pieniądze trzeba pracować. Tak samo z pasjami, aby je realizować trzeba mieć pieniądze. Nie wiem czego nie rozumiesz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się żyć w bałaganie i brudzie bez jedzenia i pracy. Trzeba się przemóc albo znaleźć gosposie, ale na nią też trzeba zarobić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2021 o 21:00, Balenciaga napisał:

Świat się zmienia, niedługo nie będziemy musieli pracować a będziemy dostawać kasę od państwa - doedukuj się!

Aaaaaaa  ha ha ha ha ha ha ha!

Niedługo czyli kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć czyste i pachnące mieszkanie. Jeśli dba się na bieżąco to utrzymanie tego nie jest aż takie uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2021 o 08:32, Bimba napisał:

Aaaaaaa  ha ha ha ha ha ha ha!

Niedługo czyli kiedy?

W USA już dają ludziom czeki, Biden podpisał ustawę i rozdadzą ludzom 1.5 TRYLIONA dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2021 o 19:23, Balenciaga napisał:

Będę szczera, nie lubię pracować.

Umówmy się, kto realnie lubi? Większość chodzi do pracy za karę! A 9 na 10 osób, nienawidzi swojego zajęcia a musi mieć kasę na życie. Taka prawda.

Ja lubię. I to nie jest przypadek, bo włożyłam dużo wysiłku w znalezienie pracy idealnej dla mnie, takiej, która będzie mi przynosić i satysfakcję, i pieniądze, i nie będzie mnie nudzić... 
Miałam też trochę szczęścia, bo na to, jakich masz współpracowników i szefa, masz ograniczony wpływ... ale mam taki zawód, że mogę zmieniać pracę jak rękawiczki i jak w jednej firmie mi się nie podoba, to mówię baj i szukam szczęścia w innej.

Większość ludzi według mnie chodzi do pracy za karę, bo w ogóle nie zastanawia się, jaka powinna być ich wymarzona praca... Siedzą w pierwszej lepszej robocie, do której ich wezmą, by mieć kasę na życie, zamiast próbować różnych rzeczy, by w końcu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Osobiście zaczęłam pracować jeszcze w liceum, będąc na utrzymaniu rodziców, dzięki czemu jeżeli jakaś robota nie była dla mnie, to mogłam ją po prostu szybko rzucić, nie męczyć się w niej i szukać kolejnej. Zaliczyłam sporo różnych gównoprac zanim do mnie doszło, co mogę w życiu robić tak, by chodzić do pracy z uśmiechem na ustach, a nadal zarabiać hajs... Z każdej gównopracy wyciągałam lekcję, do czego się nadaję, do czego mniej, co mogę robić, a czego absolutnie nie chcę, bo nie cierpię tego robić.
Potem zrobiłam studia, nauczyłam się języków i kilku innych rzeczy. Dzięki temu mogę pracować tak, jak lubię - w zadaniowym trybie pracy,  bez użerania się z klientami, w pracy, która przynosi namacalne efekty, których żaden złośliwy przełożony nie może podważyć, a do tego za dobre pieniądze... Podczas studiów nie miałam życia, ale summa summarum było warto. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2021 o 21:50, Balenciaga napisał:

W USA już dają ludziom czeki, Biden podpisał ustawę i rozdadzą ludzom 1.5 TRYLIONA dolarów.

A ogarniasz, że te czeki mają pozwolić ludziom kupić sobie jedzenie i tym samym nie umrzeć z głodu, a nie zapewnić "godne życie na poziomie" za darmo od państwa? Nie sądzę, byś w jakimkolwiek kraju mogła sobie z socjalu opłacić sprzątaczkę, która za ciebie posprząta chałupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze robisz.Dzis jest rownouprawnienie. Nie urodziłyśmy się po to żeby usługiwać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż też często sprząta, ja mam wtedy chociaż chwilę wytchnienia. Zakupami zajmuję się ja, wszystko w tym środki czystości zamawiam przez internet i problem z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie lubię sprzątać, ale lubię porządek. Czasem mam jednak fazy na sprzątanie, ale zazwyczaj robię to z konieczności. Szczególnie jak nagrywam filmy gdzie muszę np. zrobić donicę betonową lub cos innego, to cały pokój idzie od razu do sprzątania. Potem jestem wykończona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też – uwielbiam porządek, ale nie lubię sprzątać. :D Jeszcze nie jest aż tak źle ze sprzątaniem, jeśli mam pomocne sprzęty, które ułatwiają mi znacznie robienie porządków, np. myjka ciśnieniowa, mop parowy, czy mega mocny odkurzacz pionowy, którym bardzo szybko dokładnie odkurzę całe mieszkanie i każdy kąt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mavril
Dnia 17.01.2021 o 15:53, Balenciaga napisał:

Macie dla mnie jakieś rady? Ogólnie sprzątanie to nic więcej niż strata czasu dla mnie. Obawiam się też, że to może odstraszyć mojego potencjalnego przyszłego partnera, bo przecież w świadomości stadnej utrwaliło się, że to kobieta ma sprzątać. a ja sprzątać nie będę.

Czy to znaczy żejestem totalnie nieprzydatna jako żona? Dodam, że chciałabym załozyc rodzine. Niestety, gotowanie to dla mnie też mordęga i smutna konieczność.

A już w najbardziej to nienawidze po kimś sprzatać brudnych talerzy, prać komuś ubrania. Nie lubię też zajmować się zwierzątami, bo to za bardzo uciążliwe. Co mnie czeka?

Syf i malaria  🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2021 o 13:55, Mavril napisał:

Syf i malaria  🙃

Jak masz tak głupio odpisywać to może sobie odpuść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mavril
3 godziny temu, Balenciaga napisał:

Jak masz tak głupio odpisywać to może sobie odpuść!

Ten co nie sprząta tak ma. Zapamiętaj. Sprzątaj na bieżąco a nigdy nie zapuścisz mieszkania. Nie masz o co krzyczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo nie lubię sprzątać a chciałabym mieć porządek. Masakra.

Ale już powoli uczę się odpuszczac trochę bo z małymi dziećmi nie da się ciągle sprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup rumbe! zaoszczedzisz wiele godzin sprzatania. Zwróci sie bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2021 o 21:44, Balenciaga napisał:

Bez przesady, praca to nie jest sens życia człowieka, życie w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie to jest sens.

Nie stwiajmy tutaj na piedestale głupiej pracy, bo większość czynności jakie ludzie robią w pracy są i tak bezsensowne. 

A ja cię rozumiem, nie lubię pracy w rozumieniu pracy na etacie, tudzież zarobkowej, gdzie trzeba być codziennie na jakąś porę i siedzieć do żelazno wyznaczonej godziny. Bez zajęcia się nudzę, ale wolę konkretne czynności i w domu - lub coś w stylu zlecenia - musi to być praca krótka, urozmaicona, bez stresu typu: to jest praca, masz robić to co należy i udawać że harujesz nawet jak masz swobodę i nic do roboty. Taka gdzie czuję moc sprawczą, nie muszę katować się 8 godzin (8 to za dużo) i mogę szybciej się uwinąć i iść do domu albo na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×