Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jeden jest w pdf, a, za to drugi artykuł na SE nie może się tu wkleić, Kafe nie dopuszcza XD

Wystarczy wpisać "Patrych Ch. ugryzł policjanta" w Google.

Na TT pewnie też sporo screenów 

Czy ktoś wie o co chodzi w dramie Patryka z Tesco czy sklepem podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BombelekBubi napisał:

Mozesz tu wrzucic? serwery padly i wejsc nie moge xD

Jeden jest w pdf, a, za to drugi artykuł na SE nie może się tu wkleić, Kafe nie dopuszcza XD

Wystarczy wpisać "Patrych Ch. ugryzł policjanta" w Google.

Na TT pewnie też sporo screenów 

Czy ktoś wie o co chodzi w dramie Patryka z Tesco czy sklepem podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sttaciata napisał:

Jeden jest w pdf, a, za to drugi artykuł na SE nie może się tu wkleić, Kafe nie dopuszcza XD

Wystarczy wpisać "Patrych Ch. ugryzł policjanta" w Google.

Na TT pewnie też sporo screenów 

Czy ktoś wie o co chodzi w dramie Patryka z Tesco czy sklepem podobnym?

Dzięki, ale chodziło mi o oświadczenie. Ale już je mam xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, że sytuacja aż tak przybierze na rozmiarze. To znaczy: byliśmy pewni, że kolejne fankluby od lat życzące nam źle, w tym momencie znajdą paliwo na próbę ostatecznego zniszczenia nas, ale rozmiar tej burzy nas zaskoczył. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na najważniejsze zarzuty, które pojawiają się w trwającym rozjeździe nas.

„W Azji są brzydcy ludzie”

Ten fragment, kilkusekundowy, został wyciągnięty z prawie 50-minutowej rozmowy, którą wciąż możecie zobaczyć tutaj. Ten format internetowego show Jej Perfekcyjności był w założeniu oparty na złośliwościach, dogryzaniu sobie, ironii i czarnym humorze. Te kilka słów wypowiedzianych przeze mnie również było żartem. Być może wiele osób uzna to za przekroczenie granic czy zwyczajnie słabe – mają do tego pełne prawo. Taki mam ostry humor, co wielokrotnie się już przewijało, np. gdy mówiliśmy w sposób pełen oburzenia, że „jak to tak, mężczyzna z mężczyzną” czy gdy drwiliśmy z tego, że „miejsce kobiety jest w kuchni”. W samej przytoczonej rozmowie prowadząca zwraca się do mnie m.in. „głupi jesteś”, co również oczywiście było żartem. Taki było format tego programu, w który wszedłem i zaakceptowałem.

To żarty, które mają wyśmiewać same stereotypy i są drwiną z nich. Tak jak nasze żarty, że „w szczepionkach są cipy”. Można to odbierać dosłownie, jako szczerzenie dezinformacji i głupot, a można odbierać w sposób niedosłowny, mający pokazać bezsens i absurd tych i podobnych im słów. Kontekst jest tu kluczowy.

To też wideo sprzed pięciu, w którym jeszcze piłem alkohol. O swojej chorobie alkoholowej mówiłem wielokrotnie (ostatnio: 1, 2), podobnie jak o głupotach, które wtedy wyczyniałem. To też wideo, w którym piło się alkohol na wizji. Nie traktujcie to jako próby usprawiedliwienia, a jako poznanie kontekstu całej sprawy.

Czy dzisiaj powiedziałbym coś takiego publicznie? Nie, nie powiedziałbym. Przez te pięć lat nauczyłem się, że pewne żarty sprawdzają się jedynie w kumającym, myślącym podobnie gronie znajomych. Jej Perfekcyjność, którą znam od kilkunastu lat, należy do osób, które rozumieją takie poczucie humoru. Dziś wiem też, że mówienie takich rzeczy publicznie może właśnie zostać wyjęte z kontekstu i przedstawione jako dowód w jakiejś sprawie. Nie nauczyłem się tego jednak teraz, a sporo wcześniej. I od lat trzymam się tego z powodzeniem, co widać po tym, że argumentem jest kilkusekundowe wideo sprzed pięciu lat.

Wnioski: Przepraszam, że takie stwierdzenie padło w przestrzeni publicznej. Nie powinno, bo to żart zbyt bardzo inside’owy i rozumiem, że mógł wywołać kontrowersje. Tak jak pisałem: w mojej głowie wydźwięk tego zdania był inny i wiem, że moja rozmówczyni zrozumiała go, ale dziś jestem już mądrzejszy i wiem, że poza naszą dwójką ten udany lub nie żart mógł wywołać burzę i oburzenie. Rozumiem to i przepraszam.

