Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gadamdosiebie

Mało dzieci się rodzi bo polki nie mogą znaleźć facetów

Polecane posty

Przed chwilą, RoxihaveHope napisał:

Ile masz lat? Moim zdaniem gdy przyjdzie czas że będzie Ci trudno zajść z powodu wieku będziesz żałować że gdy mogłaś bez problemu to nie miałaś dziecka z powodu ideologii jakie wyznawałaś a czasu nie da się cofnąć. Dzieci są nie dla ambicji lecz dla radości ich posiadania i odczuwania że się jest komuś potrzebnym i jest się dla tego kogoś najważniejszym i najukochańszym. . Są też po to, by rodzic gdy już będzie nie w pełni sił, to one się nim zajmą, otoczą opieką a chociażby miłością i nie odczuje ta osoba że przez wiek juz da nikogo nie jest ważna- bo brzydka, niepracująca i niedołężna jak np. może być postrzegana wtedy przez obcych, przez państwo, no i zwyczajnie na starość człowiek nie zostanie sam gdy większość rodziny, znajomych wymrze...

Nie dość powodów by te 9 mies. ponosić do 4kg więcej w brzuchu? Chwilę pomęczyć się (a są teraz znieczulenia przecież )? 🙂

Mam 41 lat i czym jestem starsza tym bardziej utwierdzam się w swojej decyzji. A Ty jeszcze pożyj, a potem dawaj rady.

• Like 1

4 minuty temu, RoxihaveHope napisał:

Ile masz lat? Moim zdaniem gdy przyjdzie czas że będzie Ci trudno zajść z powodu wieku będziesz żałować że gdy mogłaś bez problemu to nie miałaś dziecka z powodu ideologii jakie wyznawałaś a czasu nie da się cofnąć. Dzieci są nie dla ambicji lecz dla radości ich posiadania i odczuwania że się jest komuś potrzebnym i jest się dla tego kogoś najważniejszym i najukochańszym. . Są też po to, by rodzic gdy już będzie nie w pełni sił, to one się nim zajmą, otoczą opieką a chociażby miłością i nie odczuje ta osoba że przez wiek juz da nikogo nie jest ważna- bo brzydka, niepracująca i niedołężna jak np. może być postrzegana wtedy przez obcych, przez państwo, no i zwyczajnie na starość człowiek nie zostanie sam gdy większość rodziny, znajomych wymrze...

Nie dość powodów by te 9 mies. ponosić do 4kg więcej w brzuchu? Chwilę pomęczyć się (a są teraz znieczulenia przecież )? 🙂

A skad pewność że dziecko nie zginie e wypadku jak ja np mogłam zginac 7 razy i lipa by wyszła na starość i tak nie miałby się kto zająć? Mam podobna filozofie jak kolezanka nie widzę w tym sensu by komus dac zycie, aby sie użerał.

1 minutę temu, Niburdiama napisał:

A skad pewność że dziecko nie zginie e wypadku jak ja np mogłam zginac 7 razy i lipa by wyszła na starość i tak nie miałby się kto zająć? Mam podobna filozofie jak kolezanka nie widzę w tym sensu by komus dac zycie, aby sie użerał.

Przecież jesteś w ciąży i będzie Dominik i benita. I co teraz?

Napisano (edytowany)
4 minuty temu, BardzoBrutalnaBabcia napisał:

Przecież jesteś w ciąży i będzie Dominik i benita. I co teraz?

Nie powiedziałam, że nie chce. Jak będzie to będzie 🙂 to sie uciesze 🙂 ale nie mam jakiegis parcia. Albo Thymon 😎🤑 

Edytowano przez Niburdiama

Przed chwilą, Niburdiama napisał:

Nie powiedziałam, że nie chce. Jak będzie to będzie 🙂 to sie uciesze 🙂 ale nie mam jakiegis parcia

Jak nie masz parcia to będzie ciężko. 

