Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość_2

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Jeszcze dziś publikacja w Dzienniku Ustaw

Polecane posty

7 minut temu, irukangi napisał:

No tak bo cała reszta Polaków niewierzących w KK to ma tylko obywatelstwo Polskie . 🤔

A teraz trochę w temacie .

Czy wiecie że data publikacji "wyroku" nie jest przypadkowa? I chyba obrażająca przeciwników symbolicznym porównaniem. 

Tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Solanka napisał:

Mało masz fundacji charytatywnych? To chore coś poddawane aborcji to też jest ŻYCIE ISTNIEJĄCE a nie martwa materia.

Zycie, prawdziwe zycie, zaczyna sie po urodzeniu. Tak dlugo jak plod znajduje sie w macicy, jest podtrzymywany przy zyciu przez organizm matki, to ona jest zywa oddychajaca aparatura dzieki ktorej istnieje. W momencie w ktorym staje sie zdolny do samodzielnego funkcjonowania poza jej organizmem, zaczyna zyc. Zreszta do konca 3 miesiaca ciazy trudno mowic o zyciu jakimkolwiek, skoro plod nie ma wyksztalconego w pelni systemu nerwowego. Jednym slowem jego mozg jeszcze nie pracuje. Skoro momentem smierci jest chwila w ktorej mozg przestaje dzialac, to za poczatek jakiejkolwiek formy istnienia mozna uznac chwile kiedy w pelni sie wyksztalca i podejmuje swoje zadania. 

To co zrobil rzad, przy udziale tak zwanego Trybunalu to strzal w stope wszystkich oszolomow zwanych obroncami zycia poczetego. Gdy przyjdzie nowa wladza, wahadlo przesunie sie daleko, daleko w druga strone. Bedziecie jeszcze plakac za komromisem ktory naruszyliscie. Za kilka lat nastanie cxas aborcji na zyczenie. I to bedzie wasza wina. Tylko wasza.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie mieszkam w Polsce... 🤮

Aborcja jest bardzo ok i powinna być na życzenie przez cały okres jej trwania i bez podawania powodu. Ciążę nie powinny być nigdy podtrzymywane, tak samo płody przedwcześnie urodzone. Przy stwierdzeniu jakichkolwiek wad płodu aborcja powinna być obowiązkowa.

Jestem także za eutanazją, o której powinna decydować rodzina chorego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wolna_kobieta napisał:

Na szczęście nie mieszkam w Polsce... 🤮

Aborcja jest bardzo ok i powinna być na życzenie przez cały okres jej trwania i bez podawania powodu. Ciążę nie powinny być nigdy podtrzymywane, tak samo płody przedwcześnie urodzone. Przy stwierdzeniu jakichkolwiek wad płodu aborcja powinna być obowiązkowa.

Jestem także za eutanazją, o której powinna decydować rodzina chorego.

Czytam i nie wierzę własnym oczom. Można być aż tak zdemoralizowanym czy to trolling?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Srimba napisał:

W pięknej katolickiej Polsce nie potrzebujemy takich jak Ty

A kogo potrzebujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Srimba napisał:

I siedź sobie w tej cywilizacji śmierci gdzie ostatnio zagłodzono Polaka. W pięknej katolickiej Polsce nie potrzebujemy takich jak Ty. 

A ile Polaków w Polsce umiera bo nie ma miejsc w szpitalach,leków,sprzętow oraz funduszy? Dzieci ktore nie mogą przejść ważnych operacji... to spoko. Ale o tym tvp nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bimba napisał:

A kogo potrzebujecie?

Innych katofanatyków. Wtedy mogliby stworzyć sobie państwo wyznaniowe. To ich mokry sen.

1 godzinę temu, Srimba napisał:

I siedź sobie w tej cywilizacji śmierci gdzie ostatnio zagłodzono Polaka. W pięknej katolickiej Polsce nie potrzebujemy takich jak Ty. 