Powracające zdjęcie Patryka na posterunku policji

Z tym zdarzeniem ja, Patryk, rozliczyłem się już w kwietniu 2020 roku. To naprawdę zaskakujące, że tak wiele osób wciąż, na podstawie jednostronnej relacji z tabloidu, próbuje wzbudzić we mnie poczucie wstydu. Nieudolnie.

Wnioski: Nie przepraszam za to, co się wydarzyło. Przepraszam siebie, że doprowadziłem się do takiego stanu i takiej sytuacji, lecz wiem, że była to sytuacja pokazująca jasno brutalność i pogardę funkcjonariuszy tzw. prawa, które dziś są prawidłowo dyskusją, która weszła do mainstreamu.

Kwestia maseczek w Barcelonie

Podczas pobytu w Barcelonie latem 2020 roku nie złamaliśmy prawa i nikogo nie okłamaliśmy. Na bieżąco sprawdzaliśmy zmieniające się zalecenia i dostosowywaliśmy się do nich, co mogliście obserwować podczas naszych codziennych wideo w ramach Vogule Travel. Sytuacja była dynamiczna i podczas naszego wyjazdu na bieżąco obserwowaliśmy zmieniające się miejscowe prawo. To widać, jeśli oglądaliście nasze vlogi: na początku naszego wyjazdu prawo zobowiązywało do noszenia masek w miejscach zatłoczonych czy zamkniętych (mówimy o tym pod koniec pierwszego dnia), a po kilku dniach prawo zmieniło się (dziewiąty dzień naszej podróży) i zmuszeni byliśmy do noszenia maseczek wszędzie na ulicy.

Wnioski: Tak, jak podkreślaliśmy w naszym niedawnym wideo: możecie różnie reagować na nasz wyjazd i macie do tego święte prawo. Musicie jednak wiedzieć, że stosowaliśmy się do wszystkich obowiązujących zasad.

Kwestia maseczek na naszych imprezach

Tak, jak również podkreślaliśmy w naszym ostatnim wideo, nasze imprezy były imprezami organizowanymi zgodnie z obowiązującym w danym momencie prawem. Były to imprezy organizowane na świeżym powietrzu, na dużych przestrzeniach typu np. plaża. Niezależnie od tego, czy ktoś miał bilet, jeśli nie był w maseczce, nie był wpuszczany na imprezę. Czy ludzie później zdejmowali maseczki? Niektórzy tak, niektórzy nie. Czy wielokrotnie podczas każdego wydarzenia prosiliśmy o rozsuwanie się od siebie i bezpieczną zabawę? Tak.

Wnioski: Organizowanie imprez w czasie trwania pandemii oczywiście można odbierać różnie i macie do tego prawo. Porównywanie jednak legalnych, zgłoszonych odpowiednim urzędom imprez z zachowaniem reżimu sanitarnego z tym, że komentowaliśmy domówki czy wychodzenie do klubów przemianowanych na „bary” czy inne celebrytów bez maseczek w momencie, gdy był oficjalny zakaz takich wydarzeń uznajemy za manipulację.

Czy jesteśmy hipokrytami?

Tak, bywamy. Czy niektóre nasze działania mogą budzić co najmniej mieszane uczucia? Tak. Czy zmienialiśmy zdanie, czasami na przestrzeni lat, a czasami pod wpływem zmieniającej się rzeczywistości, także prawnej? Tak. Pamiętajcie jednak, że umiejętne dobieranie argumentów i wyjmowanie ich z kontekstu może zrobić z hipokrytów każdego i każdą. Zawsze jednak byliśmy i będziemy po stronie nauki, faktów oraz obowiązującego prawa.

Wpisy o Wardędze

Szczerze nie przypuszczaliśmy, że początkowo screeny komentarzy pod filmem Wardęgi o Wersow, które nam masowo wysyłałyście i wysyłaliście, a który znalazł się na naszym Stories, przeistoczy się w tak zmasowaną i pełną najróżniejszych opinii (o tym niżej) dyskusje na nasz temat. Czy żałujemy tamtego Stories? Nie, nie żałujemy. Było to zaczepne, ale nie było agresywnym oskarżeniem o plagiat czy cokolwiek w tym stylu. Czy żałujemy dalszych wpisów na Twitterze, w których rozwinęliśmy myśl ze Stories i już własnymi słowami zaczęliśmy po nim cisnąć? Tak, żałujemy, było to niepotrzebne i daliśmy się ponieść emocjom. Niepotrzebnie.

Musicie jednak wiedzieć, że Sylwester wcześniej już zaczepiał nas, np. podczas naszego ostatniego lajwa na YouTubie w grudniu, gdy spotykaliśmy się z Wami, naszą społecznością, w klimacie przedświątecznym. Setki ludzie spamowało nasz lajw, budując w nas uczucie osaczenia i psując radosny, miły klimat tamtego spotkania. Możecie to nazywać „rajdem”, ale my – do czego mamy prawo – odebraliśmy to negatywnie. Jeśli ktoś spamuje nam nasze spotkanie, czujemy się osaczeni i bardzo niekomfortowo. Mamy spore doświadczenie w byciu ofiarami bully’ingu – piszemy to, żebyście byli w stanie postawić się w naszej sytuacji.

Wnioski: Za te nieprzemyślane, pełne emocji wpisy na Twitterze przepraszamy.

Andziaks, Andziaks, Andziaks

Został przytoczony temat Andziaks, na której rzekomo mamy obsesję. Polecamy obejrzeć poniższe wideo. Andziaks mówi w nim z jednej strony, że „nie ma co komu narzucać” szczepionki, lecz z drugiej strony w jej zdaniach przewijają się następujące myśli: „bardzo możliwe, że więcej nam to szkodzi, wiecie, to co wydalmy z siebie, jest w tej maseczce i my to wdychamy”, „Ja to nie wiem dokładnie, jak to jest z tym covidem. Nie chcę zaczynać tego tematu, czy to jest, czy to nie jest, no jest na pewno, ale ciężko mi powiedzieć”, „Wiele osób tak spekuluje, czy to ktoś nie stworzył tą szczepionkę specjalnie, wiecie, wpuścił ją w świat i to jakie pieniądze zbili później na maseczkach i na tych produktach… Teraz szczepienia wyszyły… Cholera wie”, „To wiedzą tylko te osoby wysoko, wysoko, które stoją za tym, lub przyczyniły się jakoś do tego”.

To prawda, dużo mamy materiałów o Andziaks, ponieważ jest bardzo znaną, wpływającą na inne osoby postacią, która po prostu często mówi rzeczy nieodpowiedzialne lub jak powyżej – powiela niby niechcący i ze znakiem zapytania, ale jednak obalone badaniami teorie spiskowe.

Wnioski: Nie przestaniemy wytykać celebrytom głupotek, które mówią lub popełniają. Często, jak w powyższym wideo, popierając swoje zdanie badaniami i faktami. A jeśli mielibyśmy mieć na czyimś punkcie obsesję, to prędzej Maryli Rodowicz, która pojawiała się w naszych wideo, memach czy innych postach o wiele częściej.

Grupa Hydepark Vogule Poland

Jednym z wątków wciąż poruszanym przez różne osoby w sieci jest nasza facebookowa grupa. Dużo mówiliśmy o niej w naszym ostatnim wideo, jeśli macie ochotę, to możecie obejrzeć. Podjęliśmy decyzję, że zlikwidujemy tę grupę, bo nigdy też nie przypuszczalibyśmy, że stanie się ona elementem walki, przepychanek, a uczestniczenie w niej lub nie będzie argumentem mającym nas pogrążyć. W założeniu to miejsce miało rodzić dobre emocje i zbliżać do siebie ludzi. Za jakiś czas zdecydujemy się zapewne na otworzenie nowej grupy na nieco innych zasadach i z nieco inną treścią.

Na koniec trzy sprawy. Po pierwsze chcielibyśmy podziękować setkom osób, które wyrażają teraz w stosunku do nas słowa otuchy. Po drugie chcielibyśmy, żebyście wiedzieli, że konstruktywną krytykę bierzemy do siebie i z pewnością doprowadzi nas to do dalszych wniosków, poza tymi zawartymi powyżej. Musimy jednak na spokojnie podejść do tematu, bo teraz jesteśmy w sytuacji, w której od kilku miesięcy pisaliście nam, że rozkwitliśmy i super, a teraz w ciągu kilku dni dowiadujemy się, że od miesięcy było fatalnie i dramat. Po trzecie: nie zamierzamy się odcinać, uciekać czy obrażać na rzeczywistość. Będziemy dalej działać w internecie, mądrzejsi o kilka elementów toczącej się teraz dramy. Nie obiecujemy jednak, na ile nasze treści będą jakościowe, ponieważ nie ukrywamy, że zalew wiadomości, że powinniśmy zniknąć, jest porażający. Pokazuje to dobrze kwestia kciuków pod naszym ostatnim podkastem, w którym mówimy o nauce hiszpańskiego i który jest neutralnym opisem ostatnich naszych tygodni w Barcelonie. Wiemy, że to nie jest ocena samego podkastu, a kolejny nalot osób, które po prostu chcą, żebyśmy czuli się źle.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze na szlaku!

Share this:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam oświadczenie. Trochę beka, bo hipokryzji ciąg dalszy:

"Z tym zdarzeniem ja, Patryk, rozliczyłem się już w kwietniu 2020 roku. To naprawdę zaskakujące, że tak wiele osób wciąż, na podstawie jednostronnej relacji z tabloidu, próbuje wzbudzić we mnie poczucie wstydu. Nieudolnie."

Sami wrzucali screeny z tabloidów o W., z których się dawno wytłumaczył xD Czyli oni mogą to robić, ale im już screenów z tabloudów wyciągać nie można? xDD

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potężny krok z usunięciem grupy, przecież 99% ich kontentu i informacji w ich filmikach to komentarze z grupki. I o czym oni teraz będą pisać, jak nikt za nich roboty nie odwali? 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W założeniu to miejsce miało rodzić dobre emocje i zbliżać do siebie ludzi. Za jakiś czas zdecydujemy się zapewne na otworzenie nowej grupy na nieco innych zasadach i z nieco inną treścią."

Kiedyś w jakimś poście dotyczącym poytywnych stron HP znajoma oznaczyła dziewczynę, którą poznała na grupie i napisała o tym, że dzięki tej grupie zaprzyjaźniłam się z kimś. Kometarz został usunięty za złamanie regulaminu, a typiary zbanowane XD Takie to zbliżanie ludzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego, że wypowiedź o Azjatach było żartem XDD Przecież tak cisnęli Reżysera za bycie rasistą, bo polajkował rasistowskie memy. Czyli mówienie rasistowskich żartów przez Patryka jest super, ale lajkowanie memów to rasizm 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze napisali specjalnie o usunieciu grupy, zeby ludzie dali im slowa otuchy. Jak juz fani podbudują ich ego to zmienia zdanie i stwierdza, ze grupa zostaje DLA WAS KOCHANI ❤️

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Sylwia76682 napisał:

Przypuszczam ze napisali specjalnie o usunieciu grupy, zeby ludzie dali im slowa otuchy. Jak juz fani podbudują ich ego to zmienia zdanie i stwierdza, ze grupa zostaje DLA WAS KOCHANI ❤️

Trzeba przyznać jedno: stworzyli grupę, jak widać, o własnym zdaniu- jadą po nich w komentarzach.  Nie trzymają bezrefleksyjnie ich strony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlonkowie hydeparku zrobili nowa grupe: hydepark hydeparku

Co chwile dolacza setki osob, lagi sa

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, branklast napisał:

Co ma do tego, że wypowiedź o Azjatach było żartem XDD Przecież tak cisnęli Reżysera za bycie rasistą, bo polajkował rasistowskie memy. Czyli mówienie rasistowskich żartów przez Patryka jest super, ale lajkowanie memów to rasizm 

te żarty sa super bo są inside'owskie i tylko ludzie o podobnym/niespotykanym/niepowtarzalnym poczuciu humoru je zrozumieją xD ludzie, którzy nie rozumieją żartów VP są gupi i nic nie rozumio! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam całe oświadczenie i wg mnie oni kompletnie nie zrozumieli sedna problemu xD i zamiast przeprosić za to, co naprawde zrobili, zaslaniaja sie milionem innych sytuacji, a to, ze ktos w jednym czy dwoch komentarzach przypomnial sytuacje sprzed 10 lat z posterunku (oczywiscie, co z tego, ze sikalem na mur i pogryzlem straznika, on jest homofobem i jestem biedny pokrzywdzony), ktora nic nie ma do tej sprawy, przepraszanie za jakis azjatow ze to byl zart (aha xD) czy o usunieciu grupy, po to, zeby ludzie blagali o jej nie usuwanie xd nie ma nic o ignorowaniu komentarzy widzow na yt, czy chamskich wypowiedziach o innych tworcach i nazywaniu innych youtuberek "...kami". Sprawa obsesji na punkcie Andziaks to tylko pokazanie, ze przeciez ona jest antyszczepem, wiec mozemy sie do niej dowalic xd Co tam, ze dowalalismy sie do niej wczesniej 20 razy, ale o tym bedziemy nie mowic xddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego rajdu na ich livie, to jak sie pojawili watahowicze to w sekunde pozniej rajd u Wardegi zrobilo VP i jakoś on to przeżył 

na każdym streamie, który oglądam są rajdy - gdyby padały obraźliwe słowa to ok można się czuć osaczonym ale tu to już vogule drama LEVEL i robienie z siebie ofiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny komentarz na youtube VP. Dużo pokazuje jakimi są ludźmi

"Zgadzam się niestety, że jesteście hipokrytami i na przestrzeni lat bardzo się zmieniliście. Gdy napisałam do Was na instagramie, że będę pisała licencjat na Wasz temat (!!), byliście podekscytowani i napisaliście, że w razie czego służycie pomocą. Gdy napisałam do Was później czy nie odpowiedzielibyście na parę pytań do licencjatu, dostałam odpowiedź: Dzidzia, wszystko jest w naszych Q&A. Tyle w temacie. Powodzenia chłopaki, bo ja niestety nie darzę Was już taką sympatią jak kiedyś. Besos."

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rsong napisał:

te żarty sa super bo są inside'owskie i tylko ludzie o podobnym/niespotykanym/niepowtarzalnym poczuciu humoru je zrozumieją xD ludzie, którzy nie rozumieją żartów VP są gupi i nic nie rozumio! xD

I to było x lat temu, ale innym to moga wypominac
 

wierze ze zarowno sylwek jak i Patryk nie popelniliby teraz tych samych błędów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuwają tak wielkie źródło osób włażącym im w tyłki? Beka. Tak jak ktoś słusznie zauważył gdyby nie hyde, to nie miałby kto im zbierać materiału do filmów. Lubiłam ich, przyznam się, ale przegięli i to ostro. Rozkręcili forum, a potem ich członkowie majà obrywać? To było mimo wszystko źródło ciekawych, często brudnych informacji jak powiązania Blani z Zatoką. Widać, że majà na horyzoncie kolejne źródło dochodu na słodkie życie w Barcelonie. Założę się, że za dostęp trzeba będzie płacić i to niemało. Jestem w szoku, tylko kasa i chajzerowanie. Wstyd i żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszamy za rasizm, ALE to był żart

nie przepraszamy za gryzienie policjanta, tylko przepraszam siebie (XDD), ALE byłem wtedy chory

przepraszamy za podróże i nienoszenie maseczek, ALE stosowaliśmy się do zasad

przepraszamy za robienie imprez w środku pandemii, ALE to było legalne

napisaliśmy złe rzeczy o Wardędze, ALE byliśmy pod wpływem emocji

Ich ego serio już wystrzeliło poza orbitę ziemską, bo nie widzą w czym był tak naprawdę problem. Krytykuj wszystkich za wszystko, wymuszaj przeprosiny za najmniejsze pierdoły i bądź zdziwiony, że musisz się tłumaczyć jak ktoś ci wytknie hipokryzję XDD

  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Hejhej napisał:

Likwidują Hydepark, o ludzie xDDD

Andziaks lubi to

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragment z oświadczenia dot. "kwestii azjatyckiej", że to takie specyficzne poczucie humoru hehe, insajd dżołk, bo my się znamy hehe, to chyba najżałośniejsza rzecz autorstwa voguli 😄 Czy to nie brzmi aby jak tłumaczenia Chajzera, po którym tak ostro jechali swojego czasu? Aleśśśięęę porobiiłoo

Edytowano przez Kobita Wonsz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sylwia76682 napisał:

Przypuszczam ze napisali specjalnie o usunieciu grupy, zeby ludzie dali im slowa otuchy. Jak juz fani podbudują ich ego to zmienia zdanie i stwierdza, ze grupa zostaje DLA WAS KOCHANI ❤️

Up! Dałabym serduszko, ale osiągnęłam limit 😞 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamiast przeprosin jeszcze większy strzał w kolano. Ludzie są trubo wściekli, że za ich dramy jakieś tracą ulubioną grupę. Ich fani są zawiedzieni i raczej ciężko będzie im ich przekonać do powrotu. Porozłażą się po innych grupach, skończą się donejty i żyćko w Barcelonie xD Jak wgl można wpaść na pomysł likwidowania społeczności fanów za to, że coś się odje... XD

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha, wyobraźcie sobie miny tych, którzy po miesiącach wahań i wewnętrznej walki uciułali te x pln, żeby "wesprzeć" idoli i dostać się do grupy, mija parę dni a tu interes zwijamy, sayonara bit****s 😎

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×