Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość_2

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Jeszcze dziś publikacja w Dzienniku Ustaw

Polecane posty

Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Krec w kolo Macieju.  Moze nie uzywaj wiecej tego argumentu jezeli nie potrafisz go obronic.

Muszę odpowiedzieć w kółko to samo skoro nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Dlatego nauka nazywa polaczenie komerk zygota, a pozniej plodem itd poniewaz nie jest to jeszcze czlowiekiem

Tak samo nazwie komorki innych gatunków. Na tym polega nauka by nazywać różne rzeczy i kategoryzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, irukangi napisał:

Jesteś rozsądną osobą , nie broń czegoś co kłóci się z faktami i logiką. 

Powiedz czy my w Polsce żyjemy w Państwie wyznaniowym? 

Czy ktoś jest siłą chrzczony? Czy w aptekach nie ma antykoncepcji? Czy codziennie na salach sądowych nie są orzekane rozwody? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to nie żyjemy w państwie wyznaniowym. Prawo do życia jest prawem podstawowym dla wszystkich niezależnie od wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, irukangi napisał:

Pamiętasz co pisałem na temat moich przeżyć w szpitalu położniczym? Wiesz dobrze że w tej sprawie KK jest kompletnie niekonsekwentny. I pytałem o KS. Miecznikowskiego.

Zgadzam się w tej kwestii z Tobą. Ale to się zmienia. 

O co chodzi z tym ks.bo nie nadążam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Ciesze sie, ze chociaz zauwazasz, ze czlowiek sie z tego rozwinie, a nie jak w XVII wieku gdy mysleli, ze taki maly czlowieczek wskakuje w mamusie i po prostu rosnie.  

To nie jest czlowiek- to jest zygota.  

Groch o ścianę. Rozwinie się człowiek w twoim rozumieniu. 

Edytowano przez Solanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dobrosułka napisał:

rozumiem, ze nie potrafisz wyjasnic dlaczego jest cos zlego w dawaniu finansow tym juz urodzonym. 

Przecież piszę, że nic złego. Ty coś wkładasz w moje usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Solanka napisał:

 Z tych wypowiedzi można wywnioskować, że szkoda pieniędzy na utrzymywanie ciąży z chorym dzieckiem. Tak jakby bronienie tych istot zabierało finanse tym starszym.

A cierpienie dziecka i matki...owszem pieniadze za wazne i co wazne ich nie ma. A niestety po urodzeniu i narodzeniu problem dopiero się zaczyna. Niech każdy decyduje w swojej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Solanka napisał:

Jak najbardziej na temat. Te komórki mają ludzkie DNA. Żadne inne zwierzątko z tego się nie rozwinie. To jest człowiek.

🤣 Włos też ma ludzkie DNA. I całkiem sporo komórek. Czas wprowadzić prawną ochronę włosów. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Solanka napisał:

Czy ktoś jest siłą chrzczony?

Prawie każdy w tym kraju.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobrosułka napisał:

Nie tylko w tym kraju.  Kazdy rodzi sie w jakas religiie i jest indoktrynowany.  Chociaz jak Unlan napisala, polanie woda przynajmniej nie zostawia trwalych okaleczen

Pomyliłem Cię z kimś innym. Żeby daleko nie szukać, w Czechach mniej 30 procent.

Gdyby chodziło tylko o polanie wodą nie byłoby problemu. To wpisanie siła do organizacji przestępczej jaką jest kościół. Bez możliwości jej opuszczenia. Nigdy.

Edytowano przez Nemetiisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nemetiisto napisał:

Pomyliłem Cię z kimś innym. Żeby daleko nie szukać, w Czechach mniej 30 procent.

Gdyby chodziło tylko o polanie wodą nie byłoby problemu. To wpisanie siła do organizacji przestępczej jaką jest kościół. Bez możliwości jej opuszczenia. Nigdy.