Ja tam w mojej pięknej świeckiej Polsce nie potrzebuje takich jak ty. Życzę ci, że gdy kiedykolwiek zostaniesz warzywem, będziesz patrzył w sufit przez 20 lat. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Srimba napisał:

Rozumiem, że masz już przygotowane dokumenty na wypadek gdyby trzeba było poddać Cię eutanazji? 

A ty masz już przygotowane, o czym będziesz sobie myślał patrząc w sufit kilkadziesiąt lat, gdyby była taka potrzeba? Oczywiście jak ból ci na to pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Srimba napisał:

Nie muszę, jeśli przyjdzie mój moment cierpienia to przyjmę to z godnością. Jestem zawsze za życiem. 

Widocznie nigdy nie zaznałeś wielkiego cierpienia fizycznego, skoro pie.przysz takie farmazony. Nie życzę Ci, aby kiedyś musiał się przekonać ile w cierpieniu jest "godności" i jak ono "uszlachetnia".

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Srimba napisał:

Nie muszę, jeśli przyjdzie mój moment cierpienia to przyjmę to z godnością. Jestem zawsze za życiem. 

I spodziewasz się jakiejś nagrody za to cierpienie? Poza tym z jaką godnością? Teraz możesz być dumna osoba z zasadami,a jak Cie poloży parkinson albo inna ciężka choroba to sa dwa wyjscia: albo nie będziesz świadoma, że sikasz w gacie i tego jak dzieci maja dosc opieki nad tobą. Albo będziesz świadoma i nie będziesz mieć na to wpływu co robi twoje ciało. Tyle z tej godności

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Srimba napisał:

Nie muszę, jeśli przyjdzie mój moment cierpienia to przyjmę to z godnością. Jestem zawsze za życiem. 

Chciałbyś, żeby to był tylko moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość_2 napisał:
14 minut temu, Srimba napisał:

Nie muszę, jeśli przyjdzie mój moment cierpienia to przyjmę to z godnością. Jestem zawsze za życiem. 

Widocznie nigdy nie zaznałeś wielkiego cierpienia fizycznego, skoro pie.przysz takie farmazony. Nie życzę Ci, aby kiedyś musiał się przekonać ile w cierpieniu jest "godności" i jak ono "uszlachetnia".

A ja życzę.

Ludzie bez serca, wyobraźnii i empatii powinni osobiście doświadczyć spraw w których z taką łatwością wydają sądy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Matka Teresa, czyli "Anioł piekieł". Dziennikarz obnaża okrucieństwo i hipokryzję świętej

Największym krytykiem świętej Matki Teresy z Kalkuty był Christopher Hitchens. To właśnie ten dziennikarz jest twórcą reportażu "Anioł piekieł", opracowanego na podstawie rozmów z lekarzem Aroupem Chatterjee. W dokumencie ujawniono wiele szokujących metod, które w swoim hospicjum wykorzystywała Matka Teresa. Mowa między innymi o kąpaniu chorych w brudnej wodzie, wielorazowym używaniu igieł do zastrzyków oraz przetrzymywaniu osób cierpiących na ciężkie choroby zakaźnie z tymi, których stan był znacznie lepszy.

Umierający zarażali się nawzajem od siebie, a święta zakazywała im zażywania leków przeciwbólowych.

- Jest coś pięknego w akceptacji cierpienia przez biednych, tak jak cierpiał Jezus Chrystus. Świat zyska dużo na tym cierpieniu - twierdziła kobieta. Sama jednak nie skorzystała z "pięknej akceptacji cierpienia" i gdy chorowała, zdecydowała się na leczenie w prywatnej klinice. Przyjmowała tabletki przeciwbólowe, a także leki, czego przez cały czas odmawiała swoim podopiecznym.""

Tak mi się jakoś z naszym trollem skojarzyło. 

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Srimba napisał:

W takim razie życzę by wszystko co robisz do Ciebie wróciło. 

Tobie również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bimba napisał:

""Matka Teresa, czyli "Anioł piekieł". Dziennikarz obnaża okrucieństwo i hipokryzję świętej

Największym krytykiem świętej Matki Teresy z Kalkuty był Christopher Hitchens. To właśnie ten dziennikarz jest twórcą reportażu "Anioł piekieł", opracowanego na podstawie rozmów z lekarzem Aroupem Chatterjee. W dokumencie ujawniono wiele szokujących metod, które w swoim hospicjum wykorzystywała Matka Teresa. Mowa między innymi o kąpaniu chorych w brudnej wodzie, wielorazowym używaniu igieł do zastrzyków oraz przetrzymywaniu osób cierpiących na ciężkie choroby zakaźnie z tymi, których stan był znacznie lepszy.

Umierający zarażali się nawzajem od siebie, a święta zakazywała im zażywania leków przeciwbólowych.

- Jest coś pięknego w akceptacji cierpienia przez biednych, tak jak cierpiał Jezus Chrystus. Świat zyska dużo na tym cierpieniu - twierdziła kobieta. Sama jednak nie skorzystała z "pięknej akceptacji cierpienia" i gdy chorowała, zdecydowała się na leczenie w prywatnej klinice. Przyjmowała tabletki przeciwbólowe, a także leki, czego przez cały czas odmawiała swoim podopiecznym.""

Tak mi się jakie z naszym trollem skojarzyło. 

Gloryfikacja cierpienia... a pomnik za to dostaną Ci którzy mieli znanego tate 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz są ludzie którzy pod płaszczykiem "walki o każde życie" karmią się tym bólem i twierdzą że że zmuszanie innych do życia za wszelką cenę w tym bólu daje im jakieś "zasługi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Różniczka napisał:

Załatwianie sie pod siebie to najmniejszy problem dla osób zmagajacych się z nieuleczalną, terminalną, chorobą, dużo większym problemem jest ogromny ból na który już nie pomagają żadne środki przeciwbólowe.

Tak, ale zwykla demencja tez jest straszna. Dziecinniejesz,zapominasz się, nie panujesz nad pęcherzem,nerwami...Moja mama jest opiekunka dla osób starszych i ma kontakt z różnymi ludźmi. Wiele nie moze sama się umyć,potrzebuje pomocy przy poprawieniu na łóżku,czesto dostają odleżyn. Starosc jest straszna i dopadnie każdego. Wszystkim życzą stówki ale czy warto? Moja babcia zawsze była silna kobieta,z własnym zdaniem,uparta, inteligentną az w wieku 94 lat zakręciło jej się w glowie,przewrocila sie i mimo ze niczego nie złamała przez następne 5 msc leżała, krzyczała z bezsilności, plakala jak mama chciala jej założyć pieluche czy umyć. Co moja mama przeszla to inna historia,bo łatwo mówić o obcych ludziach i chorobach, łatwiej zdystansować się do czyjejś choroby a inna sprawa jak cierpi ktos bliski. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Srimba napisał:

Już nie rób z siebie takiej szlachetnej. Wiadomo, że walczysz tylko o swoją dupę dlatego bądź konsekwentna i na Czarnym Marszu zawalcz o legalną eutanazję dla siebie w razie potrzeby. 

Ale kazdy powinien walczyc o swoja dupe w pierwszej kolejności. Świata nue uratujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Srimba napisał:
14 minut temu, Bimba napisał:

Jak widzisz są ludzie którzy pod płaszczykiem "walki o każde życie" karmią się tym bólem i twierdzą że że zmuszanie innych do życia za wszelką cenę w tym bólu daje im jakieś "zasługi"

Już nie rób z siebie takiej szlachetnej. Wiadomo, że walczysz tylko o swoją dupę dlatego bądź konsekwentna i na Czarnym Marszu zawalcz o legalną eutanazję dla siebie w razie potrzeby. 

Nie mam nic przeciwko "eutanazji w razie potrzeby" a tak się składa że mieszkam w kraju w którym nuectrzeba o to walczyć.

Na szczęście jest w Polsce ktos taki jak ty  co nie walczy o swoją dupę tylko o cudze, chore, umierające, żeby w stanie agonalnym cierpiały jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Srimba napisał:

No spoko, ale one o to nie walczą. One walczą by dzieci, które miały mniej szczęścia w ogóle się nie urodziły. I to jest ten paradoks. Jakby walczyły przy okazji o eutanazję to bym zrozumiał, ale to zwykłe hipokrytki. 

Walczą o to, żeby nie urodziły się dzieci, które w wielkim cierpieniu i tak umrą kilka dni, w najlepszym wypadku godzin, po urodzeniu. O to, by mieć WYBÓR czy chce urodzić dziecko bez nóg, nerek, mózgu, głowy, płuc, z rozszczepem kręgosłupa. 

"Dzieci które miały mniej szczęścia" piękna manipulacja. Napisz jeszcze, że chodzi o dzieci z zespołem Downa, to generał Kaczyński będzie z ciebie dumny, wraz z całą geobbelsowską telewizją pisowską.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Srimba napisał:

No spoko, ale one o to nie walczą. One walczą by dzieci, które miały mniej szczęścia w ogóle się nie urodziły.

Nie generalizuj.

Temat dotyczy zmuszania kobiet do rodzenia dzueci które skazane są na powolne nieuniknione konanie w ciężkich bólach i właśnie przeciwko temu odbył się ten protest który tu w większości popieramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Srimba napisał:

I tam siedź. Po co się takie jak ty wpierniczają w sprawy Polaków? UK się interesuj, ale co, obywatelstwa nie ma i nie masz nic do gadania to lepiej ... w polskie gniazdo? Olałaś Polskę to morda w kubełek

Oooo kolejny genialny tekst "wyjechałaś, zamiast męczeńsko znosić to co się dzieje w Polsce, to się nie odzywaj". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Srimba napisał:

tam siedź. Po co się takie jak ty wpierniczają w sprawy Polaków? UK się interesuj, ale co, obywatelstwa nie ma i nie masz nic do gadania to lepiej ... w polskie gniazdo? Olałaś Polskę to morda w kubełek

Wpierniczm się bo mam polskie obywatelstwo, mam w Polsce bliską rodzinę, mam w Polsce mieszkanie, płace w Polsce podatki bo prowadzę tu dwie działalności.

Więc raczej ty wsadź mordę w kubełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to, że pomimo dobrze rozwiniętej wiedzy - nie będziemy mogli z niej skorzystać 😒

Przykre jest to, że ludzie decydujący o kobietach, nie biorą pod uwagę ich zdania 😒

Przykre jest to, że zamiast wykonać kolejny krok do przodu jako naród, cofamy się 😒

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Srimba napisał:

No spoko, ale one o to nie walczą. One walczą by dzieci, które miały mniej szczęścia w ogóle się nie urodziły. I to jest ten paradoks. Jakby walczyły przy okazji o eutanazję to bym zrozumiał, ale to zwykłe hipokrytki. 

Co Ty bredzisz? Chodzę na wszystkie marsze i walczę również o eutanazję dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wolna_kobieta napisał:

Aborcja to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych metod antykoncepcji i powinna być ogólnie dostępna. 

To nie lepiej iść się wysterylizować, zamiast kilku skrobanek w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jaka wy lekkością piszecie o eutanazji  i aborcji na życzenie .  To co zrobili w UK to jest jedna wielka porażka . Facet oddychał  , reagował na glos  i kilka dni umierał z głodu na oczach  bliskich.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Statystyki zgonow za uebigly rok sa tragiczne.  Nie ma porownania do ostanich lat- tak podskoczyly strasznie.  Jedyne co moze to uzasadniac to brak opieki medycznej starszych osob poprzez wprowadzenie zakazow, ktore mialy ratowac ich zycie.  Zamiast zajac sie zdrowiem osob starszych to zajeli sie zmuszaniem kobiet do rodzenia dzieci skazancyh na smierc.

ja bym powiedziała, że brak opieki medycznej w ogóle

 

Ile było afer o osobach w zasadzie z każdej grupy wiekowej, które zmarły bez pomocy, albo ta pomoc nadeszła zbyt późno? Małe dzieci, osoby w wieku produkcyjnym i starsze. tutaj socjalizm potraktował wszystkich równo - jak śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×