Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julia89

Czemu jest taka presja na posiadanie dzieci?

Polecane posty

Znam niewiele par, które deklarują, że nie chcą mieć dzieci,  bo ich nie lubią,  ale znam wiele par,  które nie mogą mieć dzieci albo takich, którzy chcą poczekać z decyzją o dziecku kilka lat.

Kiedy te pary nie mają ślubu to pal licho,  ale kiedy para weźmie ślub to sos zaczynają pytania. Najpierw życzenia na ślubie, by szybko mieli dzieci,  po roku małżeństwa totalna nagonka na to by postarali się jak najszybciej,  a po kilku latach albo ktoś wpadnie na to, że lepiej nie pytać bo może ktoś zmaga się z niepłodnościa, albo z grubej rury: na co wy czekacie, czy mam wam pokazać jak to się robi. 

Kiedy ktoś weźmie małe dziecko ba ręce, albo zrobi sobie zdjęcie z chrzesniakiem to zaraz komentarze: pasuje wam, pora na was,  jak ładnie wyglądacie z dzieckiem. Kiedy ktoś deklaruje,  że kiedyś chce ale z różnych powodów za kilka lat to: na co wy czekacie,  młoda wiecznie nie będziesz.

Kiedy ktoś już w końcu spełni ten " obywatelski obowiązek" i ma jedno dziecko to nagonka, że jedynak jest nieszczęśliwy, że pora na drugie. Jak ktoś ma dwójkę nie daj boże tej samej płci to: pora na dziewczynkę, teraz musicie mieć 3.

Za mało w tym wszystkim nas, naszych decyzji,  naszych planów,  a za dużo słuchania innych bo np rodzice chcą wnuki, siostra chce być matką chrzestna, koleżanki uznają, że one mają dzieci, to ty też musisz.

Wiem,  że można to olac i tego nie słuchać,  ale o to pytaja dosłownie wszyscy: szefowa,  znajomi przy grillu,  koledzy przy piwie, koleżanki ze szkoły. Czasem nawet lekarz z ciekawości,  5 letni siostrzeniec: ciociu czemu Ty nie masz dzieci a czasem nawet sprzedawczyni w sklepie: a Pani to dzieci nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie usłyszałam żadnego z tekstów, które wymieniłaś, znam je tylko z opowiadań i z internetu. Może raz ktoś mi powiedział, że jedynakowi będzie smutno, ale za bardzo nie wzięłam tego do siebie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo kiedy mąż. Sorry fajnego mężczyzny nie da się znaleźć a co dopiero mieć męża. A co do dzieci z byle kim to ja niechce mieć bo lata. Bo ciocie gadają bo ginekolog mówi że lata lecą . Serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to czesto nie jest zadna presja na samo posiadanie dzieci tylko swintuszenie, bo wiadomo skad sie dzieci biora.Jak juz ktos je ma albo jest w ciazy lub otwarcie mowi ze ma w planach adopcje to zainteresowanie innych slabnie do zera.A teraz nie wazne czy para ma slub czy nie, a nawet singielkom zadaje sie pytania o dzieci-w koncu na dyskotece/wyjezdzie sluzbowym/na rozmowie u szefa byla/spotkala kolege w centrum handlowym, wiec moze bedzie ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo taka fałszywa troska i możliwość wpi.eprza.nia się bezkarnie w cudze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci urodzilam pozno i nikt nigdy mi glupich pytan nie zadawal ani w moje decyzje sie nie wtracal. Zwlaszcza obcy ludzie. Nie znam takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy olewac I odpowiadsc ze to twoja sprawa. Nie rozumiem jak mozna decydowac sie na dziecko bo sasiadki naciskaja albo pani w sklepie🤦🏻‍♀️

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KittyKat napisał:

Wystarczy olewac I odpowiadsc ze to twoja sprawa. Nie rozumiem jak mozna decydowac sie na dziecko bo sasiadki naciskaja albo pani w sklepie🤦🏻‍♀️

Nie przyszłoby mi do głowy mieć dziecko, bo ktoś na to naciska nawet gdyby to była moja mama czy mąż, ale znam takie, które nie do końca chciały, a mają, bo poddali się presji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×