Dla mnie to polanie woda jest symboliczne i opuszczasz kosciol po prostu nie chodzac i nie uczestnicząc w nabożeństwach. Teraz jest to o wiele łatwiejsze i nie pala na stosie (na razie)  Owszem,papierologia jest wszedzie,ale podobno glownie o wiarę chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tak jest, ale...  Kosciol jednak zalicza nawet tych niechodzacych jako wyznawcow i takie statystyki prezentuje.  

Kosciol rozne statystyki prezentuje i może liczyć nawet tych co zmarli. Licza się ludzie aktywnie bioracy udział w życiu kościelnym a tych jest coraz mniej. Nie można twierdzic ze kazde ochrzczone nieświadome dziecko jest aktywnym wierzacym. Dlatego chrzest powinien odbywac sie w wieku swiadomym jak bylo na poczàtku. Hurt zaczal sie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SidheSantee napisał:

To nie klęska kk, tylko klęska CYWILIZACJI, że doprowadza do sytuacji, w ktorej bzykanie traktuje się równie beztrosko i bezmyslnie, jak wypicie kubka kawy, dla przyjemności. 

Że propaguje się w imię egoizmu ZABIJANIE bezbronnych, w imię rzekomej "wolności wyboru" tych, którzy z definicji powinni PRZEDE WSZYSTKIM chronić WŁASNE potomstwo.

A co jeśli dla tego potomstwa nie ma ratunku? Potrafiłbyś patrzeć jak twoje dopiero co narodzone dziecko umiera w strasznych męczarniach? Gdzie tu egoizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie można twierdzic ze kazde ochrzczone nieświadome dziecko jest aktywnym wierzacym.

Kościół jednak uwzględnia je w statystykach. Także tych, którzy go formalne opuścili. Mimo, że jest coraz mniej chrztów i coraz mniej praktykujących kościół wciąż podaje prawie 100 procent katolików legitymizując tym samym przepływ ogromnych funduszy z kasy państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nemetiisto napisał:

Kościół jednak uwzględnia je w statystykach. Także tych, którzy go formalne opuścili. Mimo, że jest coraz mniej chrztów i coraz mniej praktykujących kościół wciąż podaje prawie 100 procent katolików legitymizując tym samym przepływ ogromnych funduszy z kasy państwa.

Ile tak pociągną? To pokolenie jest decydujące,bo jeśli my nie chodzimy do kościoła to nasze dzieci i ich dzieci tez nie będą. Nas na sile ciągnięto a one dobrowolnie nie pójdą. Zostaną Ci którzy wierza i praktykuja a co liczba ciągle malejąca. Grunt,że żyjemy w miejscu i czasie kiedy to nie grozi śmiercią czy ciężką kara. Inni maja gorzej. 

A wracając do tematu to nowe pokolenie dorasta i za 15 lat statystyki, rzadzacy i dotacje sie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:
12 minut temu, Nemetiisto napisał:

Kościół jednak uwzględnia je w statystykach. Także tych, którzy go formalne opuścili. Mimo, że jest coraz mniej chrztów i coraz mniej praktykujących kościół wciąż podaje prawie 100 procent katolików legitymizując tym samym przepływ ogromnych funduszy z kasy państwa.

Ile tak pociągną? To pokolenie jest decydujące,bo jeśli my nie chodzimy do kościoła to nasze dzieci i ich dzieci tez nie będą. Nas na sile ciągnięto a one dobrowolnie nie pójdą. Zostaną Ci którzy wierza i praktykuja a co liczba ciągle malejąca. Grunt,że żyjemy w miejscu i czasie kiedy to nie grozi śmiercią czy ciężką kara. Inni maja gorzej. 

A wracając do tematu to nowe pokolenie dorasta i za 15 lat statystyki

15 lat to szmat czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

wracając do tematu to nowe pokolenie dorasta i za 15 lat statystyki, rzadzacy i dotacje sie zmienia

Cała nadzieja w tym, że chrztów będzie coraz mniej.

Dziś widziałem piękny wpis na FB: "Właśnie usłyszane od 15 letniej córki: 
"Mamo, dziekuje, że mnie nie ochrzciłaś...
❤"

I to jest piękne.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nemetiisto napisał:
1 godzinę temu, Solanka napisał:

Czy ktoś jest siłą chrzczony?

