Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gadamdosiebie

Mało dzieci się rodzi bo polki nie mogą znaleźć facetów

Polecane posty

7 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Raczej nie. Po prostu nie mogły sobie poradzić z dziećmi więc je zostawiły

Poczekaj bo nie rozumiem.  Nie neguje tego że po porodzie może być depresja czy jakaś inna choroba trwająca dłużej czy krócej. I jeśli rzeczywiście nie da się tej kobiecie pomoc, jest po prostu chora i nie daje rady to pewnie niech odda to dziecko.  Podobnie jeśli jest skrajna bieda (z tym że biednym jest się już w ciąży więc jakoś ten stan nie jest zaskoczeniem). Ale nie rozumiem jak wykształcona kobieta z ambitną praca która wymaga podejmowania trudnych decyzji, kierowania zespołem pracowników czy zarządzania dużymi budzetami nagle nie radzi sobie z jedna osobą. Trudno mi uwierzyć że to jest trudniejsze. Tak jak mówię, jedynie jakaś niechęć do tego dziecka może to powodować,  a to już psychiatra. 

1 minutę temu, RoxihaveHope napisał:

Ja znam jedna panią co jej córka wyjechała do Francji, ma męża francuza i 2 synów a matka po śmierci męża została sama bo miała tylko ją ale gdy tylko złamała sobie biodro córka wzięła długi urlop i przyjechała do matki i się nią zajmowała inaczej kto by jej choćby pomógł z toaletą?  Sąsiedzi by ją do wc prowadzili albo robili obiady, podawali zastrzyki? No wątpię, więc nawet jak dzieci wyjadą to jednak są i mogą pomóc ale nie o to chodzi tylko lecz o to, że nie ma się poczucia osamotnienia, bo jest tam gdzieś ktoś do kogo można się zwrócić, odezwać...

To prawda, dobre i troskliwe dzieci też sie bywają szczególnie córki (mam syna), chociaż ja osobiście w różowych barwach nie widzę swoja starość, 

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Niburdiama napisał:

W sumie nie dziwie się. 😎🤑

Smartphony i apple weszły w życie dziewczyn jak konsole u mnie. To już 📉 i żaden program + nie pomoże 😎

8 godzin temu, Kulfon napisał:

A Ty ile dzieci wychowałeś?

1 siostry.

9 godzin temu, Kulfon napisał:

Ciekawe czy jakby facet miał chodzić w ciąży, rodzić, wychowywać i jeszcze być przez to obrażany i lekceważony, to czy by byli tacy chętni do rozmnażania się.

Niektórzy chodzą wiele lat bo im brzuszek urósł. Mój szwagier taki ma boiler hehe.

8 godzin temu, Cyganka napisał:

Bo życie jest ciężkie? Dawniej dzieci chowały się byle czym i nikt się nie przejmował. Dziś dziecko kosztuje a zarobki w Polsce wiadomo jakie. Jedno dwa gora. 

Bo dzisiaj potrzeba bardzo dużo wiedzy albo pieniędzy. Można bardzo tanio wychować tylko trzeba się znać co kupić i jak to ogarnąć. Moja mama musiała umieć naprawić pada jak pies przegryzł kabel, teraz może nie ma kabli ale pada trzeba umieć naprawić bo nowy 369-749.

7 godzin temu, Kulfon napisał:

Ja nie chcę dziecka, bo nie widzę powodu by powoływać następne życie na świat. Po co? Dla własnego "spełnienia", a potem patrzeć jak się męczy? 

Moj facet natomiast juz dawno stwierdził, że to moje ciało i on nigdy by mnie nie naciskał na bycie w ciąży lub poród.

41 to chyba za późno.

Edytowano przez Leżaczek

Myślę sobie że jak ja będę stara to poddam się eutanazji. 

• Thanks 1

3 minuty temu, Leżaczek napisał:

41 to chyba za późno.

Nie żebym chciała kogoś namawiać na macierzyństwo ale jak ja rodziła to rodziła również kobietą w wieku 44 lat.

1 minutę temu, Różniczka napisał:

Nie żebym chciała kogoś namawiać na macierzyństwo ale jak ja rodziła to rodziła również kobietą w wieku 44 lat.

Ta i pewnie 50% szans na downa.