• Like 1

Przed chwilą, BardzoBrutalnaBabcia napisał:

Jak nie masz parcia to będzie ciężko. 

chyba ze ktos inny bedzie miał parcie to moze jakos to będzie jak pomoże w wychowywaniu

1 minutę temu, Niburdiama napisał:

chyba ze ktos inny bedzie miał parcie to moze jakos to będzie jak pomoże w wychowywaniu

Mężczyźni nie rodzą więc parcia nie mają. Chyba ze 🚽

11 minut temu, RoxihaveHope napisał:

jeszcze masz czas ... Twoja decyzja, mając 50-55 będzie za późno, może odczujesz skutek dopiero gdy umrą Ci najbliżsi i facet ale na pewno odczujesz tę decyzję 😞 

Ok, niech Ci będzie.

3 minuty temu, BardzoBrutalnaBabcia napisał:

Mężczyźni nie rodzą więc parcia nie mają. Chyba ze 🚽

To coz ja na to poradze? Oleje to 😎🤑

Napisano (edytowany)

Nie będzie dzieci bo obecny system społeczny i prawny wbrem pozorom nie premiuje rodzicielstwa w żaden sposob. 

Do tego jest nas mniej i ta tendencja zniżkową idzie logarytmicznie w dół. 

Po prostu nie będzie komu mieć dzieci. 

Kobiety nie są głupie i liczyć potrafią więc liczą tylko na siebie. 

Dlatego nie będzie dzieci.

Żadnych.

Edytowano przez KorpoSzynszyla
  • Like 2

4 minuty temu, RoxihaveHope napisał:

Nie no ja tak pisze co myślę bo mam ciocię co jest w tej sytuacji ma 56l. i już żałuje w ostatnich kilku latach zmarł jej tato i mama i sama teraz tak siedzi w wyremontowanym ładnym domu i żałuje. Dzięki że się nie gniewasz 🙂 

To niech se adoptuje. Ma taką możliwość . Spełnia kryteria 

21 minut temu, RoxihaveHope napisał:

jeszcze masz czas ... Twoja decyzja, mając 50-55 będzie za późno, może odczujesz skutek dopiero gdy umrą Ci najbliżsi i facet ale na pewno odczujesz tę decyzję 😞 

Niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci i ich mieć nie będą.

To jest takie głupie gadanie które sugeruje że kobieta nie jest w stanie długofalowo przewidzieć skutków swojej decyzji a ja uważam że jest i doakonale wie co robi . 

U mnie na uczelni babka była w ciąży w wieku 53 lat i to bylo dopiero zaskoczenie , dla niej samej największe 😄

brak dzieci to jest świadoma i mocno przemyślana decyzja przez wiele kobiet i proszę nie insynuować że jest inaczej bo to jak wątpić w zdrowe zmysły takiej osoby !

5 minut temu, RoxihaveHope napisał:

Tak moja mama - jej kuzynka jej radzi ale jakoś nie chce bo mówi że z powodu wieku może dziecko nie mieć jej na własnym ślubie  etc. no cóż... tak ona właśnie uważa 😞 

To moim zdaniem nie chce mieć wcale tylko szuka akceptowalnych społecznie wymówek . Bo jak ktoś chce to nie szuka wymówek tylko sposobu. Po prostu nudzi się jak mops ale dzieci bawić jej się nie uśmiecha, ot cały sekret 😉

Przed chwilą, KorpoSzynszyla napisał:

Niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci i ich mieć nie będą.

To jest takie głupie gadanie które sugeruje że kobieta nie jest w stanie długofalowo przewidzieć skutków swojej decyzji a ja uważam że jest i doakonale wie co robi . 

U mnie na uczelni babka była w ciąży w wieku 53 lat i to bylo dopiero zaskoczenie , dla niej samej największe 😄

brak dzieci to jest świadoma i mocno przemyślana decyzja przez wiele kobiet i proszę nie insynuować że jest inaczej bo to jak wątpić w zdrowe zmysły takiej osoby !

Ty tez sugerujesz ze inne kobiety nie beda ich mialy przez obecny system społeczny i inne wydumane problemy. Przecież to śmieszne. Kto chce ten będzie mial a kto nie to nie i nikomu nic do tego ale uzywanie jakichs argumentów typu system społeczny albo jakies logarytmy no wybacz ale to dziecinada. Korone ze złota i 5 tysięcy miesięcznie plus oklaski bys chciala bo dziecki urodziłas? Wtedy system byłby kul?

Przed chwilą, RoxihaveHope napisał:

👍 Ludzie w większości wolą zaoszczędzić kosztem dziecka by korzystać z życia, taka prawda. 

Ich wola. Nie każdy musi je mieć tylko po co to tłumaczyć w jakis dziwny sposób? Sie mówi nie mam bo nie chce i tyle a nie bo system bo pis bo choje muje dzikie wenrze. Ja tego nie kupuje. 

8 minut temu, BardzoBrutalnaBabcia napisał:

Ty tez sugerujesz ze inne kobiety nie beda ich mialy przez obecny system społeczny i inne wydumane problemy. Przecież to śmieszne. Kto chce ten będzie mial a kto nie to nie i nikomu nic do tego ale uzywanie jakichs argumentów typu system społeczny albo jakies logarytmy no wybacz ale to dziecinada. Korone ze złota i 5 tysięcy miesięcznie plus oklaski bys chciala bo dziecki urodziłas? Wtedy system byłby kul?

Masz rację bo to nie tak to do końca . To jest suma naprawdę wielu wielu czynników... A im człowiek dłużej się zastanawia tym bardziej dochodzi do wniosku że jednak nie ! 

1 minutę temu, KorpoSzynszyla napisał:

Masz rację bo to nie tak to do końca . To jest suma naprawdę wielu wielu czynników... A im człowiek dłużej się zastanawia tym bardziej dochodzi do wniosku że jednak nie ! 

No i spoko. Na siłę to tylko krzywda dla wszystkich.

4 godziny temu, Bimba napisał:

I bez tego nie sa chętni. 

Nie chcą się żenić, nie chcą utrzymywać własnych dzieci, nie chcą ich wychowywać - i to jest moim zdaniem główny powód dlaczego kobiety nie chcą już być matkami.

Dokładnie. 

A jeszcze zaczyna się gardzenie kobietą, bo pojawiły sie rozstępy i luźna skóra... gołodupca nie stać na operacje plastyczne, ale mankamenty pociażowe będzie wypominał. Kobiety z chęcią rodzą dzieci wspaniałym, dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyznom. A że takich niewielu to wygląda to jak wygląda.

18 minut temu, AntyBazyl napisał:

Dokładnie. 

A jeszcze zaczyna się gardzenie kobietą, bo pojawiły sie rozstępy i luźna skóra... gołodupca nie stać na operacje plastyczne, ale mankamenty pociażowe będzie wypominał. Kobiety z chęcią rodzą dzieci wspaniałym, dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyznom. A że takich niewielu to wygląda to jak wygląda.

Niezupełnie . Mam taką egoistyczną znajomą która dziecko ma ale faceta nie chciała mieć więc nie ma. A że facet bardziej wieku dziadka a ona babci ....to było dość perfidne 😄 ale było ją stać na prywatne przedszkole i dwie opiekunki . Po prostu wolała mieć dziecko zamiast kupować trzeci dom 

10 minut temu, Markus Wunderbaum napisał:

WYPAD DO LEKCJI NIEDOROZWOJU, JA ... DAWNO NIE WIDZIAŁEM TAKIEGO STĘŻENIA GŁUPOTY W JEDNYM POŚCIE

Roxi ma racje. 

Trzeba jednak pamiętać, żeby dziecku zapewnić dobre warunki. Nic trudnego w zrobieniu dziecka. Trzeba dla dziecka się poświęcić, dać dobre wzorce, obserwować, znaleźć dobry język, z wiekiem pomagać w problemach, służyć mądrą radą. Cholera. Najlepiej nie robić jeśli nie jest się gotowym na takie poświęcenie. 

