Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mamy już córkę Dianę, która ma 31 sierpnia skończy 4 latka, teraz też jestem w ciąży i mam termin na maj i chciałabym nazwać drugą córkę po mojej babci- Władzia, czy to imię się przyjmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ladyK napisał:

Mamy już córkę Dianę, która ma 31 sierpnia skończy 4 latka, teraz też jestem w ciąży i mam termin na maj i chciałabym nazwać drugą córkę po mojej babci- Władzia, czy to imię się przyjmie?

Ty chcesz ją skrzywdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władka, Władzia... Jak dla mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia też tak miała na imię ale mi się nie podoba. Nie znam już nikogo o tym imieniu ale pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wśród samych Marianek, Zosiek i Maji to będzie oryginalne imię,daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi się to imię nie podoba, nie moje klimaty, ale przyjąć się przyjmie. Tendencja do wyśmiewanie imion bardziej panuje wśród dorosłych niż dzieci. Dzieci są bardzo tolerancyjne, córka pojdzie do przedszkola i będzie małą Władzią wśród małej Zosi, Marysi itp. Dla nich to imię będzie jak każde inne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia ma na imie Wladyslawa. Nie cierpi go przez cale zycie. Co nie znaczy, ze Twojej corce sie nie spodoba. Ja bym jednak dziewczynce nie dawala imienia od meskiego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ladyK napisał:

Władzia, czy to imię się przyjmie?

Proponuję Romualda - Romcia. Przyjmie się tak samo dobrze. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,  ale w rzeczywistości szkolnej córka będzie doświadczać traumy z powodu tego imienia. Dzieci są okrutne,  szkoda jej fundowac takich przeżyć . Poszukaj jeszcze jest tyle pieknych imion Alicja, Helena, Eliza. Przyjaciel m0jego męża całe życie zmagał się z podobnym imieniem,  w końcu sądownie je zmienił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dodatku twoja pierwsza córka ma piękne imię,  przy nim imię Władysława kompletnie nie pasuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj zarówno imię Henia, Wladzia jak i Stasia, Czesia, Zdzisia to są imiona przedwojenne,dziwaczne nadawane przez nasze bose praprababki ktore nie umialy pisac. Nie podoba mi się ono, duzo lepiej wygląda Rozalia albo Cecylia z tych starych czy jakas Irenka. SLiczna jest natomiast Diana pasowalaby do niej zwykla Alicja czy Eliza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś obrzydliwego. przaśne, polskie imię.

daj jej lepiej Jasia

Edytowano przez zuzannke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jolanta n napisał:

Sluchaj zarówno imię Henia, Wladzia jak i Stasia, Czesia, Zdzisia to są imiona przedwojenne,dziwaczne nadawane przez nasze bose praprababki ktore nie umialy pisac. Nie podoba mi się ono, duzo lepiej wygląda Rozalia albo Cecylia z tych starych czy jakas Irenka. SLiczna jest natomiast Diana pasowalaby do niej zwykla Alicja czy Eliza.

Ej, ej. Jakie praprababki? To jest pokolenie dzisiejszych 60-70 latków. Dla mnie Diana jest paskudna. Eliza zresztą też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też imię Władysława jest mało kobiece. Ale o ile Władysława mi się nie podoba i to np. Dominika (też od męskiego) bardzo i uważam, że jest bardzo dziewczęce. 

To rodzicom ma się podobać, bo chyba nie ani jednego imienia, które pasowałoby i podobało wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy gdzie mieszkasz.. czy jakaś mała wioska ? Jesli tak to odradzam, duże miasto, duże szkoły to będzie większy urodzaj. Przyjąć sie powinno ale jak dla mnie stanowczo nie. Czy Władzia nie będzie zazdrosna o księżna Dianę? To trochę jak kopciuszek:) mąż sie zgadza na to imię po Twojej babci ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2021 o 19:53, Żarówka100W napisał:

Jeszcze zależy gdzie mieszkasz.. czy jakaś mała wioska ? Jesli tak to odradzam, duże miasto, duże szkoły to będzie większy urodzaj. Przyjąć sie powinno ale jak dla mnie stanowczo nie. Czy Władzia nie będzie zazdrosna o księżna Dianę? To trochę jak kopciuszek:) mąż sie zgadza na to imię po Twojej babci ? 