31 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Akurat islam nakazuje posiadanie jak największej ilości dzieci i sugeruje podbój terytorium przez liczne zasiedlenie ....

każda wiara do tego zmierza. dlatego wystarczy kościoły opodatkwoać za gebę ich wziąc żeby znali swoje miejsce i spokoj z wojnami. 

9 minut temu, EwaWa napisał:

Poczekaj bo nie rozumiem.  Nie neguje tego że po porodzie może być depresja czy jakaś inna choroba trwająca dłużej czy krócej. I jeśli rzeczywiście nie da się tej kobiecie pomoc, jest po prostu chora i nie daje rady to pewnie niech odda to dziecko.  Podobnie jeśli jest skrajna bieda (z tym że biednym jest się już w ciąży więc jakoś ten stan nie jest zaskoczeniem). Ale nie rozumiem jak wykształcona kobieta z ambitną praca która wymaga podejmowania trudnych decyzji, kierowania zespołem pracowników czy zarządzania dużymi budzetami nagle nie radzi sobie z jedna osobą. Trudno mi uwierzyć że to jest trudniejsze. Tak jak mówię, jedynie jakaś niechęć do tego dziecka może to powodować,  a to już psychiatra. 

Nie radzi sobie bo decyduje że jednak nie musi sobie radzić.... Myślę że właśnie to zjawisko dotyczy bardziej wykształconych i majętnych kobiet które nie muszą robić sobie z dzieci źródła utrzymania, jak to biedne mają w zwyczaju ...

Samotne ojcostwo jest coraz częstym zjawiskiem i są ku temu różne powody .

Czasem kobieta odchodzi do kochanka i nie bierze że sobą dzieci 

Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Ta i pewnie 50% szans na downa.

Oj , ona właśnie urodziła zdrowego syna,  chociaż prawdą jest że z wiekiem rośnie prawdopodobieństwo że dziecko urodzi się z tą wadą genetyczną.

6 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Nie radzi sobie bo decyduje że jednak nie musi sobie radzić.... Myślę że właśnie to zjawisko dotyczy bardziej wykształconych i majętnych kobiet które nie muszą robić sobie z dzieci źródła utrzymania, jak to biedne mają w zwyczaju ...

Samotne ojcostwo jest coraz częstym zjawiskiem i są ku temu różne powody .

Czasem kobieta odchodzi do kochanka i nie bierze że sobą dzieci 

No ok. Ale to co napisałaś jasno pokazuje że to nie niskie płace ale feminizm obniża dzietnosc. Zostawiła dzieci bo chciała.

26 minut temu, RoxihaveHope napisał:

Chodzi o to, że jeśli w danym kraju "rodowitych" będzie mało to tak jak mówisz będzie trzeba kogoś "ściągnąć", jak ma to miejsce np. w Skandynawii czy ZEA. A jak wiemy bardzo dzietni są Muzułmanie, którzy często patrzą wyemigrować do Europy za lepszym życiem, dużo  ich już zresztą jest w Europie i mają tu rodziny i to duże. Problem polega na tym , że to zupełnie inna kultura niż Europejska oparta na chrześcijaństwie. Może dojść do sytuacji gdy ''ich" będzie większość w jakimś kraju i obejmą rządy w nim i będą ustanawiać prawa powiązane z Islamem a wtedy jak wiem i znamy Islam - nie będzie kolorowo i np. wolność religijna, czy ten cały feminizm  pójdzie sie yebać (za przeproszeniem)- całe wieki istnienia Europy oparte na kulturze chrześcijańskiej, to o co walczyli przodkowie. Chcesz by Twoi pra pra pra-wnukowie tak żyli? Bo ja nie.

dlatego póki europa świecka bo jest świecka a nie żadna chrześcijanska jak ci mózg piora to trzeba zmarginalizować wpływ religii opodatkować i zamknąć w kościołach niezależnie czy to islamista, katolik czy protestant.

gadasz takie bzdury jak ci patole wszyscy nie chce mi sie z tobą dyskutować podejrzewam, ze jesteś zbyt głupia żeby pewne rzeczy zrozumieć. 

poza tym ludzi nie trzeba sprowadzać można exportować towary do ich dzikich krajów żeby wzrost utrzymać a do wykonywania prostych prac zamiast ściagać imigrantów to zlikwidowac zasiłki to nieroby wezmą się za sprzątanie inne proste prace a nie będą czekać aż im plusy spadną. 

Napisano (edytowany)
21 minut temu, RoxihaveHope napisał:

Ja znam jedna panią co jej córka wyjechała do Francji, ma męża francuza i 2 synów a matka po śmierci męża została sama bo miała tylko ją ale gdy tylko złamała sobie biodro córka wzięła długi urlop i przyjechała do matki i się nią zajmowała inaczej kto by jej choćby pomógł z toaletą?  Sąsiedzi by ją do wc prowadzili albo robili obiady, podawali zastrzyki? No wątpię, więc nawet jak dzieci wyjadą to jednak są i mogą pomóc ale nie o to chodzi tylko lecz o to, że nie ma się poczucia osamotnienia, bo jest tam gdzieś ktoś do kogo można się zwrócić, odezwać...

jak masz kasę to przychodzi człowiek i to robi, nie trzeba córki fatygować z francji. jednak jak się ktoś do żadnej pracy nie nadaje to musi mieć tabun dzieci liczać że pomogą mu przeżyć i będzie na dzieciach żerował. 

Edytowano przez Iibed

7 minut temu, Iibed napisał:

dlatego póki europa świecka bo jest świecka a nie żadna chrześcijanska jak ci mózg piora to trzeba zmarginalizować wpływ religii opodatkować i zamknąć w kościołach niezależnie czy to islamista, katolik czy protestant.

gadasz takie bzdury jak ci patole wszyscy nie chce mi sie z tobą dyskutować podejrzewam, ze jesteś zbyt głupia żeby pewne rzeczy zrozumieć. 

poza tym ludzi nie trzeba sprowadzać można exportować towary do ich dzikich krajów żeby wzrost utrzymać a do wykonywania prostych prac zamiast ściagać imigrantów to zlikwidowac zasiłki to nieroby wezmą się za sprzątanie inne proste prace a nie będą czekać aż im plusy spadną. 

1. Większość społeczeństwa zawsze w coś wierzy, 100% ateistyczne społeczeństwo jest niemożliwe.

2. Że nie trzeba ludzi sprowadzać...tylko co jeśli przyjdą nie proszeni, albo ich towary (tych zacofanych religijnych) okażą się bardziej konkurencyjne. Co wtedy?

• Like 1

6 minut temu, EwaWa napisał:

No ok. Ale to co napisałaś jasno pokazuje że to nie niskie płace ale feminizm obniża dzietnosc. Zostawiła dzieci bo chciała.

to musiala byc feministką ? to prawo np. prawicowym katoliczkom tego zabrania ? 

6 minut temu, Iibed napisał:

to musiala byc feministką ? to prawo np. prawicowym katoliczkom tego zabrania ? 

Ostracyzm społeczny ja od tego kiedyś powstrzymywał, dzisiaj ma poparcie wśród podobnych sobie feministek.

1 minutę temu, EwaWa napisał:

1. Większość społeczeństwa zawsze w coś wierzy, 100% ateistyczne społeczeństwo jest niemożliwe.

2. Że nie trzeba ludzi sprowadzać...tylko co jeśli przyjdą nie proszeni, albo ich towary (tych zacofanych religijnych) okażą się bardziej konkurencyjne. Co wtedy?

niech sobie wierzy mnie chodzi o eksponowanie tego na zewnątrz i walkę z innymi religiami czyli w domu może mieć krzyż na każdym kroku i spać w trumnie ale w szkola czy urzędy powinny być świeckie nie tylko z nazwy, za każde złamanie przepisów przez jakiegoś wariata jak np. ten w ikea który chciał jakaś krucjatę prowadzić przeciw pedalom i cytował bibile do lochu i po sprawie a on jeszcze chce być przywrocony do roboty to jakis skandal. niech organistą zostanie i po kłopocie. 

po co maja przychodzić nieproszeni poza tym ślepa wiara ce...e biedne społeczenstwa bo bazuje na ludzkiej ciemnocie te świeckie sa barziej wykształcone, bogatsze co za tym idzie mają lepsza bron wiec nawet jak napada chmara oszołomów z łukami i mieczami to ich skutecznie niszczą. 

ehhhh mi tez szkoda gadać gdy ktoś mnie atakuje. 

Zobacz na przykładzie ZEA- czy eksport wystarczył by kraj się rozwijał? Ilu tam jest "tutejszych"?

Dalej- jeśli Europa nie będzie chrześcijańska to Muzułmańska, mało prawdopodobne że świecka- nigdy w dziejach świata nie było tak by religia nie miała nic do rzeczy i najpewniej będzie tak nadal, bo nawet jeśli będzie w podziemiu jak byś chciał to ludzie ją będą wyznawać tylko po cichu ale będą żyć wg niej i wystarczy tylko by takich cichych Muzułmanów udających zlaicyzowanych  było dość by weszli po głosowaniu większością do rządu a będzie co będzie 🙂 

Chciałam tylko zauważyć że Czechy są państwem świeckim

W Polsce spada ilość młodzieży uczestniczącej w religii, a są klasy gdzie na religię nie chodzi żaden uczeń.

2 minuty temu, RoxihaveHope napisał:

Zobacz na przykładzie ZEA- czy eksport wystarczył by kraj się rozwijał? Ilu tam jest "tutejszych"?

czy ty kiedysa bylas w emiratach czy nie ? zapewne nie. wiec koncze dyskusje. oni tam sciagaja robotnikow zeby im wiezowce budowali albo filipinki do sprzatania domu, oni tam zadnych ludzi nie potrzebuja i nie chcą. poza tym to sa wyjątkowe dzikusy bo bogate a bogate przypadkiem bo maja zloza ropy jak sie ropa skonczy to beda na wielbladach hasać po pustyni jak przed wiekami.

powiedzmy 😉 

To jest fakt.

5 godzin temu, Niburdiama napisał:

A skad pewność że dziecko nie zginie e wypadku jak ja np mogłam zginac 7 razy i lipa by wyszła na starość i tak nie miałby się kto zająć? Mam podobna filozofie jak kolezanka nie widzę w tym sensu by komus dac zycie, aby sie użerał.

Ja tak samo cud że żyje, co ja wyprawiałem odkad umiałem chodzić to głowa boli. Raz mnie wyciągnęli z wody i robili reanimacje. Sporo w tym racji jest.

5 godzin temu, KorpoSzynszyla napisał:

Nie będzie dzieci bo obecny system społeczny i prawny wbrem pozorom nie premiuje rodzicielstwa w żaden sposob. 

Do tego jest nas mniej i ta tendencja zniżkową idzie logarytmicznie w dół. 

Po prostu nie będzie komu mieć dzieci. 

Kobiety nie są głupie i liczyć potrafią więc liczą tylko na siebie. 

Dlatego nie będzie dzieci.

Żadnych.

To zależy na jaką się trafi. Ja poznałem raz taką co mnie zaskoczyło że chce mieć dzieci bo nie wyglądała na taką. Ona też sama z siebie zrobiła sobie detox od smartphona i internetu.

5 godzin temu, KorpoSzynszyla napisał:

Niektóre kobiety nie chcą mieć dzieci i ich mieć nie będą.

To jest takie głupie gadanie które sugeruje że kobieta nie jest w stanie długofalowo przewidzieć skutków swojej decyzji a ja uważam że jest i doakonale wie co robi . 

U mnie na uczelni babka była w ciąży w wieku 53 lat i to bylo dopiero zaskoczenie , dla niej samej największe 😄

brak dzieci to jest świadoma i mocno przemyślana decyzja przez wiele kobiet i proszę nie insynuować że jest inaczej bo to jak wątpić w zdrowe zmysły takiej osoby !

I potem będzie się wtrącać do życia dziecka jakieś koleżanki. Znam taką jedną wracała się w moje życie z mamą bo sama nie miała dzieci tylko nadmiar pieniędzy.

5 godzin temu, RoxihaveHope napisał:

👍 Ludzie w większości wolą zaoszczędzić kosztem dziecka by korzystać z życia, taka prawda. 

I na stare lata żałują bo pieniądze są na fure jedzenia markowego a dzieci brak. Nie ma komu kupić to się wtrąca do życia dziecka koleżanki.

3 minuty temu, RoxihaveHope napisał:

Nie każdy ma kasę jak mówisz a opiekunki to nie to samo co dzieci tu chyba nie ma co się rozpisywać każdy wie o co mi chodzi 🙂 

no właśnie ale pdoajesz problem ktory zwykle dotyczy ludzi ktorzy mnoża sie bo bez dzieci by umarli z glodu.

3 minuty temu, EwaWa napisał:

Ostracyzm społeczny ja od tego kiedyś powstrzymywał, dzisiaj ma poparcie wśród podobnych sobie feministek.

ostracyzm nadal jest i w dancych czasach kobiety tez dzieci porzucaly a i czesciej zabijaly przez ten ostracyzm jak mowisz pamietam przypadke kobiety z jakis wsi ktora pod wplywem ostracyzmu zabijala dzieci i trzymala je w sloikach w lodowce takie skutni niesie ten ostracyzm mieszanie sie religii do wszystkiego i zakaz aborcji. 

• Like 1

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Iibed napisał:

niech sobie wierzy mnie chodzi o eksponowanie tego na zewnątrz i walkę z innymi religiami czyli w domu może mieć krzyż na każdym kroku i spać w trumnie ale w szkola czy urzędy powinny być świeckie nie tylko z nazwy, za każde złamanie przepisów przez jakiegoś wariata jak np. ten w ikea który chciał jakaś krucjatę prowadzić przeciw pedalom i cytował bibile do lochu i po sprawie a on jeszcze chce być przywrocony do roboty to jakis skandal. niech organistą zostanie i po kłopocie. 

po co maja przychodzić nieproszeni poza tym ślepa wiara ce...e biedne społeczenstwa bo bazuje na ludzkiej ciemnocie te świeckie sa barziej wykształcone, bogatsze co za tym idzie mają lepsza bron wiec nawet jak napada chmara oszołomów z łukami i mieczami to ich skutecznie niszczą. 

Jak mają lepsza broń. Raczej masowo unikają służby wojskowej a po drugiej stronie masą ludzi która jest gotowa popełnić samobójstwo w imię sprawy. Przecież wiele wojen przegrywał lepiej uzbrojone armie.  A tak w ogóle to w chinach jest podobno dowcip że że y wygrać wojnę z Europą to wystarczy "europejskim chlopcom" zablokować dostawy jarmużu i kiełków i już się załamia".

To w co wierzysz nawet w domu zawsze ma jakieś przełożenie na zachowanie poza domem.

Edytowano przez EwaWa

powiedzmy 😉 

nie powiedzmy tylko tak ludzi wierzących jest tam 20%. też pewnie nie byłaś a się wypowiadasz i powielasz bzdury z prawicowych portali pojedz sprawdz to niedaleko. 

Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Różniczka napisał:

To jest fakt.

do oszolomów fakty nie docieraja oni sadza ze polska to kraina miodem i mlekeiem płynąca i żli ludzi z innych wiatr chca nas podbic bo mamy jakies bogactwa 😄 jakby zobaczyla te emiraty to by wiedziala ze zaden szej z kulawa noga jej wsi najeżdzal nie bedzie bo nie ma po co. 

najbardziej najazdu tych barbarzyńcówa obawia sieciemnota na scianie wschoddniej gdzie nikt by nie chciał żyć, a oni mysła że to jakas super kaina bo maja dwa koscioly  lewiatana i szkole 😄

Edytowano przez Iibed
  • Thanks 1

6 minut temu, Iibed napisał:

do oszolomów fakty nie docieraja oni sadza ze polska to kraina miodem i mlekeiem płynąca i żli ludzi z innych wiatr chca nas podbic bo mamy jakies bogactwa 😄 jakby zobaczyla te emiraty to by wiedziala ze zaden szej z kulawa noga jej wsi najeżdzal nie bedzie bo nie ma po co. 

Choćby po to aby w tej wsi kupowała ich towary. 

jak określasz kogoś kwyjątkowymi dzikusami i opowiadasz wyżej o walce na łuki to szkoda gadać z Tobą, pzdr

no bo to są dzikusy mentalne a przykład z łykiem był dla zobrazowania problemu, arabowie których tak się boisz nienawidza izraela jest ich wielokrotnie wiecej i jakoś nie mogą go podbic wlasnie dlatego że żydki mądrzejsze i jeden zołnierz daje sobei radę z tysiącem palestynczykjów wyposażonych w procę i tak oni tam walcza procami wiec do nas moze przyjda z dzidami i lukami. 

1 minutę temu, EwaWa napisał:

Choćby po to aby w tej wsi kupowała ich towary. 

nie rozumiem musisz rozwinąć bo nei wiem o co chodzi. kogo towary ? 

9 godzin temu, Kulfon napisał:

Ciekawe czy jakby facet miał chodzić w ciąży, rodzić, wychowywać i jeszcze być przez to obrażany i lekceważony, to czy by byli tacy chętni do rozmnażania się.

też jestem ciekawa 🤣

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować