Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
czarny_aniol22

Niemowlę nie chce pić mleka

Polecane posty

Witajcie może ktoś z was był w podobnej sytuacji i pomoże chodzi o to że moje dziecko z dnia na dzień przestało chcieć pić mleko wygląda to tak że robię jej porcję (120-150ml tyle wcześniej zjadała) i po 30-50ml zaczyna się histeryczny płacz i wrzask taki że ciężko jest ją uspokoić przez co nie wypija więcej niż 60 ml na karmienie dodam że ma 12 tygodni. W nocy karmienie wygląda lepiej bo jakoś udaje się ją nakarmić ale w dzień choć widać że jest głodna to się nie udaje już nie wiem co mam robić sprawdzałam temperaturę i jest w normie , myślałam też że to może kolka bo wcześniej je często miewała ale wtedy to u niej objawiało się inaczej bo wszystko zjadała i prężyła się między posiłkami, sprawdzałam jej buzię bo lubi ręce a teraz i zabawki wkładać do buzi myślałam że to może jakieś afty albo pleśniawki ale nic takiego nie zauważyłam. Może wy macie jakieś pomysły co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziecko ma nietolerancję na białko i mamy mleko przepisane przez pediatrę od połowy stycznia je pije i wcześniej nie było takich problemów dopiero od kilku dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarny_aniol22 napisał:

Niestety dziecko ma nietolerancję na białko i mamy mleko przepisane przez pediatrę od połowy stycznia je pije i wcześniej nie było takich problemów dopiero od kilku dni. 

Moj syn zaczal odrzucac mleko kolo 4 miesiaca zycia. Ma skaze bialkowa.  Byl na mleku Pepti ale mu niestety dalej nie sluzylo. Doszlo do tego, ze bylam w stanie go karmic tylko " na spiocha". Tak sie nie robi, jednak doszlo do tego, ze calkowicie odmawial jedzenia. W koncu pediatra stwierdzila, ze lepiej tak niz w ostatecznosci rurka do zoladka. Co przeszlismy to nasze. Troche pomoglo jak w koncu lekarz zdecydowal, ze powinien dostawac mleko Neocate. Na jakis czas nastapila poprawa. Ratunkiem jednak okazal sie logopeda ktory kazal nam z dnia na dzien przejsc na diete bezmleczna. W wieku 8 miesiecy skonczyl sie nasz koszmar. Mlody zaczal jesc. Nadal nalezy raczej do niejadkow, jednak mimo szczuplosci jest zdrowy i sam potrafi czasami upominac sie o jedzenie. Lekarze, odwiedzalismy jednego po drugim, sugerowali, ze silna alergia, zle leczona poniewaz podawane bylo nieodpowiednie mleko, spowodowala cos w rodzaju urazu psychicznego. Dziecko kojarzylo jedzenie z bolem i dyskomfortem. Oczywiscie to byla tylko jedna z teorii. Moj syn po mleku ktore mial zapisane mial wysypki, biegunki oraz wymioty a jednak nasza pierwsza Pani pediatra upierala sie z poczatku, ze nie jest wcale tak zle. Dopiero pozniej inny lekarz kazal zmienic mleko. 

Powody odmawiania moga byc jednak prozaiczne, jak chocby zapalenie pecherza, poczatki zabkowania, anemia. Idz do lekarza i zrob badania dziecku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas było podobnie. Okazało się że powodem było zapalenie układu moczowego. Podobno wtedy wiele dzieci traci apetyt. Około 6 miesiąca zaczęła znowu odrzucać mleko ( zrobiłam znowu badania moczu ale wszystko było ok) obecnie ma 10 miesięcy i nie pije mleka wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×