Władzia nie będzie zazdrosna o Dianę, ponieważ imię o tym samym brzmieniu i znaczeniu nosiło kilku królów Polski. Poza tym wcale nie musi się przedstawiać jako Władzia, a Włada. Jak Vlad Palownik. Oczywiście, że na małej wsi się może nie przyjąć, bo tam bardzo możliwe, że Vanessa będzie normalniejsza. 

Dnia 19.02.2021 o 08:28, Gość 333 napisał:

Mi się Władysława nie podoba, ponieważ  takie "chłopskie".

Co masz na myśli? Chłopskie w sensie, dla wieśniaka, czy męskie? 

Dnia 18.02.2021 o 21:22, zuzannke napisał:

coś obrzydliwego. przaśne, polskie imię.

daj jej lepiej Jasia

Przaśne, co to znaczy według ciebie? Też wieśniackie i prostackie? 

Odnośnie tego, że to imię odmęskie. Otóż nie. Może nie jest najpiękniejsze i jest dość mocne, ale nie jest imieniem odmęskim, ponieważ jest to imię słowiańskie. Żadne imię słowiańskie nie jest odmęskim. Łacińskie: Dominika, Flora, Honorata, Hortensja, Julia, Klaudia, Marcelina, Sylwia, wiktoria i mnóstwo innych to imiona odmęskie. Kobiety w starożytnym Rzymie nie miały imion. Mówiono pierwsza córka Wergilusza, trzecia córka Marka. Imiona anielskie: Gabriela i Michalina to również imiona odmęskie, ponieważ Gabriel i Michał, to imiona stworzone na potrzeby biblii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko skoro tak bronisz tego imienia to je daj. Tobie ma się podobać. Dla mnie jest ok nie mam nic przeciwko jednak ja bym tak nie dała.  Przyjąć sie przyjmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Żarówka100W napisał:

Autorko skoro tak bronisz tego imienia to je daj. Tobie ma się podobać. Dla mnie jest ok nie mam nic przeciwko jednak ja bym tak nie dała.  Przyjąć sie przyjmie. 

A gdzie ona je broni? Napisała tylko jeden post z pytaniem, czy się przyjmie. Tak, przyjmie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego człowiek się przyzwyczai.

Mi osobiście się to imię nie podoba jeżeli jest to dla Ciebie ważne może dałabyś je jako drugie imię?  🙂

Za "nowoczesne" czasy a z drugiej strony "stare" imiona też są w modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na drugie bym rozważyła,a na pierwsze raczej nie. Poza tym niby imiona dzieci nie muszą do siebie pasować ale między Diana i Władysława jest zbyt duża przepaść i myślę,że w przyszłości mała Władzia miała by pytania co tobą kierowało,że wybrałaś jej siostrze delikatne kobiece imie,a jej Władysławę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

OCzywiscie jak Wlada dorosnie moze sie okazac, ze tego typu imiona beda przechodzic renesans (tak jak wszystko w modzie powraca) i Diana sie spyta dlaczego ona ma takie stare imie, a Wladyslawa jest taka fajna 😄

Może się okazać albo i nie. Z mojego pokolenia między Kasiami były też Józie i jeszcze nie doczekały renesansu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

No nie wiem.  W ubieglym roku ponad 50 Jozi, ponad 70 Franek i ponad 250 Stefek takze powiedzialabym, ze wlasnie sie zaczyna

Może się zaczyna. Zawsze jestem zdania,że żadne imie nie krzywdzi i wyśmiewanie jest głupie,ale w przypadku autorki biję po oczach różnica między imieniem jednego dziecka i drugiego. Zastanawiam się jak mają na imię rodzice... po prostu jakoś mi nie pasuje,zwłaszcza jeśli okaże się że rodzice mają imiona np Anna i Krzysztof,jedna córka Diana a druga Władysława... ale decyzja należy do autorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Poniewaz zadne imie nie krzywdzi.  Ludzie krzywdza innych ludzi.  Rozbieznosc klmiatow pomiedzy imionami jest ogromna i dlatego pewnie bylo to prowo.  Autorka napisala tylko raz i koniec.  

Tez tak myślę 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×