Prawie każdy w tym kraju.

Każde dziecko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nemetiisto napisał:

Dziś widziałem piękny wpis na FB: "Właśnie usłyszane od 15 letniej córki: 
"Mamo, dziekuje, że mnie nie ochrzciłaś...
❤"

I to jest piękne.

Mój syn już mi to kilka razy powiedział!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bimba napisał:

15 lat to szmat czasu...

No jest trochę... statystyki tez zaleza od tego kto je robi, bo ten procent waha się między 99 a 89. Statystyki tez mowia,że najwieksza grupa aktywnych wiernych sa ludzie po 75rz.  Tak więc kilka lat i będzie 90% w statystykach,a koscioly puste. W końcu coś się zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wszystko się skończy .Ja akurat jestem przeciwna wprowadzeniu aborcji na życzenie  ale ten kompromis był i tak mogło zostać. Niepotrzebnie to ruszali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

No jest trochę... statystyki tez zaleza od tego kto je robi, bo ten procent waha się między 99 a 89. Statystyki tez mowia,że najwieksza grupa aktywnych wiernych sa ludzie po 75rz.  Tak więc kilka lat i będzie 90% w statystykach,a koscioly puste. W końcu coś się zmieni. 

W UK mnóstwo kościołów counsil przerobił na mieszkania socjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AnnaMaria1982 napisał:

Niepotrzebnie to ruszali

Celowo i z wyrachowaniem. Podzielonym społeczeństwem łatwo manipulować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bimba napisał:

W UK mnóstwo kościołów counsil przerobił na mieszkania socjalne.

Bary, składy,hurtownie, galerie handlowe, swietlice dla dzieci...mieszkam w Szkocji I tutaj kosciol jest na każdym rogu. Piekne zabytki ale wymagaja utrzymania. Kilka razy proszono mnie o podpis przeciwko zamknięciu kościoła,gdzie chodzi na herbatkę 12 babć.  Dlatego wg mnie lepiej dbać o stare zabytki niz budować nowe. Przynajmniej piekne,zabytkowe 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, irukangi napisał:

I za to kasuje pieniądze zagrabione z kieszeni podatnika. 

Kasuje tez dlatego że ktoś jest temu przychylny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celowo i z wyrachowaniem. Podzielonym społeczeństwem łatwo manipulować.

 

Tylko ze tutaj tego podziału w sumie nie ma . Większość społeczeństwa była za utrzymaniem tego kompromisu . Podział to był większy przy wprowadzeniu 500 plus . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AnnaMaria1982 napisał:

Tylko ze tutaj tego podziału w sumie nie ma .

Jest bardzo wyraźny. Nie musi być większość. Ważne, że jest grupa sympatyzująca z władzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Patrzac na wypowiadajacych sie tutaj to wiekszosc jest niewierzaca.  Wiadomo moze tutaj gromadzi sie jakis specyficzny segment spoleczenstwa, ale 9 na dzisiec 10 osob wypowiadajacych sie nawet wierzacych nie chcialo zmiany tej ustawy

To nie jest nagonka na wierzących,tylko krytyka instytucji. Wiarzacy mają te same problemy i reż dokonują trudnych wyborow. Ja pochodzę z rodziny bardzo kosciolowej, ake za głowę sie łapią jak widzą co sie dzieje. Znam jedna zagorzałą katoliczka w wieku 35 lat,6 dzieci ktora na fb toczy wojny antyaborcyjne. Ma prawo do swojego zdania i niech sie go trzyma,ale raczej nie ma poparcia jakiego by chciała.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, irukangi napisał:

Napisałem o referendum , okazało by się że to garstka jest. Niech głosują ludzie których to dotyczy (ci w wieku"produkcyjnym") to okaże się co popierają. Wolność wyboru zabierają nam już od czasów Konstantyna. 

No coś Ty! Demokracja i referendum? 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×