Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julia89

Skąd w kobietach pojawia się ta chęć posiadania drugiego lub kolejnego dziecka?

Polecane posty

Pierwsze rozumiem,  bo wiele kobiet chce mieć z ukochanym partnerem dziecko,  owoc ich miłości,  ale załóżmy, że ciąża była dla takiej kobiety nieciekawa,  poród traumatyczny,  a początki z dzieckiem w domu nie do końca takie jak na instagramie,  to skąd w takiej kobiecie bierze się ta chęć posiadania 2 dziecka?  Chodzi o to by to 1 koniecznie miało rodzeństwo,  czy kobieta tęskni za małym bobaskiem w ramionach?  Nie chodzi tutaj o mnie,  o to że nie pojawiła się u mnie ta chęć posiadania drugiego dziecka,  ale o inne kobiety,  które planują 2 czy 3 dziecko,  czego im brakuje z 1 czy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skad sie biora tak glupie pytania? nie gadaj ze sama wymyslilas? 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawa, mam jedno i do głowy mi nie przyszło póki co, żeby mieć drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodów jest wiele.Ale niestety coraz więcej kobiet nie radzi sobie nawet z jednym dzieckiem,jak moja bratowa.Chciałaby drugie,ale mowi,że z jednym ledwo daje radę więc przestala myśleć o drugim.Ja planuję szóste bo swietnie odnajduję się w roli Matki.

Drugim powodem mogą być kwestie finansowe.Coraz więcej rodziców chce zapewnić jedynemu dziecku świetną przyszłość kupując mieszkanie.W rodzinach wielodzietnyych ciężko będzie kupić każdemu dziecku własne M.

Trzecia kwestia-kobiety nie chcą wracać do pracy.Dobrze im w domu,przyzwyczaiły się do wygody i teraz ciężko byłoby to zmienić.

Czwarta kwestia-rodzice są jedynakami.Tak jak ja i mąż. Dlatego chcemy żeby nasze dzieci miały rodzeństwo bo cieżko sobie radziliśmy z syndromem samotnego dzieciństwa.

Być może są jeszcze inne powody.Każdy ma inne.

Edytowano przez Mahinka
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mahinka napisał:

Powodów jest wiele.Ale niestety coraz więcej kobiet nie radzi sobie nawet z jednym dzieckiem,jak moja bratowa.Chciałaby drugie,ale mowi,że z jednym ledwo daje radę więc przestala myśleć o drugim.Ja planuję szóste bo swietnie odnajduję się w roli Matki.

Drugim powodem mogą być kwestie finansowe.Coraz więcej rodziców chce zapewnić jedynemu dziecku świetną przyszłość kupując mieszkanie.W rodzinach wielodzietnyych ciężko będzie kupić każdemu dziecku własne M.

Trzecia kwestia-kobiety nie chcą wracać do pracy.Dobrze im w domu,przyzwyczaiły się do wygody i teraz ciężko byłoby to zmienić.

Czwarta kwestia-rodzice są jedynakami.Tak jak ja i mąż. Dlatego chcemy żeby nasze dzieci miały rodzeństwo bo cieżko sobie radziliśmy z syndromem samotnego dzieciństwa.

Być może są jeszcze inne powody.Każdy ma inne.

Jakim cudem niby masz bratową, skoro jesteś jedynaczką, tak jak twój mąż?

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Iwna napisał:

Jakim cudem niby masz bratową, skoro jesteś jedynaczką, tak jak twój mąż?

Mój ojciec ożenił się poraz drugi gdy miałam 5 lat.Ma syna żonatego, wiec to jest moja bratowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mahinka napisał:

Mój ojciec ożenił się poraz drugi gdy miałam 5 lat.Ma syna żonatego, wiec to jest moja bratowa.

Czyli nie jesteś jedynaczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Iwna napisał:

Czyli nie jesteś jedynaczką.

Tak jakby jestem,bo brat przyrodni nigdy ze mną i moją Mamą nie mieszkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mahinka napisał:

Tak jakby jestem,bo brat przyrodni nigdy ze mną i moją Mamą nie mieszkał.

To nie ma znaczenia. Nie jesteś jedynaczką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iwna napisał:

To nie ma znaczenia. Nie jesteś jedynaczką. 

nie ma w kontekscie tego co napisala nie ma znaczenia. bo wychowala sie jako jedynak.

 

 Dlatego chcemy żeby nasze dzieci miały rodzeństwo bo cieżko sobie radziliśmy z syndromem samotnego dzieciństwa .

Nie jestem jednak pewna co do zasadnosci uzycia tu slowa "syndrom".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .Gość napisał:

nie ma w kontekscie tego co napisala nie ma znaczenia. bo wychowala sie jako jedynak.

 

 Dlatego chcemy żeby nasze dzieci miały rodzeństwo bo cieżko sobie radziliśmy z syndromem samotnego dzieciństwa .

Nie jestem jednak pewna co do zasadnosci uzycia tu slowa "syndrom".

 

Czyli jak mam brata, który mieszka z ojcem, a ja mieszkam z matką to jestem jedynaczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Iwna napisał:

Czyli nie jesteś jedynaczką.

Mahince zapewne chodziło o to, że wychowywała się sama,  bez brata, czyli tak jakby była jedynaczką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałam mieć trójka, ale słabe zdrowie niestety mi tego nie umożliwia. Mam dwójkę i jest super. Dzieciaki sporo czasu same się sobą zajmują, bawią. Wiadomo obowiązków więcej, ale ich śmiechy i radosne minki wynagradzają wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dużo zależy od przebiegu ciąży i jakie potem jest dziecko 😊 u mnie akurat ciąże w miarę ok, porody szybkie, dzieci były spokojne i trójkę mam😅 chociaz to ostatnie nasze baby daje nam niezle w kość, po dwójce spokojnej mamy małego diabełka, takze więcej nie planuje 🤦🏼‍♀️ Wiadomo łatwo nie jest ale rodzina jest najważniejsza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×