Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Paweuuu

Czy powrót do byłej to dobry pomysł?

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Potrzebuję opinii Pań, co do waszej sentymentalności, otóż sprawa wygląda tak. W moim pierwszym związku dałem swojej dziewczynie bransoletkę, nadałem jej znaczenie symboliczne, powiedziałem że to na znak tego, że zawsze będzie w moim sercu, zaskakująco okazało się to niezwykle szczere, ale o tym później. Niestety, życie jest nieprzewidywalne i rozeszliśmy się jakiś czas później, nasz związek trwał 3 lata. Teraz od ponad 2 lat nie jesteśmy już razem. Ja w tym czasie przebrnąłem przez inny związek, oraz zrozumiałem, że chyba jestem najgłupszym człowiekiem na świecie, że nie doceniłem mojej pierwszej miłości i się z nią rozstałem. Ogólnie to chyba też jest chore, bo przez te dwa lata na prawdę często, za często o niej myślałem. Teraz po zakończonym innym związku, znowu zacząłem się zastanawiać czy jest jakaś szansa na powrót i oglądając jej zdjęcia widzę, że nadal ma bransoletkę ode mnie, i teraz pytanie, czy dla niej stała się tylko bezwartościową biżuterią, czy można zapomnieć o czymś takim? Dodam, że gdy jeszcze rozmawialiśmy po rozstaniu, to powiedziałem jej, że jeśli będzie chciała kiedyś wrócić to, że może się odezwać, bo już wtedy żałowałem jak się to potoczyło.
Oczywiście jest to tylko zarys całej sytuacji, a można by o tym całą powieść napisać, ale najbardziej mnie interesuje, czy można pozbawić tak sentymentalnej rzeczy sentymentu?             

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata byłeś z inną dupą i mówisz, że kochasz pierwszą? Trzeba było starać się o nią.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paweuuu napisał:

czy można pozbawić tak sentymentalnej rzeczy sentymentu?              

Myślę, że nie. Sentymenty bez znaczenia kończą w koszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 A jesteś pewny, że to ta sama bransoletka> Może tylko podobna... Napisać można, wrócić- po co>? Skoro się rozstaliście to pewnie były powody, czy one już nie istnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zatrzymala branzoletke nie z sentymentu a raczej datego ze jej sie podobala albo ja poprostu lubi. Nie wiem Co bylo powodem rozstania ale jesli uwazasz ze to byla ta jedyna to sie odezwij. Nice nie ryzykujesz. Lepiej zalowac ze sie sprobowalo, niz zalowac cale zycie ze nie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Electra napisał:

Dwa lata byłeś z inną dupą i mówisz, że kochasz pierwszą? Trzeba było starać się o nią.

Rok, i to chyba przez pustkę, wiesz tęsknisz za czyimś ciepłem, nagle pojawia się ktoś kto ci to może dać i zapominasz o wszystkim, nie patrzysz nawet co to za osoba i jaki olbrzymi błąd popełniasz, że się z nią wiążesz. Jak się ma te naście lat, to nie wie się wielu rzeczy, teraz niby 2 lata różnicy, a człowiek inaczej postrzega rzeczywistość. 

 

1 godzinę temu, mokilok napisał:

 A jesteś pewny, że to ta sama bransoletka> Może tylko podobna... Napisać można, wrócić- po co>? Skoro się rozstaliście to pewnie były powody, czy one już nie istnieją?

I tak i nie, rozstaliśmy się przeze mnie, potem się pogodziliśmy, wybaczyła mi pewne zachowania i mieliśmy, jak na była parę, dobre relacje, jednak ona chciała mieć mnie dla siebie, ale bez jakiś większych zobowiązań. Ja tak nie chciałem, więc powiedziałem, że jakby się zdecydowała wrócić to niech mi da znać, bo chciałbym spróbować się poprawić. Nie odzywała się do czasu, aż jak na nieszczęście bylem już z inną. Wtedy zamieniliśmy kilka zdań i skapitulowałem, bo myślałem, że z ówczesną dziewczyna będzie coś poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Viktoria1988 napisał:

Prawdopodobnie zatrzymala branzoletke nie z sentymentu a raczej datego ze jej sie podobala albo ja poprostu lubi. Nie wiem Co bylo powodem rozstania ale jesli uwazasz ze to byla ta jedyna to sie odezwij. Nice nie ryzykujesz. Lepiej zalowac ze sie sprobowalo, niz zalowac cale zycie ze nie. Powodzenia.

Ta zasada jest jak nóż obosieczny, całe życie się nią kieruje i generalnie w większości przypadków wywołuje to kataklizmy, ale cóż, nie pozostaje nic innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Odezwij się pierwszy do niej i wybadaj sytuacje, u niej też 2 lata mineły i się jej zapatrzenie na pewne sprawy mogło zmienić. Zaryzykuj.

Edytowano przez antekemigrant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paweuuu napisał:

[...] najbardziej mnie interesuje, czy można pozbawić tak sentymentalnej rzeczy sentymentu?          

Można, uczucia i emocje się zmieniają z czasem. Sama wciąż sobie noszę pewien wisiorek, bo po prostu jest ładny. Przypomina miłe chwile, ale tylko tyle, do osoby, która mi go podarowała nic już nie czuję. Ale ja, to nie Twoja była, więc skoro przypuszczasz, że dla niej noszenie tej bransoletki wciąż oznacza coś więcej, po prostu odezwij się i sprawdź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×