Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julka67

Kontakt z rodzicami

Polecane posty

Co mam zrobić? Nie daję sobie z tym rady na co dzień, chodzi o moich rodziców, którzy jako tako pozwalają mi na dużo rzeczy (tata, ale mama nie), natomiast jeżeli chodzi o wychodzenie z domu jestem na totalnej pozycji przegranej, ponieważ często zabraniają mi wychodzić pomimo tego że mam w tym roku 16 lat i moi znajomi wychodzą normalnie i zostają do której chcą. Czy nie branie ich opinii do siebie i wychodzenie wbrew ich zdaniu będzie dobrym rozwiązaniem? Spróbowałabym czegoś innego ale myślę, że nic nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Julka67 napisał:

[...] Czy nie branie ich opinii do siebie i wychodzenie wbrew ich zdaniu będzie dobrym rozwiązaniem? [...]

Tylko wtedy, jeśli jesteś w stanie wziąć na siebie wszystkie potencjalne konsekwencje. W przeciwnym wypadku to dość ryzykowne i egoistyczne, obciążać rodziców dodatkowymi problemami. Warto poznać ich perspektywę, przypuszczam, te ograniczenia i zakazy nie biorą się z nikąd. 

22 minuty temu, Julka67 napisał:

[...] moi znajomi wychodzą normalnie i zostają do której chcą [...]

Potrzeba identyfikacji z grupą swoją drogą, a bezmyślne zasuwanie owczym pędem swoją. To, że ktoś coś tam robi, to żaden argument i raczej oznaka braku dojrzałości. Pokaż się od rozsądnej strony, zamiast się buntować, to jest większa szansa, że rodzice Ci zaufają. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×