Trzeba też w miarę możliwości dbać o dobre relacje z mężem/żoną. To wszystko ma znaczenie.

Gorzej jeśli klepiecie biedę. Stres i zdenerwowanie narastają, żona niezadowolona, mąż zły. Jeśli dojdą później kłótnie, rozwody. Ech... Szkoda, żeby dziecko się męczyło. 

Trzeba zrobić sobie w życiu porządek zanim przyjdzie dziecko na świat. 

...

• Like 1

47 minut temu, AntyBazyl napisał:

Dokładnie. 

Dokładnie. Każdy chce modelke. Niestety ciąża czasami zostawia trwałe ślady i wtedy facet strasznie pokrzywdzony szuka następnej zamiast pomoc swojej kobiecie. Więc nie dziwne ze kobiety się boją rodzic.

3 minuty temu, Cyganka napisał:

Dokładnie. Każdy chce modelke. Niestety ciąża czasami zostawia trwałe ślady i wtedy facet strasznie pokrzywdzony szuka następnej zamiast pomoc swojej kobiecie. Więc nie dziwne ze kobiety się boją rodzic.

Ehh, jak naprawdę kocha to nie zostawi nawet po ciąży, czy po wypadku który może oszpecić, czy też po 10, 20 czy 30 latach po których może zbrzydnąć.

2 godziny temu, RoxihaveHope napisał:

Powiem szczerze, że z tego miejsca szczerze współczuję ludziom, którzy byli dla swoich rodziców jedynym celem w życiu 😉

2 minuty temu, Doktor Siurek napisał:

Powiem szczerze, że z tego miejsca szczerze współczuję ludziom, którzy byli dla swoich rodziców jedynym celem w życiu 😉

Na dodatek można się srogo zawieść. 

13 godzin temu, RoxihaveHope napisał:

Bo mają za duże wymagania co do facetów albo/i bo faceci są zwykłymi roochaczami i nie chca związków albo bo jedno i drugie nie chce mieć dzieci a nie że nie mogą znaleźć- to nie dżungla a faceci to nie grzyby! 😄 

Pierwszy raz powiedziałaś coś mądrego.

36 minut temu, Hellies napisał:

Ehh, jak naprawdę kocha to nie zostawi nawet po ciąży, czy po wypadku który może oszpecić, czy też po 10, 20 czy 30 latach po których może zbrzydnąć.

Dokladnie! Tylko prawdziwa Milosc przerywa wszystko... różne kryzysy, szarość dnia codziennego, ciąże,  brak pracy czy chorobę ....jedno drugie wspiera, wtedy np. Dziecko jest dopełnieniem związku....  w innych przypadkach to nie jest/albo nie była miłość ... a życie pisze różne scenariusze.. wiadomo nie wszyscy chcą mieć dzieci.. z kolei inni maja ich za dużo ... i jakoś to się wyrównuje ... 

• Thanks 1

4 minuty temu, Niby normalny napisał:

Pierwszy raz powiedziałaś coś mądrego.

No ale chyba nie dlatego mało dzieci się rodzi? 

Obniżona dzietnosc nie ma nic wspólnego z pieniędzmi ale z feminizmem. Znacie przecież bogatsze kraje niż Polska gdzie dzietnosc jest niska za to feminizm ma się dobrze. 

9 minut temu, RoxihaveHope napisał:

Bo nie chodzi głównie ani o feminizm bo równouprawnienie mamy od paru dekad, ani o kasę bo dawniej było biedniej a w rodzinie było po 5-7 dzieci, tylko z tym głównie że ludzie chcą długo korzystać z życia a do tego też są potrzebne pieniądze a dzieci je zabierają no i zabierają czas i wolność w sporym stopniu- i o to chodzi- o egoizm.

Nie uważam żeby dziecko przeszkadzało w korzystaniu z życia. 

Dodałałabym jeszcze zanik "instytucji" babci ale to też chyba wynik feminizmu. Albo niewydolności systemu emerytalnego. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować